Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FinisherDude

Bajki z dawnych czasów (lata 90)

Rekomendowane odpowiedzi

Animki i Animaniacy FTW! :E Do tej pory pamiętam piosenki z czołówek :E Z resztą w ramach Animaniaków leciały Pinki i Mózg, Wiwiórka Slappy, Elmirka, to coś o kotce Rita i ten biedny pies ganiajacy za dzieciakiem :E

Dziw, że nikt nie wspomniał - Timon i Pumba :D, Transformers, Wacky Race, no i Looney Tunes (Bug, Duffy, Elmer, tweety, Sylwester :E). I taka fajna anime o małym samuraju zboczeńcu, co miał taką fajną katanę na magiczne kule. I jeszcze Maska, Robocop, Batman, Walter Melon, yyy więcej nie pamiętam... :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Animki i Animaniacy FTW! :E Do tej pory pamiętam piosenki z czołówek :E Z resztą w ramach Animaniaków leciały Pinki i Mózg, Wiwiórka Slappy, Elmirka, to coś o kotce Rita i ten biedny pies ganiajacy za dzieciakiem :E

Dziw, że nikt nie wspomniał - Timon i Pumba :D, Transformers, Wacky Race, no i Looney Tunes (Bug, Duffy, Elmer, tweety, Sylwester :E). I taka fajna anime o małym samuraju zboczeńcu, co miał taką fajną katanę na magiczne kule. I jeszcze Maska, Robocop, Batman, Walter Melon, yyy więcej nie pamiętam... :cool:

Yaiba- nie lubiłem tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze starszych polskich bajek jeszcze "pomysłowy Dobromir" dawał radę. Wilka i zająca sprawdzałem i nawet nie najgorzej się dzisiaj ogląda http://www.youtube.com/watch?v=4IDNzoJX-rg . Wiele osób zwraca uwagę na brutalne sceny np. w Tygrysiej masce, a nikt nie wypatrzył gołych cycków w czołówce Yattamana ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była jeszcze Brygada RR (o wiewiórkach) i Slayers ;) Najlepsza była Tygrysia Maska i Dragon Ball :cool: a na dzień dzisiejszy oglądam Naruto :thumbup:

 

P.S. Był jeszcze Rumcajs :E Troskliwe misie i bajka o kolorowych kucykach :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamięta ktoś kreskówkę o jakiejś bestii? Nic popularnego raczej, nie pamiętam gdzie to leciało. Nie mam więcej szczegółów niestety... Była też gra na pegazusa z nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam @up a jak się nazywała ta bajka gdzie był Karamba - szpieg z krainy deszczowców :E był tam też zielony smok i jego kucharz "mamma mija" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dragon ball

czarodziejka z księżyca

świat bobbiego (nigdzie nie mogę znaleźć ani jednego odcinka po polsku)

smerfy

gumisie

tabaluga

muminki

brygada rr

animaniacy

animki

zwariowane melodie

dr. slump

bouli

casper

przygody myszki miki i kaczora donalda

fraglesy

klementynka

(mam na kasecie VHS dwa odcinki z polskim dubbingiem)

kubuś puchatek

kacze opowieści

łoś superktoś (nigdzie nie mogę znaleźć ani jednego odcinka po polsku)

woody woodpecker

rycerze zodiaku

mały miś

trzy misie

tom i jerry

flinstonowie

jetsonowie

krecik

wilk i zając

pszczółka maja

zwierzęta z zielonego lasu

garfield

alladyn

różowa pantera

gdzie się podziała carmen sandiego (nigdzie nie mogę znaleźć ani jednego odcinka po polsku)

madeline

miś yogi

scooby doo

franklin

kasztaniaki

pies huckelberry

papirus

wallygator

i pies i wydra

widget

(mam na VHS jeden odcinek z dubbingiem)

noddy

transformers

sylwester i tweety

sylvan

(mam na VHS jeden odcinek z dubbingiem)

s.o.s. croco

droopy

 

 

 

jeszcze szukam pewnej bajki która była emitowana chyba na TVP1 w latach 90, rodzeństwo (chłopak i dziewczyna) podróżowało na niedźwiedzicy po kosmosie w poszukiwaniu czegoś. Latali sobie tak po planetach i szukali jakiejś rzeczy. Byłoby fajnie gdyby ktoś skojarzył co to za bajka bo już od wieli lat próbuję to znaleźć, kilka razy przejrzałem na filmwebie po kilkaset stron (na każdej stronie 10 pozycji) z bajkami i nie znalazłem

 

Nie pamiętam @up a jak się nazywała ta bajka gdzie był Karamba - szpieg z krainy deszczowców :E był tam też zielony smok i jego kucharz "mamma mija" :lol2:

http://www.filmweb.pl/serial/Porwanie+Baltazara+G%C4%85bki-1969-100318 (chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze brzydziłem się bajkami japońskimi (anime i te sprawy) z wyjątkiem Pokemonów.

Moją ulubioną bajką z dzieciństwa był czeski KRECIK. Po tym 'Sztruksik', 'Witaj Franklin', 'Odlotowe agentki' i kilka innych pierdół z Jetixa. Tęsknię za tym beztroskim dzieciństwem, zabawkami i brakiem pracy, szkoły.

 

Teraz wszystko poszło do przodu i jest mi tego żal. Chciałbym żyć cały czas w latach 90, wiele bym dał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odlotowe agentki były fajne jak ktoś już wcześniej wspomniał. Tylko pamiętam jak kilka lat temu, chyba na Jetixie leciała taka bajka, zbyt dużo z niej nie pamiętam, ale mi się podobało. Wiem, że pierwszy odcinek , to było jak chłopiec przyjechał do miasta, poznał kolegów i każdy z nich miał swojego "robota", koledzy zaprowadzili go chyba na złomowisko gdzie było pełno takich robotów i powiedzieli mu żeby sobie znalazł jakiegoś i go naprawił. A ten znalazł takiego co składał się z takich kwadratowych klocków i on mógł się zmieniać w różne rzeczy. Pamięta ktoś to może :P ? Namieszałem, pewnie trochę, ale tylko tyle sobie przypomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odlotowe agentki były fajne jak ktoś już wcześniej wspomniał. Tylko pamiętam jak kilka lat temu, chyba na Jetixie leciała taka bajka, zbyt dużo z niej nie pamiętam, ale mi się podobało. Wiem, że pierwszy odcinek , to było jak chłopiec przyjechał do miasta, poznał kolegów i każdy z nich miał swojego "robota", koledzy zaprowadzili go chyba na złomowisko gdzie było pełno takich robotów i powiedzieli mu żeby sobie znalazł jakiegoś i go naprawił. A ten znalazł takiego co składał się z takich kwadratowych klocków i on mógł się zmieniać w różne rzeczy. Pamięta ktoś to może :P ? Namieszałem, pewnie trochę, ale tylko tyle sobie przypomniałem.

129842284526.jpg

Medabots

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamięta ktoś taką bajkę z małym chłopcem, który miał samochodziki i ciągle coś z nimi robił, wykorzystywał do czegoś? Niewiele pamiętam, ale właśnie głównie było o samochodzikach i o tym małym chłopcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hazhell

Ja sobie przypominam jak mnie tvp wkurzało z ich polityką względem kreskówek, że bajki leciały o niby zawsze stałej godzinie 19:00, ale jak był jakiś cyrk typu wybory czy przyjazd papieża itp, to bajek nie było albo były jakieś krótkie, czasem wręcz urywane. Co gorsza były lepsze i gorsze dni do oglądania bajek w niedziele o 19:00 leciały bajki disney'a na to się kurde czekało cały tydzień, podobnie w soboty po południu było pasmo disney'a, a tak w tygodniu oprócz smerfów były takie gnioty jak tajemnice wiklinowej zatoki czy inne polskie wynalazki jak małe wiadomości Dede(to chyba nawet w soboty), których się oglądać nie dało. Polonia 1 czy rtl 7 przynajmniej puszczała bajki od początku do końca(i często powtarzała całe serie) i nawet reklamowali je i puszczali o ludzkich porach, więc pokazywali, że im na oglądalności zależy. Na tvp bajki to chyba był jakiś przymus, często puszczali 1 sezon albo tylko kilka odcinków, np żółwie ninja czy denver, na pewno nie puścili wszystkich odcinków. Pamiętam, że część z nich obejrzałem na video z wypożyczalni, bo ich po prostu nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Prawda. Do tej pory pamiętam jak w soboty leciała Myszka Miki i Przyjaciele. W soboty rano na TVP1 leciał jakiś tam film dla dzieci+ bajka (Szmergiel czy nawet Arielka), a po południu na TVP2 przez co najmniej godzinę leciały bajki z Hanna Barbera. Pamiętam też, że na TVP1 raz jeden widziałem Transformersów i długi lata zastanawiałem się co to za bajka była, bo nigdy później jej nie widziałem, bo TVP nie nadawało podobnymch bajek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NightKing

Przecież była bajka Disneya (Darkwing Duck) która podobno została zdjęta ze względu na brutalność. :E Ile w tym prawdy - nie wiem, w każdym razie taka wersja krąży po internecie od kilku lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mlex14 Nie chodziło mi o Medabots, ale to też pamiętam.

 

A pamięta ktoś kanał Fox Kids? Tam chodziły super bajki, tyko potem wprowadzili ten gówniany Jetix i nie było co oglądać.

A oto bajki jakie tam chodziły:

Wunschpunsch

dzieciaki z klasy 402

chojrak tchórzliwy pies

Oggy i karaluchy, ale było przy tym śmiechu :P

Ach, ten Andy!

Roboluch

Wyścigi NASCAR

Tutenstein

Sonic X

Walter Melon

Amerykański smok Jake Long

Nowe przygody Lucky Luke’a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieta ktos taki serial, a'la power rangers, ale np. jeden z bohaterow wolal taki motocykl/cross z jaskini :D? Lecialo na foxkids, gdzies ~2001r.

z tych mniej znanych dobrze wspominam Pełzando :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szalone wyścigi: http://www.filmweb.pl/serial/Szalone+wy%C5%9Bcigi-1968-171025 - jedna z moich ulubionych, lecz gdy rozmawiamy ze znajomymi na takie tematy, nie znają tej kreskówki.

Poza tym oczywiście znam wszystko co leciało jakieś 10-12 lat temu na Cartoon Network, oraz rzecz jasna Bajkowe Kino. :D

Dzisiejsze kreskówki nie mają szans z Laboratorium Dextera, Pinkym i Mózgiem, Flinstonami, czy Inspektorem Gadżetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mlex14 Nie chodziło mi o Medabots, ale to też pamiętam.

 

 

o to pewnie Ci chodzi

 

Pamieta ktos taki serial, a'la power rangers, ale np. jeden z bohaterow wolal taki motocykl/cross z jaskini :D? Lecialo na foxkids, gdzies ~2001r.

z tych mniej znanych dobrze wspominam Pełzando :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak w tygodniu oprócz smerfów były takie gnioty jak tajemnice wiklinowej zatoki czy inne polskie wynalazki jak małe wiadomości Dede(to chyba nawet w soboty), których się oglądać nie dało.

 

Może Tobie się to nie podobało. TWZ była to jedna z moich ulubionych bajek, bez przemocy i bardzo spokojna, fajne w niej leciały piosenki. Świetnie się ją oglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał sobie przypomnieć anime np. z Poloni1, czy Polsatu 2 to zapraszam na pewną stronę bajki-tv kom. Nie jest to żaden warez, ani przechowywalnia pokolenia Justina Biebera. Raczej oceniłbym to jako zgromadzenie dorosłych ludzi zajmujących się w wolnym czasie kolekcjonowanie pozycji z dzieciństwa, ale też informacjami na temat dubbingu, lat emisji itp.

A można sobie tam przypomnieć

SuperŚwinkę : http://www.youtube.com/watch?v=ku9Zs1JKQmo

Sally Czarownicę : http://www.youtube.com/watch?v=iYHyFjwTDFY

Wuzzle : http://www.youtube.com/watch?v=DJIUKpRpuYY (pierwszy serial Disney'a)

Piłkę w grze :

SuperBaloo : http://www.youtube.com/watch?v=39Qy-eJG6Ik

PS. Żeby mnie ktoś niezrozumiał źle - nie jestem administratorem tego forum, nie pobieram z niego korzyści,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...