Skocz do zawartości
HDR'o

Do czego mi więcej niż 4GB ram ?

Rekomendowane odpowiedzi

No jak już to kupiłbym jakiś ładny zestaw i sprzedał obecną kostkę, a ceny 2x8GB na gwarancji to koszt co najmniej 400zł, co tak średnio się opłaca. No i nie sądzę, żebym potrzebował więcej niż 8GB.

 

Też mi się kiedyś tak wydawało. Jednak przeglądarki z paroma pootwieranymi kartami swoje potrafią skonsumować. I zaczyna się robić mniej wesoło. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jop..8GB to trochę mało powoli. Jeszcze daję rade ale coś czuję że w niedługim czasie

1. Dokupię 8GB.

2. Zmiana platformy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jop..8GB to trochę mało powoli. Jeszcze daję rade ale coś czuję że w niedługim czasie

1. Dokupię 8GB.

2. Zmiana platformy

Ja się nie ograniczałem swego czasu. Płyta może mieś 32GB, to wpakowałem 32GB. I pracuje się teraz bardzo komfortowa (sporo grafiki, niejednokrotnie też na wirtualnych maszynach dłubię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 giga to już jest za mało na dzień dzisiejszy. BF 1 mi klatkuje przez brak ramu na niektórych mapach... cały czas zużycie leci na maxa, przez co niedobory zrzucane są na pagefile i robi się niemiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Opłaca się zmieniać 1x8GB DDR3 1600MHz CL11 na 2x4GB 1600MHz CL8?"

@tau45

Opłaca,po pierwsze nizsze opoznienia a po drugie ,dwie kosci w dwukanalowym trybie beda pracowac co da dodatkowe kilka procent wydajnosci

Edytowane przez sępik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM-u nigdy za wiele.

Właśnie stukam z Dell-a który ma 3GB RAM , sam firekox przy 4 otwartych kartach zjada mi 1,5GB.

Ogólnie z systemem zajęte mam 2,3GB .

Kilka dodatkowych kart w FF i 3GB pękają :-)

(przy ok 100 kartach nawet firefox wysiada)

Edytowane przez Fonzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dokupywać dwie kości po cztery w moim przypadku jak mam aktualnie 8gb?. Będzie jakaś różnica w grach, albo ogólnej szybkości komputera?. Reszta konfiku z takich ważniejszych to gtx1060 6gb i i3 8100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego 4GB?

Do niczego :lol2:

Przed chwilą zainstalowałem Adobe After Effects i wrzuciłem nagranie w 1080p.

Wykorzystanie pamięci przez program wynosiło 24GB :E

Edytowane przez Endriu1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego 4GB?

Do niczego :lol2:

Przed chwilą zainstalowałem Adobe After Effects i wrzuciłem nagranie w 1080p.

Wykorzystanie pamięci przez program wynosiło 24GB :E

Przy tej platformie co mam nie będę inwestował w pamięć przy zmianie zainstaluje 16GB i starczy znowu na jakiś czas, teraz 8GB, profesjonaliści mają po 256GB RAM, a do celów biurowych starczy 4GB. :)

 

https://www.ebay.com/itm/HP-Z840-Workstation-2-X-E5-2667-V3-3-2GHz-8Core-256GB-Ram-2TB-HDD-Nvidia-P5000/173426971279?hash=item28610d928f%3Ag%3AQaIAAOSw5k9bVix2&_sacat=11211&_nkw=256gb+ram+workstation&_from=R40&rt=nc&_trksid=p2499334.m570.l1311.R3.TR3.TRC0.A0.H0.X256gb+ram.TRS0

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GB dla tych co korzystają z PC do prostych czynności typu program tekstowy czy przeglądania jednej strony internetowej. 8GB dla tych co wymagają coś więcej typu jakaś gierka lub wiele stron www(oczywiście bez przesady). Ostatnio można powiedzieć że niektóre gry znacznie lepiej działają przy 16GB aniżeli przy 8GB typu battlefield. Pamiętajcie o tym że system lubi rezerwować sporo pamięci która teoretycznie jest... nieużywana, ponieważ w każdej chwili może zostać zwolniona jeśli będzie zapotrzebowanie na pamięć ram. Wszystko zależy kto do czego będzie używał PC. Osobiście zazwyczaj posiadam 30-50 stron internetowych otwartych oraz pograć sobie w bf1 więc dla mnie te 16GB musi być.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - do Wieśka 3 opłaca się mieć 16 GB? Da to cokolwiek w porównaniu do 8 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to sam se odpowiem, bo dokupiłem RAM - nie, nie daje. Podczas grania zajęte jest i tak 5 GB z hakiem. Jedyny bonus, że można mieć pełno śmieci (tfu, softu do pracy) otwartych pod spodem.

 

No nie wiem, chyba, że może w jakimś super mocno obciążającym miejscu czy coś, ale też pewnie nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć operacyjna RAM, jej jakość, szybkość ma duże znaczenie, z tego względu, że nie wdając się w zagadnienia techniczne, w RAM-ie przechowywane są informacje o bieżących funkcjach, procesach programów, operacje na danych. Dzięki RAM, procesor ma b. szybki dostęp do informacji, dzięki czemu możemy cieszyć się szybką pracą komputera. Mała ilość pamięci RAM, to tak naprawdę duże problemy z wydajnością komputera oraz systemu na nim pracującego. Tutaj https://lenovozone.pl/blog/poznajmy-technologie-jak-dziala-pamiec-ram/ zostało to trochę szerzej opisane.

Edytowane przez zionz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odgrzebałem swój stary laptop, Samsung R522. Swoje lata ma, 3GB Ramu i...da się używac. Może nie jest demonem szybkości ale do przeglądania neta wystarcza na spokojnie. Do tego mam nową baterię od GC z dodatkowymi ogniwami - trzyma 7h :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GB dla tych co korzystają z PC do prostych czynności typu program tekstowy czy przeglądania jednej strony internetowej. 8GB dla tych co wymagają coś więcej typu jakaś gierka lub wiele stron www(oczywiście bez przesady).

4GB "do prostych czynności" :lol2: kto w przeglądarce otwiera więcej niż 10 zakładek?(chyba tylko ci co lubią burdel w domu.. :E). W Win7 Hom podczas przeglądania internetu mam zajęte 800mb-1200MB, WinXP JG x64 500mb-800MB(tak uzywam XP w 2018 roku, wydajnością miażdży ten zbugowany keylogger o nazwie win10 przy czym nie mam idiotycznych błędów przez które trzeba tracić czas by uruchomić bardzo stare gry pokroju COD2). Podczas gry w BF3 wszystko na ultra 64 graczy chyba nigdy nie przekroczyło 3GB. BF4 ultra 64 graczy max 4.5GB zajęte. Do internetu w dzisiejszych czasach oraz do starszych gier w zupełności starczy 4-6GB

Edytowane przez koder55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile mniej więcej RAMu zużywają obecnie najbardziej wymagające pod tym względem gry??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo to Wiesiek 3 zajmuje 5 GB (w tle antywir, afterburner), jak odpalę Outlooka, Worda, jakiś PDF to wbija na 6 GB. To przy 8 i 16 GB, bez różnicy. Innych nowszych gierek nie mam aktualnie zainstalowanych (no tylko jakieś Borderlands). Z ciekawości wrzucę może jeszcze FarCry 4/5 bo sam się zastanawiam czy zostawić 16 GB czy zwrócić do sklepu i zostać na starszych (ale szybszych deczko) 8 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x2GB w laptopie w dual i ssd to elegancja francja.

Przy hdd i single to lepiej do www uzywać telefonu ;) Bo zanim włączy sie przeglądarka to zdażymy przeczytać kilka stron.

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo to Wiesiek 3 zajmuje 5 GB (w tle antywir, afterburner), jak odpalę Outlooka, Worda, jakiś PDF to wbija na 6 GB. To przy 8 i 16 GB, bez różnicy. Innych nowszych gierek nie mam aktualnie zainstalowanych (no tylko jakieś Borderlands). Z ciekawości wrzucę może jeszcze FarCry 4/5 bo sam się zastanawiam czy zostawić 16 GB czy zwrócić do sklepu i zostać na starszych (ale szybszych deczko) 8 GB.

U mnie sama przeglądarka+system zjada prawie 9gb bo mam dużo kart w FF :E

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8GB DDR4 w trybie Single to obecnie stanowczo za mało jeśli chodzi o gaming, szczególnie jeśli w tle systemu pracuje więcej aplikacji - liczne dropy w miejscach procesorowych nawet przy taktowaniu pamięci 3000Mhz i więcej. 2x4GB w Dualu jest dużo lepiej, mniej dropów i co najmniej kilkanaście % dodatkowych FPS-ów.

W chwili obecnej 2x8GB 3000Mhz to jest podstawa.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi się obiło o oczy ,że bodajże Mass Effect Andromeda i jeszcze jakaś jedna gra, nie pamiętam jaka, potrafiły zjeść 15-17 GB RAMu.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za grami i odpalaniem wielu aplikacji lub ramożerną aplikację jest to po prostu swego rodzaju luksus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...