Skocz do zawartości
VAMET

EA Origin -> EA App

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

 

Obecnie jest już jeden przyklejony temat o platformach gier on-line, mianowicie o Steam.

Ze względu na pojawienie się platformy Origin z EA, prosiłbym, jeżeli to możliwe, o przyklejenie niniejszego tematu.

 

Wczoraj stałem się posiadaczem pierwszego tytułu z Origin, BulletStorm, wszystko pięknie się za pobrało, zainstalowało.

Następnie pojawił się problem przy uruchomieniu, pojawia się Games for Windows Live przed uruchomieniem z komunikatem:

 

Usługa Games for Windows - LIVE wykryła uszkodzony plik. Zainstaluj grę ponownie i spróbuj jeszcze raz.

 

Nie mogłem sobie z tym poradzić, odinstalowałem BulletStorm, dalej to samo po ponownej instalacji.

Wszystko dlatego, że myślałem o uszkodzonym pliku jako z gry BulletStorm, poszperałem na necie i kilka artykułów poczytałem.

Rozwiązanie okazało się banalnie proste, wystarczyło odinstalować usługę Games for Windows Live i zainstalować ponownie.

Od tego momentu gra uruchomiła się bez żadnego problemu.

 

EDIT 1

 

Druga kwestia, do 25.09.2011 jest promocja dla poniższych gier, są one dostępne za 29,90 PLN:

 

Lista gier na Origin za 29,90 PLN

 

EDIT 2

 

Czy jest jakiś sposób/opcja na Origin Store, żeby wylistować wszystkie dostępne do zakupu gry? Troszkę mają mało czytelnie, bo np. żeby znaleźć Dead Space, to trzeba użyć opcji Szukaj lub kliknąć na Dead Space 2 i potem wybrać z powiązanych produktów. Bez sensu troszkę, żeby coś znaleźć, to trzeba wiedzieć tytuł gry.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

 

Przyklejam, w imię ideałów rewolucyjnych. - prabab

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kilka lat temu narzekałem i biadoliłem na Steam jednak w przypadku Orgina jest jeszcze gorzej.

Pierwszy problem z jakim się spotkałem to brak możliwości dodania znajomych. W momencie kiedy klikam na opcje wyszukaj znajomych pojawia się białe pole na którym aktywy jest tylko przycisk zamykania. Myślałem, że to może wina mojego systemu (Windows 7 Ultimate x64) i spróbowałem uruchomić i przetestować w/w program na moim netbooku. Niestety skutki "testów" były opłakane ponieważ nie byłem w stanie się zalogować na swoje konto. Origin poinformował mnie, że moje hasło lub login są nieprawidłowe - (30sek później loguje się na PC). Podobna sytuacja miała miejsce przy próbie zmiany avatara. Origin pokazał mi białe pole z "iksem" w prawym górnym rogu. Jeśli ktoś z Was ma podobny problem bardzo prosił bym o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syfiastyprogram.png

o ch.. tu chodzi.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, co teraz dzieje się przy pobieraniu BF 3 to jest masakra.. Cały dzień ponad 280 kb\s a teraz nędzne 20 kb\s? Co jest? :thumbdown:

 

Ktoś mi się do sieci podłączył? No i demonem szybkości ( jeśli chodzi o działanie samego programu ) to też nie jest.

Edytowane przez Fancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Dzisiaj były serwery przeciążone przez Betę BF3, także występowały właśnie takie pierdoleństwa ;)

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

nie, nie skanuje juz.

 

Czy da się zmienić swój "identyfikator" ?

zmiana nie jest mozliwa(niestety, k%^$#a), Steam rulez!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mailu mi wysłali, że :

Twoje nowe konto umożliwia:

 

Łączenie profili

 

Wie ktoś jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest szybszy od Steam. Steam to tylko zbędne pierdoły.

 

Plusy:

 

+ Funkcjonalny, lepszy Sklep

+ Nie zacina się jak Steam

+ Wygląd, który jest bardziej funkcjonalny od Steam

+ Biblioteka która jest szybka i nie pokazuje jakiś pierdół tylko wszystko ważne

 

Minusy:

 

- Nick który pozostaje na zawsze. Polecam teraz zakładać i wymyślić porządny nick

- Czasami zamula, ale niedługo będzie lepiej

- Gorsza funkcjonalność zakładki z profilem gracza. (Wchodzimy w to klikając przez link)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Origin jest w porządku, jest parę niedociągnięć.

Co do plusów dorzuciłbym:

 

+ Ceny w PLN

 

Do minusów

 

- Wysokie ceny w stosunku do BOXowych wersji

- Mało promocji

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porządku? Być może, póki co od 3 dni próbuję ściągnąć Mass Effect przez Origin (klucz kupiony na stronie EA). 3 razy dostałem już informację "wyskoczył nieoczekiwany błąd, bla bla bla, uruchom ponownie aplikację", po czym musiałem od nowa rozpocząć download gierki. Zakładam, że to wina masowego ściągania bety BF3:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachciało się EA zrobić coś na wzór steama, zawiało nutką zazdrości. :E

Może kiedyś osiągną perfekcję i pobiją steama, póki co mogą sobie pomarzyć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

pobić aplikację która mimo wielu aktualizacji i długiego czasu nadal ma bugi i jest ociężała sama w sobie? hmmm... to nie może być trudne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Zachciało się EA zrobić coś na wzór steama, zawiało nutką zazdrości. :E

Może kiedyś osiągną perfekcję i pobiją steama, póki co mogą sobie pomarzyć. ;)

 

Szczerze mówiąc, korzystam z jednej i drugiej platformy. Nie miałem jeszcze z żadną z nich problemów.

Raz Steam na krótko miał chwilową słabość. Origin wczoraj na czas Bety BF3 miał problemy z logowaniem do Origin, pobieraniem i pojawieniem się sklepu.

Nie zauważyłem jakiś problemów z Origin. Jest w porządku i idzie w dobrym kierunku. Mogliby mieć jeszcze więcej umów, żeby sprzedawać nie tylko swoje produkty. No ale Valve kiedyś miało tylko swoje.

 

Zazdrość? Mnie to pasuje, jako klientowi. Czym więcej takich platform, to lepiej dla klientów.

Akurat Ci nie powinni płakać. Konkurencja zawsze jest wskazana, tutaj akurat ciężko mówić o konkurencji, bo EA jest to wąskie grono gier.

Zobaczymy...

 

Za Origin przemawia również prostota obsługi dla nowych użytkowników.

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

pobić aplikację która mimo wielu aktualizacji i długiego czasu nadal ma bugi i jest ociężała sama w sobie? hmmm... to nie może być trudne

Dziwne, jakoś ani razu podczas całej mojej kariery ze steamem (a jest b. długa) nie widziałem tych bugów, ociężałości itp. Steam jest b. dobrą platformą, niestety wszystkie tego typu platformy mają ten minus, że umiera przez nie rynek gier. Pojawienie się coś a'la steam od EA powoduje, że inni pójdą też tym tropem, będzie pierdyliard aplikacji a samych gier ewentualnie nie będzie można odsprzedać.

 

Zazdrość? Mnie to pasuje, jako klientowi. Czym więcej takich platform, to lepiej dla klientów.

Akurat Ci nie powinni płakać. Konkurencja zawsze jest wskazana, tutaj akurat ciężko mówić o konkurencji, bo EA jest to wąskie grono gier.

Zobaczymy...

Witaj,

Widzisz, mi nie pasuje pojawienie się nowych kopii platformy Valve. Do tej pory pasowało mi to, że nie było aż tyle tytułów, które wymagały jakichkolwiek platform. Oczywiście na poczatku zgrzytałem zębami, kiedy steam wchodził. Teraz uważam, że 1 taka platforma to stanowczo wystarczająco na nasz rynek gier pc. No cóż, po fakcie mam tylko nadzieję, że Origin będzie ostatnią jaka wyjdzie.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałem konto na ea (bad company 2). Jak instalowałem origin była aktywna opcja zmiany identyfikatora, no to zmieniłem na... f_noob :D. Myślałem ze da się dalej zmienić, a tu pupa nie można. Chyba zostanę na zawsze noobem...,choć rzeczywiście nim jestem:D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mailu mi wysłali, że :

Twoje nowe konto umożliwia:

 

Łączenie profili

 

Wie ktoś jak to zrobić?

Ponawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syfiastyprogram.png

o ch.. tu chodzi.??

 

ponawiam

 

 

dodam ze z siecia jest wszystko ok(dziala na innych pc)

probowalem reinstalowac

firewall/anty wir - wylaczony/nie ma

 

co może go blokować?mad2.gif

 

reinstall/ windowsa w tej chwili nie wchodzi w gre

Edytowane przez pwn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ponawiam

 

 

dodam ze z siecia jest wszystko ok(dziala na innych pc)

probowalem reinstalowac

firewall/anty wir - wylaczony/nie ma

 

co może go blokować?mad2.gif

 

reinstall/ windowsa w tej chwili nie wchodzi w gre

Ale z ciebie leń. Zobacz na forum ea uk. Jedna z przyczyn może być brak współpracy origin z proxy lub vpn. Są tez inne ale nie chce mi się pisać. Ja też mam problemy i zawsze włączam odbiornik radiówki przed komputerem, w większości przypadków pomaga;D Ta jechać w necie bez antywira to ci nie pomoze:P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma problemy z odpaleniem BF3 ? Wyskakuje mi błąd że aplikacja przestała działać i finito ...

 

Jak ktoś by miał podobny błąd z BF3.exe , gra musi być zainstalowana na dysku C ... na innych nie działała.

Edytowane przez MarcysxD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Origin jest tak samo madry jak steam i mozna pobierac na raty jedna rzecz? :D

 

Ok juz wiem, dziala to ;p

Edytowane przez DonCorleone666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Origin jest tak samo madry jak steam i mozna pobierac na raty jedna rzecz? :D

 

Ok juz wiem, dziala to ;p

 

Steam moze pobierac wiele plikow naraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

nie, nie skanuje juz.

 

 

zmiana nie jest mozliwa(niestety, k%^$#a), Steam rulez!

 

Samemu sie nie da, ale jezeli by sie pisalo z supportem moze by zmienili.

 

Ja rok temu mialem glupi nick (automatycznie jakies cyferki dalo) wiec tam napisalem i sie z panem pomocnikiem jakos dogadalismy, o tyle ze ofc. bylo trzeba zrobic nowy profil w grze i grac od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • podepnę się pod temat - czy warto zmieniać proca przy takim konfigu? 10400f Gigabyte B460 Torpedo memki nie pamiętam chyba Adata 2x16GB 3200 MSI RTX3800 10GB 3x Ventus mam wrażenie, że trochę za słaby do karty, ale może się mylę. Gram w 1440p  
    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...