Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Gordon Lameman

był FAQ i nie ma FAQ

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś ile sklep ma czasu na zwrot pieniędzy przy braku towaru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie nieustosunkowania się na moja reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową. Sprzedawca miał na to 14 dni lecz tego nie zrobił. Więc chcę iść do niego z pismem w którym wzywam go do spełnienia mojego zadania tj. wymianę towaru na nowy. Czy termin wymianu towaru na nowy ustalam ja ? czy sprzedawca ? czy na drodze jakiejś ugody ? Nigdzie nie jest to określone, a bynajmniej ja nie znalazłem. Proszę o szybką poradę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chyba też jest termin "bez zbędnej zwłoki", która nigdzie nie jest określona. Myślę, że po 7 dniach od momentu upłynięcia terminu odpowiedzi - sprzedawca nie odpowiedział, więc na mocy ustawy reklamacja jest zasadna - można wysłać ponaglenie z wyznaczeniem ostatecznego terminu np. kolejne 7 dni - na spełnienie Twojego roszczenia pod groźbą skierowania sprawy do sądu. łącznie da to sprzedawcy 14 dni od momentu upłynięcia terminu odpowiedzi na Twoją reklamację, a więc czas w moim odczuciu słuszny i racjonalny. Potem już wiadomo - sąd. Tak ja bym to rozegrał.

 

Myślę, że Rzecznik Praw Konsumenta powinien udzielić Ci tutaj kompetentnych odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli chodzi o reklamację z powodu niezgodności i dowód zakupu, może to być mail od allegro PayU, że wpłata została dokonana+ potwierdzenie przelewu na rachunek payu z tytułem nr aukcji z banku?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Tak, to dobry dowód ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę zwrócić używany towar bez podawania przyczyny? Zakupiony na allegro poprzez Kup Teraz. Stan taki w jakim go otrzymałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g) Czas rozpatrzenia reklamacji gwarancyjnej

Kodeks cywilny nie określa także w sposób klarowny czasu w jakim należy rozpatrzyć taką reklamację, a mówi jedynie, że powinno to nastąpić w odpowiednim terminie, co znowu oznacza, że czas powinien zostać określony w warunkach Gwarancji. Co jest istotne to to, że w przypadku wymiany towaru na nowy czas Gwarancji biegnie na nowo, a w przypadku naprawy ulega on przedłużeniu o czas pobytu w serwisie gwarancyjnym, chyba, że naprawa była istotna.

 

Raczej powinno się w miejscu "chyba" znaleźć słowo "jeśli". Z drugiej strony jakie to ma dla mnie znaczenie jak i tak nie miałem telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

g) Czas rozpatrzenia reklamacji gwarancyjnej

Kodeks cywilny nie określa także w sposób klarowny czasu w jakim należy rozpatrzyć taką reklamację, a mówi jedynie, że powinno to nastąpić w odpowiednim terminie, co znowu oznacza, że czas powinien zostać określony w warunkach Gwarancji. Co jest istotne to to, że w przypadku wymiany towaru na nowy czas Gwarancji biegnie na nowo, a w przypadku naprawy ulega on przedłużeniu o czas pobytu w serwisie gwarancyjnym, chyba, że naprawa była istotna.

 

Raczej powinno się w miejscu "chyba" znaleźć słowo "jeśli". Z drugiej strony jakie to ma dla mnie znaczenie jak i tak nie miałem telefonu.

Chodzi o to, że jeśli naprawa jest istotna (np. wymiana płyty głównej) to gwarancja leci od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy liczymy 14 dni w przypadku niezgodności z umową?

Mam na opcji śledzenia poczty polskiej, że przesyłka została odebrana 20.09, od tego dnia liczy się 14 dni?

Ile później mają czasu na naprawienie/wymianę, jeśli nie odpiszą w ciągu tych 14 dni? Bo rozumiem, że gdy nie odpiszą, przyjmuję, że zgodzili się na moje warunki, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Tak, od tej daty to licz. 7 października atakuj ich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się wcześniej z datą i już w piątek mija 14 dzień, dlatego do tego czasu powinni odpisać, póki co tego nie zrobili.

Co robić w takim wypadku, bo wątpię,że ostatniego dnia nagle mi odpiszą.

Jak nie odpiszą to co, uznaję, że zaakceptowali moje żądanie?

Przypomnieć im, że za x dni mija 14 dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie 2012-10-26 kupiłem dla córki plecak ,miała wcześniej tornister tej firmy i służył dzielnie 3 lata więc kupiłem w tej samej firmie plecak szkolny .A że firma jest Polska to też pieniądz zostanie w kraju -pomyślałem .Po trzech dniach zamek się zepsuł, a po 5 dniach wszystkie się po zamknięciu rozłaziły ,wysłałem na reklamację wymienili na nowe . W czerwcu znowu się sytuacja powtórzyła ,a że koniec roku był blisko to córka jakoś w zastępczym dała rade do końca roku śmigać . 2 września tego roku znowu wysłałem plecak do naprawy i wrócił znowu naprawiony 19 września- a 1 października córka mówi że znowu się zamek rozłazi . Napisałem maila do producenta że zamek po raz kolejny się zepsuł i że koszt wysyłek na gwarancję niedługo przekroczy koszt plecaka , i że za każdym razem trzeba około 2 tygodni czekać na obrót plecaka ,, ja -oni- ja ''i to się wiąże że i tak muszę dla córki organizować plecak zastępczy .Chodziło mi o to żeby wysłali mi plecak nowy bez wady zamka a ja im odeślę wtedy ten zepsuty niech sobie robią z nim co chcą .Ale oni mi odesłali odpowiedź że nie są komisem i że nie będą mieli co zrobić ze starym plecakiem żebym wysłał ponownie do naprawy.

I teraz moje pytanie - czy mogę zażądać wymiany na nowy bez wad ,lub prosić o zwrot pieniędzy ? I które pismo im należy wysłać ?

 

napisałem ponownie do nich że w takim razie odeslę im plecak w ramach ,,niezgodności towaru z opisem '' - i pani która ze mną korespondowała uderzyła do szefa a ten kazał niezwłocznie wysłac nowy plecak a stary wyrzucić i właśnie dzisiaj kurier przywiózł nowy plecak :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałeś reklamacje z tytułu niezgodności z umową czy na gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w sklepie internetowym x-kom laptopa okazało się ze ma uszkodzona kartę graficzną. Bylem dzisiaj w salonie stacjonarnym tej firmy i odmówili przyjęcia z tytułu niezgodności towaru z umową, czy jest to zgodne z prawem? Wydaje mi się że tak ale wole się upewnić. Na fakturze mam adres sklepu internetowego w Częstochowie oraz dane firmy również w Częstochowie ale pod innym adresem. Sprzęt próbowałem oddać w Warszawie.

Spytałem również czy przyjmą towar na gwarancję tez nie było takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałeś reklamacje z tytułu niezgodności z umową czy na gwarancje?

 

Dwa razy wysyłałem na gwarancję -teraz się psuje po raz trzeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy wysyłałem na gwarancję -teraz się psuje po raz trzeci

Moim zdaniem powinieneś złożyć reklamacje z tytułu niezgodności z umową do sprzedawcy, z żądaniem wymiany na nowy.

 

"Kupiłem w sklepie internetowym x-kom laptopa okazało się ze ma uszkodzona kartę graficzną. Bylem dzisiaj w salonie stacjonarnym tej firmy i odmówili przyjęcia z tytułu niezgodności towaru z umową, czy jest to zgodne z prawem? Wydaje mi się że tak ale wole się upewnić. Na fakturze mam adres sklepu internetowego w Częstochowie oraz dane firmy również w Częstochowie ale pod innym adresem. Sprzęt próbowałem oddać w Warszawie.

Spytałem również czy przyjmą towar na gwarancję tez nie było takiej możliwości.

"

 

Sprzedawca ma obowiązek przyjąć zgłoszenie reklamacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca był sklep internetowy a sklep stacjonarny twierdzi ze nie ma dostępu do danych w systemie. Jeśli nie mają to mogą to przesłać, mnie juz to nie interesuje czy mógłbyś podać podstawę prawną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamację niezgodności z umową, zgodnie z ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, składasz u sprzedawcy. Chodzi tu oczywiście nie o sklepowego, tylko o firmę, która ci go sprzedała. Bywa, że takie sklepy stacjonarne większych sieci działają na zasadzie franczyzy - wtedy będzie to inna firma niż ta, która prowadzi sklep internetowy.

 

Zwrócić powinieneś się dokładnie do tej firmy, która jest wskazana na paragonie lub fakturze. To jest w twoim przypadku sprzedawca. Czyli inaczej mówiąc, laptopa wysyłasz pocztą do Częstochowy - chyba że wyślą ci po niego kuriera. W każdym razie wszystko załatwiasz z Częstochową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie spojrzałem w KRS i są to dwie różne firmy więc oddział w Warszawie nie jest w tym przypadku sprzedawcą. Ten link mówi o naprawie gwarancyjnej nie niezgodności towaru z Umową poczytam jeszcze jak szybko i czy skutecznie działa serwis Acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli mój zegarek w wyniku upadku "stracił" cyferkę tzn. odpadła (odkleiła się) ona od tarczy i lata luzem w kopercie to mam szansę na gwarancję (niby z mojej winy ale odpadająca cyferka? lol2.gif)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanse masz zawsze, ale to, jak by nie było, uszkodzenie z twojej winy, więc wątpię by ktoś to uznał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam bo owszem z mojej winy ale "uszkodzenie" jest takie "dziwne" że mogliby uznać. Tylko sam nie wiem, bo nie jestem pewien a szkoda mi go wysyłać jakby było pewne że mi nie uznają (w tym czasie jakiś zegarmistrz by mi przykleił) :P.

 

Edit: No ale chyba spróbuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie, jeśli oddam coś na gwarancję i producent wymieni mi to na nowy produkt to czy gwarancja nalicza się od nowa? Jest to jakoś unormowane prawem czy każdy producent sam ustala reguły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...