Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cinek3883

Audigy SE a Windows 7 problem - dźwięk się przycina, zwalnia ect.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otoz wczoraj przeinstalowalem system na Win 7 z XP, czysta instalka nie uaktualnienie, probowalem sterty sterownikow modyfikowanych-niemodyfikowanych do w/w karty, i caly czas jest jeden problem, dźwięk się przycina, zwalnia ect. system nie jest obciazony, na dobra sprawe poza sterownikami i antywirusem nic nie instalowalem, a wystarczy wlaczyc muzyke w tle na WMP i chodzic po stronach www i przycina ze az uszy nie wytrzymuja ; )

 

i teraz moje pytanie, moze po prostu trzeba cos zmienic w opcjach? jakis ustawieniach systemu? alboco.. kiedys na XP podobnie bylo ze starymi dyskami, trzeba bylo wlaczac buforowanie bo inaczej kopiowalo pliki godzinami, wiec moze tutaj tez cos mam zle ustawione?

 

badz tez prosil bym o ew podpowiedz w sprawie nowej karty, ktora byla by kompatybilna z Win 7, nie droga a dobra, zeby sie nie naciac jak tutaj, bo przyznam sie szczerze ze w/w karta na Win XP i glosniczkach 5.1 Creativa gra super, ale na Win 7 nawet na sterownikach zainstalowanych z windows update dzieja sie wyzej opisane cyrki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zaaktualizowanej windzie jak? Bo mi sam ściągnął sobie sterowniki ze strony microsoftu i zero problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi to wygląda na winę kodeków a nie samej karty ,bądź sterowników.

 

 

Zainstalujcie klite lub windows 7 codecs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie - jak usunąć stare sterowniki?

 

Driver Sweeper. Odinstalowywujesz tak długo aż po restarcie winda nie znajdzie i zainstaluje żadnych automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak , k lite najnowszy w wersji full instalowalem i nic to nie dalo! to samo na sterownikach ktore instaluje sam windows, a aktualizacji do nich nie moge zainstalowac z update bo wywala sie jakis blad... co do sterownikow ktore podal karton sprobuje wieczorem, ale juz jakies wczesniejsze support packi instalowalem, i to samo bylo, po prostu dzwiek sie rpzycina, badz zwalnia, na chwile obecna wymontowalem wogole karte i dzialam na karcie z plyty i jest ok! ale skoro mam SB to chcialbym z niego skorzystac :-/

 

ps. jak sprawdzic czy to pelna wersja ? bo kupowalem oem i w zasadzie poza plyta ze sterownikami nic nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, otoz wczoraj przeinstalowalem system na Win 7 z XP...

Jaki system, jaka karta (sprawdź oznaczenie na naklejce bądź na laminacie - SBxxxx)?

 

PS W przyszłości podawaj podstawowe informacje, nazywaj konkretniej wątki i korzystaj z polskich znaków diakrytycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gory przepraszam za brak znakow diaktralnych, ale pisze z komputera zakupionego za granica, a co za tym idzie system na nim jest w jezyku angielskim :(

 

a wracajac do tematu, wlasnie zerknolem model karty, i jest to SB0570 co by znaczylo iz jest to Sound Blaster Audigy SE, system nie ma znaczenia, posiadam dwie wersje Windows 7 Ultimate , x64 i x86, na obydu sprawdzalem, i reakcja jest taka sama, dzis poprobuje jeszcze sterowniki podane powyzej, ale najwyrazniej te karty chyba maja problem z Win 7 bo na roznych forach wrze w tym temacie...

 

ps. jaka niedroga karte polecili byscie w zastepstwie tego SB? chodzi mi glownie aby nie byla droga, a w miare dobra, poniewaz posiadam glosniki Creative 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie największym problemem jest brak bassu generowanego przez tę kartę. poza tym dźwięk jest płaski i "sztuczny". dla mnie jako producenta muzycznego jest to jednak problem. w sumie planuję wymianę karty, ale jeszcze nie w tym momencie, chcę żeby jeszcze trochę pociągnęła ;)

też mam windows 7 i audigy se - coś musi nie grać z przystosowaniem siódemki do audigy oraz sterów do nich.

 

no nic, próbuję stery od kartona, chociaż wątpię, żeby zadziałało.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. jaka niedroga karte polecili byscie w zastepstwie tego SB?

Audigy 2 lub 4 sterowniki KXproject (jeśli nie jest potrzebny Ci EAX, bo na nich nie działa).

 

SE to kastrat

Mimo to w swojej cenie gra wyśmienicie.

 

dla mnie największym problemem jest brak bassu generowanego przez tę kartę. poza tym dźwięk jest płaski i "sztuczny".

Jaki sprzęt do niej podpinasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up : podpinam pod nie philipsy shp2700, pod laptopowym realtekiem tworzy idealny bass, pod audigy se - zero bassu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

greyson --> a jaki Ty masz wogole problem z audigy? karta gra poprawnie? czy jak u mnie dzwiek przerywa, zwalnia? bo jesli chodzi o bass to powiem szczerze ze ja nie widzialem problemow na XP z ta karta, wszystko dzialalo super, glosniki jakie posiadam to Logitech X-540, bass byl na nich naprawde swietny, wszystko bylo ok do czasu przesiadki na Win 7, i w sumie juz mysle nad zakupem nowej karty a nie kombinacja z ta, bo kazdy praktycznie sterownik/support pack nie dzialal lub wywalal mi blue screena, a potem 30-40min przywracania systemu :-/ szkoda zachodu jak za kilkadziesiat zlotych mozna sie pozbyc problemu raz na zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, moja karta działa poprawnie. moim problemem jest tylko katastrofalna jakość dźwięku.

jeśli nie da się nic zrobić to kartę wymienię, na razie dalej próbuję.

P17X_SupportPack twierdzi, że nie wykrywa obsługiwanego urządzenia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, moja karta działa poprawnie. moim problemem jest tylko katastrofalna jakość dźwięku.

Masz uwaloną kartę, słuchawki albo nie odpowiada Ci to jak unausznia ona wszystkie wady słuchawek. Dlaczego tak sądzę? SE to karta bdb w swojej cenie, lepsza od wszelkiej maści integr, a te z laptopów nie są nawet średnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz uwaloną kartę, słuchawki albo nie odpowiada Ci to jak unausznia ona wszystkie wady słuchawek. Dlaczego tak sądzę? SE to karta bdb w swojej cenie, lepsza od wszelkiej maści integr, a te z laptopów nie są nawet średnie.

słuchawki na pewno działają dobrze - podpinane pod wszelkie źródła dźwięku grają bardzo dobrze. jak mam sprawdzić czy karta jest uszkodzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się podłącze bo też mam ta kartę i problem z dźwiękiem jednak troche inny.

Win 7 64 bit stery jakies nie oryginalne, nie moge teraz odnaleźć nazwy w każdym razie problem polega na tym, ze niektóre utwory zmieniają siłę głosu raz jest cicho raz głośniej i tak z duża częstotliwością.

I dzieje się tak czy jest włączone SVM czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...