Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wsgame

Jaki tablet wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w wyborze tabletu.

Głównie zamierzam na nim oglądać filmy,anime na internecie.

Zastanawiam się nad kupnem Samsunga Galaxy tab P1000,ale nie jestem pewny czy będzie działać w przeglądarce internetowej anime,np z str. kreskowka.pl

Chciałbym aby miał funkcje: telefonu komórkowego ,odtwarzanie filmów Full HD, Czytnik kart pamięci microSD,przekątna ekranu minimum 7 cali,minimalna rozdzielczość 1024 x 600 pikseli,WiFi IEEE 802.11b/g/n,Bluetooth,czas pracy na akumulatorze (minimalny)7 godz,Pamięć flesh min 16Gb,Procesor: 1.0 GHz,RAM 512.

 

Z góry dziękuję za pomoc wsgame

 

P.S Nie mam doświadczenie z pisaniem na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full HD na tabletach - zapomnij. Do czasu Tegry 3 (koniec roku). Ogladanie filmów na www to też duży kłopot dla tabletów. W jakim formacie lecą filmy na tej stronie co podałeś?

 

I jaką masz kwote do wydania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tableta z Androidem poniżej 3.0!!! Bierz albo iPada albo coś z Honeycomb-em np: Samsung Galaxy 10.1. Najlepszym rozwiązaniem będzie Asus Transformer z dockiem za ok 1900. Najmocniejsze będą z Tegrą czyli Samsung, Asus i Acer. Ipad nie ma obsług Flasha więc nie polecam do neta.

 

Wybieraj z tych:

http://www.x-kom.pl/p/68369-tablet-10-asus-eee-pad-transformer-tf101-16gbstacja-dokujaca.html

 

http://www.x-kom.pl/p/66055-tablet-10-apple-ipad-2-16gb-bialy.html

 

http://www.x-kom.pl/p/68372-tablet-10-acer-iconia-a500-32gb.html

 

http://allegro.pl/samsung-galaxy-tab-10-1-16gb-wi-fi-hit-i1775525381.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Asus Transformer mnie zaciekawił czy on ma polską wersje językową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj kilka miesięcy na Tegre 3... To tak jak byś chciał kupić teraz mega super duper karte GPU a wiesz że za 2-3 miesiące wyjdzie nowa seria od AMD/Nvidi. Ceny pójdą w dół, kupisz Asusa Transformera za 500zł mniej albo jego nastepce w takiej samej cenie. Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj kilka miesięcy na Tegre 3... To tak jak byś chciał kupić teraz mega super duper karte GPU a wiesz że za 2-3 miesiące wyjdzie nowa seria od AMD/Nvidi. Ceny pójdą w dół, kupisz Asusa Transformera za 500zł mniej albo jego nastepce w takiej samej cenie. Amen.

Tak niech czeka ale za 3miechy znowu coś nowego zapowiedzą i będzie czekać do usranej ...

 

NIestety kupując sprzęt trzeba liczyć się, ze spadkiem wartości oraz nowościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. Tegra 4 wyjdzie dopiero za rok na gwiazdkę. Konkurencja niby coś ma mieć do końca tego roku ale nie wiadomo kiedy, co i jak. Tegra 3 JUŻ istnieje, tablety z nią zaraz wyjdą, filmiki na youtubie pokazują jej moc, więc to chyba normalne że sugeruje 2-3 miesiące odczekanie do premiery???

 

Wiadomo że co chwila wychodzi coś nowego, ale jak wychodzi konkretna nowa platforma to następca nie pojawi się za 2-3 miesiące tylko za rok albo później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. Tegra 4 wyjdzie dopiero za rok na gwiazdkę. Konkurencja niby coś ma mieć do końca tego roku ale nie wiadomo kiedy, co i jak. Tegra 3 JUŻ istnieje, tablety z nią zaraz wyjdą, filmiki na youtubie pokazują jej moc, więc to chyba normalne że sugeruje 2-3 miesiące odczekanie do premiery???

 

Wiadomo że co chwila wychodzi coś nowego, ale jak wychodzi konkretna nowa platforma to następca nie pojawi się za 2-3 miesiące tylko za rok albo później.

 

 

Kolego piszesz o Tegra na podstawie filmików z youtuba czy doświadczenia? Jeśli to pierwsze to warto czasem zweryfikować swoje dane. Mam Tablet HANNSpree HANNSpad SN10T1 z Tegrą 2 i to w zupełności wystarczy/CPU 2x1GH i 512Mb ramu/. Tegra 3/4 oczywiście będzie lepsza, mocniejsza itp ale wiesz co jest w tym najważniejsze? Aplikacje! Na tegre 2 jest tyle co kot napłakał a aplikację wykorzystujące jej nowe wersje znowu trzeba będzie czekać miesiące hmm lata. Do minusów tej platformy należy słabe wspieranie formatów video HD a to dla założyciela tematu chyba jest dość ważne. Jeśli będzie tylko oglądał filmy online to ok ale filmy np. mkv z pamięci lub karty mogą nie działać płynnie luba wcale.

 

Polecam recenzje mojego tabletu:

 

http://pclab.pl/art45634-3.html

 

Pomimo kilku wad ja jestem bardzo zadowolony a jeśli mieszkasz w UK to teraz można go kupić za ok 700zł w przeliczeniu więc prawie darmo :E

 

Edit:

pisząc o ilości wspieranych aplikacji miałem na myśli te pisane tylko na Tegre. Oczywiście są tysiące innych z Marketu które działają tak samo jak na innych np słabszych tabletach czy telefonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acerec - Zupełnie nie rozumiem co masz na myśli winszując jakiś problem w Moja stronę. Wyjaśnij proszę.

 

Sam nie mam tabletu, ale to oczywista oczywistość że Tegra2 ma kłopot z filmami 720/1080p w HP.

Tegra3 według:

http://en.wikipedia.org/wiki/Nvidia_Tegra

ma natywnie wspierać 1080p w High Profile. A TO jest ważne dla Autora tematu.

 

Autor tego tematu szuka urządzenia, które podoła filmom HD. W obecnej architekturze Tegra po prostu tego nie potrafi.

 

A jeżeli masz na myśli Moje uwagi co do mocy ogólnej Tegra2 i wskazówke co do poczekania na Tegre3 to chyba nie czytałes postu numer #10.

 

Nie chodzi mi zupełnie o to że obecna tegra2 jest słaba, bo Daje rade w wielu zadaniach. Natomiast skoro zaraz wychodzi Tegra3 to po co Autor ma wydawać 1500-3000zł na obecna architekture???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowe Formaty w których przeglądarka internetowa powinna odtwarzać video:swf,mkv,mp4,flv,jsp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorola oficjalnie powinna teraz dostać najlepsze wsparcie, gdyż w końcu jest już firmą Google :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Xoom pierwszy dostał Androida 3.2, który znacznie przyspiesza w stosunku do 3.0 i wreszcie można płynnie używać tabletu :) I to było jeszcze przed wykupieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabe wspieranie formatów video HD a to dla założyciela tematu chyba jest dość ważne.

Nie jestem taki pewien, skoro najpierw mówi, że chce Full HD, a potem pisze, że wystarczy rozdzielczość 1024x768 ;)

 

Jeśli będzie tylko oglądał filmy online to ok ale filmy np. mkv z pamięci lub karty mogą nie działać płynnie luba wcale.

Te filmy on-line tez nie sa wcale takie oczywiste. Oczywiście filmiki 380p będa chodzić, ale 720p moga juz byc wyzwaniem, bo i sam flash potrafi dorzucic sporo do obciążenia procesora (cały czas piszę o filmach oglądanych z poziomu przeglądarki przez flashplayera, a nie dedykowanych aplikacjach do YT, które pobierają strumień video z pominięciem flasha).

 

Przykładowe Formaty w których przeglądarka internetowa powinna odtwarzać video:swf,mkv,mp4,flv,jsp

Akurat większość z tego co wymieniłeś to formaty kontenerowe, które mogą zawierać materiał od mpeg2 do h.264

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...