Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Frytejr0

Połaczenie TV i komputera poprzez wifi jak to zrobic?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam smart TV i chce go "połaczyc" poprzez wi-fi z kompem swoim na zasadzie takiej zebym zamiast podpinac kompa kablem łaczyl sie poprzez wi-fi. W TV mam oczywiscie wbudowane wifi, a co potrzebuje miec w kompie? samo wifi usb wystarczy? czy musze miec jakis ruter wifi w kompie? :hmm: No i jak to podłaczyc bym mogl przeniesc ekran z komputera na TV za pomocą wifi. ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak to podłaczyc bym mogl przeniesc ekran z komputera na TV za pomocą wifi. ? :hmm:

nie da się przez wifi, do tego trzeba ciągnąc HDMI.

 

Wifi w TV jest po to by oglądać Iplę, Youtuba i inne takie śmieci o ile twój model to obsługuje. Najlepiej zakupić jakiś router i podłączyć go do neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruter też mam i Dziala pełna przeglądarka w moim modelu. ten tv ma obsługę z innych urządzeń takich jak np telefon o ile posiada ruter wifi i widzi mi go jako dysk albo Dziala jak pilot. Komputer też mi znajduje jak podłącze do niego wifi. tylko właśnie nie mogę nim sterować.. przynajmiej na ta chwilę... kabel hdmi ok tyko komputer jest w drugim pokoju :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś coś z tego:

link

Co do sterowania, to po co jak byś chciał to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo to jest wypas.. drogi wypas ale o to mi wlansie chodzi.. aczkolwiek myslalem ze tylko jakis nadajnik w kompie by wystarczyl ;)

 

Co do sterowania to niedokonca o to mi chodzilo.. bardizej o to zeby puscic obraz z kompa na TV wlasnei bez kabla zapomoca wifi, badz jak tak sie nie da to tak jak w przypadku telefonu by telewizor widzial moj komputer i jego dysk jako dysk zewnetrzny z plikami audio/video i obrazami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się postawić na kompie serwer DLNA i wrzucić tam Pliki audio/wideo. Potem wystarczy że komp będzie w tej samej sieci co telewizor i powinno działać. Bawiłem się tym na jakimś tanim TV Samsunga.

W takim wypadku tv robi za odtwarzacz plików z kompa a nie przenoszenie obrazu 1:1 z pulpitu kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i problem po części rozwiązałem oryginalnym narzędziem samsunga czyli allshare -stwarza to wirtualny ruter i smiga wszystko. Niestety temat bezprzewodowego hdmi ma ta chwilę odpuszczam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i problem po części rozwiązałem oryginalnym narzędziem samsunga czyli allshare -stwarza to wirtualny ruter i smiga wszystko. Niestety temat bezprzewodowego hdmi ma ta chwilę odpuszczam

 

A Windows 8.1 i Miracast ??

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...