Skocz do zawartości
VAMET

EA Origin -> EA App

Rekomendowane odpowiedzi

Gość r2d3

.....

Edytowane przez r2d3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kloose

Działa Wam sklep w przeglądarce Origin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA się ciesze, że chłopaki z Razora zrobili "cracka", który nie odpala tego badziewia :E Z tym więcej problemów niż pożytku, ot choćby kupiłem key'a na allegro do BF3 rosyjska wersja, gdzie tam gdy się pobrać nie da, gdyby nie tak, że kolega kupił w MM polską wersję i z niej zainstalowałem grę to byłbym w dupie, albo zostałby P2P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA się ciesze, że chłopaki z Razora zrobili "cracka", który nie odpala tego badziewia :E Z tym więcej problemów niż pożytku, ot choćby kupiłem key'a na allegro do BF3 rosyjska wersja, gdzie tam gdy się pobrać nie da, gdyby nie tak, że kolega kupił w MM polską wersję i z niej zainstalowałem grę to byłbym w dupie, albo zostałby P2P.

 

 

Kupiłeś klucz nie przeznaczony na nasz rynek i narzekasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra powinna dać się pobrać niezależnie od miejsca zamieszkania ;) Zresztą co za różnica czy polski czy rosyjski, czy może singapurski, oryginalny i to najważniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra powinna dać się pobrać niezależnie od miejsca zamieszkania ;) Zresztą co za różnica czy polski czy rosyjski, czy może singapurski, oryginalny i to najważniejsze :)

Naprawdę wierzysz w to, że skopiowana od kolegi (albo ściągnięta z torrentów, na jedno wychodzi) gra jest *oryginalna*? ROTFL!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość wolne łącze i nie widzi mi się pobieranie gier za każdym razem po formacie. Jaki jest sposób, aby nagrać ściągniętą grę na płytę? Wystarczy, że zrzucę po prostu pliki, czy trzeba coś jeszcze kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się usunąć jakoś tą betę battlefield`a 3 z listy gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę wierzysz w to, że skopiowana od kolegi (albo ściągnięta z torrentów, na jedno wychodzi) gra jest *oryginalna*? ROTFL! v

 

Jeśli masz oryginalny klucz do tego to masz oryginalna gre. CD key bedzie dzialal z kazda niescrackowana wersja gry zwykle, natomiast bez klucza nie pograsz nawet jak kupisz edycje kolekcjonerska (a klucz zgubisz). Wiec to cd key wyznacza oryginalnosc gry ;)

 

P.S. Od kiedy nieda sie pobrac Originem rosyjskiej wersji BF3? Po dodaniu do konta powinno sie sciagnac normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz oryginalny klucz do tego to masz oryginalna gre. CD key bedzie dzialal z kazda niescrackowana wersja gry zwykle, natomiast bez klucza nie pograsz nawet jak kupisz edycje kolekcjonerska (a klucz zgubisz). Wiec to cd key wyznacza oryginalnosc gry ;)

Tylko, że to wydawca decyduje czy masz oryginalny cd-key a nie Ty. To, że klucz dodał się do Origina nie znaczy wcale, że masz oryginalną grę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak.

Ale jesli klucz zostal sprzedany przez samego wydawce to dla mnie jest oryginalny.

A to ze byl sprzedany w innej czesci swiata nie rusza mnie specjalnie. W koncu tak wszyscy promują ta globalzacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jesli klucz zostal sprzedany przez samego wydawce to dla mnie jest oryginalny.
Jeśli nie kupiłeś z (w miarę) pewnego źródła (sklep detaliczny, dystrybutor cyfrowy - np. greenmangaming), to skąd w ogóle wiesz, że został sprzedany przez wydawcę, a nie ukradziony? Paserstwo może być też nieumyślne, a nie przestaje być przestępstwem. Zaniżona cena i niekompletność zestawu (z wyjątkiem dystrybucji cyfrowej "klucze retail" to tylko jedne z elementów wydania pudełkowego gry, nie jedyne i bynajmniej nie tożsame z licencją) w połączeniu z szemranym sprzedawcą (przed którymi zarówno EA jak i np. Steam na każdym kroku ostrzegają) powinny dać do myślenia.
A to ze byl sprzedany w innej czesci swiata nie rusza mnie specjalnie. W koncu tak wszyscy promują ta globalzacje ;)
Wydawca dopuścił ten klucz na danym regionie. U nas jest on nieważny, dlatego nie zarejestrował się na koncie Origin. Wykorzystująca go z grą skopiowaną od kolegi (więc piracką kopią) osoba ma co prawda możliwość grania w multi, ale nie ma to nic wspólnego z legalnością, pirat pozostaje piratem. Już abstrahując od tego, że EA nie akceptuje obrotu samymi kluczami, osoba rejestrująca klucz do którego nie posiada oryginalnego nośnika i pozostałych elementów zestawu nie ma *żadnych* uprawnień do gry, dlatego gdy gra zniknie z konta (a zniknie prędzej czy później, gdy ktoś posiadający oryginalny zestaw zechce klucz zarejestrować dla siebie, albo odsprzeda komuś cały ten zestaw), albo nie chce się na koncie zarejestrować (bo jest zablokowana regionalnie) support w niczym nie pomoże.

Kupujcie dalej "klucze" z allegro, rejestrujcie przez proxy/VPNy, prędzej czy później EA dojdzie do wniosku że sposób rozwiązania tego problemu stosowany przez Steam (nie tylko usuwanie kluczy, ale i wyłączanie całych kont) to jedyne wyjście, tym mocniej to odczujecie im więcej "kluczy" kupicie.

Edytowane przez Great Cornholio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zalogować na origin, nawet hasła nie da się zmienić bo wyskakuje jakiś błąd. Ma ktoś podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zalogować na origin, nawet hasła nie da się zmienić bo wyskakuje jakiś błąd. Ma ktoś podobnie?

 

też tak mam pisze że nie można zalogować, o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

origin już jest ale steama nie ma XD platformy się nawzajem wykańczają?

chyba ty

chwilę MOŻE niebyło (nawet nie wiadomo czy to nie problem u Ciebie) a już zdążyłeś się tym pochwalić w 2 wątkach - bo najlepsze mi cały czas działa i nawet resetowałem steama żeby sprawdzić czy będą problemy z logowaniem - nic takiego nie występuje teraz

Warto może czasami zrestartować kompa, iść po kolacje, obejrzeć serial i znów sprawdzić. Nie zawsze pomoże ale z pewnością posty będą ciekawsze

Edytowane przez sonio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że support nie odpisuje mi na maila już ponad tydzień, mimo mojej notki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Great Kornholio, skąd masz informacje ze wszystkie czy wiekszość kluczy z allegro jest blokowanych i gry czy konta są usuwane?

By tak było klucze musiałyby pochodzić z pudełek, które potem ktoś by ponownie sprzedawał. Jeśli to klucze sprzedane juz przez wydawce elektronicznie nie powinno być takich problemow.

 

Mam kilkanascie gier na origin i steam z allegro i z zadna nie bylo problemow. Sporo tytułow mam juz kilka lat. Stad pytam o Twoje źródło informacji, bo nie zgadzają sie z moim doświadczeniem.

 

Co do ustalania oryginalnosci na pd pudelka i plyt nie zgodze sei z Toba. Mozesz mieć oryginalna grę na plytach z pudelkeim i instrukcja, ale bez klucza nie pograsz. Natomiast majac klucz bez pudelka pograsz bez problemow. Ba, mozesz sobie zrobic kopie plyt na esperanzach za 60 groszy a org plyty wyrzucic, nadal bedziesz mial sprawna orygianlna gre, poki masz klucz ;)

 

Edycja:

Czy to normalne że support nie odpisuje mi na maila już ponad tydzień, mimo mojej notki?

Mam nadzieje ze to nei norma, zle by to swiadczylo o EA. Sproboj sie moze przypomniec, zacytuj im poprzednia informacje oraz napisz kiedy ja im wyslales.

Edytowane przez Badalaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

zacznij od tego że wiele kluczy sprzedawanych na stronach (nawet takich które sprzedają we wszystkich krajach naraz) są podpisane słowami typu region wolny, dostępne dla wszystkich oprócz XYZ, dostępne tylko dla XYZ

i teraz jest taka zabawa że klucz np. niedostępny dla polaków normalnie dodaje się do origin, steam itp. i działa... często nawet nie zostanie usunięty - ponieważ można podejrzewać że one nie są usuwane z automatu od razu, lecz po jakimś czasie i to że ty kupiłeś na allegro nic nie znaczy. Klucze mogły być region free kupione na jakiejś wyprzedaży, albo po znajomości, a mogło być inaczej i dopóki nikt nie zainteresuje się twoim kontem wszystko może być OK.

 

i jeszcze raz w skrócie -skąd jest klucz to nie jest ważne. Sprawa rozbija się oto jakie ma on przypisane właściwości (głównie region) - dlatego kupując z allegro niemożna mieć potem pretensji do steam czy origin (które chyba samo kupowanie na allegro potępiają?) że komuś usunęli grę - bo my nigdy nie jesteśmy pewni źródła pochodzenia

Edytowane przez sonio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Great Kornholio, skąd masz informacje ze wszystkie czy wiekszość kluczy z allegro jest blokowanych i gry czy konta są usuwane?

By tak było klucze musiałyby pochodzić z pudełek, które potem ktoś by ponownie sprzedawał. Jeśli to klucze sprzedane juz przez wydawce elektronicznie nie powinno być takich problemow.

Bo te klucze *pochodzą z pudełek*. A skoro sprzedawcy samych kluczy nie dostarczając wraz z nimi kompletnych gier łamią licencję, to jaka to dla nich różnica czy frajera którego już raz wydymali (wciskając mu za pieniądze bezwartościowy - przynajmniej z punktu widzenia licencji - ciąg znaków), wydymają jeszcze raz sprzedając ten sam ciąg znaków następnemu? Poza tym zapominasz, że klucze te mogą pochodzić z pospolitej kradzieży i zostaną przez operatora DRM (Steam, EA, Uplay, Battle.net, itp) wycofane dopiero po jakimś czasie od wykrycia i zgłoszenia problemu. Nie pamiętasz już afery ze steamowym Dirtem 3 od AMD? A przecież takie rzeczy (tyle że nie aż na taką skalę) zdarzają się co chwilę, kto teraz kupuje sam klucz do np. Portala 2 czy Dead Island po prostu prosi się o kłopoty (poważne - z wyłączeniem konta włącznie).

Mam kilkanascie gier na origin i steam z allegro i z zadna nie bylo problemow. Sporo tytułow mam juz kilka lat. Stad pytam o Twoje źródło informacji, bo nie zgadzają sie z moim doświadczeniem.

Każdy tak pisze... do czasu. Przy pierwszej awarii zwieraczy związanej z komunikatem "To konto Steam zostało wyłączone" zmieniają zdanie. Na tym forum nawet znajdziesz takich "chojraków", poszukaj.
Co do ustalania oryginalnosci na pd pudelka i plyt nie zgodze sei z Toba.
Nie zgadzasz się zatem także z tymi, którzy te reguły ustalają - wszyscy wymienieni wcześniej operatorzy DRM piszą, że kupno samego klucza poza oficjalną dystrybucją nie daje uprawnień do niczego, a w przypadku Steama i ich bezwzględnego podejścia do obrotu używkami może się wręcz skończyć wyłączeniem konta. W przypadku wątpliwości co do legalnego pochodzenia któregokolwiek Twojego steamowego klucza pierwsze co support zrobi, to zablokuje dostęp do konta aż do wyjaśnienia. I wyjaśniać będziesz właśnie przedstawiając nie klucz, a zdjęcie jego oryginału, a jeśli będzie taka potrzeba (bo np. inna osoba używająca tego samego klucza też swój "skan" pokaże), będziesz poproszony o zdjęcia innych elementów pudełka - na początek całego okładki/wkładki z tym kluczem, niewykluczone też, że i płyt i samego pudełka. Na forum Steama znajdziesz i takie przykłady.
Mozesz mieć oryginalna grę na plytach z pudelkeim i instrukcja, ale bez klucza nie pograsz. Natomiast majac klucz bez pudelka pograsz bez problemow. Ba, mozesz sobie zrobic kopie plyt na esperanzach za 60 groszy a org plyty wyrzucic, nadal bedziesz mial sprawna orygianlna gre, poki masz klucz ;)
To dopiero argument! Mam lepszy - nie mając ani płyt ani klucza też pograsz. Wystarczy wystarczająco wysoki parametr "Luck" albo bardzo dużo wolnego czasu i szybkie paluszki. Prędzej czy później (czy raczej bardzo później) trafisz w działający klucz do każdej gry. Tylko co z tego? No właśnie - to że da się w coś grać nie znaczy, że masz legalną kopię (licencję).

Gdy masz oryginalną grę z pudełkiem i instrukcją (i kupiłeś to w legalnej dystrybucji, czyli masz jeszcze paragon), to masz też oryginalny klucz. Nawet jeśli jakiś frajer wcześniej go gdzieś zarejestrował i teraz Ty nie możesz - to zaraz po kontakcie z supportem pograsz, a właśnie ten któremu się wydawało, że kupując klucz lub skan klucza kupił grę przekona się jak bardzo się mylił.

Edytowane przez Great Cornholio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Mam kilkanascie gier na origin i steam z allegro i z zadna nie bylo problemow. Sporo tytułow mam juz kilka lat. Stad pytam o Twoje źródło informacji, bo nie zgadzają sie z moim doświadczeniem.

 

Ciekawe czy również przyjdziesz na Forum się pochwalić o usunięciu gry, zabanowaniu konta. Większość ludzi zawsze cieszy się i chwali, jak to udało im się wydymać kogoś, coś na zasadzie: "Ha, ja mam taniej grę, a Ty nie" - totalna piaskownica. Tylko później taka osoba, jak sama zostanie wydymana i już nie ma tej gry, to nie ma na tyle jaj, by się przyznać i powiedzieć ludziom "Mieliście rację! Moja gra zniknęła, a konto skasowali z 101 grami". Tak to właśnie wygląda.

 

Każdy jest kowalem swojego losu, chcesz, to kupuj z Allegro, ze straganu, ze sklepu - Twój wybór. Tylko po co o tym mówić głośno?

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vamet, bo ludzie pytaja o gry i ceny kluczy. Wiec dlaczego nie mialbym mowic skad kupuje?

Kupuje legalnie, za posrednictwem legalnego portalu aukcyjnego, placac wlasnymi pieniedzmi (tez legalnie zarobionymi). Nie mam tu nic do ukrycia. Z dostepnych opcji wybieram ekonomicznie - tansza a zaspokajajaca moje potrzeby.

 

Nie widze tu tez zadnego dymania kogokolwiek czy mowienia "mam gre taniej a ty nie", kazdy moze tak samo kupic klucz. I sporo ludzi kupuje, chocby parzac po przybywajacych komentarzach sprzedawcow.

 

P.S. Skad pomysl ze mialbym nie mowic o usunieciu gry czy blokadzie konta? Jesli takie cos mnie spotka napewno poinformuje jaka gra itp oraz jak sie zakonczyla sprawa. Te wszystkie tematy sa informacyjne, nie wize tu zadnego chwalenia sie czymkolwiek.

 

P.S.2 Ale trzeba tez przyznac ze faktycznie im wiecej uslug typu steam/origin tym wieksze parcie wydawcow na skuteczne narzucenie ograniczen regionalnych co do cen gier. Moze byc ze za pare lat im sie to uda i trzeba bedzie wrocic do modelu po premierze single na wersji z p2m/torrent a za rok czy dwa, jak bedzie dobre multi, promocja swiateczna na steamie ;)

Ale moze tez byc ze konkurencja wsrod uslug typu steam/origin spowoduje ze taki steam przestanie banowac konta a co najwyzej bedzie usuwal gre. Bo jeszcze niedawno, czlowiek pewnie i tak zalozlby nowe konto steam by pograc w inne gry po blokadzie, a juz dzis moze "obrazic sie" na usuge ktora mu podpadnie i przejsc na konkurencje.

Pozyjemy zobaczymy jak sie to rozwinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pararocker
(...) Kupuje legalnie (...)

I tutaj się mylisz.

Edytowane przez pararocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli klucze nie pochodza z kradziezy (np zakupu kradzionymi akrtami rkedytowymi) to kupujac taki klucz nie popelniam przestepstwa.

Zwracam uwage na sprzedawce i kupuje tylko od majacych kilka tys komentarzy, watpie by paser utrzymal sie tak dlugo. Pierwsza sprawa sadowa zakonczylaby kariere takiego sprzedawcy.

Wiec uwazam ze kupuje legalnie (czyt zgodnie z prawem). Nie interesuje mnie co sadzi o tym sam wydawca czy STEAM, bo nie oni stanowia prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć,  Składałem wczoraj znajomemu komputer. Z ważniejszych części: Mobo msi pro z790-p wifi Cpu i5 12600kf Gpu Gigabyte GeForce RTX 4060 Eagle OC 8GB GDDR6 Zasilacz Gigabyte P750GM Reszta chyba mało istotna. Po złożeniu wszystko śmigało. Windows się zainstalował, sterowniki do płyty głównej też. Niestety w trakcie instalacji sterowników do karty graficznej komputer się resetuje i już nie chce się włączyć. Wyskakuje naprawa systemu, która nic nie daje, ewentualnie można przywrócić system, to się włącza. I tak w kółko. Zrobiłem update biosu płyty głównej, bez zmian. Sprawdzałem CPU i ram jakimiś programami do sprawdzania, temperatury są super, nie wywala żadnych błędów. Ale gdy tylko instaluję sterowniki do GPU, następuje śmierć  Mam już zero pomysłów o co może chodzić. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem?   
    • Ostatni duży patch był jeszcze w styczniu, od tamtego czasu cisza, a jak pojawił się jakiś patch z pierdołami. Ta gra jest martwa.
    • Już jak tak się bawimy to skoro jesteś tylko pilotem, to Twoim zadaniem jest wyłącznie latanie, sprawy techniczne, rejestracja lotu itd. realizuje ktoś inny. Natomiast operator drona to osoba, która odpowiada również za całą techniczno-organizacyjną otoczkę lotu dronem   Dlatego napisałem, żebyś przeczytał ze zrozumieniem, bo wszystkie przywołane przepisy i to co wielokrotnie pisałem o tym właśnie mówią, że latać możesz, ale równie dobrze może się to wiązać z konsekwencjami od osób, których prywatność możesz naruszyć wykonywaniem swoich czynności... A czy kręcąc z chodnika kamerą mieliby podgląd na to jak wyglądają działania na całej posesji?
    • Kiedyś jak zacząłem chodzić na siłownię w wieku 17 lat to jak widziałem typów co mieli po 30 lat to od razu myślałem, Jezu co za stary dziad, że to się jeszcze rusza.
    • Ale kim przeprowadzą tę ofensywe? Nie spotkałem się z opiniami analityków żeby mieli jakieś wolne niezagospodarowane wojska w tym momencie. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...