Forum PCLab.pl: Ćwiczenia dla siatkarza - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Ćwiczenia dla siatkarza ... Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   simsons51c 

• Orator
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 09 Listopad 2011 - 22:14

Witam!
Mam 14 lat i 176cm wzrostu i około 67kg wagi.
Chodzę do pierwszej klasy gimnazjum. W siatkówkę gram bardzo dobrzę. Występuę w reprezentacji wygrywamy różne turnieje itp. Chciałbym poprawić swoją ,,wydajność'' siatkarską. Chodzi mi o lepszym wyskoku sile i technice zagrywki oraz ścięć. Na razie wychodzi mi to dobrze. Czy są jakieś ćwiczenia które mógłbym wykonywać w domu np z hanklami itp? Proszę o podanie mi jakie ćwiczenia mogę wykonywać abym udoskonalał swoje umiejętnośći . Z góry dziękuje

#2 Użytkownik jest niedostępny   benek 

• _ó?o______ó?o_ó?o__ó?o___
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2011 - 15:12

A sieć przeglądałeś :hmm: Mi przeglądarka na 2 miejscu wypluła taki link http://www.sport-fit...lyometrics.html Myślę, że w tym wieku taki trening lepszy niż z obciążeniem.
A jak już się upierasz na ćwiczenia z obciążeniem, to jedno ze skuteczniejszych polega na wyskokach ze sztangą na barkach/ramionach za głową. Ale nie skaczesz ot tak sobie, tylko wybijasz się 1x lewą nogą, 2x prawą, itd na jakimś progu, stopniu, ... Lądując zmieniasz nogę. Nie pamiętam już jak to ćwiczenie się nazywa, ale kiedyś pokazywała mi je znajoma, która grała w siatkę w klubie.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Mauretanka 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 22 Luty 2012 - 11:10

Polecam też stosowanie pasów TRX... świetnie poprawi wytrzymałość i siłę całego organizmu!

#4 Użytkownik jest niedostępny   Bielo 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 25 Listopad 2012 - 22:41

No to jesteśmy w podobnym wieku ! :)
15 lat, 186 , 65 kg. Atak/blok 315/310
W takim wieku nie rób ćwiczeń obciążających kręgosłup ponieważ możesz więcej nie urosnąć lub po prostu może Ci kręgosłup wysiąść i wtedy już sobie nie pograsz :).
Pracuj głównie nad dynamiką ręki to ma największy wpływ na to jak grasz ;P.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Jaszczuro 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 01 Grudzień 2012 - 19:50

Chopy, bo jak was trzepna...
14, 15 lat, uspokójcie wy się. W tym wieku to ćwiczymy TECHNIKĘ! Najpierw uczymy się maksymalnie poprawności. Idzcie do jakiegoś klubu jeżeli macie taką możliwość i trenujcie. Na "wydajność siatkarską" jak to nazwaliście przyjdzie jeszcze czas, a trener już powinien was poprowadzić dalej. Co do wyskoku, to siłowni i ciężarków to na razie jeszcze tego nie ruszajcie.

#6 Użytkownik jest niedostępny   Tupac-Shakur 

• Representin 1980
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Grudzień 2012 - 22:44

Oj widziałem w klubie u siebie nie takie rzeczy i to daaawno było i nieprawda. Kolana starców w wieku 18lat. Owszem chłopaki byli nie do zatrzymania, owszem interesowały się nimi poważne kluby ale skończyło się na juniorach. Niestety często trenerzy nie pomagają a jeszcze niszczą młode organizmy. Może teraz się coś zmieniło.

Strona 1 z 1