Skocz do zawartości
HDR'o

Do czego mi więcej niż 4GB ram ?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Podajcie mi sens posiadania większej ilości. W czym to zauważę ? Jak czasem widzę sygnaturki typu: Phenom II X4@3.2Ghz, 12GB ram, radeon 4870 to aż mnie ciśnie by spytać: nie lepiej sprzedać z tego 8gb i kupić inne lepsze podzespoły ? Widziałem też u niektórych 24Gb ram. To już całkiem mnie rozwala :E No, ale pytam bo nie wiem, więc proszę o miłe odpowiedzi :P

Edytowane przez HDR'o
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy.. do gier 4GB to styka w zupełności ale np wirtualizacja systemów , obróbka video , 3d to ramu tutaj nigdy za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sobie np. pod Linuxem zrobić taki RAMdysk, by cały system z niego działał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi taką sygnaturkę u kogoś bo jeszcze nie widziałem :E

A tak serio po co? Niektórym się przydaje :D Obecnie np DDR3 jest tani jak nie wiem więc czemu nie brać więcej? Ja rok temu za swoje gołe kingstony dałem coś koło 360 złotych a teraz można już kupić 4 GB za niecałe 100zł więc dlaczego by nie? Mój sprzęt nie jest jakiś imponujący ale wiesz z chęcią bym kupił jeszcze z 4GB mimo, że mi obecnie nie potrzebne ale jak tanie to brać póki są, a nóż może się kiedyś przydać :D

http://www.proline.pl/?p=KHX1600C9D3X2K2%2F8GX

Jako przykład 8GB za śmieszne pieniądze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi taką sygnaturkę u kogoś bo jeszcze nie widziałem :E

Może nie sygnaturka (bo tej na szybkiego nie mogę znaleźć, ale widziałem takowe wiele razy), ale http://forum.pclab.pl/topic/712581-Resident-Evil-Remake/page__view__findpost__p__9640465 <--- przeczytaj ten post

A tak serio po co? Niektórym się przydaje :D Obecnie np DDR3 jest tani jak nie wiem więc czemu nie brać więcej? Ja rok temu za swoje gołe kingstony dałem coś koło 360 złotych a teraz można już kupić 4 GB za niecałe 100zł więc dlaczego by nie? Mój sprzęt nie jest jakiś imponujący ale wiesz z chęcią bym kupił jeszcze z 4GB mimo, że mi obecnie nie potrzebne ale jak tanie to brać póki są, a nóż może się kiedyś przydać :D

http://www.proline.pl/?p=KHX1600C9D3X2K2%2F8GX

Jako przykład 8GB za śmieszne pieniądze :D

Ja tam bym wolał kupić lepszą grafę za kasę z tych ośmiu (mimo, że cena powala, oczywiście pozytywnie na korzyść klienta), a cztery sobie zostawić jako optimum, ale nie każdy też jest graczem, tyle, że czy to aby nie prędkość dysku i proc wpływają np na rendering ? :>

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kazdy na komputerze tylko gra? nawet do kilku gier juz ponad 4gb jest wskazane, a w najblizszym czasie pojawi sie ich jeszcze kilka. kupno 2x2gb nie jest na dzien dzisiejszy nie jest jakos bardzo rozsadne, bo i 2x4 kosztuje grosze, i przy ewentualnym dokupieniu 2x2 moze byc problem z dzialaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie sygnaturka (bo tej na szybkiego nie mogę znaleźć, ale widziałem takowe wiele razy), ale http://forum.pclab.p...ost__p__9640465 <--- przeczytaj ten post

 

Ja tam bym wolał kupić lepszą grafę za kasę z tych ośmiu (mimo, że cena powala, oczywiście pozytywnie na korzyść klienta), a cztery sobie zostawić jako optimum, ale nie każdy też jest graczem, tyle, że czy to aby nie prędkość dysku i proc wpływają np na rendering ? :>

 

Wpływa owszem ale przykładowo w Premierce czy AE masz takie coś jak RAM Preview gdzie generuje tobie podgląd filmu do RAM'u przez co jest szybciej, ostateczny rendering to CPU + GPU + HDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie sygnaturka (bo tej na szybkiego nie mogę znaleźć, ale widziałem takowe wiele razy), ale http://forum.pclab.pl/topic/712581-Resident-Evil-Remake/page__view__findpost__p__9640465 <--- przeczytaj ten post

 

Ja tam bym wolał kupić lepszą grafę za kasę z tych ośmiu (mimo, że cena powala, oczywiście pozytywnie na korzyść klienta), a cztery sobie zostawić jako optimum, ale nie każdy też jest graczem, tyle, że czy to aby nie prędkość dysku i proc wpływają np na rendering ? :>

Niby wpływają ale np RAM ma też swój udział w szybkości działania chociażby photoshopa ;) Ja osobiście jak kupowałem kompa rok temu to byłem nastawiony na gry. Teraz jakoś wydoroślałem i nie chce mi się grać. Wolę się pobawić w photoshopie albo innym programie graficznym i wolałbym kupić to 8GB niż dołożyć do grafy :) Za 100 złotych też wiele lepszej karty się nie kupi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sobie np. pod Linuxem zrobić taki RAMdysk, by cały system z niego działał :D

A potem wyłączyć kompa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wpływają ale np RAM ma też swój udział w szybkości działania chociażby photoshopa ;) Ja osobiście jak kupowałem kompa rok temu to byłem nastawiony na gry. Teraz jakoś wydoroślałem i nie chce mi się grać. Wolę się pobawić w photoshopie albo innym programie graficznym i wolałbym kupić to 8GB niż dołożyć do grafy :) Za 100 złotych też wiele lepszej karty się nie kupi :D

 

Zawsze można kupić Quadro jakieś starsze ( po 600zł ) pod Adobe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kazdy na komputerze tylko gra? nawet do kilku gier juz ponad 4gb jest wskazane,

Że niby jakich ? :E Ani Metro, ani Crysisy, ani GTA 4 nie wykorzystały mi więcej niż 2,5Gb ram (to był max jaki widziałem i tylko w przypadku Crysisa Warheada). Zatem jakie gry jeszcze mi zostały ?

kupno 2x2gb nie jest na dzien dzisiejszy nie jest jakos bardzo rozsadne, bo i 2x4 kosztuje grosze, i przy ewentualnym dokupieniu 2x2 moze byc problem z dzialaniem.

A co z osobami wolącymi używać systemów 32 bitowych ? Ja mam W7, ale tylko i wyłącznie korzystam z 32 bitów. Fakt, że przez PAE, ale jednak

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niby jakich ? :E Ani Metro, ani Crysisy, ani GTA 4 nie wykorzystały mi więcej niż 2,5Gb ram (to był max jaki widziałem i tylko w przypadku Crysisa Warheada). Zatem jakie gry jeszcze mi zostały ?

 

A co z osobami wolącymi używać systemów 32 bitowych ? Ja mam W7, ale tylko i wyłącznie korzystam z 32 bitów. Fakt, że przez PAE, ale jednak

 

W7 x86 wspiera 4GB RAM, fakt że po zastosowaniu małego triku ale wspiera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wpływają ale np RAM ma też swój udział w szybkości działania chociażby photoshopa ;) Ja osobiście jak kupowałem kompa rok temu to byłem nastawiony na gry. Teraz jakoś wydoroślałem i nie chce mi się grać. Wolę się pobawić w photoshopie albo innym programie graficznym i wolałbym kupić to 8GB niż dołożyć do grafy :) Za 100 złotych też wiele lepszej karty się nie kupi :D

Po sprzedaży radka 5750 przy odpowiednich kombinacjach można mieć dwukrotnie szybszego (po mocnym OC oczywiście) GTX'a 460 768MB. Karta będzie wtedy dokładnie 2x szybsza niż ten radek a dołożysz właśnie 100zł

 

W7 x86 wspiera 4GB RAM, fakt że po zastosowaniu małego triku ale wspiera :)

Sam z tego triku korzystam :) Dla potwierdzenia: 4GB-7600.RTM.x86.04.08.2009 <-- proszę napisać to w googlach. Używam tego od premiery W7

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sprzedaży radka 5750 przy odpowiednich kombinacjach można mieć dwukrotnie szybszego (po mocnym OC oczywiście) GTX'a 460 768MB. Karta będzie wtedy dokładnie 2x szybsza niż ten radek a dołożysz właśnie 100zł

Wytłumacz mi jak mam to zrobić bo nie ogarniam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się: 64 bitowa wersja 3ds Max 2012 ma w zalecanych 8 GB ramu (a minimalne 4 GB). A lepiej mieć ciut więcej. I już wiadomo po co więcej ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi jak mam to zrobić bo nie ogarniam :E

Sprzedajesz kartę za 250zł i kupujesz używanego GTX'a za 350zł od typa, który mocno potrzebuje kasy, a takich nie brakuje na pclabie :) Wystarczy przejrzeć 1 temat :P

 

Powtórzę się: 64 bitowa wersja 3ds Max 2012 ma w zalecanych 8 GB ramu (a minimalne 4 GB). A lepiej mieć ciut więcej. I już wiadomo po co więcej ramu.

A do czego potrzebna wersja 64 bitowa ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy potrzebują, inni nie. Tobie może być do niczego nie potrzebne. Mi by się przydało na większy ramdisk, bo 7zip jest lewy i nie umie zdekompresować dużych archiwów, gdy przepełniają dysk z tempem - wywala błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały ten temat jest bez sensu. Każdy kupuje to, na co ma kasę, albo to, co potrzebuje.

 

Po co się kupuje samochód zdolny jechać 230 km/h, skoro nie PL wolno jechać szybciej, niż 130 km/h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajesz kartę za 250zł i kupujesz używanego GTX'a za 350zł od typa, który mocno potrzebuje kasy, a takich nie brakuje na pclabie :) Wystarczy przejrzeć 1 temat :P

Znajdź mi takiego typa i kupie nawet dzisiaj bo mam kasę i poszukuje tanio coś w stylu HD 6870/6850/GTX460/5770 itp :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedawałem za 350zł chyba z 3 razy gtxa 460 768mb. Wszystkie poszły w pierwszy dzień po wystawieniu na sprzedaż :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A suszarki czy jakieś lepsze? :)

Jakbyś jakiegoś miał to się do mnie odezwij na PW z chęcią zakupie :D

Edytowane przez Ationx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj tutaj, może jeszcze aktualne. No chyba, że za drogo.

A przypuszczalnie za ile można taką sztukę sprzedać na allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie cena ta sama co GTX460 tylko w tym problem, że mniej popularna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...