Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuickPete

Ukradli mi Samsung Galaxy S II

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ukradziono mi mój telefon Samsung Galaxy S II. Byłem w salonie Plus i tam powiedziano mi, że tylko policja może mi pomóc go odzyskać. Natomiast na policji powiedziano mi, że są małe szanse odzyskania mojego telefonu, ponieważ sieci nie chcą współpracować z policją. Kurde w jakim my kraju żyjemy. Czy jest jakiś sposób, żeby chociaż całkowicie zablokować telefon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynajęcie prywatnego detektywa ? :E

 

Jak policja nic nie może wskórać to co zwykły człowiek wskóra ? Idź jeszcze raz do salonu, opitol i niech robią co należy do ich obowiązków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież jest numer s/n itd telefonu zgłosić niech wpiszą do rejestru kradzionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w salonie Plus i tam powiedziano mi, że tylko policja może mi pomóc go odzyskać.

Zabawne bo telefon ma numer IMEI, który można:

 

-namierzyć;

-zablokować (operator).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli telefon buchnął jakiś amator, policja namierzyłaby go w kilka godzin. I nie wykpiwałaby się śmiesznie rzekomym brakiem współpracy ze strony operatora. Operator ma obowiązek na zlecenie uprawnionych służb udostępniać wszelkie dane. No ale takie mamy państwo, gdzie obywatel do niczego nie jest potrzebny, tylko do płacenia coraz wyższych POdatków. Druga Irlandia.

 

Ustal dane tego "dobrze zarabiającego policjanta" i napisz skargę do komendanta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli telefon buchnął jakiś amator, policja namierzyłaby go w kilka godzin. I nie wykpiwałaby się śmiesznie rzekomym brakiem współpracy ze strony operatora. Operator ma obowiązek na zlecenie uprawnionych służb udostępniać wszelkie dane. No ale takie mamy państwo, gdzie obywatel do niczego nie jest potrzebny, tylko do płacenia coraz wyższych POdatków. Druga Irlandia.

 

Ustal dane tego "dobrze zarabiającego policjanta" i napisz skargę do komendanta.

 

Won!

Policja ma moc prawną a operator techniczną aby namierzyć telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy S2 ma wbudowany mechanizm do radzenia sobie w takich sytuacjach. Wbij tutaj http://www.samsungdive.com/DiveMain.do i możesz zablokować zdalnie telefon, sprawdzać jego lokalizacje na żywo itd

 

Tyle że żeby to działało, trzeba było to włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namierzenie telefonu przez Policję jest wykorzystywane tylko w poważnych sprawach (porwania, gwałty, poważne przestępstwa). Nikt nie będzie szukał w ten sposób ukradzionej komórki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy S2 ma wbudowany mechanizm do radzenia sobie w takich sytuacjach. Wbij tutaj http://www.samsungdive.com/DiveMain.do i możesz zablokować zdalnie telefon, sprawdzać jego lokalizacje na żywo itd

 

Tyle że żeby to działało, trzeba było to włączyć.

 

 

Opcja namierzania nie działa w Polsce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja namierzania nie działa w Polsce :)

Bzdura. Przed chwilą namierzyłem swój telefon bez problemu. Nawet miał wyłączony gps. A z tego co ostatnio sprawdzałem, jestem w Polsce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, mnie też przed chwilą udało się namierzyć telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy S2 ma wbudowany mechanizm do radzenia sobie w takich sytuacjach. Wbij tutaj http://www.samsungdive.com/DiveMain.do i możesz zablokować zdalnie telefon, sprawdzać jego lokalizacje na żywo itd

 

Tyle że żeby to działało, trzeba było to włączyć.

szkoda, że działa tylko na kilku modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon można namierzyć z dokładnością do 5m bez GPS - znajomy pracował przy wdrażaniu oprogramowania stacji bazowych i mi pokazywał jak się to robi, (podobno) każdy operator ma oprogramowanie które pozwala to zrobić w kilka minut (Era - T-Mobile ma na pewno).

 

Niestety ale operatorzy nie chcą blokować numerów IMEI - no cóż do skradzionego telefonu też jest potrzebny abonament albo pre-paid.

 

Jakiś czas temu czytałem artykuł o blokowaniu IMEI, powinno być tak że idziesz do swojego operatora zgłaszasz telefon do zablokowania, a oni już przesyłają ten numer do pozostałych operatorów, nie wiem czy to czasem nie jest zapisane gdzieś w polskim prawie (ale to tylko moje spekulacje, możliwe że tak się miało dziać tylko na polecenie policji/prokuratury).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon powinieneś odzyskać.

Kolega załatwił ojcu starą Nokie, kosztowała chyba 50zł, jak się później okazało, była kradziona.

Policja namierzyła telefon, odwiedziła ojca kolegi w pracy. Telefon oczywiście musiał oddać, poza tym mnóstwo problemów za 50zł, cały dzień zmarnowany. Namierzenie to żaden problem, musisz po prostu być natarczywy, a w końcu coś z tym zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stracić sgs2 ;(

auć

licze ze odzyszkasz telefon.

wiesz jak go straciłeś ?

w szkole czy zwykły kieszonkowiec na mieście ?

 

ja sie o swoją x10 nie martwie , tego parcha nikt nie wexmie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja sie o swoją x10 nie martwie , tego parcha nikt nie wexmie ;p

 

Jeśli ma GPSa i możliwość wyświetlania nawigacji to chętnie wezmę za darmo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie o swoją x10 nie martwie , tego parcha nikt nie wexmie ;p

 

:lol2: z pewnością jak cię dorwie zgraja dresów będzie patrzeć na model telefonu . :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: z pewnością jak cię dorwie zgraja dresów będzie patrzeć na model telefonu . :E

Przez całe wakacje codziennie o 23 wracałem z Mokotowa na prage i ani razu nikt mnie nie zaczepił .....

wawa to spokojne miasto : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez całe wakacje codziennie o 23 wracałem z Mokotowa na prage i ani razu nikt mnie nie zaczepił .....

wawa to spokojne miasto : )

No ale mówię jakby zaczepił to by nie patrzył na model . :E Katowice spokojne nie są więc wiem coś o tym . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja i tyle - ja też muszę pomyśleć o włączeniu jej w mojej komórce - przydatna rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy dużo od posterunku na który zgłosisz mi jak kiedyś ukradli 5800 to policjant powiedział żeby nie blokować telefonu i zrobić to dopiero po 3 miesiącach jak go nie znajdą. I powiem wam że równo po 3 miechach telefon do mnie wrócił :). Ale u mnie była z tym trochę grubsza sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon można namierzyć z dokładnością do 5m bez GPS - znajomy pracował przy wdrażaniu oprogramowania stacji bazowych i mi pokazywał jak się to robi, (podobno) każdy operator ma oprogramowanie które pozwala to zrobić w kilka minut (Era - T-Mobile ma na pewno).

 

Niestety ale operatorzy nie chcą blokować numerów IMEI - no cóż do skradzionego telefonu też jest potrzebny abonament albo pre-paid.

 

Jakiś czas temu czytałem artykuł o blokowaniu IMEI, powinno być tak że idziesz do swojego operatora zgłaszasz telefon do zablokowania, a oni już przesyłają ten numer do pozostałych operatorów, nie wiem czy to czasem nie jest zapisane gdzieś w polskim prawie (ale to tylko moje spekulacje, możliwe że tak się miało dziać tylko na polecenie policji/prokuratury).

 

od 4 lat istnieje wspólna baza blokowanych numerów imei i owszem, wynika to z przepisów. Ale nie warto zgłaszać telefonu do zablokowania - bo jeśli zostanie zablokowany to pójdzie na graty i będzie po herbacie. A jeśli zgłosi się tylko kradzież na policji z podaniem imei to jest szansa że za jakiś czas podczas głupiej rutynowej kontroli numer wypłynie. Może za miesiąc a może za 5 lat ale szansa istnieje. Jeśli zablokujesz imei to telefon nie wypłynie nigdy.

 

A Polska to kraj trzeciego świata. W całej EU jest wspólna baza... oprócz Polski, a z kolei polska baza nie obowiązuje za granicami. Bzdura ale co robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...