Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adamiakadam00

Sandy Bridge za 170zł czyli Celeron G530 (2C/2T) 2,4GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Ano zwłaszcza ten Celeron jest spoko :thumbup:. Co do Athlona to trochę żre prądu, to ten model z uwalonym GPU? Są jakieś szanse na odblokowanie?

 

Co myślisz o najmocniejszym APU A-8 plus Radeon 6670?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano zwłaszcza ten Celeron jest spoko :thumbup:. Co do Athlona to trochę żre prądu, to ten model z uwalonym GPU? Są jakieś szanse na odblokowanie?

 

Co myślisz o najmocniejszym APU A-8 plus Radeon 6670?

apu = bez sensu, lepiej kup x4 631 + 6750 ............ kupowanie apu specjalnie pod slaby crossfire to sory - bzdura, dwie slabe karty nie dadza jednej lepszej a dolozysz 50zl do 6670 i masz o jedna klase lepsza 6750 - NIEPOROWNYWALNIE lepsza

 

athlon w Idle bierze tyle pradu co celeron g530 - na serio! w battlefield 3 - g530 bierze 100W - x4 631 ok. 140W - ale nie ma zadnych spadkow wydajnosci (oba zestawy z ta sama karta, zasilaczami pamieciami itd itd.)

 

odblokowac sie nie da , nie ma opcji zadnych , nawet na sile jak uruchomilem bez grafiki to "ciemnosc widze"

 

mysle ze jak za 280 zl to jest to prawie rownie fenomenalny CPU co g620

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tego G530 razem z mobo i pamięciami w morele.net :)

 

Szukałem właśnie takiego złotego środka , niski pobór energii , względna wydajność i możliwość od czasu do czasu pogrania w jakąś gierke nie koniecznie przy wysokich detalach i 80 fps'ach :)

 

Zamówiłem taki zestawik :

 

fgjip.jpg

 

Myślę że za ta kase nie było lepszego wyboru . Wszystko nowe na gwarancji :) Miałem wcześniej i3 530 i E8400 to ewentualnie podzielę się z Wami swoimi spostrzeżeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na takie porównanie. Chętnie z niego skorzystam przy wymianie sprzętu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw bede mial najwcześniej w czwartek , ale z tego co wywnioskowałem po testach to G530 = E8400 bez oc . Jak za procek warty 160zł nie jest zle , za pare groszy więcej mamy G620 który już jest lepszy od E8400 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Mnie najbardziej interesuje porównanie do procka z mojej sygnaturki :)

 

Ja zastanawiam się nad G840 ale może się wstrzymam i zobaczę co przyniesie ze sobą IB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Mnie najbardziej interesuje porównanie do procka z mojej sygnaturki :)

 

Ja zastanawiam się nad G840 ale może się wstrzymam i zobaczę co przyniesie ze sobą IB

 

Twojego proca nie opłaca sie zmieniać na te celerony .Co prawda po oc takim jak masz w sygnie będzie gdzies na poziomie G620 z tym że musisz go porządnie schłodzić no i pobór energii praktycznie 2 razy większy :)

 

Ciekawy test E8400 @4Ghz vs G620 i i3 2100 : http://en.inpai.com....977&pageid=8046

 

Ps. Ale biorąc pod uwagę że za 70zł masz 4GB nowych pamięci DDR3 a stare DDR2 można sprzedać za 150zł to przesiadka nie byłaby taka głupia , w sumie wyszedłbyś na 0 ;)

 

 

Tutaj test w BF 3 , G620 ponad E8400 zdecydowanie , G530 pewnie by miał pare fps mniej , stawiam że około 54 fps wynik byłby w rankingu ;)

 

3d62039b-7c1f-404d-97f9-e77195533743.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wynalazki jakie udało mi się znaleźć . Test E5200 @ 4Ghz vs G620 :)

 

5df3d4a1-42ca-4ee4-9563-2e3aec366737.png

 

2a0e11f8-a4f2-4019-aeb0-2e0a738b1b7b.png

 

9f68df6b-6e6e-46e6-82a2-3236cebf185e.png

 

2697211a-0be5-4420-8f25-2c0c2a75846d.png

 

5dc13c90-ee45-4833-b74c-4a835667e720.png

 

e717536b-27db-4e96-bd88-f5e071ab75b6.png

 

 

Tutaj link : http://en.inpai.com....976&pageid=8045

 

Z testu wynika że G620 ma właśnie wydajke takiego E5200@4Ghz . Nie nie jest to piorunujący wynik ale biorąc pod uwagę różnice 1,4Ghz na korzyść E5200 to chyba nie ma co dyskutować że G620 to świetny procesor . Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę że mało który E5200 robi 4Ghz , potrzebne jest do tego nie najgorsze mobo i w miarę dobre chłodzenie a to koszta . Zestaw z G530 czy G620 możemy złożyć na najtańszej mobo i o wiele tańszych pamięciach DDR3 i bez zabawy w podkręcanie cieszyć się taką wydajnością . Już nie wspominam o poborze energii , zasilacz też nie musi być z najwyższej półki do takiego zestawu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gościu" jesteś niesamowity :E

 

Dzięki za wszystko.

W marcu na 99% łykam tego G840. Wezmę lepszą płytę główną, to jak coś zrobię podmiankę w przyszłości na i5. A mam też cichą nadzieję, że uda mi sie ustawić zegar bazowy na 105 Mhz. Teraz dyski i karta graficzna to znoszą, więc wszystko będzie zależeć od nowych podzespołów :Up_to_s:

 

Jeszcze raz Dzięki. Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również kilka dni temu zamówiłem sobie zestaw z Celeronem G530. Do tego wziąłem płytę Asus P8H61-M LE oraz pamięć Goodram 4GB 1333 CL9. Zastąpi on podzespoły z sygnatury(E5200@3GHz, MSI P35 Neo-F, Goodram 4x1GB 800 CL5). Sprzęt będę mógł niestety zamontować dopiero w czwartek. Jak znajdę trochę czasu oraz uda mi się wszystko pomyślnie zainstalować, to podzielę się swoimi odczuciami po zmianie platformy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gościu" jesteś niesamowity :E

 

Dzięki za wszystko.

W marcu na 99% łykam tego G840. Wezmę lepszą płytę główną, to jak coś zrobię podmiankę w przyszłości na i5. A mam też cichą nadzieję, że uda mi sie ustawić zegar bazowy na 105 Mhz. Teraz dyski i karta graficzna to znoszą, więc wszystko będzie zależeć od nowych podzespołów :Up_to_s:

 

Jeszcze raz Dzięki. Pozdro :)

 

No to jak chcesz trochę szynę dźwignąć to coś minimum na chipsecie P67 musi być ;) No i na przyszłość możliwość montażu procesorów z serii ivy bridge ;)

 

Swoja droga przy cenie G840 moim zdaniem jest to mało opłacalny zakup , już chyba lepiej dołożyć do i3 2100 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wynalazki jakie udało mi się znaleźć . Test E5200 @ 4Ghz vs G620 :)

 

 

 

Ja właśnie z takiego cpu się przesiadłem, cóż mogę powiedzieć 4ghz na e5200 udało mi się osiągnąć dopiero na asusie na p45. Sprzedając zestaw na 775 i kupując mobo z sygny na allegro, ram i cpu nowe wyszedłem praktycznie na zero lub nawet mały plus, z tym że miałem 2gd ddr2 a tutaj 4 ddr3 :lol2:

W codziennym użytkowaniu zdecydowanie wszytko na plus dla g620, i praktycznie można to schłodzić pasywnie colerkiem wartym obecnie z 40zł.

W gry poza trochę skyrimem nie grałem zbyt wiele, jednak tam gf 260gtx 192sp pokazywał 100% obciążenie gpu więc wygląda na to że ten cpu dawał rade i nie blokował karty, to samo w przypadku doty 2 rozdziałki 1600x1200 wszytko full + AA. Jak dla mnie 10\10 w tej cenie, długo czekałem na takie cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak chcesz trochę szynę dźwignąć to coś minimum na chipsecie P67 musi być ;) No i na przyszłość możliwość montażu procesorów z serii ivy bridge ;)

 

Swoja droga przy cenie G840 moim zdaniem jest to mało opłacalny zakup , już chyba lepiej dołożyć do i3 2100 ;)

 

 

Niestety to wiem :(

A jak myślę o i3 2100 to gdzieś tam w głowie słyszę "a może by tak i5", wiem kombinuję :E . Ale pewnie w marcu lub kwietniu wstrzelę się w środek i skuszę się właśnie na jakieś i3.

 

Pewnie przed zakupem trochę popytam tu na forum :P

 

Mam tylko nadzieję, że ceny nie pójdą w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również kilka dni temu zamówiłem sobie zestaw z Celeronem G530. Do tego wziąłem płytę Asus P8H61-M LE oraz pamięć Goodram 4GB 1333 CL9. Zastąpi on podzespoły z sygnatury(E5200@3GHz, MSI P35 Neo-F, Goodram 4x1GB 800 CL5). Sprzęt będę mógł niestety zamontować dopiero w czwartek. Jak znajdę trochę czasu oraz uda mi się wszystko pomyślnie zainstalować, to podzielę się swoimi odczuciami po zmianie platformy :)

Mam identyczny sprzęt i powiem rewelacja zarówno płyta jak i plocek. Zegar bazowy automatycznie na 103 i celek chodzi na 2.5 . W grach nie wiem bo grafy nie mam ale pewnie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny sprzęt i powiem rewelacja zarówno płyta jak i plocek. Zegar bazowy automatycznie na 103 i celek chodzi na 2.5 . W grach nie wiem bo grafy nie mam ale pewnie ok

 

Przyznam że nie siedze zbyt głęboko w temacie , to w końcu da się na H61 podnies trochę szyne czy nie ? Piszesz że udało Ci się ustawić szynę na 103Mhz co dało 2,5Ghz , myślałem że na takim mobo jak masz w sygnaturce czy jakie ja zamówiłem jakiekolwiek oc nie jest możliwe :)

 

Mr. Frost cieszy mnie Twoja opinia i utrwala w przekonaniu że dokonałem również dobrego wyboru :) Szczerze to nawet boxowy cooler na 1155 jest bardzo cichy i jak ta celinka ma ledwo ponad 40*C w stresie to do budowy cichego zestawu jak znalazł ;)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak integra sie sprawuje ? pogra na niej w warcrafta 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oneman

Dzięki.

 

Mnie najbardziej interesuje porównanie do procka z mojej sygnaturki :)

 

Ja zastanawiam się nad G840 ale może się wstrzymam i zobaczę co przyniesie ze sobą IB

juz z 2 tyg sie rozgladam i sklaniam sie ku A75 i x4 631 - na SB mysle ze najtansza dobra opcja jest h61 180zl i pentium g630 ok 250zl 10zl wiecej niz g620, amd 520zl intel 430zl ale na amd wsadzic porywajace w grach pamieci 1600 lub 1866mhz do pentiuma na h61 1066 to max:( i zero oc, a mysle ze nie ma na swiecie człenia ktory nie lubi miec cos do powiedzenia w sprzecie ktory kupuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak integra sie sprawuje ? pogra na niej w warcrafta 3?

 

 

Gram w dote (warcraft 3) śmiga aż miło na integrze 1280 x 1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oneman

Mam identyczny sprzęt i powiem rewelacja zarówno płyta jak i plocek. Zegar bazowy automatycznie na 103 i celek chodzi na 2.5 . W grach nie wiem bo grafy nie mam ale pewnie ok

udalo ci ustawic zegar n aplycie h61 na 103mhz? cholerka nie wiedzialem ze na h61 tez ta mozna:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale na amd wsadzic porywajace w grach pamieci 1600 lub 1866mhz do pentiuma na h61 1066 to max

A DDR3 1333 nie da rady? Na pewno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że nie siedze zbyt głęboko w temacie , to w końcu da się na H61 podnies trochę szyne czy nie ? Piszesz że udało Ci się ustawić szynę na 103Mhz co dało 2,5Ghz , myślałem że na takim mobo jak masz w sygnaturce czy jakie ja zamówiłem jakiekolwiek oc nie jest możliwe :)

 

Mr. Frost cieszy mnie Twoja opinia i utrwala w przekonaniu że dokonałem również dobrego wyboru :) Szczerze to nawet boxowy cooler na 1155 jest bardzo cichy i jak ta celinka ma ledwo ponad 40*C w stresie to do budowy cichego zestawu jak znalazł ;)

 

 

 

 

udalo ci ustawic zegar n aplycie h61 na 103mhz? cholerka nie wiedzialem ze na h61 tez ta mozna:(

 

 

Woala :D U mnie się napewno da się a na moją obronę mam dowody :Dhttp://imageshack.us/photo/my-images/594/beztytuugek.png/

 

i kto powie że ten zestaw nie jest hitem 2012?

 

Na integrze grałem w san andreas na full detalach i w mafię 2 800x600 na low da się grać (25 klatek)

Temperatury jakie zanotowałem to max 43 stopnie

 

A mam do was pilne pytanko czy podnoszenie tego zegara bazowego szyną BCLK szkodzi komputerowi?? Czy też można iść do oporu (107) bez żadnych strat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na integrze grałem w san andreas na full detalach i w mafię 2 800x600 na low da się grać (25 klatek)

Temperatury jakie zanotowałem to max 43 stopnie

Podkręcałeś integrę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcałeś integrę?

Tak, z 1100 na 1250mhz. Ile ją można jeszcze pociągnąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oneman

Woala :D U mnie się napewno da się a na moją obronę mam dowody :Dhttp://imageshack.us/photo/my-images/594/beztytuugek.png/

 

i kto powie że ten zestaw nie jest hitem 2012?

 

Na integrze grałem w san andreas na full detalach i w mafię 2 800x600 na low da się grać (25 klatek)

Temperatury jakie zanotowałem to max 43 stopnie

 

A mam do was pilne pytanko czy podnoszenie tego zegara bazowego szyną BCLK szkodzi komputerowi?? Czy też można iść do oporu (107) bez żadnych strat?

a to z poziomu win, a z bios sie nie da?

moja plyta z sygn w biosie nie chce nic zmienic:(

w gigabyte jest pewnie ten easy tune od tego, na dniach to sprawdze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Problemy są w obu obozach, ale teraz masz na zielono, więc... Zrobiłem z ciekawości teścik swojego 3060ti w CapsViewerze z benchu z futerkiem w 700/700. Taka rozdziałka obciąża moją kartę w sposób dynamiczny (sześcian się kręci, więc pobory mocy się zmieniają) i dochodzą pod sam PL karty, ale go nie dotyka, czyli karta pokazuje pracę w IDLE - pasek PerfCap  szary. Monitoring z gpu-z pokazuje, że przy uruchomieniu futerka, karta pracuje (po UV 1800mhz/850mV) z 1785mhz/850mV by po 4 minutach (gpu uzyskuje wtedy 53stC) taktowanie przeskoczyło na 1800mhz/850mV i tak leci już jakiś czas. Karta rozgrzewa się do 60stC i dalej taktowanie i napięcie jest bez zmian. Tylko ten początek był zmienny Czyżby sterownik zmieniał taktowania (napięcie się nie ruszyło) w raz z temperaturą ? I to w tak dziwnym zakresie 53stC a później już nie ? W sumie nie ma z taką marginalną zmianą żadnych problemów, ale ciekawość drąży Autor też mógłby sobie z ciekawości zrobić ten test i naskrobać, jak w serii 4xxx zachowuje się odczyt z taktowania pod obciążeniem. W prawdzie to syntetyk, ale... Aha... UV zrobiłem specjalnie na odwrót, czyli początkowo obniżyłem całą krzywą, a później chwyciłem tylko punkt styczny i podniosłem do 1800mhz i jest identycznie, jak z  poradnikiem od Techmaniaka
    • No to sie chyba nie dowiem w jakim oknie ten monitor robi 570 nitów w trybie ciągłym.
    • Kilka wstępnych wrażeń: Tryb Peak 1000 HDR (czy w Aorusie o nazwie HIGH HDR) W Asusie to piwnica była jak sie przełączało pomiędzy TrueBlack 400 HDR a HDR Peak !000 😂 tutaj działa jak potrzeba. Są high lighty i potem średnie APL a nie Asus na dzień dobry kasuje ci 50% jasności gdzie SDR był jaśniejszy dla ujęć np. śnieg, jasne niebo. W zestawie jest kabel MINI DP ??? i jest dość krótki 😅 więc trzeba dokupić normalny kabel DP ale pasuje w moim przypadku na styk. Monitor jest według mnie tez bardzo ładny nie oczojebny jak Asus z logo ROG z przodu (Aourus ma małą skromną diodę led skierowaną "w dół") i jego design jest na plus, nawet tył jest zadbany i pokolorowane wejście na czarno gdzie Asus olał to "bo kto będzie tam zaglądać" Podstawka pod monitor w pudełku - mam takie samo zdanie co w porównaniu do Asusa - zajmuje pół biurka. Podłączyłem sobie monitor ro ramienia Ergotron i monitor jest praktycznie na brzegu teraz ustawiony.   Karton był brudny i ogólnie bok "widział lepsze dni" ale wszystko w środku w nienagannym stanie😎
    • Chłopie idz ty z takimi źródłami w pizdu, weź może odrazu nam tu russiatoday wklejaj https://www.sott.net/article/475424-Kievs-worst-attack-against-Donetsk-in-eight-years-is-a-desperate-attempt-to-save-face Długo szukać nie trzeba żeby sprawdzić co to za kupa i kto za tym łajnem stoi  Laura Knight-Jadczyk - RationalWiki   Za wklejanie fejków i dezinformacji na forum powinny być bany bez żadnych ostrzeżeń, rozumiem dyskusje nawet na argumenty z czterech liter, ale wstawianie fejków no kurcze bez żartów.
    • Widzę karton z dziurą. 1500 rekompensaty jak nic 😎
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...