Skocz do zawartości
Alejajca

ForceWare - czyli oficjalny wątek o sterownikach pod GeForce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze sterownikami, zadne nie chca sie zainstalowac, problem polega na tym ze sciagnelem juz chyba z 5 sterownikow i kazdy nie dziala, robilem prezesiadke na starsze bo te co wyszly ostatnio to sa padaczkowate. i usunalem normalnie potem w awaryjnym driver cleaneram i jak chcialem zainstalowac "nowe" 295.73 do nVidii to niby wszytsko ladnie i na koncu pokazalo ze nic nie jest zaisnatlowane;( pomozecie?

 

 

chodiz o takie cos http://tinypic.com/r/2cqh9w8/6

 

EDIT: Nie wiem co sie stało ale wyskoczyl mi taki komunikat jak w linku, wlaczam gpu-z a tam ze jade na tych co je zainstalowalem pomomo ze byl blad? juz nie wiem , głupie to wszytsko i strasznie utrudnia sprawy bo czlowiek teraz nie wie czy jedt dobrze czy zle;/

Wyczyść stare sterowniki i zainstaluj od nowa...Powinno pomóc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść stare sterowniki i zainstaluj od nowa...Powinno pomóc;)

 

 

no tak robilem pare razy i za kazdym razem jest tak samo:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z Was instalował sterownik 302.80 na system WIN 8 64 bit RP ?

Jeżeli nie, a ma taki system odradzam !!

Właśnie jestem po przebojach z tym sterem i musiałem wrócic do wersji 297.16.

 

W grze WoT, czołgi miały tylko gąsienice, wieżę i lufę :D

Obraz miga i się zacina.

Nie da się teraz zaktualizować DirectX.

Posypała mi sie moja ulubiona gra "Borderlands".

Ponowne zainstalowanie sterownika trwało dobra godzinę, bo system nie pozwalał na ukończenie instalacji.

 

Normalnie jakaś amba !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe forumowicze- Podalibyście wersję sterownika który byłby najlepszy pod względem wydajności do GF 9800GTX+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, nie tak dawno na 9800 gtx najlepiej działał 296.17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, ok sprawdzi sie

Edytowane przez Mardrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie chłopaki przypadkiem kiedy będzie premiera nowych driver-ów i jakim numerkiem będą ów sterowniki sygnowane? Mam tu na myśli wersję WHQL naturalnie, nie beta.

Edytowane przez CRI5T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sterowniki polecacie do GTX 670? Aktualnie mam zainstalowane najnowsze bety 304.79 BETA. Ludzie na innych forach piszą, abym zainstalował WHQL, ale czytając jakie poprawki wprowadzają te bety, wyglądają na warte zainstalowania. Jak to jest? Jakich wy używacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wystarczy poczytać zamiast świecić inteligencją..

 

WHQL - sterowniki ze wszelkimi atestami dla wszystkich kart dla jakich nv wypuściła tą paczkę sterowników.

 

Beta=beta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Przykładem na to, że bety są lepsze od whql są stery serii 30x.xx. Sprawdzane na GTX460SE oficjalne 301.42 nie chciały się zainstalować poprzez program NV (tylko instalacja z Menedżera Urządzeń pomagała, to jeszcze stabilność i wydajność sterów pozostawiała wiele do życzenia. Za to 304.xx nie miały aż tylu problemów (poza instalacją)

behemothxx ma ten problem, że zmuszony jest korzystać z 30x.xx albo grzebać pod maską i modować stery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak sam przetestujesz. Bo oficjalne 301.42 są kapryśne, szczególnie dla starszych serii GeForce'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie prawda, jeżeli chodzi o 301.42 to nieco mi namąciły w swoim czasie w opisywanym przeze mnie problemie - i dokładnie na tych sterownikach cyrk się dział, na najnowszej 'becie' oraz poprzednich - tak jak to powinno być, więc coś jest/było na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowo jest wątek o problemach ze sterami 30x.xx, poczytajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już jakiś czas temu wróciłem do ostatnich oficjalnych bo na betach gry się cięły. Najnowszych bet nie instalowałem chociaż kuszą mnie zwiększeniem wydajności w batku ac. No ale z wcześniejsze bety mnie nie zachwyciły bo obok cięcia w grach były niestabilne. Wróciłem do oficjalnych i jak ręką odjął. Widocznie problemy z nimi są nie na wszystkich konfiguracjach. Mówię o oficjalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ile powinien wynosić turbo boost w karcie gigabyte gtx 670? Wszędzie czytam że 1058mhz a mi hwinfo64 pokazuje 1175mhz (karty NIE kręciłem). Po grze w metro 2033 ze wszystkimi opcjami na full, tylko zamiast msaax4 miałem aaa ustawione, hwinfo pokazuje coś takiego: KLIKNIJ! w związku z tym, mam kilka pytań:

 

1.Dlaczego w polu total GPU power widnieje tylko 74,...%, dlaczego karta nie daje z siebie 100%?

2.Czemu zajęte było tylko 1gb pamięci? Przecież mietro to dość wymagająca gra.

3.Czemu taktowanie GPU geometry clock wynosi aż 1175mhz zamiast tych 1058mhz?

4.Dlaczego wentylator tylko na 41% się rozkręcił?

Edytowane przez behemothxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja coś pisałem o 775 i am3? Narzut jest globalny i wydajność wyrażnie spada ze stera na ster na 1155 , optymalizacje to są głównie po smt/ht. Dalej nie będę wnikał , wystarczy sprawdzić starsze i nowe stery w grach , gdzie cpu dostaje i widać duże różnice , dodaj tego kolejne 10-15% w dół na keplerze i masz masakre.

Edytowane przez grzybol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, od czasu 275.33, no może od 285.xx w niektórych tytułach widać spadek wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, od czasu 275.33, no może od 285.xx w niektórych tytułach widać spadek wydajności

Premiera Windows 8 blisko. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma wspólnego z windows 8? Na win8 jest nieco wyższe obciążenie cpu względem win7 , a sterowniki w zasadzie nie różnią od tych z win7 nie licząc wddm 1.2 , które i tak można olać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie stery Panowie polecają ? Najnowsze bety sypią mi artami w The Run - migające tekstury. Miałem pobierać 275.33, ale te są jeszcze gorsze z tego co widziałem na youtube - sypią w Bad Company 2, BF3, Crysisie 2 itp. Uprzedzam pytania - karta sprawna.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

296.10 lekka poprawa, ale nadal bez szału - chyba ten typ tak ma :P Nawet na Play Station 3 sypie ludziom artami w tej grze :E

 

BTW. Pewnie odkryłem internet, ale ciekawe www znalazłem http://www.geforce.com/optimize/optimal-game-settings/Crysis-GeForce-GTX-260-OPS Wybiera się kartę i grę, a Ci podają przetestowane ustawienia graficzne dla średniego fps. Taka tam ciekawostka.

 

Update: Pobrałem demko Crysisa. W DX10 - zachowanie jak przy The Run. DX9 - bez problemów. Sleeping Dogs - bez problemów. Vantage - bez problemów. :hmm:

Update: 275.33 Crysis zachowanie w pełni normalne w DX10. The Run zgłasza "za stare" sterowniki. Na starszych sterach mocniejsze barwy niż na nowych.

Update: 285.38 specjalnie dla The Run. Lipa. Crysisa już mi się nie chciało włączać.

 

Chyba się tego nie pozbędę - film nie mój

http://www.youtube.com/watch?v=JrycKxrhx2s

 

a chciałem dokończyć tego gniota ;)

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Nie jestem na bieżąco w temacie sterowników więc prosiłbym Was o pomoc :) Wgrałem na początku do swojego GTX 560 Ti najnowsze sterowniki 305.53 i ku mojemu zdziwieniu w BF3 były spore spadki fps . Z początku myślałem że to mój i3 2120 nie daje rady ale trochę mi nie pasowało żeby aż tak sobie nie radził. Zainstalowałem dla testu sterowniki 296.10 i ku mojemu zdziwieniu fps stał się stabilniejszy i minimalny znacznie wzrósł . Wychodzi na to że mit o nowych sterownikach bardziej obciążających cpu to prawda ?Jakie ewentualnie polecacie jeszcze sterowniki które nie będą miały dużego narzutu na cpu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki od nvidia mają jeden znaczący problem nie mozna zablokować maxymalnego odświerzania do rozdzielczości i w niektóre gry sie na crt nie zagra w cale bo wywali czrny obraz i nie obsługiwaną rozdzielczość i czestotliwośc bo sobie karta tak ustawi pod auto config gry, na amd nie ma z tym problemu ustawiam w sterowniku max refresh rate i w windowsie blokuje i zawsze mam 1024x768 85hz 85 fps z v-synchem w grach samochodowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...