Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szymekspt

Asus X53SV (K53SV)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić laptop AsusX53SV (K53SV), z allegro http://allegro.pl/asus-x53sv-k53sv-i7-2630qm-6gb-750gb-gt540m-2gb-i1797356648.html jedynym problemem jest to, że nigdzie nie mogę znaleźć informacji typu:

"Na ile ładowań wytrzyma bateria?",

"W jakim miejscu ulokowane są wiatraczki?"

"Jak się ma sprawa z zawiasami?"

Jeżeli ktoś mógłby mi przybliżyć szczegóły (i wady, jeżeli zna.) tego laptopa, to będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznego lapka tylko matryca 17,3 ", na ile ładowań starcza bateria ani gdzie są dokłądnie wiatrzaczki to Ci nie powiem, ale w porównianiu z Sasmsungiem kolegi jest dużo otworów wentylacyjnych od spodu obudowy, co pozwala miedzy innymi na efektywne działąnie podstawki chłodzącej. Chłodzenie w tym lapku jest bardzo dobre i zarazem ciche, ja dokupiłem podstawke chłodzącą Hiberna Silentum PC NC 300 (50 zł) z względu że sprzęt też bedzie używany przeze mnie do grania a zainstalowany tam procek Core i7 potrafi się porządnie nagrzać, to wkońcu 4 rdzenie... Z wad to co narazie zauważyłem obudowa troszkę się ugina na klawiaturze podczas pisania, no i głośniki w tym lapku też nie są jakieś rewelacyjne, ale tak pozatym wydajnościowo to pełen ogień, polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie przybliżyć różnicę miedzy matrycą błyszczącą, a matową ? Czytam, że ludzie na forach się o to spierają i każdy ma swój wybór. Czym to się różni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz porównanie w sumie to jest akurat nakładka która się nalepia na matrycę błyszczącą - matryca matowa nie wygląda w rzeczywistości tak "chropowato" :P Ale ten screen obrazuje mniej więcej różnicę czyli w błyszczącej odbija się wszystko jeśli pracujesz np na powietrzu a w matowej nie widać takich refleksów.

obrazek-3.png

 

Z lewej oczywiście błyszcząca z prawej matowa.

 

Z tym że przeważnie w matrycach błyszczących kolory są bardziej nasycone jednak jak wspomniałem wyżej w bardzo oświetlonych pomieszczeniach używanie jest mało komfortowe.

 

Pewnie stąd różne opinie - osoby zabierające komputery "w miasto" lub pracujące w bardzo oświetlonych pomieszczeniach chwalą sobie że światło nie przeszkadza im w pracy (matowa), a osoby które są bardziej wyczulone właśnie na jakość kolorów i np tylko grają na komputerze lub obrabiają zdjęcia (akurat tego pewien nie jestem) chwalą sobie ładne kolory (błyszcząca). Z tym że ja wcześniej używałem dość dobrej (z tego co czytałem) matrycy w Y550 (błyszcząca) ale przyzwyczaiłem się do matowej w obecnym M6500 (matowa) - co więcej jak próbowałem coś zrobić na tamtym komputerze to kolory wydawały mi się jakieś takie wyblakłe, bardzo raziły mnie w oczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie używanie błyszczącej i matowej matrycy w pokoju, przy normalnym oświetleniu, nie robi żadnej różnicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, nigdy nie przeszkadzały mi jakoś refleksy - nawet nie zwracałem na nie uwagi (nie były jakoś specjalnie widoczne) gdy miałem błyszczącą matrycę - oczywiście jak słońce mocno świeciło do pokoju a okna nie były zasłonięte to korzystanie z komputera było bardzo utrudnione, ale też dawałem rade obracając go po prostu o kilka stopni do góry, prawo, lewo i było ok (lub po prostu zasłaniałem okno firanką - przynajmniej część z której "słońce zaglądało" mi do monitora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie ewentualnej rozbudowy, bo w ten model Asusa można jeszcze włożyć 2 GB RAMu, ale stwierdziłem, że dokładać stówę nie warto, skoro 6 GB jest wystarczające. Tak więc jak wygląda sprawa rozbudowy ? Mogę sam to zrobić, czy muszę specjalnie odsyłać razem z daną częścią do serwisu, żeby nie unieważnili gwarancji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego zamierzasz wykorzystywać w ogóle tego laptopa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celem do którego go zamierzam kupić, jest prezentacja maturalna na j.polski, ale oczywiście przed i po maturze będzie wykorzystywany do gier, oglądania filmów, itd... Myślę, że eksploatowany będzie tak samo różnorodnie jak stacjonarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zamierzasz go używać do bardzo wymagających zadań (znajomy robi projekty domów i wykorzystuje niecałe 6GB z 8GB zainstalowanych) to 4GB RAM w zupełności wystarczy a 6GB będzie aż nadto - ale jeśli obawiasz się że 4-ka nie wystarczy to weź 6 i nie sądzę że musisz się martwić że w przyszłości go zabraknie.

 

Jednak co do samego dokładanie to ciężko powiedzieć- większość modeli nie ma plomb gwarancyjnych - przynajmniej nie na dolnej klapie własnie po to żeby umożliwić rozbudowę komputera o dysk twardy czy też dodatkowy RAM. Jednak jak to jest dokładnie w tym modelu nie wiem- a nie chcę Cie wprowadzać w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o różnego typu projektowanie, lub zadanie typowo dla grafików, to niestety nie moja działka. Laptop będzie chodził pod obciążeniem raczej z powodu gier, a nie programów do pracy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli masz pieniądze i chcesz mieć spokój na najbliższy czas i nie martwić się o RAM to kup wersję z 6GB.

Poza tym z tego co powiedział mi ten sam znajomy który używa kompa do projektowania (bo sam się zastanawiałem nad dokupieniem RAM'u) teraz żadna gra nie zużyje takiej ilości RAM nawet na windows 7 a to co pisze w menadżerze zadań jest trochę przekłamane ponieważ np pisze że w tym momencie użycie RAM jest na poziomie 50% (2GB) a tak naprawdę to większą część z tego windows rezerwuje na szybsze uruchamianie aplikacji i jeśli w tym momencie włączysz grę która będzie potrzebowała tego teoretycznie zajętego RAM'u to windows po prostu jej go odda - pisząc łopatologicznie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, to co chciałem wiedzieć, to już wiem. Jeżeli będę miał jeszcze jakieś pytania to odświeżę temat.

Miłego dnia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus K53/N53/X53 posiada bezśrubkową obudowę czyli upgrade i czyszczenie lapka jest niemożliwy we własnym zakresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc tutaj zapytam, czy ten lapek ma dobre chłodzenie ? Niedługo go kupuje i tak się zastanawiam czy nie kupić od razu podstawki chłodzącej, czy ona coś da, czy jest to bezcelowe gdyż ten Asus dobrze się chłodzi sam ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc tutaj zapytam, czy ten lapek ma dobre chłodzenie ? Niedługo go kupuje i tak się zastanawiam czy nie kupić od razu podstawki chłodzącej, czy ona coś da, czy jest to bezcelowe gdyż ten Asus dobrze się chłodzi sam ? :D

Ten ASUS ma dobre chłodzenie, ale jak kupisz wersję z Core i7 i będziesz używał go do wymagających gierek to proponuję zakupić podstawkę bo to 4 rdzenie, potrafi się nagrzewać... Ja dokupiłem do takiego lapka podstawkę Hiberna Silentum PC NC300 i powiem że bardzo dobrze się sprawuje no i dość tania (50 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, kupuję z i7 i fakt, że będzie się grzać, a ja go będę wykorzystywał także do gier, ja przymierzam się do podstawki Cooler Master Notepal U2 Dual fan, będę mógł rozmieścić wiatraczki dokładnie pod otworami w laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tej swojej jeden wielki wiatrak 23 cm, tylko, że u mnie problem jest taki, że laptop z każdej strony troche wystaje bo jest po prostu za duży (17 cali), a z tego co wiem to większość podstawek jest dostosowana idealnie do 15 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...