Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

speed_com

Acer Aspire ONE AO722

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam sie do zakupu netbook'a (Acer Aspire ONE AO722 11,6'', 4GB, 500GB, bez OS'a), ktory odpowiada mi cenowo (Jest to ok. 1050zl. Jeśli znacie lepsze modele w tej cenie, chetnie je rozwaze). To co mnie interesuje to zamiana dysku na rzecz np. Cruciala M4 64GB wzgledem domyslnie instalowanej piecsetki (HDDka oczywiscie juz bym nie kupowal, a do SSDka rzecz jasna doplacil - prosty rachunek (z tym, ze sprzedawca musialby wycenic sobie tego twardziela) ;)). Niestety nie mam pojecia czy taka zamiana jest mozliwa (wyslalem jedno zapytanie do pewnego sklepu i czekam teraz na odpowiedz), wiec zadaje to pytanie na forum - a noz widelec ktos byl w podobnej sytuacji. Zalozmy, ze jest to mozliwe - jak wtedy wyglada gwarancja takiego produktu? Jest ona udzielana z osobna na kazdy element czy na netbook jako calosc (zalezy to od sklepu czy producenta)? Brakuje mi niestety na tym polu wiedzy.

Pozdrawiam, speed_com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD jest wielkości standardowego dysku 2.5" więc z tego co wiem nie powinno być problemów z montażem tego dysku w tym netbook'u.

 

Co do gwarancji to z tego co się orientuje dysk oraz RAM można sobie wymieniać bez utraty gwarancji (przeważnie nie ma plomb gwarancyjnych w tych miejscach). Nie wiem jak to jest dokładnie u innych producentów ale podejrzewam że podobnie jak w dell'u czyli gwarancje masz na komputer o numerze seryjnym XXXX a w komputerze znajdują się oryginalnie: <tutaj numery części i krótkie opisy (lub nie)> A jak wygląda gwarancja ? Normalnie. Zepsuje Ci się SSD odsyłasz do producenta dysku, serwis laptopa przecież Ci go nie naprawi skoro on go nie sprzedawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybko odpowiedz Maxx73.

 

Postanowilem jednak, ze kupie netbooka ze zwyklym HDDkiem (ta sama cena z tym, ze wersja BLUE, a nie BLACK ow modelu - czyt. ladniejsza), a SSDka kupie osobno (i tak nie moglem znalezc sklepu w ktorym moglbym zamowic obie rzeczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak czytam że nie do końca napisałem wszystko wyżej- lub napisałem za dużo odnośnie tej gwarancji, numerze seryjnym i podpisanych "pod" nim numerów części- napisałem to dlatego bo dell w ogóle nie zakłada plomb gwarancyjnych (przynajmniej w m6500) i można wymienić praktycznie co się chce - matrycę, procesor itp z tym że jeśli coś się zepsuje, serwisant na podstawie właśnie tego wykazu części może zażyczyć sobie przywrócenia komputera do pierwotnego stanu. Jednak nie dotyczy to o ile wiem dysków, czy RAMów - niektórzy serwisanci (nie tylko w dellu) pozwalają na czas naprawy komputera wyciągnąć dysk twardy żeby np nie został sformatowany - oczywiście jeśli to nie on jest uszkodzony, lub jeśli jest to wysłać sam dysk bez "budy".

 

Nie miałem SSD, więc nie będę się wypowiadać na ten temat. Mogę tylko Cie uczulić że jeśli komputer będzie pracować na windows dobrze jest wyłączyć niektóre funkcje które pierwotnie w windowsach są włączone a mogą w mniejszym lub większym stopniu skrócić żywotność dysku SSD. Poradniki powinieneś znaleźć w googlach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości notebooków (laptopów) można wymienić dysk tak aby nie rozbierać całego lapka tylko odkręcić odpowiednią pokrywę. Taka operacja nie grozi utratą praw gwarancyjnych. Jednak tu mamy do czynienie z netbookiem (mini laptopem), gdzie często jedyną pokrywą jaką da się odkręcić jest dostęp do pamięci RAM, więc dobranie się do dysku może być bardziej kłopotliwe i może naruszyć plomby gwarancyjne. W tym przypadku trzeba sprawdzić jak to jest dostępem do miejsca w którym zamontowany jest HDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca odpisał mi (w skrócie):

-> nie stracę gwarancji zamieniając ze sobą dyski ;

-> HDDka nie przyjmą w rozliczeniu, bo nie mieliby na niego gwarancji gdyż jest montowany tylko w tych netbookach ;

 

Wniosek: ów netbooka i SSDka kupujemy osobno, a z 500GB HDDkiem coś się poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek: ów netbooka i SSDka kupujemy osobno, a z 500GB HDDkiem coś się poradzi.

 

 

Kupisz obudowę i zrobisz sobie z niego zewnętrzny magazyn na dane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...