Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carnage_pl

Uwalony bios acer 5470g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki oto problem: aktualizowałem bios pod windowsem. Był to drugi raz. Wszystsko było ok. Restart i czarny ekran. Znalazłem wiele pomysłów które mogłyby to rozwiązać. Wielu spróbowałem i nadal nic... Oto one:

znalazłem infrormację o phoenix crysis disk i próbowałem go użyć:

można zainicjować kopiowanie biosu z jakiegoś nośnika używając fn+esc przed włączeniem kompa

1)próbowałem z pendrivem (nawet kilkoma bardzo małymi) ale brak aktywności pendrive'a (żadne lampki się nie świecą)

2)crisis disk skopiowany na cd. bez rezultatu

3)stacja dyskietek na usb. Wszystko fajnie tylko za chiny ludowe na 1,4 mb nie chce wejść tak duży bios...

 

Już nie mam pomysłu. Kombinowałem z różnymi wersjami biosu i nic... Proszę pomóżcie. Nie wiem co dalej. Jak zły dział to proszę o przeniesienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to bez biosu zadne urzadzenie dzialac nie bedzie...bios jak wiadmo jest zbiorem informacji o urzadzeniach, wiec jesli bios nie zostanie zainicjowany to nic z lapkiem nie zrobisz...czeka Cie wizyta w serwisie i flashowanie biosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem użyć tego programu z poradnika.Zamiast info o recovery file pojawiła się taka: Complete SCIL 2.1 acrsysprdct anni in ACPI05.rom Zmieniłem pliki z biosem na taką nazwę i nadal nic. Już nie wiem co robić. Może jakieś jeszcze pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer jest na gwarancji ? Jeśli tak to serwis, tylko należy dokładnie opisać skąd i jaki bios instalowałeś. Jeśli producent sam udostępnił niewłaściwy BIOS to powinien to naprawić. Znam przypadki gdzie Acer, Toshiba i Asus robili to nawet 1-2 lat po gwarancji (też mi szczęka opadła) :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...