Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Burznazg

Router - Dialog - 100 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję założyć na mieszkaniu studenckim sieć wi-fi dla 4 osób z Dialogu 10 Mb/sec (mieszanka studencka ;) i poszukują stabilnego, relatywnie szybkiego oraz niedrogiego routera z okolic 100 zł, bez wbudowanego modemu. Wymagana obsługa PPPoE i wejście WAN. Zasięg nie gra aż tak dużej roli (dwa pokoje dzieli zaledwie jedna ściana). Proszę o wasze propozycje. Z góry dzięki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMM z tego co wiem Dialog to ADSL, Annex B i wymaga wbudowanego modemu... To jest jakaś kablówka? DSL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem dostarcza operator, czyli w tym wypadku wystarczy dokupić router. Łączą się kablem RJ45. Jest to linia cyfrowa, czyli tak jak pisałeś annex B, aDSL.

 

W sumie zastanawiałem się nad nieco droższym TP-Link TL-WR1043ND, jakieś opinie na jego temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router daje sporo możliwości, można na niego wgrać alternatywny soft, który w mieszkaniu studenckim na pewno się bardzo przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba pomyliłeś/-aś nazwę.

Google nic nie pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak obydwa mają możliwość wgrania alternatywnego softu, ja po wypłacie kupuje WNR3500L bo kusi mnie możliwość pobawienia się TOMATO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak obydwa mają możliwość wgrania alternatywnego softu, ja po wypłacie kupuje WNR3500L bo kusi mnie możliwość pobawienia się TOMATO...

Mam dokładnie tą samą sytuację.

Tak dla upewnienia: czy Tomato jest po Polsku i wszystko na nim działa?

 

Na myopenrouter.com widzę tylko stare Tomato.

Za to DD-WRT jest nowe. Które jest lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również poszukuję routera do Dialnetu. Poleciliście dwa routery: wr1043nd i wnr3500l. Polecacie je ze względu na możliwość wgrania alternatywnego softu? Jakie daje on możliwości? I który z tych dwóch routerów jest lepszy? Oba kosztują po ok. 160zł, czy jest sens wydawać tyle czy może lepiej coś w cenie ok. 100zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie musisz sobie zadać sam, czy takiego routera potrzebujesz. Co do możliwości to Torrenty, skonfiguracje sprzętu po USB i wiele, wiele innych możliwości pytanie tylko czy tobie to potrzebne?... Może po prostu potrzebujesz zwykłego routera do poruszania się po necie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że takiego właśnie potrzebuję. Dotychczas używałem Linksys WRTU54G-TM, ale już mu dziękuję, podczas korzystania z niego po jakiś 15min spada mi transfer z 10Mb/s na 6Mb/s, nie wiem czemu, jak podłączę się kablem to problem ten nie występuje dlatego myślę, że to wina routera i postanowiłem go zmienić. Możecie polecić jakieś modele? Zaznaczam, że wymagany jest Annex B, a w tych wyżej wymienionych nie mogę doszukać się informacji o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest problem ponieważ potrzebujesz routera z wbudowanym modemem, właśne Annex B a do tych nie można wgrać softu opartego na Linuxie(Nie znam takich). Ewentualnie do modemu podłączyć router DSL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem dostałem od Dialogu więc nie potrzebuję routera z wbudowanym modemem. To czemu koledze zaproponowaliście te routery skoro potrzebował routera z Annexem B?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem dostałem od Dialogu więc nie potrzebuję routera z wbudowanym modemem. To czemu koledze zaproponowaliście te routery skoro potrzebował routera z Annexem B?

Ponieważ miał modem dostarczony od dostawcy tak jak i ty:) Więc albo te powyższe albo to co poleca OstatniPrawdziwy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupować.

Jeszcze jest wnr3500l.

 

Kup od razu dwa, jak ten pierwszy po tygodniu trafi szlag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup od razu dwa, jak ten pierwszy po tygodniu trafi szlag.

 

Aha. A coś na poparcie twojej zabójczej tezy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat, bo nam ten sam problem co autor (internet też z Dialogu, annex B), tylko że u nas główne wymagania to:

-przyzwoity zasięg wifi

-możliwość podziału prędkości łącza na 3 komputery (np. Używa jedna osoba - ma pełna prędkość, podłącza się druga - dzieła się po połowie)

 

Cena 100-150zl

Router może być bez modemu (dostaniemy jakiś od dialogu). Tylko pytanie, czy przez router do którego podepniemy modem, będzie możliwość zmiany IP zdalnie? (bez fizycznego odpinania kabelka z modemu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...