Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zgredpl

Tablet do 600 zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chce zakupic sobie Tablet.

Ma sluzyc do przegladania stron www, rozmowy wideo skype, rozmowy gg (nie koniecznie), GPS (fajnie by bylo), e-mail, odtwarzanie filmow,muzyki,zdjec itd.

Dobrze by bylo jakby ekran byl jak najwiekszy

 

Spogladalem na allegro ale jest taki wybor ze glowa mala. Co polecacie?

 

Cena do 600zl !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na rynku tabletów poniżej 1000zł które by nie przyprawiały o ból głowy. Wszystko poniżej tej kwoty ma po prostu zbyt słabe parametry,aby na tym komfortowo pracować. W dodatku skype pracuje na bardzo nielicznych tabletach,to że ma przednią kamerkę to nie znaczy,że będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest pamięć ROM 10GB???? Pomijam fakt,że pamięć ROM jest tylko do odczytu,więc w ogóle na guzik potrzebna ,ale nie wierzę aby za 550zł była taka ilość pamięci dostępnej. Tak jak z chińskimi telefonami - na obudowie pisze aparat 12MPix,a w środku kamerka VGA. Więc skoro skręcają z pamięcią,to czemu mam wierzyć,że procesor ma 1GHz czy ramu jest 512MB? Wideorozmowy Skype nie działają nawet na Asusie Transformerze za 1600zł który ma przednią kamerkę,a na takim cudzie miałyby działać? Coś nie wierzę.

 

 

Chyba rozkminiłem - pewnie chodzi o 10Gb a nie 10GB, co w takim przypadku oznacza 512MB, więc ilość tej pamięci Flash - z czego 256MB jest na aplikacje a reszta to RAM. Czyli taki sam syf jak cała reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj już prędzej uwierzę w specyfikację,bo jest przynajmniej czytelnie podana. No cóż,podejrzewam,że za te pieniądze to jest najlepszy sprzęt jaki dostaniesz, najbardziej wkurzający tutaj będzie ekranik oporowy a nie pojemnościowy,ale tego drugiego się na pewno nie dostanie w tej cenie. Po prostu trzeba będzie mocno palcem naciskać albo używać rysika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposobem rejestrowania dotyku. W dodatku oporowe nie mają multi toucha. Ogólnie rzecz biorąc - oporowy zawsze musi się trochę ugiąć pod palcem/rysikiem,żeby zarejestrować dotknięcie. Pojemnościowy nie wymaga w ogóle nacisku,dlatego można ekran pokryć nawet szybą i też będzie działał. Tyle tylko,że przy pojemnościowych musi być goły palec, żaden rysik/ołówek czy długopis nie zadziałają - a przy oporowym tak. Jednak oporowe ekrany montuje się tylko w najtańszych urządzeniach, ponieważ są po prostu mniej wygodne w użyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Evelan

za 600zł to ciężko dobrego smartphone'a a ty chcesz 10'' tablet

Jak coś się nazywa SuperPAD II to nie może być dobre może lepiej kup netbooka? Sam myślałem nad tabletem z tym że do kwoty ~1300zł i własnie wybrałem netbooka bo nie było nic ciekawego za tą cenę z tabletów i jestem bardzo zadowolony. Pozatym te tablety mają androida 2.1/2.2 (najnowszy na telefon to jest 2.3.4) dla tabletów został stworzony android 3.X :)

 

Żeby nie łamać regulaminu powiem abyś wpisał sobie w googlach "Kupujemy tablet do 1000 zł - poradnik" i pierwszy link

 

Trak tPAD-780 bierzcie Polskie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odpowiedz sobie na pytanie, jakiego notebooka czy netbooka dostaniesz za 500-600 zł...ja bym nie ryzykowal. Jesli juz ponizej tysiaca to próbowałbym coś z archosa, creative, na przyklad w hit.pl. Ostatnia mieli tam calkiem dobry Toshiba Folio 100 ale wszystko sie rozeszlo. Cena byla mega 699 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Evelan

To odpowiedz sobie na pytanie, jakiego notebooka czy netbooka dostaniesz za 500-600 zł...ja bym nie ryzykowal. Jesli juz ponizej tysiaca to próbowałbym coś z archosa, creative, na przyklad w hit.pl. Ostatnia mieli tam calkiem dobry Toshiba Folio 100 ale wszystko sie rozeszlo. Cena byla mega 699 zł

No wiadomo że za 600zł nie dostaniemy 17'' Sony z i7 i 8gb pamięci. Wystarczy poszukać, łatwiej kupić używanego netbooka niż używany tablet.

 

Jeśli coś ma oporowy ekran to nie warto się w to pchać :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie... nie ma co kupować Chińskiej, 7 calowej zabawki, tylko kupić netbooka?

Nooo cena takiego "W miarę" wacha się koło 1000, ale skoro lepiej zainwestować w coś lepszego, to raczej tak zrobię.

A tak przy okazji netbooków, do 600 co by było ciekawego?

 

Na allegro są takie

http://allegro.pl/asus-1015pe-i1796827910.html

Są warte uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co podałeś na zepsutą klawiature od rozlanej kawy, broń boże nie bierz!

 

Może Acer 522, c-50 + radeon 6250 są chyba lepszym wyborem ( filmy hd działaja :E ), nowe chodzą po 800zł, więc używke może dorwiesz za 600zł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No netbook ogólnie jest fajnym urządzeniem, można je kupić w miare tanio. Tylko trzeba pamiętać że mocy obliczeniowej normalnego laptopa na nim nie dostaniesz. Ale do zadań takich jak na tablecie spokojnie wystarczy.

 

Najlepiej szukaj czegoś w stylu Acera 522, szał to nie jest ale ma "dobry" Cpu+Gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc oglądałem trochę te netbooki i powiem szczerze, że nie opłaca się dopłacać do lepszej grafiki około 200 zł. Na dodatek bateria króciutko trzyma.

Nie musi mieć niezintegrowanej grafiki, aby do internetu i muzyki starczył, a bateria powinna te kilka godzin trzymać.

Ktoś ma może propozycję? Dla mnie wszystkie są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej model. Raczej używany, bo nie chcę szaleć z kasą, jeśli chodzi o taki komputerek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...