Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Jaki czytnik e-book kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że nie chce mi się czytać całego tematu, ale potrzebuję czytnika na prezent, a ostatnio zarobiony jestem.

Będą czytane książki po Polsku, bez wykresów, tabelek, wodotrysków, przez osobę trochę starszą (większy ekran będzie zaletą).

Jakimi modelami warto się interesować?

 

Jak to jest z systemami? w jednych widzę jest Android, w innych nie, co najlepiej działa, na co zwracać uwagę?

Książki będą czytane darmowe i "darmowe". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kindle Paperwhite II. Ok 550 na alledrogo. Z Amazona zapewne taniej.

Przynajmniej to bym kupil, gdyby mi sie popsul obecnie posiadany kindle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dysponuję 550 złotymi na prezent dla siostry, koniec kropka. Nie rozumiem dlaczego zrezygnowano z Kindla 5, łatwy w obsłudze, do czytania dotykowy ekran mi niepotrzebny, a zwiększa cenę urządzenia (dokładając podatek od nowości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile był kindle 5? Kupowałem z pół roku temu, to wydaje mi się, że ok. 250 kosztował, czyli mniej więcej tyle ile obecna najprostsza wersja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z systemami? w jednych widzę jest Android, w innych nie, co najlepiej działa, na co zwracać uwagę?

Książki będą czytane darmowe i "darmowe". ;)

Z punktu widzenia czytania książek system niewiele zmienia bo i tak czytasz gównie na dedykowanej wbudowanej aplikacji. Android robi różnicę dla "majsterkowiczów", albo chcących używać aplikacji z abonamentami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile był kindle 5? Kupowałem z pół roku temu, to wydaje mi się, że ok. 250 kosztował, czyli mniej więcej tyle ile obecna najprostsza wersja

Teraz kosztuje w przeliczeniu 300 z hakiem najmniej, dla mnie różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kosztuje w przeliczeniu 300 z hakiem najmniej, dla mnie różnica.

W tamtym tygodniu na allegro był za 280.

Amazon miał promocje na 49$, więc nie wiem czy tak bardzo drożej jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocję na USA, próbowałem kupić. Popoluję na allegro. Jest jeszcze Cybook Odyssey Mój link Da radę, czy coś nie tak ?:)

 

 

Edit:jest na allegro za sensowną kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Cybook Odyssey Mój link Da radę, czy coś nie tak ?:)

Francuz, ale raczej solidny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Cybooka tylko w wersji z podświetleniem (300 PLN).

Czytam na nim pod roku i z czystym sercem mogę go polecić. Moim zdaniem, to najlepsze rozwiązanie w tym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupił mi mąż mój pierwszy czytnik: PocketBook InkPad, 8 cali. Nie liczyłam na tytana prędkości, ale jednak jedna rzecz mnie bardzo zdziwiła:

 

- ściągnięta z chomika książka w formacie PDF otworzyła się z bardzo małą czcionką, przełożenie kartki trwało kilkanaście sekund. Starałam się zwiększyć widok, ale zdania pofruneły poza marginesy

- w kolejnym pliku PDF z kolei jedna strona nie znajdowała się na jednej stronie - była zbyt długa i musiałam dotykowo przesunąć ją do góry żeby zobaczyć jej koniec - trwało to, tak, kilkanaście sekund

 

Poza tym net chodzi mi baaardzo wolno. Zanim załaduję jakąś np. księgarnię mija ok. 3 minut.

 

Czy coś jest nie tak z obsługą formatu pdf? czy rzeczywiście na czytniku tak wolno przewraca się strony? Czy z czytnikiem coś jest nie tak? czy generalnie czytniki są wolne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupił mi mąż mój pierwszy czytnik: PocketBook InkPad, 8 cali. Nie liczyłam na tytana prędkości, ale jednak jedna rzecz mnie bardzo zdziwiła:

 

- ściągnięta z chomika książka w formacie PDF otworzyła się z bardzo małą czcionką, przełożenie kartki trwało kilkanaście sekund. Starałam się zwiększyć widok, ale zdania pofruneły poza marginesy

- w kolejnym pliku PDF z kolei jedna strona nie znajdowała się na jednej stronie - była zbyt długa i musiałam dotykowo przesunąć ją do góry żeby zobaczyć jej koniec - trwało to, tak, kilkanaście sekund

 

Poza tym net chodzi mi baaardzo wolno. Zanim załaduję jakąś np. księgarnię mija ok. 3 minut.

 

Czy coś jest nie tak z obsługą formatu pdf? czy rzeczywiście na czytniku tak wolno przewraca się strony? Czy z czytnikiem coś jest nie tak? czy generalnie czytniki są wolne?

 

 

Po pierwsze pdf NIE nadają się do czytania na czytnikach, ze względu na ich zamknięty format(po więcej informacji odsyłam do google). Po drugie zobacz czy na plikach epub(imo najbardziej uniwersalnych) sytuacja się powtarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema od dluszego czasu zastanawialem sie nad czytnikiem, bo musz szkoda mi kasy na mase ksiazek i noszenie ich po torbach. Postanowilem kupic czytnik na necie duzo wyczytalem o kindlu ma najwiecej dobrych opini i znalazlem taki model Mój link i co myslicie, nie znam sie wiec prosze o pomoc i o co chodzi z reklamami???? Podczas czytania wyskakuja mi reklamy jak w tv??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, reklamy wyskakują jako wygaszacz ekranu jak nie czytasz i nie wiem jak w tym Touchu, ale w moim Keyboardzie są jeszcze w menu jako mały paseczek na dole czy u góry - od wieków nie łączyłem się z netem, więc mi się już od dawna żadna nie wyświetla i nie pamiętam. Generalnie reklamy nijak nie przeszkadzają. Ogólnie ten czytnik to klasyczny wybór, choć można też pewnie już w tej cenie znaleźć coś mniej znanego z podświetleniem, zaraz ktoś coś pewnie jeszcze doradzi.

 

Chciałem się jednak odnieść do tego, że szkoda Ci kasy na książki. Trzeba sobie uświadomić, że jak zastąpisz kupowanie ściąganiem z chomika itp. to prędzej czy później, gdy czytnikowców będzie więcej i większość będzie miała takie podejście, doprowadzi to do załamania rynku książki, który już balansuje na krawędzi. Za tłumaczenie i licencję wydawca musi zapłacić, jak z ebooków nie będzie miał przychodów, to się skończy tym, że będą się ukazywać tylko bestsellery typu 50 twarzy Greya, a resztę będziemy musieli czytać po angielsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu zwykle ksiazki, ale szkoda mi wydac 50zl+przesylka, jesli przez neta na ebook moge kupic taniej. Ja nie pirace, no pirace ale tylko jakis szajs, np arcanie gothic 4(gra) chcialem tylko zobaczyc jak sp**** fajna serie

A jak pozbyc sie reklam??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie da się zrobić jakiś jailbreak, który łączy się z utratą gwarancji, ale tak jak mówię - reklamy nie przeszkadzają. Jak się nie korzysta na czytniku z neta, to po pewnym czasie same znikają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chcesz mieć z jakichś powodów bez tych reklam, to kup wersję bez reklam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobo, Nook, Onyx, Pocketbook.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cos do 300zl widzilem kindla 5 fajny ale nie moge go nigdzie znalesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro masz nowe kindle'e 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie da się zrobić jakiś jailbreak, który łączy się z utratą gwarancji, ale tak jak mówię - reklamy nie przeszkadzają. Jak się nie korzysta na czytniku z neta, to po pewnym czasie same znikają.

Poza fizycznym jailbreak'iem kiedyś ludzie kombinowali z połączeniem kindle'a przez spreparowane proxy, które podszywało się pod serwer reklamowy Amazona i wysyłało puste reklamy z odległym znacznikiem czasowym, co de facto likwidowało reklamy w czytniku. Ale to dla mocno technicznych i nie wiem, czy wciąż działa.

Amazon oferuje też płatną opcje wypisania się z reklam, choć trzeba do tego na chwile przestawić adres w Amazonie na amerykański.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co polecacie do 450 zł?

 

Na Allegro jest Kindle Paperwhite 2 z reklamami za 479 zł - niby gwarancja na 12 miesięcy realizowana w Polsce.

Czy jest to jakaś szemrana oferta (dużo ludzi kiupiło). Czytnik ma być na prezent.

 

Myślę o tym paperwhite 2 ze wg na podświetlenie no iw ogóle jak myślę oczytniku książek to pierwsze skojarzenie Kindle..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna oferta, bez obaw. Czytnik powinien wymienić sprzedawca, jeśli coś się stanie - on później będzie sobie załatwiał gwarancję z Amazonem. Ogólnie Paperwhite II to dobry wybór i trafne skojarzenia, że jak czytnik, to przede wszystkim Kindle. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

chce sobie kupić pierwszy czytnik e-book. Jednak tak się składa, że chciałbym na nim czytać także pdfy - chodzi o podręczniki na uczelnie i inne teksty akademickie, które bardzo często występują właśnie w tym formacie. Co więcej, często korzystam ze skanów różnych tekstów - w formacie jpg - da się takie coś czytać na e-inku?

 

Co w takim razie mi polecacie? Wiem, że "pdf nie nadaje się na czytniki e-book", ale może ta opinia nie jest do końca prawdziwa?

 

Dzięki za pomoc!

 

EDIT

Myślę o zakupie PocketBook 626 Touch Lux 2 - co myślicie o tym modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...