Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dariusz1988

MSI GE603 recenzja laptopa Gaiming Enthusist

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp.

witam kilka dni temu kupiłem laptopa MSI GE603 za 2099zł i postanowiłem zrobić foto recenzje. Jest to seria laptopów do gier z głośnikami 2.1 ( 2 + subwoofer)

 

70927800.jpg

 

 

Specyfikacja techniczna testowanego MSI GE603 prezentuje się następująco:

Procesor: Intel Core i5-460M o taktowaniu 2.53 GHz (z funkcją Turbo Boost max 2.8 GHz)

Pamięć: 4 GB DDR3 RAM

Matryca: 16″ pracująca w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli – błyszcząca

Karta graficzna: Nvidia GeForce GT 425M z wydzielonym 1 GB

Dysk twardy: 500 GB 5400 RPM

Komunikacja: WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth

Wejścia/wyjścia: 3 x USB 2.0, eSATA/USB Combo, VGA/D-Sub, HDMI, Kensington Lock, wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe, port modemu, Gigabit Ethernet

Inne: nagrywarka DVD, wbudowana kamera internetowa HD, czytnik kart XD/SD/MMC/MS

Bateria: litowo-jonowa, 6-komorowa o pojemności 5200 mAh

Wymiary: 374 mm x 246 mm x 26.8-35 mm (szerokość x głębokość x wysokość)

Waga: 2.7 kg

OS: Windows 7 Home Premium (64-bitowy)

 

99589288.jpg

 

 

 

 

Obudowa:

Jest bardzo ładna i dobrze spasowana. Nic nie trzeszczy wszystko jest tak jak być powinno. Co mnie zaskoczyło to to, ze klapa jest na magnesie gdy się ją zamyka nie ma szans żeby się otwarła podczas jego przewrócenia na druga stronę. Na plus zasługuje tez ob-ramówka matrycy nie jest ona błyszcząca, lecz matowa dzięki czemu nie widać rys. ciekawe taże są wzory na obudowie podłużne linie w kształcie fali, co nadaje polotu:) Jeden minus to ze pokrywa jest błyszcząca na której widać paćki palców, ale dobrze ze sa te paski które je maskują.

 

 

 

 

 

p201111105201.jpg

 

p201111105101.jpg

 

p2011111051.jpg

 

 

p2011111050.jpg

 

p2011111054.jpg

 

 

Klawiatura:

Co do klawiatury nie mam zastrzeżeń normalna klawiatura :)

 

 

Dotykowe funkcje:

Przypomina mi to sony ericssona c902 z jego dotykowymi funkcjami obok ekranu. podświetlane są tym samym kolorem czyli na niebiesko. Gdy się je lekko dotyka świecą na niebiesko ( mamy tu przycisk do przewijania piosenek-filmów, do stopowani, podbijanie głośności i ściszanie oraz przycisk cinema pro który uruchamia dzwięk 2.1 czyli 2 głośniki + subwoofer co naprawdę robi ogromne wrażenie jest bardzo głośno i duzo niskich tonów idealnie do oglądania filmów wojennych:)

 

p201111105202.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Chłodznie:

Podczas przeglądania stron internetowych jest bardzo cichy wentylator idzie jednostajnie i cicho prawie wogole go nie słychać, także do ściągania na noce nadaje się idealnie.

Podczas gry w battlefielda bad company 2 po oc na 740/900mhz temperatura osiąga 65C wiec jest dobrze.

 

p2011111102.jpg

 

 

 

 

Głosniki:

zestaw 2.1 działa wyśmienicie muzyka jest głośna i wyraźna a dzięki subwooferowi oglądnie filmów i granie jest bardzo przyjemne ( w porównaniu do innych laptopów, którzy maja moi bracia różnica jest bardzo duża nawet nie trzeba podpinać innych głośników.

Najbardziej dźwięk zaskoczył mnie podczas gry w battlefielda bad company 2 przy głośności na połowie jest bardzo głośno a dźwięki z walki są idealne jak na moim zestawie 5.1, najbardziej mi sie podoba szczelanie z karabinu, idealny bass i tony po prostu miód. miałem wcześniej acer lecz MSI w porówniu do niego to mała pchełka.

Laptop posiada takze wyjście na zestaw audio 7.1, 5.1 co jest rzadkością w tego typu komputerach przenośnych.

89217919.jpg

 

90071238.jpg

 

 

 

Wydajność:

Co do wydajności posiada on jeden z lepszych procesorów core i5 460M taktowany 2533mhz w trybie turbo 2800mhz. Dodatkowo 4GB pamięci DDR3 1066mhz. Karta graficzna to GT 425M która jest identycznym chipem co GT 540 i GT 550 tylko mniej taktowanym. ( oczywiście bez najmniejszego problemu kreci sie na GT 550 i jeszcze ma zapas. pamięci idą spokojnie ponad 1000mhz.

Na tej karcie spokojnie mogę grać w NFS carbon, Underground 2 , na maksymalnych detalach około 50-68 fps

Co mnie zaskoczyło to że Bad company 2 działa mi na maxa oprócz AA w 1366*768 i średnio 34 fps sami zobaczcie :)

 

p2011111101.jpg

 

p2011111104.jpg

 

p2011111100.jpg

 

 

 

 

 

Standard

 

standardv.jpg

 

 

Po OC na GT 550 740/1800mhz

 

740900f.jpg

 

 

 

Złacze E-sata

Działa ono bardzo szybko kopiowanie plików na poziomie: początkowo 100MB-70MB/s potem około 50MB.

 

93545815.jpg

 

beztytuuau.jpg

 

40711992.jpg

 

 

 

Bateria:

Ma ona pojemność 5750 mAh i wytrzymuje około 4godz godzin podczas siedzenia na internecie. Rekord to 7 godzin przy wyłączonej matrycy i ściąganiu filmów.

 

 

Podsumowanie:

 

Plusy

- jeden z lepszych procesorów'

- bardzo dobrze podkręcająca się grafa i niezła wydajność w grach

- System SRS Sound Premium ( subwoofer bardzo głośna praca głośników !!)

- cichy podczas spoczynku i nawet cichy podczas gier

- Matryca LED

- złącze e-SATA

- Złącze na głośniki 7.1 i 5.1

- niezły czas na baterii przy włączonym małym podświetleniu przy ściąganiu nawet do 5 godzin , a podczas słuchaniu muzyki przez wbudowane głośniki około 4 godziny !!

 

 

Minusy

- nie matowa klapka

- brak USB 3.0 ( ale jest e-Sata )

-

 

 

 

 

Moje pozostałe Recenzje

 

 

Moje recenzje:

Sony Ericsson Arc S http://forum.pclab.pl/topic/845333-Sony-Ericsson-Arc-S/

Nokia N8 12mpx http://forum.pclab.pl/topic/784615-Nokia-N8-symbian-Belle/page__gopid__10455047entry10455047

Sony ericsson C901 http://forum.pclab.pl/topic/634820-Sonyericsson-C901-CyberShot-RECENZJA/

Sony ericsson C902 http://forum.pclab.pl/topic/746351-Cyber-Shot-C902/

Motorola Defy mini http://forum.pclab.pl/topic/828238-Motorola-Defy-mini-XT-320/

Laptop MSI GX660 HD 5870 http://forum.pclab.pl/topic/775972-MSI-GX660-HD-5870/

Laptop MSI GE603 Gt 540 http://forum.pclab.pl/topic/743993-MSI-GE603-recenzja-laptopa-Gaiming-Enthusist/

Laptop MSI GT683 Gtx 560 http://forum.pclab.pl/topic/785808-MSI-GT683-nVidia-gtx-560M-i5-2430M-8GB/

Lenovo Y580 i7 gtx 660M http://forum.pclab.pl/topic/852674-LENOVO-Y580-i7-3630QM/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko jest, fajnie że Tobie się podoba bo to jest najważniejsze :)

 

strzelanie - nie szczelanie - chyba że to dla śmichu :P pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jestem zadowolony, bo za te cenę nie znajdziesz laptopa który by miał wszystko. Chodzi mi o ty by: karta była dobra, w miarę szybki procesor i żeby miał wejście na głośniki 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie skomentuje??

Do tego działu niestety mało kto zagląda.

 

Jak z klawiaturą? Czy ugina się pod naciskiem na klawisze? Jak oceniasz trwałość zawiasów, wyglądają solidnie czy nie bardzo? Jak z głośnością i temperaturami po oc? No i najważniejsze jak z kątami widzenia matrycy? Producenci pakują często do laptopów najtańsze truchło, a ergonomia cierpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz czy Twój lapek nie "popiskuje" jak to często czytało się o i5 w lapkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak co do klawiatury to lekko się ugina ale po mocnym naciskaniu, podczas normalnego pisania jest ok.

 

-Co do zawiasów są bardzo dobre są naprawdę mocne sprawdzałem je na początku.

 

-co do temperatur to jest ok laptop o dziwo nie chodzi głośno a temperatury około 70c w stresie po OC

 

27873982.jpg

 

23228116.jpg

 

 

 

-co do kątów widzenia jest dobrze bo to LED

 

29583f4244.jpg

 

]

 

A co co piskania to niestety ono występuje w idle nie jest ono głośne ale jest, i to wina core i5 ????

 

dziwne to jest jak włacze sp2004 to piszczenie ustępuje!! co jest z tymi core i5 nie tak, mozna to reklamować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kąty widzenia nie mają nic wspólnego z typem podświetlenia, czy to led czy ccfl liczy się jakość matrycy. W tym przypadku widzę że jest całkiem całkiem.

 

Nawet nie wiedziałem że lapy na i5 piszczą. To się tyczy tych starszych wersji czy tych z serii 2xxx na sandy też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tez lapka z i5 I gen i w spoczynku tez cos slychac, ale jak komp pracuje (obciążenie to już nie), na forach sporo osob sie na to uskarżało, ale u mnie to na prawde mi nie przeszkadza bo prawie tego nie slychac (moze w nocy) bo mam dysk 7200 więc on to zagłusza :P kiedys spróbuje wyłączyć program do oszczędzania energii - slyszalem ze moze pomoc - ale teraz nie bardzo mam czas sie tym bawic - no i nie bylo by oszczedzania energii :)

a sandy to nie wiem czy piszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam też posiadam tego msi-aka mam taki problem jak włączyć subwoofer bo coś nie mogę włączyć i jeszcze macie sterowniki do tego laptopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co go włączać? Nie powinien sam grać? W moim dellu z subem którego kiedyś miałem nic nie trzeba było włączać, tyle że w opcjach dźwięku pojawił się dodatkowy suwak od jego głośności. Sterowniki? Strona producenta się kłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopisek "Gaiming Enthusist" mnie po prostu rozwala... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam identycznego laptopa ale mam mały problem z tym zajebistym dźwiękiem, mianowicie subwoofer mi nie gra i nie wiem czy ja nie potrafię tego ustawić czy po prostu nie działa. Sterowniki są aktualne.

Znalazłem coś takiego:

goniki.jpg

Czy któryś z tych wskazanych jest to subwoofer ?

Tej wyżej z zaznaczonych jak włączyłem test nie dawał żadnego efektu

ten niżej nie udało mi się go uaktywnić.

Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc a potrzebuje więcej informacji proszę o kontakt bo nie chce się z nim rozstawać na okres gwarancyjny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...