Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Jaki czytnik e-book kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Doc(x) Pocketbook chyba obsługuje bez problemów. Przynajmniej na Basicu tak miałem.

Co do PDF to zależy co to jest. Jak zwykłe książki to nie ma większych kłopotów, tylko, że może coś się rozjechać. Wtedy, skoro i tak pewnie piraty, lepiej poszukać na chomikach innego formatu, który łatwiej przerobić na mobi. Jeżeli jakieś branżowe książki z dużą ilością rysunków, schematów, wykresów i tabel to bym sobie odpuścił. Ciężko upakować format A4 na czymś tak małym aby było wygodnie. Inna sprawa, że wolał bym sobie takie coś wydrukować, jakoś tak wygodniej mi się czyta tego typu pozycje na papierze.

 

 

A jak wygląda przeglądanie doc(x) na pw2? Da się to sensownie przerobić na przyjazny format?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Docx generalnie bez problemu można przerobić tak, żeby dobrze wyglądało na kindlach. Tutaj problemem mogą być jedynie duże tabelki (właśnie czytam ebooka za 230 zł, w którym na czytniku ucina mi większość tabel, ale to wina wydawnictwa, bo przecież Wolters Kluwer nie będzie sprawdzało plików przed sprzedażą, a dało się temu jakoś zaradzić) czy duże szczegółowe rysunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą wersję Kindla polecacie? Chcę się uczyć angielskiego przez czytanie i tłumaczenie na bieżąco nieznanych słówek a później ich utrwalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wtedy możesz się zastanowić nad jakimś kindlem z dotykiem, bo przypuszczam, że takie sprawdzanie słówek może być odrobinę szybsze od klikania tymi przyciskami w classic. Chociaż dla mnie i tak czytanie po angielsku nawet mając classic to teraz niebo a ziemia w porównaniu do czytania kiedyś ze słownikiem w ręku, a potem telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawiłem sobie nooka z dwa lata temu. Ma dotykowy wyświetlacz e-ink, androida... W sumie przestałem go używać na rzecz kindla na telefonie. W sumie, to kupiłem ten czytnik ze względu na chronienie wzroku, ale po jakimś czasie doszedłem do wniosku, że jak już czytam, to mniej siedze przy kompie, więc wychodzi na to samo. Oprócz tego, wygodniej mi sie czyta ksiązki na tel, bo ekran jest mniejszy i nie muszę utrzymywać wzroku na jednej linijce tekstu, następnie wyszukiwać wzrokiem następnej linijki. Niby szczegół, ale na czytniku (jak i w normalnych ksiązkach) mnie to męczyło, przez co, szybciej się męczyłem, więc czytałem mniej. Po drugie, tel mogę trzymać w kieszeni, więc jest zawsze pod ręką. Ostatnio był taki tłok w autobusie, że nie dałbym rady czytać na czytniku, a z tel nie było problemu. Idealnie by było mieć tel z wyś. e-ink. Jest taki, ale cena to prawie 2 tyś. zł, więc nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to kupiłem ten czytnik ze względu na chronienie wzroku, ale po jakimś czasie doszedłem do wniosku, że jak już czytam, to mniej siedze przy kompie, więc wychodzi na to samo.

Możesz wyjaśnić, bo nie do końca zauważam zależność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić jakiś czytnik na prezent do 300 zł. Ktoś coś poleca? Czytałem, że Kindle są niby dobre, na allegro akurat widzę za 299 (wersja 7?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazon sam nie numeruje wersji, a w sprzedaży jednocześnie jest od kilku lat po kilka modeli, więc z numerowaniem jest problem i każdy to sobie nazywa jak chce :) Choć generalnie Kindle 7 nazywa się zazwyczaj najnowszy model budżetowy. Kindle nie mają języka polskiego i choć obsługa jest bardzo prosta, a tych kilku opcji można się nauczyć nawet nie znając zupełnie języka to jednak dla niektórych może to być bariera psychologiczna. Poza tym pewnie obdarowany będzie zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Vocabulary Builder'a w Kindle PW2 czy może raczej słownika w ogóle. Też tak macie, że po zaznaczeniu słowa Kindle "myśli" nawet 10sekund a czasem chyba sie zwiesza zanim pokaże definicję o ile w ogóle pokaże? Czym to może być spowodowane. Używam słownika ang-pol. Korzystam z Kindle ok miesiąc, wgrałem kilka książek, dodałem do Vocabulary Builder'a jakieś 500 słówek i mam wrażenie że Kindle coraz bardziej zamula, albo coś nie tak z dotykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A warto rozglądać się za inną firmą i tańsza? Ogólnie widzę, że Amazona ciężko dostać w sklepach. Bardziej w internecie. Dodatkowo budżet chyba mi się zmniejszy na prezent. Czy może lepiej darować tańszego e-book`a bo to w ogóle inna jakość i nieopłacalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Pocketbook? Robią całkiem przyzwoite czytniki i kupisz nowy za < 300 zł. Jakość wykonania ciut gorsza od Kundli (ale nie jest zła!), jednak mają więcej opcji konfiguracyjnych i wspierają więcej formatów (zaleta głównie w przypadku "kupowania" z mniej oficjalnych źródeł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kupić od razu tableta - oprócz funkcji czytania e-booków dostaniemy w pakiecie mnóstwo innych aplikacji i możliwości. Ceny i rozdzielczości podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny i rozdzielczości podobne.

tylko filozofia wyświetlania i czytania inna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kupić od razu tableta - oprócz funkcji czytania e-booków dostaniemy w pakiecie mnóstwo innych aplikacji i możliwości. Ceny i rozdzielczości podobne.

Badziew w postaci tabletu nie wchodzi w grę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro masz cybook odyssey frontlight hd +etui za 350zł, używam prawie rok i nie wyobrażam sobie czytnika bez podświetlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, będę rozważać tą opcję również.

Jak to jest z reklamami na e-bookach? Znajomy powiedział, że jeżeli będę kupować czytnik Amazona to mam uważać na to. Aczkolwiek póki co na allegro nie trafiłem na żaden tego typu czytnik (w sklepie internetowym już tak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z reklamami na e-bookach? Znajomy powiedział, że jeżeli będę kupować czytnik Amazona to mam uważać na to.

znajomy niech nie powiela pierdół.

W kindle reklamy są tylko na wygaszaczu (i to reklamy zazwyczaj książek, nieraz ciekawe i ładniejsze niż sam wygaszacz) i w menu. Przy czym w menu zajmują jakieś 10% strony na dole ekranu i w żaden sposób nie przeszkadzają, imho nawet ich nie zauważasz. Sytuacja występuje tylko wtedy, gdy masz czytnik podłączony do sieci. Jeśli nie, po kilku, kilkunastu dniach znikają i nie ma żadnych reklam.

Śmieszy mnie ten urban legends o kupowaniu kindli z reklamami i przepłacaniu za wersję bez nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, milep właśnie mi przypomniał, że mam kindla z reklamami :) Serio, zupełnie zapomniałam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam prostego, szybkiego taniego, czytnika ebook z e-ink. Rzecz na prezent dla siostry, sam mam Kindle 5, ale nową siódemkę uważam za zbyt drogą. Pomocy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kogoś w stanach kto może Ci to wysłać/przywieźć, to teraz w amazon jest za 49$. Z tym ich podatkiem wyszło ok. 170 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kombinowałem w tą stronę, ale pozostają mi różne usługi typu kurierUS a nie bardzo ufam, na bank nie tak, żeby powierzyć kasę, nawet taką jak 170 zł.

Swoją drogą cena podstawowego Kindla w dystrybucji globalnej to śmiech na sali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kombinowałem w tą stronę, ale pozostają mi różne usługi typu kurierUS a nie bardzo ufam, na bank nie tak, żeby powierzyć kasę, nawet taką jak 170 zł.

Swoją drogą cena podstawowego Kindla w dystrybucji globalnej to śmiech na sali.

Da się go w ogóle kupić w "dystrybucji globalnej"? myślałem że najtańszy który wysyłają do Polski to paperwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się, ale cena 99 dolców za taki czytniczek mnie mocno odstraszyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 99 to przecież teraz paperwhite można bylo kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...