Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kondzio777

Kino w domu czyli jak oglądać filmy w trybie 3D?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj byłem w kinie na filmie 3D i bardzo mi się spodobało, nie to co 5 lat temu . Dali nam takie okulary których szkła wyglądały jak lusterka.

Bardzo mi się podobało to wyskakiwanie obrazu z monitora.

A więc jak uzyskać efekt 3D na komputerze? Co jest potrzebne?-okulary?-Monitor3D?-A może kartę graficzną jakąś specjalną? Zapraszam do dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie dedykowane dla komputera:

nvidia 3d vision

 

Jeśli zależy Ci głównie na filmach to lepiej chyba będzie kupić sobie jakiś TV 3d. Wiele modeli nie ma problemu z obsługą pendrive lub dysku twardego przez usb, napisów i popularnych kodeków i często mają w komplecie niezbędne okulary. Filmy w formacie miniHD mają niezłą jakość 3d i mało ważą. Tak czy inaczej nie unikniesz wydania sporej sumki na sprzęt który to obsłuży. Chyba, że3 tekturowe anaglifowe okulary, ale to baaaaardzo odległe od tego co widziałeś dziś w kinie :lol2:

 

Edyta:

Zestawy bez monitora ale powinieneś mieć LCD z odświeżaniem 120Hz (60Hz na jedno oko), kartę nvidii dosyć mocną bo będzie miała dwa razy tyle roboty. Do mocnej karty mocniejsza platforma, itd... Nie wiem czy jest odpowiednik na Radeony.

 

Jeśli chodzi o TV 3d to efekt jest niezły, prawie jak kinowy ale wskazany duży ekran (ja mam 59' oglądane z 2-3 metrów) i nagłośnienie które troszkę zatrzęsie otoczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jak masz bardzo mało kasy, to steroescopic player, i okulary anaglifowe za 2zł ale efekt nie jest tak powalający, choć i tak lepszy niż w 2D. Do tego jeszcze można IZ3D i grać w 3D. Nie męczy tak oczu jak migawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne to jest ale drogie :kwasny:

 

No niestety nowości kosztują 

Znajomy za PS3 zapłacił ponad 2 tyś za wersję 60GB 

A ja za LCD 26” Samsunga dałem ponad 3,5 tyś

A wracając do tematu to widzę, że wiele osób zapomina ostatnio o wprowadzeniu LG/Philips

Cinema 3D ma kilka + ale i też – moim zdaniem warto poczytać.

Ja jakiś czas temu też napaliłem się na LCD Samsunga 3D, ale po około 20 minutowej sesji w sklepie stwierdziłem, że jeszcze nie jest na tyle dopracowane (i tanie) by kupować i męczyć się.

LG jednak ma LCD już pasywne tańsze (okulary też)

Ja będę czekał chyba do przyszłego roku by zobaczyć, w którym kierunku pójdą producencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupiłem samsunga ue40d7000 mając nadzieję, że pogram sobie w 3d.

 

Na początku okazało się, że moja karta graficzna Radeon 4850 nie obsługuje 3d, wiec kupiłem radeona 6950 :) Następnie nie mogłem skonfigurować Deus Ex w 1920x1080 w 3d z większym odświeżaniem niż 30Hz (widać migotanie). Poradzono mi, aby kupić nowe kable HDMI 1.4, co też uczyniłem. Jednak dopiero teraz sprawdziłem parametry TV w instrukcji i jest podane, że przy tej rozdzielczości to maks 60Hz mogę mieć. A z tego co widzę to przy 3d zmniejsza się odświeżanie o połowę do 30Hz (jak dokonywałem zakupu, tego nie wiedziałem).

 

W wolnej chwili będę testował inne opcje jak filmy w 3d, jednak dopiero co wprowadziłem się do nowego mieszkania i niestety nie mam stałego łącza i nie mogę sobie pościągać filmów demonstracyjnych w 3d;/// Postaram się w niedługim czasie opisać gdzieś moje wrażenia z samego TV. Na tą chwilę miałem nadzieję, że ten telewizor da radę obsłużyć powyższą rozdzielczość w 3d w 60Hz i już ma u mnie dużego minusa:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...