Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lobopl

Problem z połączeniem do routera

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam router td-w8960n podpięty do neostrady 2mb, łączę się do niego z 3 urządzeń (laptop, htc magic i komputer stacjonarny).

 

Na stacjonarnym łączę się używając 2 jednej z 2 kart edimax ew-7711uan i airlive wl1600usb.

Stacjonarny komputer kilka razy w ciągu dnia (przeważnie po 19) ma problemy z połączeniem, tzn. sygnał teoretycznie jest ten sam, ale internet ma jakby to powiedzieć czkawkę, albo ściągają się pliki z prędkością kilku kilobajtów, albo nie ściągają się wcale (potrafi to trwać nawet godzinę, odpięcie i podłączenie/zamiana karty poprawia połączenie, ale tylko na chwilę). Na laptopie/telefonie tego problemu nie ma.

Restart routera nic nie daje, obie karty są sprawne (sprawdzane w innych sieciach), na komputerze nie ma wirusów/trojanów/itd. Nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zapytam, jakie miałeś parametry adsl, bo mnie co kilka godzin się zacinał i właśnie czekam na kuriera z serwisu. Ja na neo 1Mb/s nawet na odległość kilkudziesięciu metrów i kilku grubych ścian nie miałem problemów.

 

Może jest konflikt kanałów?

Jak konfigurowałeś za pomocą płytki i nic nie zmieniałeś, to reklamuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kwestia jest taka, że laptop nie ma najmniejszych problemów z prędkością/jakością połączenia oba mają win 7 professional 64bit (ba oba miały reinstall w przeciągu miesiąca). Jak tylko wrócę do domu sprawdzę parametry, ale powinny być ok, mieszkam w sporym mieście i była możliwość zamiany na 6mb i wyżej mb, ale właściciele nie dali się przekonać. Konfliktu kanałów nie ma jestem na kanale 1, a jedyna sieć obok ma kanał 6.Odległość od routera to jakieś 6 metrów i podłoga w tym momencie moc sygnału 54% jakość łącza 61%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...