Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcin19888

Tanie zamienniki do drukarek Brother a ich jakość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam stare, 5 letnie urządzenie wielofunkcyjne HP PSC 1510. Za komplet zamiennych tuszy płacę około 130 zł (około 60 zł czerń i około 70 zł kolor). Zastanawiam się teraz nad zakupem któregoś z urządzeń wielofunkcyjnych firmy Brother do użytku domowego w cenie 350-400 zł. Powodem wymiany starego urządzenia są tanie zamienniki do Brotherów w cenie około 10 zł za każdy kolor (40 zł za komplet). W każdym z przypadków brałem pod uwagę ceny tuszy firmy ActiveJet (podobno to jedna z najlepszych firm produkujących zamienniki do drukarek dająca dodatkowo gwarancję). Prosiłbym o opinie posiadaczy urządzeń wielofunkcyjnych firmy Brother zarówno dotyczące tych tuszy po 10 zł jak i samego urządzenia. Czym jest spowodowany taki "rozrzut" cenowy zamiennych tuszy do HP i do Brotherów? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Brothera DCP-585CW od ponad dwóch lat - tusze po skończeniu oryginalnych kupuję ActiveJet-a. Nie zwracam zbytniej uwagi na 'jakość' wydruków ale drukarka nadal działa i nie sprawia problemów (wcześniej miałem taniego Epsona który co chwilę zasychał i robił jakieś cyrki). Drukuję mało/rzadko.

Z samego 'urządzenia wielofunkcyjnego' jestem zadowolony. Na współpracę z zamiennikami tez póki co nie mogę narzekać. Fajne jest to że każdy kolor jest osobno - niestety ma tą wadę którą większość drukarek - jak skończy się jeden kolor to nie można drukować dopóki się go nie wymieni.

 

Różnica w cenach zamienników zależy pewnie od tego jak dużo 'technologii' jest upchane w 'tuszu' (bo jakieś głowice/etc to chyba już nie bywają zintegrowane z tuszami?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Brothera DCP-J125 od prawie roku. Po skończeniu się oryginalnych tuszy kupuje zamienniki firmy Dulin. Można je kupić na alledrogo za 20zł + 7zł przesyłki. Jest to niemiecka firma i nie znajdziesz ich w sklepach stacjonarnych w Polsce. Dużo osób w tego forum ich używa ;). Ich jakość jest porównywalna do Active Jetów, a niektórzy nawet piszą, ze sa leprze. Co to samych tuszy dulin. Posiadają w sobie rozpuszczalniki (tak jak oryginały) dzięki czemu nie zaschną w głowicy, tak jak te zamienniki po 2 zł, które są samą woda i barwnikiem. Tusz czarny jest jak każdy inny, a wydruki kolorowe są przesycone, ale ładne. Jednak do wydruków jakiś kolorowych wykresów i jakiś obrazków spisują się znakomicie. Jednak jeżeli chcesz drukować na papierze foto, to żaden zamiennik się nie nadaje - tylko oryginały.

 

Co to twojego kolejnego pytania: "Czym jest spowodowany taki "rozrzut" cenowy zamiennych tuszy do HP i do Brotherów?". Ten rozrzut cenowy jest spowodowany tym, ze w HP tusze są połączone z głowicą drukującą, więc przy wymianie tuszy wymieniasz głowice i jak zaschnie ci tusz to kupujesz nowy i drukujesz dalej. W drukarkach stałoglowicowych (Brother, Epson, Canon, lexmark) jest taki problem, ze jak zaschnie ci tusz, to raczej drukarka ląduje w kuble, bo koszt nowej głowicy = 3/4 ceny drukarki. Firma Brother (i tylko ona !) w swoich drukarkach zamontowała tzw auto-czyszczenie, dzięki któremu tusz w głowicy nie ma prawa zaschnąć, o ile drukarka jest podłączona do sieci 24/7. Wówczas gdy nic nie drukujesz i drukarka stoi (np. wyjechałeś na wakacje) to co parę dni wykonuje krótkie (ok. 15-sekundowe) samoczyszczenie, po to, aby "zruszyć" tusz znajdujący się w głowicy. Czym się różni krótkie od pełnego samoczyszczenie wytłumaczyłem w innym temacie.

 

Ogólnie jestem zadowolony z tego urządzenia wielofunkcyjnego. Skanuje ładnie i szybko (13s całą kartka w rozdzielczości 300x300dpi - ustawienie domyślne). Ma łatwy dostęp do wymiany tuszy (ściąga się klapkę z przodu obudowy i już). Tacka wyciągana na papier jest dobrym rozwiązaniem, bo zaoszczędza dużo miejsca. I co najważniejsze szybko drukuje.

 

Mam nadzieje, że choć trochę pomogłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogłeś i to bardzo, dziękuję za odpowiedź. Właśnie czytałem o drukarkach ze stałymi i wymiennymi głowicami. Zmartwiłem się trochę tym, że w Brotherze po zaschnięciu tuszu drukarka może być do wyrzucenia. Czy ten system samoczyszczenia głowic jest rzeczywiście niezawodny? Jak możesz to podaj mi linka do tematu dotyczącego samoczyszczenia głowic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten system samoczyszczenia z tuszami zawierającymi rozpuszczalniki można powiedzieć, ze jest niezawodny o ile drukarka jest podłączona do prądu 24/7 (24 godziny, 7 dni w tygodniu). Właśnie ze względu na to samoczyszczenie zdecydowałem się na zakup Brothera, a nie innego badziewia, gdzie szybko zasychają tusze. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, ze na wakacje, gdy wyjechałem na miesiąc, to po powrocie wydrukowałem parę kartek i wszystko było idealnie; tak samo jak przed wyjazdem, i nie zauważyłem, aby ubyło mi nawet tuszu (miałem włożone już zamienniki).

 

Przy zakupie np. Epsona nie masz żadnego zabezpieczenia i tusz prędzej czy później ci zaschnie.

 

Jeżeli po zakupie drukarki firmy Brother zarejestrujesz ja to dostaniesz dodatkowy rok gwarancji. Szczegóły tutaj

 

"Jak możesz to podaj mi linka do tematu dotyczącego samoczyszczenia głowic" chodzi ci o ten temat, gdzie pisałem czym się różni pełne czyszczenie od krótkiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawszę dopełniam mojego brothera tuszami z tesco za £5 i działa bez problemów od 2 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego wątku zadam jeszcze tutaj pytania:

 

1. Jakie urządzenie wielofunkcyjne Brothera polecicie do 400 zł?

2. W urządzeniu HP czasami występował problem z wciąganiem papieru, albo urządzenie nie wciągało papieru w ogóle i wyskakiwał błąd, albo wciągało dwie kartki na raz. Czy w Brotherze ten problem też czasami się pojawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - za młodu miałem drukarkę ale zawsze był dylemat, że nie ma tuszu. W późniejszych latach potrzebna była drukarka która będzie dobrze się sprawowała. System był taki, że kupiliśmy jakiegoś HP ale brat go zawinął dając w zamian swojego używanego brothera. Drukarka trochę popracowała a później stała i się kurzyła bo skończył się tusz. Wtedy dopiero pierwszy raz się za nią wziąłem i zobaczyłem jaka bajka jest jej napełnianie. Kupiłem tusz w butelkach i lałem do zasobników strzykawkami. Niestety później musiałem ją "wydać" i nie miałem już sprzętu więc wziąłem się za napełnienie tuszy w Canonie kolegi... co jak co ale klęska była duża. Potrzebowałem jakieś urządzenie i mój wybór padł na DCP-J315.

 

 

 

Pobojowisko przy napełnianiu pojemników:

3173808400_1319485140_thumb.jpg2364193400_1319485145_thumb.jpg

Wygląd drukarski wyposażonej w CISS:

9490679000_1319485141_thumb.jpg9301994500_1319485143_thumb.jpg9726487100_1319485144_thumb.jpg5095564200_1319485146_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy pobojowisko ??

Gdybys widział jak się napełnia w HP PhotoSmart C-5180 to bys dopiero się zdziwił , trzeba ubierać rękawiczki chirurgiczne bo nie ma szans żeby sie nie pobrudzić :P

 

Mam nadzieje że napełniasz specjalnym tuszem do tej drukarki , a nie tym uniwersalnym do wszystkich ( czyli do niczego ) :P

 

Lepiej pokaż zdjecie z naklejką na tych tuszach w butelkach :Up_to_s:

 

PS. HP długo takiego nalewania nie wytrzymał , po niecałych dwóch latach wysiadł ;/ , a wcześniej bez problemu działał na zamiennikach ... dopiero jak postanowiłem sam nalewać to HP kaput :kwasny:

 

Teraz jest u mnie Brother DCP j125 i nigdy więcej nalewania czy Cissów :P

Wole sprawdzone dobre zamienniki DULIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie żadnych problemów

Wydrukowałem już mase materiałów ( chyba juz ponad 500 kolorowych stron w średniej jakości ) i dalej mam ten pierwszy komplet zamienników który zamówiłem po zakupie ( oryginalne poleciały spowrotem do pudełka )

 

Jakość wydruków dobra , chyba nawet lepsza niż na tamtej HP co miałem a jak nie patrzeć tamten HP był też wyższej półki

 

Co jeszcze ??

Skaner ? Tez robi dobre odbitki materiału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że napełniasz specjalnym tuszem do tej drukarki , a nie tym uniwersalnym do wszystkich ( czyli do niczego ) :P

Czy przypadkiem nie dotyczy to bardziej tuszy do Canonów i HP-ków ? Tam chyba te tusze są bardziej zaawansowane niż w Brother. Jeżeli chodzi o to czego używam to są to tusze INK-MATE.

 

@Sad_MadMan i @airborne82 - jak Wam się te Brothery sprawują? Są jakieś problemy (niekoniecznie z tuszami)?

Dopiero mam ją od poniedziałku więc wiele nie mogę powiedzieć. Na chwilę obecną tylko mogę stwierdzić, że jest cichsza niż mój poprzedni Brother (DCP-115C)

 

Teraz jest u mnie Brother DCP j125 i nigdy więcej nalewania czy Cissów :P

Patrząc na zdjęcia wygląda tak jak moja. Nie chce mi się szukać specyfikacji i ich porównywać ale mam rozumieć, że różnica polega tylko na Wi-fi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcia wygląda tak jak moja. Nie chce mi się szukać specyfikacji i ich porównywać ale mam rozumieć, że różnica polega tylko na Wi-fi ?

Dobrze rozumiesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak doradzicie coś do 400 zł z Euro AGD RTV? ;) Od razu mówię, że nie zależy mi na tym, żeby urządzenie wielofunkcyjne posiadało fax. I jeszcze jedno pytanko - przy opisach niektórych urządzeń widzę zdanie: "Druk dwustronny ręczny (z obsługą przez sterownik)" co to oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Druk dwustronny ręczny (z obsługą przez sterownik)" oznacza, ze najpierw drukuje się strony nieparzyste, a potem parzyste. Fakt, ze można drukować w ten sposób bez sterownika drukarki. IMO każda drukarka może tak drukować.

 

Potrzebujesz Wifi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie zmyliło to stwierdzenie "druk dwustronny". Ręcznie to mogę sobie drukować każdą drukarką :) Jeżeli chodzi o Wi-Fi to przydałoby się, ale jeżeli mam zrezygnować z Wi-Fi i mieć bardziej niezawodne urządzenie to jestem w stanie zrezygnować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Brothera to posiadam DCP-540CN (ma ADF i RJ45) drukarka kupiona jako poserwisowa bez tuszu w zestawie działa od kupna na zamiennikach dulin. Drukarka jak i skaner działają już ze 4lata i ciągle jest świetnie jedynie do czego można się przyczepić to szybkość druku w najlepszej jakości ale to detal. Drukuję na niej nie regularnie czasem 2000stron w kilka dni a potem miesiąc nic głowica nie zaschnięta i to się chwali. W zeszłym tygodniu wydrukowałem wszystkie oficjalne materiały do Shadowrun 4ed (parę tysięcy stron) poza zmianą na nowe tusze w czasie drukowania wszystko w jak najlepszym porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak koledzy, mam Brothera, a dokładnie DCP-315W. Używam jej od marca, nie mam żadnych zastrzeżeń, jeśli miałbym się ew. do czegoś przyczepić, to że mogłaby drukować trochę szybciej :) A tak to drukuje bez problemów, oryginalne tusze wymieniłem na Duliny z allegro (po 5zł sztuka) i teraz jadę na tych. Jakość w wydruku bez zmian, skaner działa bardzo dobrze, zaskoczyła mnie jego jakość, po wifi również działa bez problemów.

Tak więc ogólnie bardzo go polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz w RTV euro AGD, potrzebujesz wifi i masz ok 400zł to bierz Brothera DCP-J315.

 

Ps. Orientuje sie ktoś w nowych drukarkach serii DCP ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam czy kupować w Euro. Sprzęt komputerowy zawsze kupowałem w sklepach stacjonarnych z racji tego, że łatwiej mogę go reklamować - po prostu idę do sklepu i oddaję na gwarancję i nie muszę się bawić w żadne wysyłki. Ale słyszałem, że Brothery można bardzo łatwo reklamować i nawet kurier sam przyjeżdża po sprzęt a później dostarcza naprawiony. Prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to Brotherów to nie jestem pewien czy tak to działa, ze kurier przyjeżdża pod dom i już. W euro jest drogo. Może spróbuj kupić w Media expert - widziałem tam za 350zł.

 

Często przeglądam ofertę euro, a dokładniej Brothera DCP J125 i J315. I powiem, ze ceny tych urządzeń co dziennie się zmieniają. Dzisiaj Cena J315 jest taka sama jak J125 czyli 379zł, a wczoraj J315 kosztował 300zł. Raz cena J125 jest wyższa od j315, a raz widziałem nawet J125 za 290zł. Wiec jeżeli kupujesz w euro to musisz pilnować cen. Mi się udało trafić za 290zł + 5zł za dostarczenie do najbliższego sklepu (zamówiłem przez internet z odbiorem własnym w sklepie, którym wskazałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, szukam adaptera tak aby wpiąć kabel USB A i móc wpiąć go do złącza USB A. Adapter ten będzie używany do ładowania najprawdopodobniej 5V, 2,4A/3A. Znalazłem 3 propozycje, którą z nich najlepiej wybrać? Może macie coś innego do polecenia? - Adapter Baseus CAAOTG-01 USB-C do USB-A - Adapter Baseus ZJJQ000101 Ingenuity USB-A do USB-C - Silver Monkey Adapter USB 3.1 - USB-C   Z informacji jakie wyciągnąłem to Baseus CAAOTG-01 ma prąd wyjściowy 3A za to Baseus ZJJQ000101 Ingenuity 2,4A. Nie wiem jak wygląda sprawa z silver monkey. Baseus ZJJQ000101 Ingenuity na pewno jest przeznaczony do ładowania ponieważ taka informacja jest zamieszczona na stronie Baseus co do Baseus CAAOTG-01 nie mam pewności ponieważ na x-kom oznaczony jest tylko jako transmisja danych.
    • Ludzie tu cytują jakieś artykuły z onetu i wp jako rzetelne źródła informacji. Ten temat to już dawno temu powinien był wylądować w dziale humor
    • No to jak ci ześrubowali, i to na stałe, to pierwszy etap leczenia bardzo szybki, byle się zagoiło po operacji. Prawie brak unieruchomienia, byle potem nabrać pełnej wytrzymałości kości. Porównywanie takiego złamania do stopy nie ma najmniejszego sensu. Tu masz jedną dużą kość, o niewielkiej ruchliwości. W stopie pełno drobnych, powiązanych ze sobą i wbrew pozorom sporej ruchliwości. To zupełnie inna mechanika, więc i gojenie będzie inne. Przy jeździe stopy nie przenoszą ciężaru ciała, chyba że bawi się w jakieś zjazdy, skoki itp. Pytanie czy tam gdzie było złamanie, czy tak ogólnie puchną nogi. W drugim przypadku, to pewnie kwestie krążeniowe.
    • „Polska gurom”. Ładnie wytrzymał.    O zmianach oficerów i mobilizacji nic nie wiadomo. Z jakiego powodu zostali usunięci, są tylko plotki że dostawali w łapę i dużo przepuszczali na zachód. Czy szła źle? No nie, bo od początku brali tylko w miarę przeszkolonych, ochotników i przeszkolonych. O mobilizacji (tej na mięsne wkładki) wiadomo dopiero od teraz, i to że rząd Ukrainy tej mobilizacji nie chciał podjąć wcześniej.    Każdy obrywa od artylerii i fabow, ale żadna jednostka nie oberwała na tyle by wyłączyć ją z frontu, czyli można wnioskować że straty są akceptowalne. Ukraińcy od dawna powtarzają, wolą przeszkolonych niż nie którzy mogą powodować to że cała kompania pójdzie do piachu. Azov na tyłach szkoli ludzi, część 47 też miała to robić.  O porzuceniu frontu słyszeliśmy na razie dwa razy, ostatnio świeża sprawa z 110 elementem brygady podczas rotacji oraz rotacji pod Soledarem, więc gdzie jeszcze uciekają niczym Rosjanie szturmują?    O załamaniu frontu mówili w momencie braku wsparcia z USA. Jak to się koreluje do mobilizacji? A no właśnie tak, że ludzi może i jest ale sprzętu brak. 
    • Cześć, trochę rzeczy mi się zalęgło przez jakiś czas i pora zrobić małą wyprz Dla labowiczów ceny do negocjacji. Dysk Western Digital 6TB NASware 3.0: https://www.olx.pl/d/oferta/western-digital-6tb-nasware-3-0-CID99-IDZROd1.html?bs=olx_pro_listing MiniPC Zotac ZBOX IQ01: https://www.olx.pl/d/oferta/minipc-zotac-zbox-iq01-intel-i7-4770t-CID99-IDZROPY.html?bs=olx_pro_listing MiniPC Zotac ZBOX nano ID67: https://www.olx.pl/d/oferta/minipc-zotac-zbox-nano-id67-CID99-IDZROsz.html?bs=olx_pro_listing HP J9803A 1810-24G: https://www.olx.pl/d/oferta/switch-hp-1810-24g-j9803a-CID99-IDZRNAA.html?bs=olx_pro_listing NAS Synology DS720+ razem z: HDD: 2x Seagate IronWolf 8TB NAS NVMe cache: 2x Samsung 970 EVO Plus 1TB https://www.olx.pl/d/oferta/synology-ds720-2x8tb-2x1tb-nvme-CID99-IDZRNpL.html?bs=olx_pro_listing Intel NUC  BXNUC10i7FNK2: https://www.olx.pl/d/oferta/intel-nuc-i7-10710u-6-rdzeni-32gb-ddr4-128gb-m2-nvme-ssd-nas-serwer-CID99-IDZRLU4.html?bs=olx_pro_listing 2x Raspberry Pi 3B v1.2 1GB RAM + obudowy: https://www.olx.pl/d/oferta/raspberry-pi-3b-v1-2-1gb-ram-CID99-IDZRLg7.html?bs=olx_pro_listing 2x Raspberry Pi 4B 4GB RAM + obudowy: https://www.olx.pl/d/oferta/2x-raspberry-pi-4b-4gb-ram-CID99-IDZRKs7.html?bs=olx_pro_listing     Na OLX włączony jest zakup z przesyłką, jak wspominałem - ceny są do negocjacji.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...