Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BitGamer

Porysowane auto ? Porady :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam golfa 4 i dzisiaj wracając z pracy nie chcący przytarłem całe dzwi auta po prostu załamka :( są 2 kropki które są przerysowane do samej blacha i 3 kreski które są przerysowane do podkładu no i 1 duża rysa porysowana na samym lakierze nie do podkładu ani nie do blachy dla sie to jakoś uratować czy całe dzwi do malowania mało tego mam wgniecenie na całych drzwiach dokładnie jedną prostą linie .

Masakra tyle powiem wyczyściłem to jak mogłem szmatą z wodą i co się dało to puściło niestety reszta jest dalej widoczna :(

 

Bardzo proszę o pomoc bo jestem jednym słowem załamany zaistniałą sytuacją i szkoda mi mojego mk4 :(

 

Fotki bez zmiany rozmiaru

http://img197.imageshack.us/img197/9369/dsc00018zb.jpg

http://img571.imageshack.us/img571/770/dsc00020ll.jpg

http://img571.imageshack.us/img571/7123/dsc00021s.jpg

http://img696.imageshack.us/img696/7793/dsc00022fp.jpg

http://img716.imageshack.us/img716/3073/dsc00027na.jpg

 

 

Fotki po zmniejszeniu

 

dsc00018as.jpg

dsc00020ysa.jpg

dsc00021ld.jpg

dsc00022vg.jpg

dsc00027sc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotkę, bo taki opis nie jest zbyt dokładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uszkodzenia lakieru są tak głębokie jak piszesz, czyli do blachy oraz do podkładu i ponadto na drzwiach jest wgniecenie, to aby lakier wyglądał tak jak przed "przygodą", będziesz musiał odwiedzić lakiernika.

 

W domu za pomocą pasty poleskiej można się bawić z zarysowaniami klaru, nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smart repair, lakiernik albo wymiana drzwi. Jak lakier zdarty do blachy to sam nic nie zdziałasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę fotki później do blachy i podkładu to nie jest to az takie duzo bardziej ta duża rysa mnie martwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do pierwszego lepszego lakiernika, niech się wypowie na ten temat.

 

W domowych warunkach z niczym poważniejszym niż obtarcia od gałęzi czy parkingowe dotknięcia zderzakami, sobie nie poradzisz na tyle, żeby nie było śladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz lakierować to możesz podjechać do salonu VW, podać VIN i ściągną Ci w ciągu ok. tygodnia buteleczkę z dokładnie Twoim lakierem, lakierem bezbarwnym, pędzelkiem i szczoteczką drucianą za 20 parę złotych z tego co pamiętam. Profesjonalnie nie będzie to wyglądało ale po spolerowaniu z daleka nie rzuca się w oczy, z bliska też tragedii nie ma, a przynajmniej goła blacha nie wystaje. Do krótkich ale głębokich rys takie rozwiązanie jest według mnie bardzo dobre, w Twoim przypadku może być trochę gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały bok masz do malowania żeby sie nie różniło nic - z opisu tak wnioskuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj drzwi w wolnym czasie od mk IV...żadne malowania i polerki, zostaw jak jest, nie trać kasy, wyciągnij jak będziesz miał dobry dzień zaskórniaki i kupuj drzwi pod kolor...choć chętnie zobaczę foty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachowaj sobie zdjęcia uszkodzenia. Przydadzą się przy sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnięty lakiernik pomaluje ci to za +/- 300zł (mój tyle bierze za element, kolor dobiera idealnie, dobrze poleruje klar, więc nie widać różnicy czy malowane, czy nie). Zależy jaki masz kolor, bo jak jakiś ciemny to kup nowe drzwi w idealnym stanie, a stare sprzedaj za 3/4 ceny nowych (na pewno ktoś kupi), jeśli jednak masz srebrny to przejechane będziesz miał z dobraniem koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki :

 

Ostatnia fotka pokazuje to według legendy :D

1.Podkład

2.Blacha

3.Na lakierze nie wiem jak to nazwać

 

dsc00018as.jpg

dsc00020ysa.jpg

dsc00021ld.jpg

dsc00022vg.jpg

dsc00027sc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak źle z tym. Kup dobrą pastę na rysy, a te ubytki lakieru zamaluj. Kupisz podkład w sprayju i farbę, pędzelkiem powinieneś to załatać. Może nie będzie wyglądać to jak nowe ale na pewno będzie tanio. Mojemu koledze ktoś niedawno kluczem zrobił dość długą rysę na drzwiach i obyło się bez malowania, dał to lakiernikowi i za 100zł ładnie mu to ukrył. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcji jest kilka

 

1.Malowanie całych dzwi

2.Kupno Dzwi ten pomysł bardzo mnie rozbawił :D no ale jest to jakas alternatywa

3.Jakoś to zatuszować Pytania jak czym i w miarę tanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcji jest kilka

 

1.Malowanie całych dzwi

2.Kupno Dzwi ten pomysł bardzo mnie rozbawił :D no ale jest to jakas alternatywa

3.Jakoś to zatuszować

 

Ad 2

Czemu Cię rozbawił? Krzysiek kupił drzwi w kolorze i wyszło taniej niż malowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł kupna dzwi :D ciężko by było dobrac idealny kolor te dzwi które mam idzie uratować moim zdaniem tylko czym i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz lakierować to możesz podjechać do salonu VW

10x taniej w sklepach z farbami (różnego typu - do malowania ścian, blach, drewna; wiecie o jaki chodzi)

Ja za swoją zapłaciłem 16 zł - chyba 200 ml (starcza na ok 2m^2)

 

Można malować przez "dziurkę" w plastikowej etykiecie - tak szablon; żeby nie ochlapać reszty, a jedynie te ryski.

 

 

Ewentualnie znajdź wszystkie szroty w województwie i obdzwoń po takie same drzwi - tylko czy jest sens, jak jutro ktoś będzie wysiadał z sąsiedniego samochodu i drugi raz walnie?

Przecież z tego się nie je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sklepu to nawet wiem gdzie taki jest więc podskoczył bym po 50/100 Mililitrów farby i akurat pędzelkiem bym zamalował te 3 kreski i tą blachę żeby nie gniła i zostaje jeszcze to największe otarcie nie jest ani do podkładu ani do blachy i co z tym zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sklepu to nawet wiem gdzie taki jest więc podskoczył bym po 50/100 Mililitrów farby i akurat pędzelkiem bym zamalował te 3 kreski i tą blachę żeby nie gniła i zostaje jeszcze to największe otarcie nie jest ani do podkładu ani do blachy i co z tym zrobic ?

Pod lakier podkład; mi potrzebny był wiążący rdzę (50ml - 5 zł); dla Ciebie jakiś inny chyba ...

 

100 ml? przecież nie odleją Ci pół butelki; bierz to co jest, najmniejsze opakowanie - reszta może kiedyś się przydać

 

Tydzień się czeka na taką farbę, chyba że mają bardzo duże magazyny lub akurat taki mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 2

Czemu Cię rozbawił? Krzysiek kupił drzwi w kolorze i wyszło taniej niż malowanie

 

Jakoś nie chce mi się wierzyć aby drzwi do mk4 kosztowały mniej niż 200zł

Bo 200-300zł tyle chcą za malowanie elementu, o ile wcześniej przygotujesz element do malowania co raczej problemem być nie powinno.

 

Ja osobiście bym tego nawet nie ruszał :E Przynajmniej nadaje autu charakteru :E

Jedynie dobrze wyczyścić plus spróbował bym taką pastą co usuwa wierzchnie rysy. Działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2.Kupno Dzwi ten pomysł bardzo mnie rozbawił :D no ale jest to jakas alternatywa

 

 

To jest najtańsza opcja. Kupujesz idealne drzwi, zakładasz, a stare sprzedajesz na allegro w podobnej kasie. Trzeba tylko pojeździć trochę po szrotach. Ktoś się skusi na twoje drzwi, bo blachy są całe, a wystarczy je tylko przemalować.

 

Nawet nie wiesz ile aut ściąganych zza granicy po wypadku ma elementy wymieniane w całości w kolorze... Potem, mimo, że było spawane pół auta przejeżdża Heniek z miernikiem lakieru i nic nie wykrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn chce to zatuszować aby nie rzucało się w oczy kupno dzwi i oddanie do malowania całych dzwi odpada .

1. Kupie samą farbę i pędzelkiem te 3 rysy pomaluje jakis szablon z tektury i jazda :) to bym miał jako tako tą dziurę załataną no ale chodzi mi głównie o tą ryce na całych drzwiach co z tym zrobić to jest mozna powiedziec smuga na lakierze ja tak to rozumiem ale czym to usunąć ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn chce to zatuszować aby nie rzucało się w oczy kupno dzwi i oddanie do malowania całych dzwi odpada .

1. Kupie samą farbę i pędzelkiem te 3 rysy pomaluje jakis szablon z tektury i jazda :) to bym miał jako tako tą dziurę załataną no ale chodzi mi głównie o tą ryce na całych drzwiach co z tym zrobić to jest mozna powiedziec smuga na lakierze ja tak to rozumiem ale czym to usunąć ???

 

Pojedź do gościa co robi polerki lakieru. Ile się da spoleruje, a resztę zamalujesz sam. Myślę, że za 50zł to ogarniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tempo może zdziałać cuda, wiem to po swoim lakierze, ja ostatnio dorabiałem u lakiernika 100ml lakieru na podstawie wlewu paliwa za 26zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...