Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

z1k

Red Letter Day

Podoba się projekt ?  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Podoba się projekt ?

    • Tak
      15
    • Nie
      2


Rekomendowane odpowiedzi

To juz wiem gdzie pojadę po szybkę do mojej budki. Rozumiem że otwory też wierci w szkle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wszytko on robił koszt z wierceniem 40zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wszytko on robił koszt z wierceniem 40zł :)

 

 

Fajnie miec w Polsce dostep do niedrogich rzemieslników czy małych firm specjalistycznych.

 

w anglii te obesrane miernoty nic nie potrafią,a jak mam wezwc angielskiego "fachowca" to mnie krew zalewa....40 zl za szybe-tutaj za takie pieniadze to bym mogl co najwyzej taka szybe polizac :mad:

 

Gdybym byl w Polsce,to na Twoim miejscu bym postarał sie na jakis backplate na karte dzwiękowa.

 

Bedziesz doswietlał srodek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to jeszcze nie teraz nie wiem jaki kolor albo też w ogóle

blackpalet dobry pomysł rozważę to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche zabawy było ale sie udało jutro szpachla pójdzie na to

dscn3458x.jpg

 

dscn3452j.jpg

 

podoba mi się całość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rzeźbione aż się wiórki sypią :E

Wychodzi na to że powietrze nie będzie zasysane z frontu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie od spodu jest otwór w tym froncie i stamtąd jest dostęp do powietrza

lubie się bawić ręcznie mam większa satysfakcje ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrutnie ciekaw całości :)

Zdecydowałeś się już co do podświetlenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę z podświetleniem bo się ciągle zastanawiam. Możliwe, że decyzje zostawię na sam koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krok po kroku i okienko wstawione

 

dscn3464f.jpg Wiertła 3mm 4mm 5mm

5piątka była na rozwiercenie dziur

 

dscn3466.jpg

 

 

dscn3467e.jpg

 

Fotki nie najlepiej wyszły ale nie było już światła na dworze: P

 

dscn3468e.jpg

 

dscn3470k.jpg

 

mocowanie jest prowizoryczne ale śruby zostana pomalowane na czarno podkładki będą mniejsze :)

 

Foty poprawię przy następnym updejcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zacnie. Tylko te śruby... Zmieniaj jak najszybciej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będą poprawione to tak na prowizorkę było :)

tylko podkładki muszę mniejsze znaleźć i trochę cieńsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem czy szyba na cały bok podoba mi sie ,czy tez nie .... :cool::hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pewnie będzie spoko wyglądała ta szyba tylko że podczas ściągania i zakładania ścianki bocznej będzie na niej zostawać ślady po palcach taki minus.

 

A odnośnie podświetlenia mógłbyś napisać nad jakim się zastanawiasz bo mam bardzo podobnego kompa i tez nie wiem co wybrać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oizo76 to już kwestia gustu : P każdy lubi to co lubi

i 2 rzecz kijowe światło miałem i zdj takie sobie. Zrobie za niedługo w dziennym i będzie dużo lepiej wyglądać

 

artur918273 nad białym się zastanawiam miałem czerwony i nie za bardzo to mi pasowało drażniło mi oko

a podświetlenie diody na taśmie tylko i wyłącznie żadnej katody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rób jak najszybciej twój projekt. Ja u siebie zastanawiałem sie nad białym też i nad niebieskim sie zastanawiam aby wszystkie kable na czerwono zrobic z podswietleniem UV czerwone wentylatory takie jak ty i to na niebiesko podświetlić ale zobacze jak u ciebie wyjdzie biały

 

A wentylatory te enermax magma ciche są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieski i czerwony wyjdzie blee :P bo patrzyłem

 

a wentyle dosyć ciche]

 

 

 

sdtj.jpg

 

jakby ktoś mi pomógł i powiedział ile ta poprzeczka zaznaczona na czerwono ma CM bo oddałem budę do lakiernika i nie mam jak luknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o szerokość czy wysokość od grafiki do góry tak jak jest zaznaczone...? Bo jeśli to drugie, to zmierz płytę główną od slotu grafiki do góry i Ci wyjdzie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o wycięcie dziury w tej poprzeczce bo musze zmieścić tam 2 śruby u dołu i góry od okna i czym to potem wykończyc ładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okno na śruby + do tego taki rozmiar okna (na cały panel) = niepotrzebne problemy. Przykleiłbyś na taśmę od wewnątrz i byłoby z głowy i ładnie wyglądało :]

 

Do wycinania otworów i wykańczania polecam multiszlifierki typu Dremel + akcesoria. Jeśli będzie to ciecie jednorazowe możesz kupić tani badziew z Allegro poniżej 100zł lub poprosić kogoś o wycięcie. Ale warto zainwestować w Dremla.

 

Edit:

Najlepiej narysuj dokładnie gdzie i co ma być cięte. Jeśli chodzi o wykończenie cięć czy otworów możesz dać krawędziówkę. Jest tania. Do kupienia np. w TME.

 

dsc01671m0uxw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dermela bedzie na grudzien koło nowego roku :): P

wiem wiem mogłem tak zrobic ale nie wiedziałem na poczatku o tym :P postaram się to jakoś ładnie wykończyć

 

xigmatekmidgard02.jpg

 

o tak jak tu taj musze je wyciąć i będzie głupio tak wyglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że to schrzaniłeś... Jeśli śruby wypadną tak, że wystarczy wyciąć otwór w poprzeczce to jeszcze pół biedy, ale jeśli śruba wyjdzie na krawędzi to lipa. Nie dość, że ingerujesz dość poważnie w konstrukcję obudowy, co może się odbić na sztywności to jeszcze będzie to wyglądać jak kombinerki w zlewie... ;)

 

Nie mam pomysłu na ładne wykończenie. Chyba najlepszym będzie - załóż panel boczny i to zakryj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wiem jak to zrobie ;p

bedzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja 2 ;p i ostateczna

xigmatekmidgard02.jpg

wiertło stopniowe i potem szlifierka idzie ; d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że nieźle to idzie i w dobrym kierunku. Jednakże mocowanie plexy ( śruby ) dałbym do okoła otworu a nie po rogach całej ścianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...