Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

VikLin

Kupno głośników 7.1 do 300 zł - gry, filmy, muzyka (w kolejności)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie, poszukuję dobrych głośników do komputera, w cenie góra 300 zł, za dużo to nie jest ale myślę że znajdzie się coś ciekawego w tym przedziale cenowym. Głośniki będą służyły głównie do gier, filmów i muzyki (czytać za kolejnością), i żeby były w miarę głośne, jakość dźwięku oczywiście też ma znaczenie, tyle że wiem że raczej za taką sumą z dźwiękiem raczej nie będzie szaleństwa, poza tym porównywać ich do zestawów hi-fi też tu zupełnie nie zamierzam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ciężko Ci było temat do ładu sprowadzić, a to jeszcze nie koniec.

Jaką masz kartę dźwiękową?

Jaki metraż pokoju odsłuchowego?

Dlaczego zdecydowałeś się na 7.1?

Jakie gry?

 

Pamiętaj, że aby należycie korzystać z takiej liczby głośników i materiał odsłuchowy musi obsługiwać analogiczną liczbę kanałów. Czyli przy słuchaniu muzyki (poza niektórymi koncertowymi CD) pięć głośników będzie się kurzyła. Teoretycznie można sklonować kanały przednie na resztę, lecz z naturalnością ma to niewiele wspólnego. Trudno mi powiedzieć, bo nie zwracałem na to uwagi, ale chyba w przypadku filmów na płytach, zwykle mamy do czynienia tylko z 6 kanałami. Natomiast nowe gry winny bez problemu obsłużyć cały zestaw, ale jeśli chcesz grać na słuch, to słuchawki dużo lepiej się sprawią niż satelity z martwymi strefami.

Oprócz powyższego niebagatelną sprawą jest odpowiednie rozmieszczenie głośników, w odpowiedni sposób, w odpowiednio dużym pokoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ciężko Ci było temat do ładu sprowadzić, a to jeszcze nie koniec.

Jaką masz kartę dźwiękową?

Jaki metraż pokoju odsłuchowego?

Dlaczego zdecydowałeś się na 7.1?

Jakie gry?

 

Pamiętaj, że aby należycie korzystać z takiej liczby głośników i materiał odsłuchowy musi obsługiwać analogiczną liczbę kanałów. Czyli przy słuchaniu muzyki (poza niektórymi koncertowymi CD) pięć głośników będzie się kurzyła. Teoretycznie można sklonować kanały przednie na resztę, lecz z naturalnością ma to niewiele wspólnego. Trudno mi powiedzieć, bo nie zwracałem na to uwagi, ale chyba w przypadku filmów na płytach, zwykle mamy do czynienia tylko z 6 kanałami. Natomiast nowe gry winny bez problemu obsłużyć cały zestaw, ale jeśli chcesz grać na słuch, to słuchawki dużo lepiej się sprawią niż satelity z martwymi strefami.

Oprócz powyższego niebagatelną sprawą jest odpowiednie rozmieszczenie głośników, w odpowiedni sposób, w odpowiednio dużym pokoju...

Więc tak co do muzyki wiem że muzyka działa tylko w stereo ale jest też możliwość jak to robię na swoich starych 5.1 że grają wszystkie, co tyczy się filmów to że obsługują 6 kanałów to nie miałem pojęcia, a gry oczywiście w fpp gram czasami ale częściej gram w gry crpg. Natomiast to jak należy takie głośniki ustawiać to wiem jak i gdzie powinny stać, a mój pokój jest raczej mały 3x3m2. Karta dźwiękowa zintegrowana, wystarczy spojrzeć w mobo :) Dlaczego 7.1 ?? ponieważ chciałem sprawdzić coś innego teraz niż głośniki 5.1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Karta dźwiękowa zintegrowana, wystarczy spojrzeć w mobo :)

Może mam wyłączone wyświetlanie sygnatur ;)? Zresztą nie powinieneś pozwalać nam się domyślać.

 

I jeszcze coś mi przyszło do głowy. Zwróć uwagę ile masz ogólnie modeli 7.1, a teraz przefiltruj to jeszcze przez posiadany budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mam wyłączone wyświetlanie sygnatur ;)? Zresztą nie powinieneś pozwalać nam się domyślać.

 

I jeszcze coś mi przyszło do głowy. Zwróć uwagę ile masz ogólnie modeli 7.1, a teraz przefiltruj to jeszcze przez posiadany budżet.

Mobo to Asus P5K, aż tak się tym nie interesowałem ile jest takich modeli i na cenach głośników aż tak się nie znam, jeżeli kolega uważa że 5.1 będą znacznie lepszym wyjściem od 7.1 to ok jestem gotowy na kompromisy, tyle że prosił bym też o podanie firmy i modelu który w przedziale cenowym do max 300 zł był by najlepszym wyjściem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo to Asus P5K, aż tak się tym nie interesowałem ile jest takich modeli i na cenach głośników aż tak się nie znam, jeżeli kolega uważa że 5.1 będą znacznie lepszym wyjściem od 7.1 to ok jestem gotowy na kompromisy, tyle że prosił bym też o podanie firmy i modelu który w przedziale cenowym do max 300 zł był by najlepszym wyjściem

Przynajmniej integra obsługuje 8 kanałów.

Rób jak chcesz, może jakiś sprzęt 7.1 z drugiej ręki znajdziesz i tym samym zmieścisz się w budżecie i zamierzeniach. Z zestawami 5.1 jest podobnie jak z ostatnich tematów na forum: różne Geniusy, używane Gigaworksy bądź Logitechy, Microlaby fc730.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej integra obsługuje 8 kanałów.

Rób jak chcesz, może jakiś sprzęt 7.1 z drugiej ręki znajdziesz i tym samym zmieścisz się w budżecie i zamierzeniach. Z zestawami 5.1 jest podobnie jak z ostatnich tematów na forum: różne Geniusy, używane Gigaworksy bądź Logitechy, Microlaby fc730.

Miałem na myśli nowe głośniki a nie używane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie został ci tylko jeden szczegół do wywnioskowania i wszystko będzie jasne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dziwne jest to ze kiedyś właśnie za 200 zl kupowałem głośniki 5.1, więc nie wiem czemu teraz miał bym problem żeby kupić ?? Creative z serii T tyle że już nie pamiętam dokładnej nazwy, satelitki plastikowe, podłączane za pomocą kabla, zaś subufer obudowę ma wykonaną z drewna + pilot, cały zestaw gra dosyć głośno, jakość dźwięku zadowalająca, nawet bym powiedział ze dobra, więc skoro wtedy była możliwość kupienia takich głośników to nie wiem czemu dziś było by to nie możliwe. Postanawiam kupić coś nowego ponieważ zestaw zaczyna się powoli psuć ze starości pilot często odmawia posłuszeństwa, głośniki czasami z siebie wydaja piszczenie ciche ale słychać, w subuferze czasami nie stykają wtyczki do kabli i zeby grały mi wszystki głośniki muszę je ścisnąć gumką, plus samo to że jak podgłaszam dźwięk do max to słychać brzęczenie a kiedys tego nie było zestaw w tej chwili ma około 3-4 lat może więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geniusy grają super :thumbup:

Jednak dobry stosunek brzmienia do ceny przyćmiewa awaryjność.

 

Tylko dziwne jest to ze kiedyś właśnie za 200 zl kupowałem głośniki 5.1, więc nie wiem czemu teraz miał bym problem żeby kupić ?

Kupić coś, a kupić dobrze, to jest różnica. Jeśli tak podchodzisz do tematu, to nabądź głośniki wedle własnego uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli nowe głośniki a nie używane :)

nie wiem czemu teraz miał bym problem żeby kupić ??

Bo nadal nie wiesz co to za szczegół o którym pisał Varamir. Gdybyś zamiast czekać aż inni odwalą za Ciebie całą robotę, choć rzucił okiem na ofertę w sklepach, to dowiedziałbyś się co to za szczegół :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sasiaduq

Co powiesz na Logitech x530? lub Logitech Z506 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nadal nie wiesz co to za szczegół o którym pisał Varamir. Gdybyś zamiast czekać aż inni odwalą za Ciebie całą robotę, choć rzucił okiem na ofertę w sklepach, to dowiedziałbyś się co to za szczegół :P

Tak wiem co to za szczegół, tyle że nie mogę tego pojąć że wtedy głośniki w tej cenie były dostępne, a teraz jak tu niektórzy piszą ich nie ma, po zaledwie 3-4 latach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nadal nie wiesz -.-" mówiąc wprost: nic wartego uwagi nie kupisz. A że jesteśmy tu doradzać z sensem (lub chociaż się staramy), więc nie dostaniesz propozycji syfu pokroju wymienionych wyżej X530. Możesz brać co chcesz. Ale nikt (w większości - sam miałem x530 i wiem co to za badziewie) Ci tego nie poleci. Propozycje sensownych rozwiązań masz powyżej.

 

 

I przeraża mnie Twoja sprawność wyciągania wniosków... Nietopyrz już to nawet napisał ;/ I popieram. Wiesz lepiej: kup sobie sam ;)

 

Kupić coś, a kupić dobrze, to jest różnica. Jeśli tak podchodzisz do tematu, to nabądź głośniki wedle własnego uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nadal nie wiesz -.-" mówiąc wprost: nic wartego uwagi nie kupisz. A że jesteśmy tu doradzać z sensem (lub chociaż się staramy), więc nie dostaniesz propozycji syfu pokroju wymienionych wyżej X530. Możesz brać co chcesz. Ale nikt (w większości - sam miałem x530 i wiem co to za badziewie) Ci tego nie poleci. Propozycje sensownych rozwiązań masz powyżej.

 

 

I przeraża mnie Twoja sprawność wyciągania wniosków... Nietopyrz już to przecież napisał ;/

 

A mnie twoja czepliwość, ale temat nie o tym wiec pozostawimy to.

Ehh widać jednak że będę musiał, uzbierać trochę kasy by można było kupić coś sensownego, wczoraj jak byłem w sklepie widziałem jedyny sensowny zestaw 5.1 Logitech Z906, tyle że cena jest masakryczna, prawie 1400 zł ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/glosniki-creative-gigaworks-s750-7-1-bcm-wroclaw-i1952469195.html - możesz spróbować szczęścia, ale na pewno ich cena godzinę przed końcem poszybuje w górę :)

 

Za 300 zł to dziś kupisz dobre stereo, średnie 2.1 - a właśnie jak lubisz grać i oglądać filmy to 2.1 powinno ci wystarczyć.

 

Niedawno w MM widziałem Logitechy Z5500 za 999 zł ale to też tylko 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również tłumaczyłem po PW ale autor się uparł i stawia na swoje gdzie argumenty są w sumie niezbyt konkretne, ale co kto lubi, nie nasza kasa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geniusy mam od dwóch lat i jeszcze nic się w nich nie zepsuło. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geniusy mam od dwóch lat i jeszcze nic się w nich nie zepsuło. ;)

Natomiast ja wśród znajomych oglądałem popsute zestawy zarówno 2.0, jak i 5.1. I niezliczone razy czytałem o usterkach w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również tłumaczyłem po PW ale autor się uparł i stawia na swoje gdzie argumenty są w sumie niezbyt konkretne, ale co kto lubi, nie nasza kasa :E

Ja się nie upieram czy wybierać głośniki 7.1 czy 5.1 ale jeżeli chodzi o słuchawki, większy komfort czuje słuchając coś przez głośniki i nie przemęczając sobie słuchu tak bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...