Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Do czego może służyć tablet.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Hej,

 

Tak się zastanawiam czemu ludzie kupują tablety (typu iPad i Samsung Tab, a nie konwertowalne laptopy)?

 

Do czego można ich używać?

 

Na myśl przychodzą mi:

- ktoś pracuje w terenie i potrzebuje zbierać dane, być mobilnym

- ramka do zdjęć dla fotografa (robi zdjęcia i od razu podgląd)

- szpan???

 

Bo do innych zastosowań już nie za bałdzo...:

- filmy (7-10 calowy ekran, wbudowane głośniczki/słuchawki) - wolę monitor 20+ calowy/telewizor + kolumny

- słuchanie muzyki - mała MP3jka/telefon z łatwością mieści się w kieszeni, a tablet już średnio, i waży 500-800 g, co też nie jest wygodne

- czytanie książek - błyszczący ekran na słońcu? Waga? 6-8 godzin na jednym ładowaniu?

- notatki gdziekolwiek - brak fizycznej klawiatury --> wolne wprowadzanie tekstu. Można podłączyć coś na BT, ale w tej cenie mamy też laptopy.

 

I tu pomyśly mi się skończyły :)

 

Jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie kupują iPady dzieciom żeby mieć święty spokój podczas oglądania telewizji - jest mnóstwo gier dla małych dzieci, które jeszcze nie są w stanie używać konsoli, tak jak ich rodzice. I oczywiście jest mnóstwo opracowań, jak to te dzieci rozwija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do filmów to na pewno sprawdzi się to w dłuższej podróży jako pasażer (np. w pociągu), wprawdzie na większym smartfonie typu SGS2 też idzie w miarę fajnie obejrzeć film czy serial to jednak te 10" to inna liga :)

 

-Nie wiem jak z odpowiednimi uchwytami ale jako navi w aucie??

-Na terenie domu/firmy może zastępować tablet smartfona do rzeczy typu poczta czy strony www (jak akurat jesteśmy daleko od swojego kompa lub nie chce się nam go włączać) ale takie rzeczy ja robię na moim SGS więc to tak trochę na siłę...

- Na pewno gry fajniej wyglądają (i lepsze sterowanie) na 10" niż 4"

 

Dla mnie to po prostu coś pomiędzy smartfonem, a netbookiem. Trochę na siłę wciskane ale jednak jakiś tam sens ma...

 

Właściwie jakby na to spojrzeć to w większości zastosowań netbooków (internet, jakieś prostsze dokumenty, komunikacje ze znajomymi, film czasem itd) tablet również sprawdzi się dobrze?

 

@labi: Zarejestrowałeś się półtora roku temu i to Twój pierwszy post? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wygodnie się przegląda internet, siedząc na kanapie albo nudząc się na wykładzie :P Oczywiście niektórym ciężko usprawiedliwić wydanie 2000zł na urządzenie które w sumie służy tylko do zabawy, ale nie ma co oceniać, każdy kupuje to na co ma ochotę. I książki się czyta całkiem dobrze - mam Kindla 3 oraz iPada 2 i sprzedaję właśnie tego kindle, iPad z aplikacją Kindle nadaje się równie dobrze,a trochę większa waga naprawdę mi nie przeszkadza.Nie no,ale i tak uważam,że tablet to taka zabawka którą się kupuje jako gadżet, netbooki mogą więcej ale nie każdemu to więcej jest potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Andree:

Niezła myśl :)

 

@Ironfan:

No, ale czy tak często się podróżuje? Jeśli ktoś podróżuje sporo w celach biznesowych, to i tak bierze laptopa, by nie tracić czasu i zrobić coś po drodze.

A co do rejestracji: konto nie służy tylko do forum, przecież jeszcze można dodawać komentarze do newsów :)

 

@gambiting:

No tak, Kindle ze swoimi 6 calami średnio radzi sobie z PDFami, a za cenę 10 calowego Kindla DX można mieć już tablet. Hmmm...

 

Dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tablet to taka do niczego nieprzydatna zabawka dla dzieciaków.

Sam mam iPada i praktycznie wcale z niego nie korzystam. Wolę mojego notebooka.

 

Przenośne to to wcale nie jest. Nie ma prawie różnicy czy bierzesz notebooka czy ipada.

Jedno i drugie do kieszeni się nie zmieści. Jedno i drugie potrzebuje pokrowca lub torby.

Jedyna zaleta ipada jest taka, że waży ciut mniej od notebooka, ale z drugiej strony

nic sensownego się na nim nie da zrobić. Ot, taka zabawka do gierek.

 

Początkowo myślałem, że przyda się jako urządzenie do przeglądania zdjęć / filmów do gry w szachy.

Skończyło się tak, że z ipada korzysta mój prawie 4-letni syn i gra na nim w różne gierki.

Jego ulubiona to Angry Birds :)

Oczywiście w tej chwili nie ma mowy o sprzedaży, bo dziecko bardzo polubiło nową zabawkę.

 

Drugi raz już bym na pewno takiego zbędnego gadżetu nie kupił. Trochę żałuję, bo mogłem w tej

cenie kupić jakiegoś dobrego netbooka albo trochę dołożyć i mieć fajnego ultrabooka.

 

Pozdrawiam

kocurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planach kupic sobie tablet do:

 

Ogladania filmów na sofie/lóżku, czytania książek oraz pdf`ów, przeglądania stron www, pewnie w znikomej

części do "głupkowatych" gierek.

 

Mam niby stacjonarke i laptopa do tego, ale przed kompem po 13h pracy na kuchni nie mam sił siedzieć, za to mój wiekowy xps 1530 tak sie grzeje na kolanach ze farba sie łuszczy od spodu, w dodatku padła mu sekcja zasilania i bez kabla ani rusz.

 

Moim zdaniem dyskusja na temat tego czy tablet jest przydatny czy nie mija się z celem.

Dla innych tylko zabawka, dla innych przydatna rzecz.

 

Ocenianie tego typu sprzętu w polskich realiach, stosunku średnich realnych zarobków do cen sprzętu jest bardzo utrudnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie głównym zastosowaniem tabletu jest INTERNET. Czasami naprawdę jest wygodnie położyć się na łóżku i zacząć przeglądanie ;). Zresztą tablet kupują ludzie którzy już mają w domu komputer/laptop. Nie znam nikogo kto by miał tylko tablet :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam ipada od premiery i jest to genialny sprzet jesli chodzi o przegladanie internetu , po 10h w pracy przy kompie jakos nie mam juz sily siadac do biurka w domu aby poczytac ulubione strony itd wole rozwalic sie na lozku z ipadem i przyjemnie poprzegladac net, w pracy tez jest niezastapiony dzieki swojej mobilnosci, czesto zamiast zabierac ze soba notebooks do klienta biore ipada na ktorym bardzo dobrze i szybko prezentuje oferte biznesowa, dlugi czas pracy na baterii zapewnia mi bezpieczna prace bez obawy o brak zasilania tak jak w przypadku netbooka, przy odpowiednim przygotowaniu sprzetu mozna sobie poradzic z ograniczeniami systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego co dziś robie ja - siedze i oglądam mase video, mam tablet z którym mógbym się położyć na wyrku ale siedze na niewygodnej pufie przed pecetem boli mnie wszystko, szczególnie nogi, jestem zmęczony po robocie ide do roboty i pewnie niedziele spędze na siedzeniu przy kompie jesli znowu zapomne że go mam..wogóle nie odpoczywając.

oglądanie video na kompie jest mozliwe z poziomu wyrka pod warunkiem posiadania ogromnego monitora i czegoś do sterowania, problem w tym że video w necie jest średnio w 10-15minutowych fragmentach..i trudno się położyć.

Laptop czy netbook do pełnej wygody wymaga odpowiedniej pozycji - najlepiej siedzącej, tablet można przytulić..jesli nie ma się do kogo przytulić.

 

Mam coś ze stylusem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to w większości jakaś pogoń za modą. Wszyscy chcą mieć po prostu. Bo inni maja. Dla mnie bezsens. Mam w smartfonie internet a ostatnimi czasy nie korzystam z niego. Jedynie po wifi na uczelni sporadycznie. Nie gram w ogóle na telefonie więc i gry nie są żadnym argumentem.

Szpan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to w większości jakaś pogoń za modą. Wszyscy chcą mieć po prostu. Bo inni maja. Dla mnie bezsens. Mam w smartfonie internet a ostatnimi czasy nie korzystam z niego. Jedynie po wifi na uczelni sporadycznie. Nie gram w ogóle na telefonie więc i gry nie są żadnym argumentem.

Szpan.

Niekoniecznie. Nieraz wygodnie sie jest rozłożyć na kanapie i poprzeglądać net.Tablet nie jest do gier a głównie do netu,czasami jakis film,przeglądanie zdjęc,posłuchanie jakichś mp3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Nieraz wygodnie sie jest rozłożyć na kanapie i poprzeglądać net.Tablet nie jest do gier a głównie do netu,czasami jakis film,przeglądanie zdjęc,posłuchanie jakichś mp3.

Jak na cenę np iPada to bardzo droga zabawka na takie "zastosowania". Tak wiem wiem, są tańsze urządzania. Ale te oferujące duży ekran + wydajność i tak swoje kosztują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planach kupic sobie tablet do:

 

Ogladania filmów na sofie/lóżku, czytania książek oraz pdf`ów, przeglądania stron www, pewnie w znikomej

części do "głupkowatych" gierek.

 

Mam niby stacjonarke i laptopa do tego, ale przed kompem po 13h pracy na kuchni nie mam sił siedzieć, za to mój wiekowy xps 1530 tak sie grzeje na kolanach ze farba sie łuszczy od spodu, w dodatku padła mu sekcja zasilania i bez kabla ani rusz.

 

Moim zdaniem dyskusja na temat tego czy tablet jest przydatny czy nie mija się z celem.

Dla innych tylko zabawka, dla innych przydatna rzecz.

 

Ocenianie tego typu sprzętu w polskich realiach, stosunku średnich realnych zarobków do cen sprzętu jest bardzo utrudnione.

 

Chcesz czytac książki na tablecie ? Życzę zdrowia twoim oczom. Do tego celu już lepiej kupić epapier czy jak to tam się nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...