Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Formel

Problem z internetem [Pentagram Cerberus]

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od paru dni mam problem z internetem w moim domu. Dużo myślałem jakby tu zaradzi ale na nic konkretnego nie wpadłem. przejdę do opisywania problemu.

 

Parę dni temu była burza, a co za tym idzie nie było prądu przez parę sekund. Pokaże wam jak wygląda podłączenie internetu u mnie domu.

post-263868-13134874431_thumb.jpg

 

Jako Swich mam podłączone router Pentagrama Cerberusa. I po tym jak prądu nie było zresetowało się ustawienie tego swicha, bo jedem port LAN został zmieniony na WAN. I nie wiem jak to ustawi ponownie. Bo gdy podłączam komputer do Gniazda w Pentagramie to czasem jest połączenie z routerem, a czasami nie. A połączenia z internetem nie ma. Liczę na pomoc, i przepraszam że tak chaotycznie to opisałem. Myślę że zrozumiecie ten problem.

P.S. Internet nie działa na KOMP #2 a na #1 działa normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj ustawienia

Ustaw jak należy pentagrama bo może się coś poprzestawiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie o to chodzi że nie wiem jak to ustawic. Zresetowałem pare razy już i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pentagramie wyłącz DHCP i połącz go z liveboxem portem LAN. Na liveboxie może trzeba będzie włączyć/wyłączyć zółty/czerwony port.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to co mówiłeś i nie działa dalej. Podejrzewam że przez tą burze się rozpierdzielił router. Już słyszałem o takich przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...