Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Aligator911

brak wskazań z baterii w Dell D620

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem dzisiaj laptopa Dell D620 i wszystko działa ok z wyjątkiem baterii i touchpada (ale sporadyczne przeskoki o 1,3 ekranu w różne strony podczas przeciągania kursora, to pewnie wina samego touchpada). Bateria była niewiadomej jakości i nie podlega żadnej gwarancji. Po podłączeniu i naładowaniu wskaźnik na niej wskazuje max (ale po parunastu minutach już nic nie wskazuje), ale problem pojawia się w samym laptopie (w ogóle nie widzi jej, ani w BIOSie ani w Windowsie). Po odłączeniu kabla zasilania w windowsie nadal wskazuje że podłączony jest kabel zasilania oraz pisze że bateria jest "nieobecna", wskaźnik na obudowie świeci na pomarańczowo (podczas ładowania baterii świecił na zielono a później całkowicie zgasł). Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy - wino po stronie baterii czy raczej laptopa? Niestety nie mam gdzie dorwać takiego samego laptopa ani baterii, żeby spróbować przekładać :(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bateria zapewne jest uszkodzona

 

w dellach można sprawdzić które ogniwa baterii są wadliwe, wystarczy kilka sekund trzymać wcisniety przycisk na baterii i jak zamrugają wszystkie diody to jest ok a jak jakaś się nie pali to wiadomo że odpowiadające jej ogniwo jest uszkodzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie napisałeś jak wygląda stan baterii, czy ona w ogóle trzyma i jak długo. Nie zdziwiłbym się jakby już dawno zdechła, u mnie w d620 bateria padła bardzo szybko i obecnie wisi pod zasilaniem cały czas(zresztą ten lapek i tak nie jest zbyt przenośny:P). Aha równie dobrze bateria może nie być oryginalna i stąd brak diagnostyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po naładowaniu bateria z minimalnym obciążeniem wytrzymała ok. 30 minut.

Oznaczenie na baterii to PC764 i wygląda na oryginalną, choć znawcą jednak nie jestem ;) Z tego co czytałem to bateria ta posiada 6 ogniw a diod jest 5 więc czy aby na pewno odpowiadają one ogniwom? Gdy trzymałem rozładowaną to żadna nie świeciła, sprawdzając podczas ładowania też żadne nie świeciły, dopiero po naładowaniu świeciły wszystkie (oczywiście przy trzymaniu tego przycisku testowania baterii), nie było sytuacji żeby którakolwiek migała.

Gdybym miał 100% pewności że to wina baterii to by było ok, gdyż liczyłem się z tym, że bateria będzie do wymiany, ale wolałbym mieć pewność że wina w 100% nie leży po stronie laptopa (by móc zamawiać nową baterię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić della ode mnie byś nie miał żadnych problemów ;P

Co do baterii to uszkodzona elektronika pewnie trafiła ci się made in japan i w tych baterii nie widzi ale ładuje i działa. Touchpad była taka rewizja, że przycinała jak się sterowników nie wgrało po instalacji sterów wszystko oki jeśli nie touchpad do wymiany.Zobacz czy zasilacz oryginalny jeśli nie też może powodować problemy z touchpadem.

 

bateria zapewne jest uszkodzona

 

w dellach można sprawdzić które ogniwa baterii są wadliwe, wystarczy kilka sekund trzymać wcisniety przycisk na baterii i jak zamrugają wszystkie diody to jest ok a jak jakaś się nie pali to wiadomo że odpowiadające jej ogniwo jest uszkodzone

 

Jest odwrotnie po przytrzymaniu testera jak zaświeci się dioda oznacza że stopień zużycia wynosi ponad 20% i więcej się zaświeci tym bardziej zużyta bateria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj miałem odbiór na miejscu :)

Faktycznie bateria i zasilacz są produkcji chińskiej :/ chociaż wszędzie jest oznaczenie "Dell".

v6ahmzywu7bu_t.jpg

e7dm2j6jyatp_t.jpg

Bateria jednak po naładowaniu świeci wszystkimi diodami, a po małym rozładowaniu już żadna dioda się nie zapala.

Nie umiem znaleźć nigdzie w okolicy kogoś z takim laptopem lub z bateriami do sprzedania, a zamawiać i dopiero wtedy sprawdzać czy wina jest po stronie laptopa (żeby ewentualnie oddać na gwarancji) czy baterii to trochę ryzykowne.

Szukałem na stronie Dell ale nigdzie nie widziałem sterowników do touchpada, co najwyżej do myszki optycznej, której tutaj itak nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria i zasilacz jest oryginalna. Wymień baterię i będzie wszystko oki. Wina jest po stronie baterii, układ zasilania w tych dellach jest bardzo mocny i jego uszkodzenie to naprawdę rzadkość. Jak chcesz mogę dać namiar na bardzo dobre zamienniki.

 

 

Stery do touchpada:KLICK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd je wziąłeś, ale po instalacji od razu różnica, nawet udało się dołożyć pasek przewijania który nie jest wyszczególniony na touchpadzie, od razu lecą do archiwum by się nie zgubiły :) WIELKIE DZIĘKI ;)

Zaufam jednak bez sprawdzania, że to wina baterii więc byłbym wdzięczny za polecenie jakiejś - w sumie zależy od jakości i ceny (jaka różnica) - którą lepiej wybrać. Prosiłbym o wskazówki :) W sumie widziałem że jednak są różne pojemności, ale jak to się przekłada na rzeczywistość...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zamienników to polecam: KLICK! zamawiam u tego łepka baterie w hurtowych ilościach i jak na razie spisują się bardzo dobrze. Nie było jeszcze ani jednej reklamacji.

 

Tu masz oryginał: KLICK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ile mniej więcej laptop wytrzymuje na takiej baterii? Widać, że jest to raczej standardowa pojemność ale za to sprawdzona, to mówisz że w długości pracy czy żywotności nie widać pomiędzy oryginałem a zamiennikiem?

Ciekawe jak się sprawuję baterie o większej pojemności, których jest trochę na allegro... np. ta czy w ogóle widać różnie i co z jej żywotnością. Większa pojemność, to już chyba za dużo by wystawała z przodu laptopa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta bateria co podałeś w linku to jest dziadostwo. Czasami laptop na niej nie chce się uruchomić nawet gdy jest naładowana w pełni.

Standardowa bateria w D620 posiada 56Wh na niej lapek wytrzymuje 2 - 4h w zależności co robisz

Zamiennik który podałem ma 44Wh wytrzymuje 2 - 3h

Bateria o zwiększonej pojemności ma 85Wh wytrzymuje do 7h i ta wystaje z obudowy KLICK!

 

Ta o zwiększonej pojemności ma sens gdy naprawdę potrzebujesz długiej pracy na baterii. W innym wypadku inwestowanie w nią jest bez sensu.

 

I tak ogólnie ostatnia seria oryginalnych baterii do D620 była wyprodukowana pod koniec 2010 czyli kupując nową oryginalną baterię ta bateria ma już rok. Jednak i tak jak najbardziej polecam oryginał. Ewentualnie zamiennik jaki podałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie baterii kiepskiej jakości jest od roku jakiś wysyp .. a ucierpiały te od della

Na początku 2011 kupiłem baterię do D410 , jakiś zamiennik .. przez pierwsze 3 miechy było super .. a potem jej żywotność spadła o połowę ..

Więc albo oryginał (ciężko go znaleźć w super stanie) albo drogi zamiennik (np white energy) ...

Baterie typu extended owszem oferują większą pojemność ale waga wtedy też wzrasta konkretnie ..

W sumie lepiej kupić taką baterię zamiast napędu jako dodatkową , wtedy do 6 godzin dobijemy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu przyszła bateria (zamiennik) i problem z wykrywaniem jej zniknął ;) Co prawda nie pasuje idealnie (małe problemy z zatrzaskiwaniem jej w gnieździe) ale coś za coś. Za różnicę cen pomiędzy oryginałem a zamiennikiem może uda mi się znaleźć jakąś używaną baterię do gniazda zamiast napędu optycznego.

Zastanawia mnie jeszcze jak w tym modelu wygląda praca z zasilaczem - czy siedząc sobie w pokoju i mając dostęp do zasilacza należałoby odłączyć baterię i pracować tylko na zasilaczu? Czytałem że niektóre laptopy po naładowaniu baterii odłączają ją i korzystają tylko z zasilacza, ale trudno znaleźć informacje jak wygląda to w tym modelu.

Przy okazji wymiany pamięci zauważyłem że z ekranu (nie wiem czy z matrycy czy jakaś antenka w obudowie, gdyż nie otwierałem obudowy) wychodzi jeden kabelek i jego wtyczka sięga do pamięci RAM, wtyczka jest taka jak przy kabelkach które idą do karty WIFI czy karty HSDPA, ale tutaj jest on tylko jeden. Na poniższym zdjęciu (kiepska jakość gdyż robione tylko telefonem) zaznaczyłem gdzie się kończy, jest na nim gumowa osłonka żeby się nie stykał nigdzie więc nie widać dokładnie. Wie ktoś do czego może on służyć - gdzie mógłby być ewentualnie podłączony?

123408.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pracy na zasilaczu nie ma co wyciągać baterii chyba że zamierzasz pracować bez baterii kilka miesięcy bez przerwy. Po naładowaniu baterii, ładowanie jest rozłączane i lapek pracuje na zasilaczu. Ten trzeci kabelek antenowy przeznaczony jest do karty wifi, która posiada trzy złącza antenowe. Taka jak np:TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na zdjęciu widać gniazdo na modem HDSPA a dokładniej modem WWAN ma własne kabelki (lewy dolny róg) , co do 3 antenki .. są karty Wifi które pracują w standardzie N i to one zazwyczaj korzystają z 3 antenek ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...