Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

larry.bigl

Wifi, błędy transmisji Tx i Rx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś łącząc się przez Wifi zauważyłem, że grając przez sieć miałem sekundowe lagi. Podpinając kabel lagi zniknęły.

Zastanawiają mnie błędy Tx i Rx, tych pierwszych mam 1617 natomiast drugich blisko 35k. Ruter to TP-Link 8901G, używam szyfrowania AES, zabezpieczenie WPA2-PSK, włączona autoryzacja na podstawie adresu MAC. Ruter ustawiony jest na biurku, z jednej strony zasłonięty ścianą, z drugiej lekko przysłonięty szafką, tak że antenka wystaje poza nią. Moc sygnału ustawiona na niską (wcześniej była wysoka i również ten sam błąd). Ustawienia karty sieciowej na maksymalną wydajność. Kanał Wifi ustawiony tak by nie pokrywał się z sąsiednimi. Sąsiedzi raczej nie mieliby pomysłu na próby włamania się do sieci. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad ma jakiś video-sender albo inne urządzenie które syfi w eterze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad ma jakiś video-sender albo inne urządzenie które syfi w eterze.

Sprawdzałem siły sygnału innych sieci, są bardzo słabe i na pewno nie w najbliższej okolicy, więc nie wiem czy aż tak wrażliwe by było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przeszkodach jest gorszy CCQ i wtedy czasem jest retransmisja ramki... pakiet caly dojdzie ale z opoznieniem. Stad takie lagi masz ktore na lagmeterze powinny byc w postaci minimalnej szpilki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...