Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Jaki czytnik e-book kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Kindla 3 czy 4, a może jeszcze coś innego?

Głos na Kindle 4 classic - do czytania wszystkomający i świetny czytnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1, już nigdy nie tknę normalnej książki, wygoda wygoda i jeszcze raz wygoda!

Mówię o Kindle 4 gen classic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie trzymałam w ręku czytnika. Czy męczą się od tego szybko oczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przy książce, jeśli masz czytnik z e-papierem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie trzymałam w ręku czytnika. Czy męczą się od tego szybko oczy?

 

W dobrym oświetleniu jest praktycznie jak z ksiazki, w słabszym nieco gorzej, bo daje o soie znać delikatnie niższy kontrast w e-papierze. Oczywiście piszę o prawdziwych czytnikach, a nie wynalazkach typu TrekStor z LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie raczej zmienne, bo ja czytam wszędzie: w autobusach, tramwajach, idąc ulicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ja, moze poza chodzeniem ulicą, aż tak podzielnej uwagi nie mam. Raz spóbowałem i mało nie skończyło się na latarni. Z tym oświetleniem nie jest tak źle - problemy pojawiaja się np. w niedoświetlonym nocnym autobusie, albo jak w pociągu siądzie główne oświetlenie. N takie okazje nosze w plecaku cos takiego (nie ten model ale bardzo podobny). Jak dla mnie do takiego czytania w ruchu czytnik jest super, bo waży mniej niz ksiażka i można go obsługiwać jedną ręką w czasie gdy drugą trzymamy się poręczy w autobusie albo popychamy wózek w kolejce do kasy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że podświetlenie jest takie, jak w komórkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrych czytnikach niema podswietlenia. Sa to te z ekranem z "e-papieru" (np amazon kindle).

W roznej tandecie z ekranami LCD jest podswietlenie.

 

Te z epapierem mecza oczy tak jak drukowana ksiazka. Czyli wcale, chyba ze czytasz przy fatalnym oswietleniu. W razie czego sa specjalne lamkpi na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - widzę że wszyscy polecają Kindla. W takim razie powiedzcie mi czy jeśli kupię go na Allegro to obowiązuje gwarancja czy też może muszę go kupić na stronie Amazona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z gwarancją na amazonie (mimo, że jeśli dobrze pamiętam amazon nie sprzedaje kindli do Polski - chyba, że to się już zmieniło). Są też na allegro sprzedawcy, którzy zobowiązują się sami załatwiać sprawy z amazonem a tobie wysyłają nowy czytnik.

 

Rozumiem, że podświetlenie jest takie, jak w komórkach?

Tak, jak koledzy wyżej - sęk w tym, że nie ma podświetlenia, nie wpatrujesz się w lampkę typu ekran LCD, komórka czy siakiś inny tablet. Oczy męczą się podobnie jak przy czytaniu normalnej książki - wszystko zależy od światła otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma podświetlenia.

 

Najlepiej będzie po prostu kupić i sprawdzić :D Jest z czego wybierać, patrząc po temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z gwarancją na amazonie (mimo, że jeśli dobrze pamiętam amazon nie sprzedaje kindli do Polski - chyba, że to się już zmieniło).

 

Amazon wysyła kindle do Polski od dawna, tylko nie wszystkie rodzajem. M. in. nie są wysyłane wersje "Special Offers" z reklamami, czyli wlaśnie te najtańsze na allegro. I z reklamacją takiej wersji bezpośrednio do Amazonu z polskiego adresu może być problem (ale nie musi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazon wysyła kindle do Polski od dawna, tylko nie wszystkie rodzajem. M. in. nie są wysyłane wersje "Special Offers" z reklamami, czyli wlaśnie te najtańsze na allegro. I z reklamacją takiej wersji bezpośrednio do Amazonu z polskiego adresu może być problem (ale nie musi).

 

no cóż, naczytałem się na stronie "świat czytników pl" jak to świetnie jest z realizacją reklamacji na amazonie ale faktycznie nie zwróciłem uwagi, że wszystkie artykuły opisują przypadki z innymi kindlami niż classic. Wobec czego wycofuję się z poprzedniego stwierdzenia, bo z gwary sam nie korzystałem, bazowałem tylko na doświadczeniach o których czytałem (jak widać nie dość dokładnie) w necie.

 

Natomiast swojego kindla kupowałem na allegro, mam paragon, nie było problemu z zarejestrowaniem kindla na moim koncie na amazonie (dane są polskie bo kupuję u nich od kilku lat), wobec czego mam nadzieję, że z ewentualną gwarancją nie będzie problemu. A jeśli nawet, pozostaje firma, która mi sprzedała i ... niezgodność towaru z umową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno widziałem kilka czytników w sklepie na żywo i nie rzuciły mnie na kolana. Do papieru trochę brakuje, na niektórych widać pikselozę (np. przy czcionce typu Times). Może Kindle jest lepszy (w sklepie nie było).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno widziałem kilka czytników w sklepie na żywo i nie rzuciły mnie na kolana. Do papieru trochę brakuje, na niektórych widać pikselozę (np. przy czcionce typu Times). Może Kindle jest lepszy (w sklepie nie było).

 

Co do pikselozy to w zasadzie wszystkie czytniki 6-calowe maja rozdzielczość 600x800, takie wyświetlacze są produkowane masowo, a przez to najtańsze. Różnica w widoczności pikseli może wynikać z dopracowania czcionek i jakości antialiasingu w sofcie różnych producentów. Wyświetlacze w czytnikach różnią sie raczej kontrastem - najlepszy mają aktualnie e-ink pearl. W porównaniu z pearlem starsze wyświetlacze e-ink vizplex i sipix są bardziej szare, co widać zwłaszcza przy gorszym świetle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem zainteresowany kumplem kindla bezpośrednio z Amazonu(bez żadnych pośredników, bo gwarancja którą można samemu zrealizować). Wiecie może czy kupując go z Polski, na adres do Polski trzeba się liczyć z jakimiś dodatkowymi kosztami? Jeżeli tak to z jakimi?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez Amazon płacisz tylko tyle, ile wyskoczy Ci w podsumowaniu kosztów, na końcu procedury zakupu. Samodzielnie też możesz zrealizować gwarancję na czytnik kupiony w Polsce pod warunkiem, że nie jest on zarejestrowany na inne (niż Twoje) konto. Chyba, że mówimy o czytnikach z reklamami, które przeznaczone są tylko na Stany. Wtedy to ruletka: albo wymienią od ręki, albo będzie trzeba zapłacić różnicę w cenie między ofertą zwykłą a "sponsorowaną". No i jeszcze warto przypomnieć, że gwarka liczy się od momentu zakupu czytnika z Amazonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez Amazon płacisz tylko tyle, ile wyskoczy Ci w podsumowaniu kosztów, na końcu procedury zakupu. Samodzielnie też możesz zrealizować gwarancję na czytnik kupiony w Polsce pod warunkiem, że nie jest on zarejestrowany na inne (niż Twoje) konto. Chyba, że mówimy o czytnikach z reklamami, które przeznaczone są tylko na Stany. Wtedy to ruletka: albo wymienią od ręki, albo będzie trzeba zapłacić różnicę w cenie między ofertą zwykłą a "sponsorowaną". No i jeszcze warto przypomnieć, że gwarka liczy się od momentu zakupu czytnika z Amazonu.

 

Z tego co wiem i pisze na stronie Amazonu, to czytnik z reklamami można kupić tylko dla US. Osobiście wolę unikać jakichkolwiek pośredników, szkoda na takie "motanie" czasu w wypadku jakiejkolwiek awarii :)

 

To akurat nie jest chyba takie złe, bo ponoć Kindle idzie z US do PL około 3 dni. Mocno się mylę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od niedawna mam kindle 4 i naprawdę jest to super sprzęcik, pewnie że papierowej książki nigdy czytnik nie zastąpi ( czytanie książki papierowej to jednak inne odczucia), ale czytnik ma jedną ogromną przewagę- zajmuję mało miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 2000Mini

Do obsługi PDF-ów i innych "nieebookowych" formatów chyba jedynym nadającym się czytnikiem (z tych tańszych) jest Nook Touch na Androidzie. Po zrootowaniu można instalować aplikacje z marketu, np. ezPDF, jakiś Office, Dropbox itp. Kosztuje on ok. 100$ na eBayu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem i pisze na stronie Amazonu, to czytnik z reklamami można kupić tylko dla US. Osobiście wolę unikać jakichkolwiek pośredników, szkoda na takie "motanie" czasu w wypadku jakiejkolwiek awarii :)

 

To akurat nie jest chyba takie złe, bo ponoć Kindle idzie z US do PL około 3 dni. Mocno się mylę? :)

Jak pisałem wyżej: jeżeli nikt nie rejestrował wcześniej czytnika na swoje konto, to sam możesz załatwiać sprawę z Amazonem. Tylko jeszcze przy kupowaniu u pośredników trzeba się upewnić, czy sprzęt nie leżakował u nich długo, bo gwarka liczy się od momentu zakupu.

 

Co do przesyłki to rzeczywiście powinna iść ok. 3 dni roboczych (u mnie tyle było).

 

ja od niedawna mam kindle 4 i naprawdę jest to super sprzęcik, pewnie że papierowej książki nigdy czytnik nie zastąpi ( czytanie książki papierowej to jednak inne odczucia), ale czytnik ma jedną ogromną przewagę- zajmuję mało miejsca.

Dla mnie spokojnie mógłby zastąpić zwykłą książkę, tylko musiałby mieć poprawiony ekran, i kilka innych bajerów zwiększających ergonomię pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stoję przed wyborem czytnika i zastanawiam się czy wybrać kindle 4 czy nooka simple touch. Kindle touch odpada ze względu na brak przycisków do przerzucania stron. Czytnik będzie używany tylko do czytania, pdf'y będą przeglądane sporadycznie. Który z tej dwójki jest według was lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 2000Mini

Nook Touch oferuje znacznie większe możliwości, ale tylko pod warunkiem, że będziesz go rootować. Jeśli nie, to w zasadzie bez różnicy, który wybierzesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...