Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MlekoLowickie

samoistne wylaczenie karty sieciowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

dziwna sprawa, w tracie grania karta sieciowa (realtek, zintegrowana) wylacza sie. w ipconfig jest nosnik odlaczony, w menadzerze urzadzen widnieje jako dzialajaca poprawnie, po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu karta juz sie nie wlacza i wysypuje, ze nie mozna uruchomic sprzetu. Przy probie doinstalowania sterownikow wyswietla ze nie ma na tym komputerze karty sieciowej albo jest w trybie deep sleep. Co ciekawe przy ponownym uruchomieniu internet jest, karta dziala, lecz po jakims czasie(30 minut?) wszystko sie sypie ponownie.

Skan avastem nie wykryl nic, ze strony producenta wrzucilem stery(nic to nie zmienilo). Gdzie powinienem szukac przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość larey

Miałem coś podobnego ale ze zewnetrznymi kartami sieciowymi pod usb. U mnie rozwiązaniem problemu było wejście w menadżer urządzeń znalezienie konkretnego portu USB - wejście w jego zarządzanie energii i ustawienie "zawsze właczony"-nie zezwalaj systemowi windows na automatyczne wyłaczanie urzadzenia w celu oszczędzania energii"

Może w twoim przypadku masz podobna opcje przy karcie sieciowej, ale nie jestem pewien czy takie coś jest w zintegrowanych kartach sieciowych ale sprawdzić zawsze mozna. Ewentualnie jakby takiej opcji nie było sprawdź jaki masz profil zasilania ustawiony w windowsie jesli oszczedzanie ehnergi to włacz pełna wydajnośc i sprawdź czy problem nie zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość larey

A w biosie jak masz ustawioną tą kartę sieciową na enabled , disabled czy auto? Może na auto? niektóre płyty tak mają i sa potem takie cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość larey

zrób formata i zobacz czy problem nadal istnieje jeżeli tak to najprawdopodobniej padł układ realteka od lanówki lub marwella lub co tam jest bo niedoczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

format to ostatnia rzecz o ktorej mysle, musi byc jakies chociaz wytlumaczenie czemu tak sie dzieje:|

 

dodam jeszcze, ze to karta LAN, a dioda na niej mryga sobie spokojnie raz na jakis czas nawet gdy jest info o braku internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość larey

format to ostatnia rzecz o ktorej mysle, musi byc jakies chociaz wytlumaczenie czemu tak sie dzieje:|

 

dodam jeszcze, ze to karta LAN, a dioda na niej mryga sobie spokojnie raz na jakis czas nawet gdy jest info o braku internetu

 

To że mryga nie zawsze oznacza że działa poprawnie mryfga bo widzi sygnał/cross/link, ale to nie mówi nam że działa w 100% poprawnie. To tak jak podłaczysz do karty sieciowej kabel ona tez będzie mrugać ale bezs sterowników neta nie będzie. Ja bym jednak rozważył formata bo tak będziemy mieli podstawę do szukania innych przyczyn nie działania tej karty sieciowej, a tak możemy szukać wiatru w polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobry początek zaktualizuj oprogramowanie płyty głównej.

 

MOBO:Gigabyte ga-790FX DS5 <- To jest ta płyta ?

Do jakiego urządzenia podłączona jest karta sieciowa ? Co to za sieć ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...