Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Jaki czytnik e-book kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam,

nie wiem czy to dobry dział, ale wydaje sie najbardziej związany z tematem.

Chciałbym kupić mamie pod choinkę czytnik e-book

Wymagania:

-cena 350zł max

-ekran najlepiej jak największy, bo wiadomo oczy nie beda sie męczyć.

-nie wiem na co jeszcze należy zwracać uwagę...

 

Moja propozycja - Vedia eReader K7M

 

co myslicie?

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być nowe urzadzenie to daj sobie spokój. Za 350 zł nie kupisz nic przyzwoitego. Wielkosć ekranu to nie wszystko. Ten niby czytnik jaki podaleś ma teoretycznie większy ekran od popularnych czytników 6 calowych ale przy okazji niższą rozdzielczość. Drugą sprawą jest technologia. Pewnym wyznacznikiem przy e-readerach jest technologia pearl. gdzie naprawdę ten "papier elektroniczny" jest zbliżony do wyglądu zwykłego papieru i pozwala na czytanie nawet w pelnym słońcu. To co podałeś to miniaturka kiepskiej jakości ekraniku komputerowego - na pewno będzie męczyła wzrok i jako taka do czytania książek elektronicznych jest pomyłką. To byłby bardzo kiepski zakup do czytania czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W takim razie czego mam szukac? Może być uzywane, tylko żeby miało gwarancje. Nie musi być to super wybajerzone urządzenie bo bedzie sluzyc tylko i wylacznie do czytania. Help..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie ciężko będzie znaleźć coś z e-ink pearl. Na allegro trafiają się czasem okazje, tanio można wyrwać bezdotykowego kindla 3 generacji (też mają perla). Jak nie to jest jeszcze chińszczyzna z ekranami starszej generacji, ale wciąż lepszymi do czytania niż LCD. Niektóre modele wyszły Chińczykom całkiem udane, ale trzeba uważać i poszukać w sieci opinii, bo mogą się trafić np. problemy z obsługa polskich czcionek.

 

Pamiętaj, że prawidziwy e-papier wyświetla tylko skalę szarości i ma za małe odświeżanie, żeby wyświetlać filmy, za to ma dużo lepszy kontrast, da się czytać w słońcu i jest bardzo oszczędny jeżeli chodzi o pobór prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czyli polecasz kindle 3? najwyzej dozbieram i kupie. To urzadzenie jest z Amazon a czy nie bedzie problemów z czytaniem ksiązek z innych zrodel niz amazon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo najlepsze wsparcie jest do książek z Amazona, ale jest darmowy program calibre który przekonwertuje na kindla prawie wszystkie popularne formaty. Niektóre pliki (doc, html, pdf) można też konwertoważ przez wysłanie na specjalnego maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

głownie zalezy mi na *doc i *pdf bo w takich formatach sa glownie ksiazki. Czy jest możliwość przekonwerterowania ich na komputerze, szybko sprawnie i bez problemu na ten format dla kindla 3? Wątpie żeby moja mama bawiła sie w jakies skomplikowane czynnosci czy wysylanie jak wyzej pisales mailem zeby ktos/cos przekonwerterowalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten mail to imho prosta i wygodna sprawa. Wysyłasz dokument na specjalnego maila, potem łączysz się kindlem z internetem po wifi i masz przekonwertowaną książkę w czytniku. Ale obsługa callibre też jest względnie prosta, głównie drag and drop ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem 4, sprzedawca obiecywał że jutro w końcu wyśle :E Poręczniejszy przy tej samej przekątnej wyświetlacza no i przede wszystkim tańszy. A klawiatura chyba aż tak często się nie przydaje. Mam nadzieję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

odświeżam, dziś przyszedł do mnie kindle 4 ;))

Jednak mam poważne zastrzeżenia co do języka gdyż angielski u mamy nie przejdzie.

Więc pytanie - Jak wgrać język polski?

Jak wrzucić PDF(książke)najlepiej krok po kroku żeby działało na tym kindle 4 (callibre)

jak wyłączam czytnik to ekran nie wyłącza sie do konca tylko widac jakies reklamy, pytanie jak długo będa widoczne na tym ekranie?

 

Prosze o pomoc gdyż jestem zielony w tym temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to logo które jest po wyłączeniu będzie cały czas- nic prądu nie pobiera a wyświetla. Wrzucanie książek? Podepnij pod kompa i przeciągnij książkę do documents i to wszystko (jeśli do calibre to ładujesz na listę, klikasz konwertuj, wybierasz folder a następnie z niego odbierasz gotowy plik)

 

 

 

http://swiatczytnikow.pl/co-nowego-kindle-w-niemczech-tablet-amazonu-polskie-menu-dla-3-1-aktualizacje-i-biblioteki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam, dziś przyszedł do mnie kindle 4 ;))

Jednak mam poważne zastrzeżenia co do języka gdyż angielski u mamy nie przejdzie.

Więc pytanie - Jak wgrać język polski?

Jak wrzucić PDF(książke)najlepiej krok po kroku żeby działało na tym kindle 4 (callibre)

jak wyłączam czytnik to ekran nie wyłącza sie do konca tylko widac jakies reklamy, pytanie jak długo będa widoczne na tym ekranie?

 

Prosze o pomoc gdyż jestem zielony w tym temacie...

 

 

słyszałeś o google?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@up a ty co posty nabijasz?

dzieki gopspeedy tego mi bylo trzeba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obslugi kindla i calibre (konwertowanie) to polecam fora specjalistyczne - tzn. dotyczace glownie eczytnikow i eksiazek.

Polecam eksiazki.org .

Masz caly dzial o kindle i drugi o obsludze calibre.

 

Co do ksiazek to najwiekszy problem moze sprawic .pdf. Mozna konwertowac w miare skutecznie abby fine reader.

Czasami jednak prosciej wyszukac dana ksiazke od razu w formacie mobi (pod kindla) lub epub (calibre przekonwertuje na mobi). Mozna szukac przez google konkretne tytuly lub np na popularnym portalu do gromadzenia is ciagania plikow - chomiku. Zreszta chomik to chyba najlepsze zrodlo ebookow po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zarówno Kidle DX, jak i Kindle Keyboard (tak to jest nazywane?). Jakby ktoś chciał jakiegoś porównania, pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KaBaSZo

Ile obecnie wyjdzie zamówienie Kindle 4 z amazona na złotówki? Chodzi o najtańszą wersję za 79$ bez żadnych dupereli, wliczając przesyłkę, cło(gdzieś czytałem, że do 150 euro nie płaci się cła czy to prawda?) i vat.

 

Co zrobić jak nie dysponuje się kartą kredytową :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej w takim przypadku szperać na Allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile obecnie wyjdzie zamówienie Kindle 4 z amazona na złotówki? Chodzi o najtańszą wersję za 79$ bez żadnych dupereli,

Najtańsza wersja jest tylko na rynek USA, Najtańsza wersja eksportowa kosztuje $109. W tej sytuacji konkurencyjny staje się amazon.de gdzie kindle kosztuje 99 Euro, ale masz już w to wliczony VAT i tańszą wysyłkę.

 

Co zrobić jak nie dysponuje się kartą kredytową :) ?

Chyba wystarczy debetówka z możliwością płacenia przez sieć, ale głowy uciąć nie dam, bo na amazonie płacę wirtualną z mBanku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem czy to dobry dział, ale wydaje sie najbardziej związany z tematem.

Chciałbym kupić mamie pod choinkę czytnik e-book

Wymagania:

-cena 350zł max

-ekran najlepiej jak największy, bo wiadomo oczy nie beda sie męczyć.

-nie wiem na co jeszcze należy zwracać uwagę...

 

Moja propozycja - Vedia eReader K7M

 

co myslicie?

z góry dzięki

 

No z tym 350 zł to troszkę przesada, ale polecę Ci coś godnego uwagi:

Onyx BOOX!

Nie ma problemy z obsługa formatów, bo wszystkie jakie są potrzebne Onyx otwiera. Dla zainteresowanych przesyłam link:

http://onyx-ereader.pl/pl/specyfikacjaboox61e

Też już można kupić w dobrej cenie z zestawem ponad 600 książek w promocji:

http://reklama

Ja używam i sobie chwalę, poszperasz to znajdziesz sporo informacji na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo za drogo.

Za 400 mozna miec kindla.

 

Kindle touch ok 100zł więcej (a z nim wypadałoby porównywać dotykowego booksa). Onyx ma kilka przewag nad Kindlem, zwłaszcza z punktu widzenia Polaka: spolszczony interfejs i obsługa większej ilości formatów. Nie wiem dlaczego pigmejskijerz tak upiera się i podkreśla te 600 książek w komplecie, skoro pewnie 95% z tego to utwory do których i tak wygasły prawa autorskie i można pobrać z sieci za darmo. Chyba dział marketingu się nie wysilił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał dzisiaj kupować czytnik to bym się zdecydował na nooka z glow lightem, coś czuje że kolejna generacja kindli będzie wyposażona w ten bajer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbijam temat - szukam czytnika który ma służyć tylko do czytania (nie wymagam nawet ekranu dotykowego). Nie ukrywam, że cena też jest dla mnie istotnym czynnkiem.

Co proponujecie? Kindla 3 czy 4, a może jeszcze coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...