Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

john_007

Dragon Ball Kai vs Z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :]

Mam pytańko do osób które oglądały DB Z oraz Kai, mianowicie własnie po raz któryś mam zamiar oglądnąc DB :) zaczynam sobie od zwykłego DB ale nie wiem co poźniej wybrac ?? Wedlug was DB Kai warty jest obejrzenia ??

Chodzi mi przedewszystkim o to czy w Kai nadal można poczuć klimat Zetki, bo wiadomo nowa technika animacji itp itd..

Ogólnie jakie są wasze odczucia wobec DB KAi w stosunku do Z :]

 

P.S. Muzyka jest całkiem nowa ?? Chodzi mi o wersje japońską bo angielskie dialogi niestety nigdy nie pasowały mi do DB, a wersji Francuskiej chyba DB Kai nie ma :(

 

Pozdrawiam i czekam na wasze komentarze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Moje odczucia są takie, że kai jest skrócone o połowę, lepszej jakości, ale jeśli chcesz poznać całą historię to oglądaj z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia są takie, że kai jest skrócone o połowę, lepszej jakości, ale jeśli chcesz poznać całą historię to oglądaj z.

Witam :]

Mam pytańko do osób które oglądały DB Z oraz Kai, mianowicie własnie po raz któryś mam zamiar oglądnąc DB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kai nie ma tego klimatu co Z. Co prawda widziałem tylko kilka odcinków ale czuje się, że jest to ściśnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kai jest dobre dla przypomnienia sobie o co chodziło w Zetce.

Co do tej nowej technologii animacji... to jak dla mnie po prostu podkręcili rozdziałkę oraz kolorki. Oczywiście jest kilka scen, w których widać, że jest poprawione np. oświetlenie, ale jest ich b. mało (chyba, że ja mam kiepski wzrok do tych rzeczy). Wersję Kai, którą oglądałem to 720p. Aha i w Kai nie masz rozdziału z Buu :( .

 

Kai kończy się na odlocie Trunka do przyszłości, w sumie jest 97 odcinków

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i w Kai nie masz rozdziału z Buu :( .

Podobno coś tam klecą z Sagą Buu, niby w kwietniu premiera. Chodzą słuchy, że ma być to zupełnie coś nowego, a nie przerobione Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej obejrzeć Z-etke.. Dodam taką nowinkę że robią ponoć całą serie Z w jakości HD.. nie chodzi o serie Kai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, po co by robili by Z skoro robią KAI.

BTW, czy ktoś wie może czy są wszystkie odcinki DB KAI po francusku ?? Bo znalazłem 1 odcinek po francusku a jak wiadomo najlepiej oglądac DB w tym języku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, czy ktoś wie może czy są wszystkie odcinki DB KAI po francusku ?? Bo znalazłem 1 odcinek po francusku a jak wiadomo najlepiej oglądac DB w tym języku ;]

Zawsze najlepiej oglądać anime w oryginalnym języku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, po co by robili by Z skoro robią KAI.

BTW, czy ktoś wie może czy są wszystkie odcinki DB KAI po francusku ?? Bo znalazłem 1 odcinek po francusku a jak wiadomo najlepiej oglądac DB w tym języku ;]

 

 

Francuski kojarzy Ci się po prostu z polską wersją, tworzoną własnie z tej żabojadzkiej. Do dziś niektórzy myślą, że główny bohater serii ma na imię Songo :E

 

Mnie się natomiast kojarzy ona jedynie z ogromną cenzurą. DB tylko w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Dragonball Kai to jest Dragonball Z bez fillerów oraz sagi o Buu w lepszej oprawie:)

W Kai nie uświadczysz sztucznie wydłużanych walk, które trwały nawet po kilkanaście odcinków w przydaku Z :E Moim zdaniem to zmiany na plus nie mówiąc o wywaleniu nudnych fillerów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą dwa lata temu wyszedł nowy odcinek, trwa 18 minut. Pokazuje skąd Friza wiedział że sayianie mogą zmienić się w super saiyan. Dlatego w kinówce zniszczył ich planetę i pozabijał prawie wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz warto obejrzeć Kai, żeby przygotować się do Dragon Ball Super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kiedy to ma być?

 

Kai nie ma tego klimatu co Z. Co prawda widziałem tylko kilka odcinków ale czuje się, że jest to ściśnięte.

Wg. mnie ma lepszy. Teksty są zmienione, mniej gadają (ze względu na ucięte odcinki), a więcej walczą + oglądałem Z w wersji francuskiej, a japońska mi się bardziej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kiedy to ma być?

Już jest. Drugi odcinek chyba nawet.

 

 

Wg. mnie ma lepszy. Teksty są zmienione, mniej gadają (ze względu na ucięte odcinki), a więcej walczą + oglądałem Z w wersji francuskiej, a japońska mi się bardziej podoba.

Oglądałem w TV i oglądałem w wersji JP. Później widziałem kilka odcinków Kai.

Bardzo prawdopodobne, że przemawia przeze mnie sentyment ale dalej twierdzę, że Z jakoś lepiej mi się oglądało mimo tych wszystkich dłużyzn. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Własnie obejrzałem 2 odcinki i co oni chcą rozdrobnić ostatnią kinówkę na TV? To było by dość słabe. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy nigdy nie były wliczane do kanonu.

Także z tego co rozumiem tu będzie przedstawiona inna wizja spotkania z tym króliko-kotem czy co to tam jest. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Własnie obejrzałem 2 odcinki i co oni chcą rozdrobnić ostatnią kinówkę na TV? To było by dość słabe. :(

Tylko przez pierwsze odcinki będzie taka powtórka z BoG, potem zaczyna się jazda z nową hisotrią i bohaterami. Pewnie taki ukłon dla tych co kinówek nie oglądali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co Dragon Ball Super jest bardzo slaby. Nic sie dzieje, i fabula nudna. Lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co Dragon Ball Super jest bardzo slaby. Nic sie dzieje, i fabula nudna. Lipa.

 

Wyszły dopiero 3 odcinki... ty tak na serio? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee polubiliśmy dragon bala za podróż son goku po świecie jak biegał od wioski do wioski a nie za walkę gdzie było parę kresek z freeza cellem albo majin buu niby trenowali specjalnie na nich ale to przez podróż było ciekawie seria kai obdarła dragon bala z tego co najcenniejsze a seria super to zasługa komputera niż pracy ołówkiem ale takie czasy taniej wychodzi

 

eeee polubiliśmy dragon bala za podróż son goku po świecie jak biegał od wioski do wioski a nie za walkę gdzie było parę kresek z freeza cellem albo majin buu niby trenowali specjalnie na nich ale to przez podróż było ciekawie seria kai obdarła dragon bala z tego co najcenniejsze a seria super to zasługa komputera niż pracy ołówkiem ale takie czasy taniej wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie na etapie oglądania Kai w jakości HD z amerykańskim dubbingiem - dodam tu od razu że wypada on wg mnie ZNACZNIE lepiej od oryginalnego japońskiego, którego jakoś nie trawię. Już francuski jest dla mnie dużo bardziej przyjemniejszy :) Zetkę oglądałem grube lata temu w RTL 7, więc szczerze to za wiele z tego już nie pamiętam. Kai jest świetne właśnie dla odświeżenia sobie całości dla kogoś, kto jarał się zetką dawno temu w szkolnych czasach. Jest podrasowany technicznie i co najważniejsze wywalone są odcinki oraz sceny nic nie wnoszące do fabuły oraz, co najważniejsze, nie budujące klimatu. A było takich sporo, nawet całych odcinków. Super oglądałem pierwsze 5 odcinków - jak na razie serial rozwija wątek z filmu Battle of Gods, nie wychodzi to w sumie jakoś źle, ale też jajec nie urywa. Zobaczymy jak będzie dalej. Sam film generalnie był dla mnie kaszanką więc po serialu wiele więcej się nie spodziewam.

 

Aha, Kai ogląda mi się świetnie, tylko co poradzić na żonę która śmieje się że bajki oglądam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszły dopiero 3 odcinki... ty tak na serio? :E

ep6 i serio bieda straszna. Obok zetki to coś nawet nie stało. Taki Frieza miał jakiś motyw, kot chce tylko się nażreć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...