Skocz do zawartości
HDR'o

Do czego mi więcej niż 4GB ram ?

Rekomendowane odpowiedzi

Sama przegladarka + Win 10 po zbootowaniu zajmuja u mnie 10GB czyli z 32 to juz prawie 1/3 zasobow. Niestety ale webowe rozwiazania techniczne ktore promuja duze firmy powoduja, ze kazda strona www to dodatkowe 500-1000MB zaalokowanej pamieci. Tych trendow juz nie odwrocimy (niestety). To samo dotyczy sporej czesci aplikacji desktopowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by znaczyło, że 8GB ramu to za mało do przeglądania internetu.

 

Polecam reinstalkę windowsa, bo masz pewnie niezły burdel. U mnie Chrome + win10 + gra mieści się w 10-14GB bez najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Do tego zdziwilibyście się, ile przeglądarka umie napchać pamięci do stronicowania. Przy SSD i 4GB RAM też da się spokojnie korzystać z przeglądarki. Nawet z dodatkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by znaczyło, że 8GB ramu to za mało do przeglądania internetu.

 

ja właśnie matce komputer "do netu" ogarnąłem za łącznie 500 zł. 8 GB ramu, wszystkie strony śmigają aż miło. 16 GB do internetu - WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy SSD i 4GB RAM też da się spokojnie korzystać z przeglądarki.

Owszem,się da się przeglądać internet z dyskiem SSD i 4GB ramu,lecz na upartego i na krótką metę.

U mnie jak otworzę kilka kart,to mam użycie ramu na poziomie ~4GB,z czego 2GB bierze system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64 bit google chrome'ole ?

zainstaluj wersje 32 bit albo inna przeglądarkę a 2 krotnie zmniejszysz zapotrzebowanie na RAM

 

każda karta w chrome to oddzielny proces nie wiem po co 1 karcie było by potrzebne więcej niż 4 GB...

a 64 bity zwiększają zapotrzebowanie o 100%

 

a rany julek jak oni 32 bit chrome zakopali

Chrome Windows 10/8.1/8/7 (32-bitowy)

Inne platformy/Windows 10/8.1/8/7 (32-bitowy)

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Firefox

Nie będę się bawił w instalowanie 32-bitowej przeglądarki,tym bardziej że mam 16GB Ramu.

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[pytanie retoryczne]

a po co Ci 64 bit przeglądarka? (w szczególności chrome)

tak samo edytor tekstu czy odtwarzacz multimediów

 

w grach to ma jeszcze sens

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama przegladarka + Win 10 po zbootowaniu zajmuja u mnie 10GB czyli z 32 to juz prawie 1/3 zasobow. Niestety ale webowe rozwiazania techniczne ktore promuja duze firmy powoduja, ze kazda strona www to dodatkowe 500-1000MB zaalokowanej pamieci. Tych trendow juz nie odwrocimy (niestety). To samo dotyczy sporej czesci aplikacji desktopowych.

Bardzo ciekawe co piszesz z czystej ciekawości sprawdzę u mnie a mam 64 GB ram tyle że 32 GB mam pożyczone więc sprawdzę tylko w 32 GB a później w 64 GB bo aż mi się nie chce wierzyć że tyle pamięci Tobie zjada szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież im więcej masz ramu, tym więcej będzie wrzucane do niego.

 

A potem jeden z drugim widzi duże zużycie i wyciąga wniosek, że bez 32 GB do firefoxa ani rusz :E

 

do internetu to i 4 GB starczy i nie powinno być żadnych problemów. W pracy mam zaledwie 4 GB na "służbowym trupie" i zero problemów. Na ultrabooku mam 4 GB i nie mam absolutnie ŻADNYCH "spowolnień".

 

Mam otwartych 11 kart w firefoxie na ultrabooku właśnie (z którego piszę) w tym strony typu otodom z tonami gównobrazków, zużycie ramu 800 MB.

 

wciąż pokutuje pogląd z lat 90-tych, że należy bezustannie dokładać ramu przy każdej okazji gdyż poprawia to tanim kosztem wydajność. Otóż a) nic to nie daje, jeśli nie ma realnego zapotrzebowania (firefoxa nim nie jest) b) absolutnie nie jest to tanie w dzisiejszych czasach.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100x wiecej komfortu daje zmiana dysku z hdd na ssd niż dokładanie ramu jeżeli chodzi o przeglądanie neta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne spostrzeżenia.

Dlatego w miarę optymalnie da się korzystać z sieci na 4GB RAM, i to właśnie na SSD.

To, że następuje alokacja całej masy pamięci, jeśli tylko jest dostępna, nie musi o niczym przesądzać.

Jasne, może być jeszcze szybciej, ale nie przesądza to o niczym, bo byśmy potrzebowali do Chrome minimum 16GB RAM, a tak nie jest.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WINUSER_PL

No i tak u mnie wygląda to ja tutaj nie widzę aby mi zjadało 10 GB RAM przy 32 GB już nie wspominając co będzie się działo przy 64 GB lol2.gif a mam w tle bardzo dużo aplikacji uruchomione + do tego chrome z 12 zakładkami lol2.gif Herezje opowiadasz lol2.gif

3882134Przechwytywanie.PNG2080492Przechwytywanie_.PNG

Każda dodatkowa strona zjada od 0,5-1 GB ram !!! lol2.gif Żeś stary poleciał aż się popłakałem ze śmiechu szczerbaty.gif

4362090Przechwytywanie1.PNG

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie firefoxa do opery - ilość otwartych zakładek widoczna ( mówi sama za siebie) ;)

 

0f1b1ee14281.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież im więcej masz ramu, tym więcej będzie wrzucane do niego.

 

A potem jeden z drugim widzi duże zużycie i wyciąga wniosek, że bez 32 GB do firefoxa ani rusz :E

 

do internetu to i 4 GB starczy i nie powinno być żadnych problemów. W pracy mam zaledwie 4 GB na "służbowym trupie" i zero problemów. Na ultrabooku mam 4 GB i nie mam absolutnie ŻADNYCH "spowolnień".

 

Mam otwartych 11 kart w firefoxie na ultrabooku właśnie (z którego piszę) w tym strony typu otodom z tonami gównobrazków, zużycie ramu 800 MB.

 

wciąż pokutuje pogląd z lat 90-tych, że należy bezustannie dokładać ramu przy każdej okazji gdyż poprawia to tanim kosztem wydajność. Otóż a) nic to nie daje, jeśli nie ma realnego zapotrzebowania (firefoxa nim nie jest) b) absolutnie nie jest to tanie w dzisiejszych czasach.

co przeglądarka może wrzucać do pamięci? przecież pobiera ona dane z netu a strony internetowe nie będą ważyć po 150 MB

przecież pobranie tych danych trwało by znaczna chwile

@WINUSER_PL

No i tak u mnie wygląda to ja tutaj nie widzę aby mi zjadało 10 GB RAM przy 32 GB już nie wspominając co będzie się działo przy 64 GB lol2.gif a mam w tle bardzo dużo aplikacji uruchomione + do tego chrome z 12 zakładkami lol2.gif Herezje opowiadasz lol2.gif

3882134Przechwytywanie.PNG2080492Przechwytywanie_.PNG

Każda dodatkowa strona zjada od 0,5-1 GB ram !!! lol2.gif Żeś stary poleciał aż się popłakałem ze śmiechu szczerbaty.gif

4362090Przechwytywanie1.PNG

chrome miał i ma wycieki pamięci zostaw przeglądarke na kilka godzin a użycie pamięci będzie się tylko zwiększać

dodatkowo po przejściu na 32 bit użycie zmniejszyło się o polowe

każda zmienia zajmuje 32b (4B) a nie 64b (8B) ...

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
każda zmienia zajmuje 32b (4B) a nie 64b (8B)

 

No teraz to juz wiem ze zdajesz sobie sprawe o czym piszesz. Ahaha :lol2: Zmiana dotyczy tylko wskaznikow i referencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziwiam ludzi z pierdzielnikiem w przeglądarce gdzie karty mają szerokość 1pix bo tyle ich nawalone. 3/4 linków nieaktywne ale trzymamy, każdy się zarzeka że pamięta co na każdej karcie ma "zachowane" co nijak ma się do rzeczywistości :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jak już jest ich tyle, ze ikonki na kartach znikają, to wtedy robi się już bajzel.

Czasami otwiera się wtedy po prostu dwa okna, i jedzie się dalej.

Przy dużych researchach się zdarzało.

Nie luksus, a wygoda.

Chrome ponoć miał wprowadzać właśnie jakieś zmiany do podglądu otwartych kart.

Dodatkowo w testach jest rozwiązanie na wzór wtyczki The Great Suspender, która zamraża nieużywane karty po wyznaczonym czasie bezczynności.

Fajnie się to sprawdza na starszych PC z HDD i 4GB RAM.

Bo tak, to przeglądarka potrafi wtranżolić tyle, co dobra gra. W podobnej konfiguracji, nawet 10GB w samym stronicowaniu (deklarowana-fizyczna=stronicowanie), a to oznacza na HDD czasem kilkusekundowe czasu reakcji.

Zabawne rzeczy też się dzieją się próbuje czasem otworzyć na PC karty otwarte na telefonie, celem zapisania do zakładek. Otwarcie 150 na raz robię już po wyłączeniu sieci, a trwa to kilka minut, zanim przeglądarka zaczyna z powrotem odpowiadać i pokazuje karty.

Zapisywałem te zakładki, bo mi się co chwilę do nie dawna wywalała przeglądarka przez ich ilość na telefonie. Pomimo nie odświeżania ich na starcie. Teraz jest chyba stabilniej z tym.

Zawsze jakoś od 150 kart przeglądarka robiła się niestabilna.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to juz wiem ze zdajesz sobie sprawe o czym piszesz. Ahaha :lol2: Zmiana dotyczy tylko wskaznikow i referencji.

1. zmiennymi nie są wskaźniki i referencje? nie wspominając o fat pointerach

2. wyrównanie zmiennych w strukturach do pełnych słów

3. jeśli uważasz że na 32 bitach każdy kompilator ma 64 bit typ int64_t (__int64 lub long long) to trzeba pozostać przy oderwanej od sprzętu javie ...

ciekawe do jakiego 32 bit rejestru wciśniesz 64bit chyba MMX ... to samo tyczyło się 16 bitów

standard C a zatem C++ definiuje tylko minimalny rozmiar zmiennych resztę pozostawiając zależnym od implementacji

https://stackoverflow.com/questions/7607502/sizeoflong-in-64-bit-c/39207744#39207744

 

o bignum'ach nie rozmawiamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16GB ramu to za mało dla chrome, bo obok mam safari, Firefox, EDGE, IE, Opere i kilka innych.

 

Na każdej z nich o poranku odpalam cała listę zapisanych 756stron i sprawdzam w centrum dowodzenia co nowego. Nie da się sprawdzić komfortowo wiadomości bez 128GB.

 

Przekonałem was?

 

 

A tak serio, lecę na kilkunastu stronach w chrome i gram jednocześnie zjadając po 10GB. Wszystko działa Instant. Nie skrobię po dyskach, nie lagunę. Nic co potrzebne nie jest trzymane w plikach wymiany.

 

 

https://uploads.disquscdn.com/images/dd39c198bf87ae8735f24464a60a824d0e6e606888f54492f20e37499be35a45.jpg?w=800&h=648

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu ja mam przeglądarkę otwartą ze wszystkimi yt i innymi to 8 - 10 GB więc dla mnie 16gb jest w pełni wykorzystywane jak gram z otwartą przeglądarką. Oczywiście jak coś tnie to pozamykam parę yt i wszystko w temacie zwykłego użytkownika. Obecnie mam coś 50-70 stron. Nie ukrywam że 40 stron to jakieś ulubione AMV dla rozluźnienia i 10 stron z anime jak mam więcej czasu, a reszta to przeglądanie. Przy 8GB zawsze było mi mało i musiałem wybierać między przeglądarką, a grą. To przy 4GB to tylko praca przy paru kartach albo niewymagającej gierce.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40-70 stron z YT w trakcie grania? Ja się zawsze mieszczę w góra 10 :D A YT w jednej, bo jakoś nie widzę możliwości oglądania 10-20 filmów z YT podczas grania. Nie wiem czy to jest do konca normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Losowo otwieram AMV który polubiłem. Nie oglądam wszystkich na raz bez jaj. Dobra połowa AMV jest słaba. Czasem puszczę auto albo jakieś nowe AMV, ale raczej mam swoje upatrzone. Kwestia gustu. Brat podpatrzył trochę ode mnie i sam ma te 10 AMV u siebie, i coraz rzadziej korzysta z auto również. Co innego jak słuchasz jakiegoś zespołu to wtedy możesz dawać full auto i nie potrzebujesz XX stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WINUSER_PL

No i tak u mnie wygląda to ja tutaj nie widzę aby mi zjadało 10 GB RAM przy 32 GB już nie wspominając co będzie się działo przy 64 GB

Każda dodatkowa strona zjada od 0,5-1 GB ram !!! lol2.gif Żeś stary poleciał aż się popłakałem ze śmiechu szczerbaty.gif

No to u mnie jedna karta Firefox zajmuje 700Mb ;) 5 kart dobiło do 1,7GB + reszta procesów FF i mamy 2,8 GB.

 

Nie wiem co mozzila tym razem skaszaniła, ale poprzednia wersja nie potrzebowała tylu procesów.

 

bV9Qnp5.png

TWAxX3o.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ktoś potrafi korzystać z komputera w końcówce roku 2019 z 8 GB RAM ale mając otwartą przeglądarkę Chrome z 10 kartami (a potrafię mieć ich więcej bo czasami dochodzi do 100), softem od NZXT do zarządzania AIO, Ryzen Master i Spotify w tle zużywam 7 GB RAM. 16 GB to must have a i to za niedługo może okazać się za mało :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Odnośnie hałasu: Kupiłem na próbę "odnawiany" (refurbished) dysk enterprise Toshiba z serii MD i... spodziewałem się, że będzie gorzej. Ja osobiście do PC bym czegoś takiego nie włożył (od prawie 10 lat mam tylko dyski SSD), ale w NASie pracującym w tym samym pomieszczeniu, ale ok. 4m od moich uszu nie sprawia to problemów. Na pewno nie jest to tragedia w stylu opisów, że "takie dyski można używać jedynie w serwerowni albo w piwnicy".
    • Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... - pilota Emocje to biorą u mnie górę jak widzę jak ktoś lata totalnie bez głowy i poszanowania innych - a takich jest 90% użytkowników dronów. Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, (...) myślałem, że to ogarniesz. - skoro mnie łapiesz za słówka, to cóż: taste your own medicine Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie. - widocznie nie wiesz jak działa moje myślenie w tym temacie. Latam z poszanowaniem prawa i prywatności. Jeżeli podczas nalotu, ktoś do mnie podejdzie i poprosi o nie publikowanie wizerunku, to postaram się mu wytłumaczyć, że charakterystyka mojej pracy nie polega na nagrywaniu wizerunku. Jeżeli to nie poskutkuje to pewnie skończy się na policji i sądzie. Ale ochrona i poszanowanie prywatności nie zabrania mi wykonywania swojej pracy. I zaklinanie przez was rzeczywistości tego nie zmieni. To co jest przerażające w dronowaniu to nieświadomość ludzi. Kupuje sobie jeden z drugim drona. Lata i dopiero po jakimś czasie dociera do niego, że są jakieś przepisy regulujące loty. a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: - a jak by kręcili z chodnika kamerą to byłoby ok?
    • To też nie jest tak, że gra jest słaba, bo nie jest. To nadal dobra, a w niektórych aspektach bardzo dobra gra. Zadań pobocznych ogólnie jest niewiele w porównaniu z innymi Sandboxami i moim zdaniem dobrze, są zadanie, słabe, średnie i dobre. Jestem w 10 rozdziale i póki co nie spotkałem zadania pobocznego, które zapadałoby mi na tyle w pamięć, że mógłbym je nazwać bardzo dobrym. Ot, takie typowe jrpg-owe poboczniaki, jeżeli ktoś oczekuje tego typu zadań to się nie zawiedzie. Mimo wszystko podobało mi się zadanie z Johnnym (nawet pomimo zbieractwa, które trzeba było dla niego zrobić).  Fabuła główna jest spoko, jeżeli człowiek się głównie na niej skupia to naprawdę da się zaangażować "emocjonalnie", problem w tym, że jest jednak sporo rozpraszaczy i sama fabuła jest rozciągnięta względem oryginału. Już nie będę pisał o zmianach, które w niej nastąpiły, bo to każdy sobie oceni osobiście (każdy, który grał w oryginał oczywiście). Fajne też są relacje między bohaterami, ich komentarze i rozmowy, a tak jak już ktoś pisał, zdecydowanie relacja Tifa-Aearith (i to jak to wpływa na Clouda) robi tu robotę.  Ja zdecydowałem, że po 10 rozdziale skupiam się już praktycznie tylko na głównej fabule, 57 godzin za mną, myślę, że dobije do 70.
    • Do kupienia u jednego sprzedawcy jak wejdziesz w nowy teren po wyjściu z bazy jak popchniesz fabułe to siedzi na poludniu. Normalnie Gromoszczęki czy inne dziadostwa strąca bez problemu, tego brakowało bo ten łuk startowy to szrot jakich mało.
    • Powinni sprzedawać teraz w komputerowych jako gadżet PCMR
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...