Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

suzajmon

Jak wyczyscic komputer z kurzu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanko a mianowicie w jaki sposob wyczyscic komputer z kurzu tak, by niczego nie popsuc?

Wszytsko odkrecic i jkas dmuchawa przejechac czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup puszkę ze sprężonym powietrzem - ok 20 zł i przedmuchaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile kurzu, bo jak dywan i chcesz to robić w pokoju to sobie daruj. Co najwyżej go zepchniesz za komponenty i po włączeniu wentylatorów znowu się rozleci po wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wydmuch ato z pomiedzy radiatorow np na coolerze albo na karcie graficznej? i ile taka puszczeczka starcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz z jakąś mniejsza końcówką.

 

Ale nie z metalową końcówką. I zanim zaczniesz odkurzać pudełko, dotknij najpierw rękoma kaloryferów (rozładowanie ładunków znajdujących się na skórze). Drobne elementy czyść wacikiem do uszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BeerBoobs

Kompresor, sprężone powietrze, odkurzacz.

Ja radiator z proca zawsze myję pod bieżącą wodą, bo na zlepiony kurz nie pomoże powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie zardzewieje potem?

Aluminium i miedź nie rdzewieją. Tylko po umyciu wysusz go dobrze i odczekaj kilka godzin zanim go ponownie zamontujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aluminium i miedź nie rdzewieją. Tylko po umyciu wysusz go dobrze i odczekaj kilka godzin zanim go ponownie zamontujesz.

Bez przesady. Około 20-30 min wystarczy, po myciu aby suszarką dotąd aż nie parzy w ręce :E Przy okazji można się przekonać jak to niesamowicie pochłania ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Około 20-30 min wystarczy, po myciu aby suszarką dotąd aż nie parzy w ręce :E Przy okazji można się przekonać jak to niesamowicie pochłania ciepło.

No to niech ci kropla skapnie na sekcje zasilania po takim niedokładnym wysuszeniu, to będziesz miał problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz przecież czy jest woda czy nie na radiatorze. Zawsze przed montażem sprawdzam. I zawsze stoi tyle ile zajmuje mi czasu przeczyszczenie reszty komputera, cpu, grafiki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatory - odkurzacz, pędzelek. Jak bardzo źle to tak jak porzednicy mówią - woda ewentualnie jakieś rozpuszczalniki :E (raz mi się zdarzyło. Klient palacz pochłaniający 2 paczki dziennie przed komputerem.. To co było na radiatorach nie szło wyczyścić niczym.).

 

Elektronika - najlepiej sprężone powietrze (tylko uważać by ciekłym gazem nie walnąć, bo takim zmrożeniem można coś uwalić) + pędzelek. Nie polecam odkurzacza ze względu na duże ryzyko wyładowań elektrostatycznych które mogą uszkodzić delikatne elementy.

 

 

Edit:

psp360 oczywiście ma racje. W ogóle odradzam ściągać radiatory czy całe systemy chłodzące bez uzasadnienia. To zawsze ryzyko uszkodzenia, szczególnie jeżeli robi to osoba bez doświadczenia :P. Zazwyczaj wystarczy przedmuchać porządnie taki radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On pyta jak wyczyscic kompa, mowicie mu o myciu radiatorów pod wodą, a myslicie ze on wie ze musi nową paste sobie potem nałozyc, ktorej podejrzewam ze nie posiada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On pyta jak wyczyscic kompa, mowicie mu o myciu radiatorów pod wodą, a myslicie ze on wie ze musi nową paste sobie potem nałozyc, ktorej podejrzewam ze nie posiada ?

Zawsze można użyć jakiegoś kremu np. Nivea czy nawet odrobine pasty do zębów. Przynajmniej tymczasowo do czasu zakupu normalnej pasty termoprzewodzącej, na stałe takiego rozwiązania nie polecam chociaż nic sie powinno nie stać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można użyć jakiegoś kremu np. Nivea czy nawet odrobine pasty do zębów. Przynajmniej tymczasowo do czasu zakupu normalnej pasty termoprzewodzącej, na stałe takiego rozwiązania nie polecam chociaż nic sie powinno nie stać :D

No nie bardzo :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo :E.

 

Wiele razy uzywalem pasty do zebow, margaryny :E i dziala do dzis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo :E.

Czemu by, nie ? :hmm:

 

Wiele razy uzywalem pasty do zebow, margaryny :E i dziala do dzis.

Margaryny ? :lol2:

Przecie to jak sie nagrzeje to płynie... co ty za bajki nam tu opowiadasz, co ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo :E.

Mam sprawnego GeForce'a 2MX, który od dwóch lat jedzie na kremie Nivea. Pasta byłaby droższa niż sama karta :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sprawnego GeForce'a 2MX, który od dwóch lat jedzie na kremie Nivea. Pasta byłaby droższa niż sama karta :E

Hehe dzisiaj tak, ale zobacz ile on ciepła wydala, 10W-15W :E ja odkurzacz, pędzelki i jedziemy z koksem, żaden komp który czyściłem odkurzaczem nie padł do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] żaden komp który czyściłem odkurzaczem nie padł do dziś.

Jeśli nie szorowałeś szczotą po ścieżkach, to na pewno. 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Niektóre programy z XP działają na Win11, więc może nie byc konieczne az takie kombinowanie.  W ostateczności zrób wirtualkę bez dostępu do sieci (ze względów bezpieczeństwa)..
    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki / Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. W razie potrzeby możliwość wystawienia na allegro. Pozdrawiam.
    • Wyedytuj post, bo jakieś dziwne rzeczy piszesz. Z tego co wyczytałem chcesz zrobić obraz dysku z XP i przenieść go na nowego lapka też z XP, ale potem pytasz się, że j zrobić obraz Win 7 i przenieść go na W11... Zrób ze starego systemu wirtualkę: https://www.veeam.com/blog/how-to-convert-physical-machine-hyper-v-virtual-machine-disk2vhd.html
    • Miałem Asusa GTX 660 w wersji OC, która była niestabilna na domyślnych ustawieniach. Całe szczęście można było modyfikować bios za pomocą zmiany w tablicy napięć.
    • ad1 I wszystko w temacie, to są właśnie te paskudne sterowniki AMD, nie ma tutaj winy użytkownika robiącego zmianę karty poprzez DDU.  ad 2 Ale nie zrobiłem formatu, tylko oddałem kartę, bo jest uszkodzona, zła i w ogóle AMD nie powinno istnieć.  ad 3 Może dlatego, że w systemie nadal istniały "śmieci po nV" i system nie widział problemu.  ad 4 Problemy to wy macie, to tak samo jak w samochodzie, zmienię sobie silnik z 1.0 na 3.8 L ale zostawię stary EPU, starą skrzynie biegów i 10L zbiornik paliwa. koloryzowane by uwydatnić problem.    Nie cierpię po prostu takich postów, gość kombinował trzy dni zapewne bez formatu, no bo na dysku C trzyma pracę magisterską i nie mógł formatu zrobić, ale zaraz się okaże, że format był od xp do 11 a i tak nic to nie dało. Ahh te paskudne AMD. 🤣😇
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...