Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Gordon Lameman

był FAQ i nie ma FAQ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Return of  Gordon Lameman

i cyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towar został wysłany na gwarancję. Reklamacja została rozpatrzona, sprzedawca twierdzi, że towar wysłał, następnie mówi, że towar do niego wrócił (błędny adres) Kontakt ze sprzedającym się urywa. Co robić w takim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie śmiecić w temacie o "Luźne fotografów rozmowy"

To napiszę tutaj moje problemy z realizacją REKLAMACJI z tytułu 2-letniej odpowiedzialności sprzedawcy za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową

 

Tak jak Gordon radził ta forma będzie najlepsza jeśli skończyła mi się gwarancja .

 

Wzór pisma wziąłem stąd , ewentualnie jeśli trzeba to mogę zmienić .

 

REKLAMACJA

 

Otóż byłem osobiście im przekazać to pismo i co usłyszałem ??

 

Szyderczy śmiech i odpowiedź ze oni tego nie przyjmą gdyż według nich ich jeśli wada została wykryta w ciągu pół roku to wtedy owszem jest taka odpowiedzialność sprzedawcy ale tylko roczna , potem przechodzi na odpowiedzialność sprzedawcy .

Powiedzieli że mogą nawet iść z tym na ekspertyze żeby sprawdzic czy tak faktycznie jest , ze wada byłą fabryczna według tego co powiedzieli .

 

Czy mi sie zdaje czy oni pomylili tą REKLAMACJE z czyms innym ???

 

Na moje tłumaczenie że doskonale wiem jak jest bo byłem w Federacji Konsumentów ( faktycznie tam byłem wizytą w tym sklepie , by upewnić się żę dobre pismo mam ) i że mam nawet kontakt z prawnikiem ( tu także tak jest bo w końcu prawnik na forum tez się liczy ) i że powinni przyjąć to pismo a jak nie to wyślę pocztą .

Więc odpowiedzieli że nie ma takiej możliwośći by to przyjęli i mogę sobie wysyłać pocztą jak chce .

Ja im powiedziałem że co im szkodzi , bo przyjęcie pisma to raz a odpowiedź na pismo to drugie i nawet jak wyślę poczta to i tak mam dowód że wysłałem więc dla mnie to i lepiej co wy z tym potem zrobicie ( bo z ich rozumowania to oni to pewnie wywalą do kosza bez czytania - hehe dla mnie tym lepiej bo będę miał chyba podstawy do zerwania umowy i żądania zwrotu pieniędzy )

 

 

Teraz czytając FAQ nigdzie nie widze o tym co sprzedawca gadał ( jeśli wada wynikła w ciągu roku i tym podobne )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okres odpowiedzialności sprzedawcy może być skrócony z dwóch lat o maksymalnie rok przy sprzedaży rzeczy używanej - za zgodą kupującego. Jeśli sprzedawca nie ma żadnego papieru, że się na to zgodziłeś, to nie może ci nic zrobić.

 

To pismo nie jest do końca dobre, bo 14 dni roboczych od otrzymania pisma sklep ma na decyzję o tym, czy reklamację przyjmuje, czy nie. Potem powinien rzecz naprawić lub wymienić na nową w umówionym terminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okres odpowiedzialności sprzedawcy może być skrócony z dwóch lat do maksymalnie roku przy sprzedaży rzeczy używanej - za zgodą kupującego. Jeśli sprzedawca nie ma żadnego papieru, że się na to zgodziłeś, to nie może ci nic zrobić.

 

Rzecz była nowa , więc nie wiem skąd wytrzasnął nagle skrócenie o rok a w drugim roku jakobym ja już odpowiadał .

 

 

To pismo nie jest do końca dobre, bo 14 dni roboczych od otrzymania pisma sklep ma na decyzję o tym, czy reklamację przyjmuje, czy nie. Potem powinien rzecz naprawić lub wymienić na nową w umówionym terminie.

 

 

Owszem tyle ma na decyzje i w tym piśmie też tam jest napisane że ma 14 dni .

Owszem pismo różni się trochu od tego co ma Gordon w FAQ ale jest dobre skoro pani w Federacji Konsumentów go sprawdziła już wypełnione .

 

No chyba że Gordon też twierdzi że lepiej wysłać to pismo co on tutaj ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam zapytanie ( zwłaszcza do Gordona ) :

 

Czy takie pismo co podałem w linku REKLAMACJA tez jest dobrze skonstruowane ??

Gdyż to co jest w FAQ to raczej jest dobre przy osobistym dostarczeniu .

 

Muszę wiedzieć to w miare szybko gdyż w poniedziałek chciałem wysłać pismo pocztą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Pismo dobre.

Ja tylko bym wywalił 'naprawę' i zostawił wymianę, ale to już od Ciebie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna kwestia .

Muszę udowodnić że wada była w momencie zakupu , jako że mineło więcej niż pół roku to ja musze to udowadniać , czyli w skrócie zrobić ekspertyze .

Co za tym idzie koszta , czy w takich wypadkach sprzedawca obciąża mnie takimi kosztami czy też ekspertyze muszę robić we własnym zakresie ??

 

I jak się ustosunkować do tego że sprzedawca nie chce przyjąć pisma i towaru osobiście ??

Co dla mnie jest wygodniejsze bo mam protokół w jakim stanie sprzęt został dostarczony do reklamacji .

Wysyłając to pocztą nie mam żadnego protokołu ... a z opinii na necie to potrafią zrobić cyrk i samemu bardziej uszkodzić sprzęt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g) Czas rozpatrzenia reklamacji gwarancyjnej

Kodeks cywilny nie określa także w sposób klarowny czasu w jakim należy rozpatrzyć taką reklamację, a mówi jedynie, że powinno to nastąpić w odpowiednim terminie, co znowu oznacza, że czas powinien zostać określony w warunkach Gwarancji. Co jest istotne to to, że w przypadku wymiany towaru na nowy czas Gwarancji biegnie na nowo, a w przypadku naprawy ulega on przedłużeniu o czas pobytu w serwisie gwarancyjnym, chyba, że naprawa była istotna.

 

Wydaje mi się, że tutaj jest błąd. Zdanie podkreślone jest napisane na podstawie Art. 581. § 1. kodeksu cywilnego, który również nie obowiązuje dla sprzedaży konsumenckiej (zgodnie z ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej). Oznaczałoby to, że odpowiedź na jedyne załączone pytanie jest błędna.

 

Jeżeli się mylę proszę o sprostowanie sprawy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Wydaje mi się, że tutaj jest błąd. Zdanie podkreślone jest napisane na podstawie Art. 581. § 1. kodeksu cywilnego, który również nie obowiązuje dla sprzedaży konsumenckiej (zgodnie z ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej). Oznaczałoby to, że odpowiedź na jedyne załączone pytanie jest błędna.

 

Jeżeli się mylę proszę o sprostowanie sprawy. ;)

Ale ten punkt ogólnie dotyczy gwarancji, a nie niezgodności towaru z umową z ustawy o szczelnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten punkt ogólnie dotyczy gwarancji, a nie niezgodności towaru z umową z ustawy o szczelnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.

Czyli jeżeli oddaję towar na gwarancji i otrzymam nowy to dostanę przedłużoną gwarancję, a jeżeli oddaję jako niezgodny z umową to nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Czyli jeżeli oddaję towar na gwarancji i otrzymam nowy to dostanę przedłużoną gwarancję, a jeżeli oddaję jako niezgodny z umową to nie?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem; z "II. Reklamacja z tytułu niezgodności towaru z umową" skorzystac w przypadku przykladowo wystapienia artefaktow na karcie graficznej rok po zakupie (w miedzyczasie przeszla procedure reklamacyjna, w ktorej ja wygrzali po czym problem wrocil) nie mozna bo taka do mnie na samym poczatku nie przyszla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle rozumiesz. Jeśli po roku "wyszły" artefakty, to od samego początku karta graficzna miała ukrytą wadę. Ta wada to właśnie niezgodność z umową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle rozumiesz. Jeśli po roku "wyszły" artefakty, to od samego początku karta graficzna miała ukrytą wadę. Ta wada to właśnie niezgodność z umową.

Tylko po roku czasu do niego będzie należało udowodnienie, że wada istniała w momencie zakupu - powiedzenia. Właśnie w taki sposób w sklepach obuwniczych często pozbywają się reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie, a udowodnienie istnienia wady ukrytej przez reklamujacego wyglada w jaki sposob ? Praktykuje sie w ogole cos takiego czy po prostu jest to moment, w ktorym nalezy w praktyce zrezygnowac z tej formy reklamacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na początku grudnia rower dobrej firmy - licząc, że będzie mi służył dłuższy czas. Jednak się przeliczyłem, nie znam się na prawie więc będę bardzo wdzięczny za pomoc i wyjaśnienie moich wątpliwości. Rozumiem, że 'Reklamacja z tytułu niezgodności towaru z umową' jest bardziej korzystna dla konsumenta od 'gwarancji', tak? Nie rozumiem za bardzo tylko tego

Stąd też w przypadku gwarancji i rękojmi mamy do czynienia z pojęciem wady rzeczy, a w ustawie konsumenckiej z pojęciem niezgodności towaru z umową. Samo pojęcie niezgodności towaru z umową oznaczać będzie, że towar nie nadaje się do używania w zwyczajowy sposób...
. Mój rower tylko rdzewieje, nie był w ogóle przygotowany do jazdy i parę drobiazgów jeszcze, ale jeździć można więc nadaje się do używania - rozumiem, że jestem skazany na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roweru na ogół oczekuje się, że przechowywany prawidłowo (i zgodnie z ewentualnymi zaleceniami producenta, o ile takie są), rdzewieć nie będzie. Czyli niezgodność jest.

 

Art. 4. 1.Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili jego wydania jest niezgodny z umową; w przypadku stwierdzenia niezgodności przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania.

2.W przypadku indywidualnego uzgadniania właściwości towaru konsumpcyjnego domniemywa się, że jest on zgodny z umową, jeżeli odpowiada podanemu przez sprzedawcę opisowi lub ma cechy okazanej kupującemu próbki albo wzoru, a także gdy nadaje się do celu określonego przez kupującego przy zawarciu umowy, chyba że sprzedawca zgłosił zastrzeżenia co do takiego przeznaczenia towaru.

3.W przypadkach nieobjętych ust. 2 domniemywa się, że towar konsumpcyjny jest zgodny z umową, jeżeli nadaje się do celu, do jakiego tego rodzaju towar jest zwykle używany, oraz gdy jego właściwości odpowiadają właściwościom cechującym towar tego rodzaju. Takie samo domniemanie przyjmuje się, gdy towar odpowiada oczekiwaniom dotyczącym towaru tego rodzaju, opartym na składanych publicznie zapewnieniach sprzedawcy, producenta lub jego przedstawiciela; w szczególności uwzględnia się zapewnienia, wyrażone w oznakowaniu towaru lub reklamie, odnoszące się do właściwości towaru, w tym także terminu, w jakim towar ma je zachować.

4.Na równi z zapewnieniem producenta traktuje się zapewnienie osoby, która wprowadza towar konsumpcyjny do obrotu krajowego w zakresie działalności swojego przedsiębiorstwa, oraz osoby, która podaje się za producenta przez umieszczenie na towarze swojej nazwy, znaku towarowego lub innego oznaczenia odróżniającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim czytałem to faq też tak myślałem, ale zmyliło mnie to

Stąd też w przypadku gwarancji i rękojmi mamy do czynienia z pojęciem wady rzeczy, a w ustawie konsumenckiej z pojęciem niezgodności towaru z umową.
Jednak skoro tak to bardzo dziękuję za pomoc, mogę spokojnie skorzystać z niezgodności, a i skoro nie minęło pół roku to nie po mojej stronie leży obowiązek udowadniania winy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwa jest reklamacja bez paragonu :question:

np. mają potwierdzenie zapłaty kartą płatniczą czy to już nie działa :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Tak, w przypadku niezgodności towaru z umową jak najbardziej. Ustawa mówi o dowodzie sprzedaży, a tym może być nawet świadek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Zależnie od warunków gwarancji - możliwe że wystarczy numer seryjny i karta. Ale w większości przypadków wymagany jest dowód zakupu w postaci paragonu lub faktury VAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro towar X, który był niezgodny z opisem. Skorzystałem z prawa rękojmi (osoba prywatna) i zażądałem zwrotu pieniędzy (rozwiązanie umowy, nie jestem złośliwy, taka forma rekompensaty była najszybsza i korzystna dla sprzedawcy - wymiana możliwa nie była, a zakup nowego sprzętu przez sprzedawcę przerastał kwotę, za który ja nabyłem towar). Ile czasu ma sprzedawca na zwrot wszelkich kosztów ? Towar sprzedawca otrzymał w piątek 19.07, w e-mailu napisał, że zwróci pieniądze. Niestety trafiłem na gówniarza i "cwaniaka" (z innego konta allegro sprzedaje ten szrot dalej, ja mu wstawiłem nega na głównym), więc sprawa się przeciąga. Przedsądowe mam słać już czy ma on termin 14 dni (roboczych, kalendarzowych ?), czy ten termin zwrotu jest nieuregulowany w KC i sam muszę jakiś termin wyznaczyć - coś mi się obija słowo "niezwłocznie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Termin nie jest uregulowany, co do zasady powinien on zwrócić kasę na Twoje wezwanie. Napisz więc wezwanie z terminem 7 (kalendarzowe) dni i wyślij mu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pamięć RAM GOODRAM IRDM DDR4  (4x8GB) 3200MHz, Zasilacz: CHIEFTEC Smart GPS-600A8 600W Grafika: RTX 3070 6 GB Procek: Intel I7 6700k Płyta główna: Asus Z170 pro gaming Chłodzenie procka to coś takiego (podwójne wentylatory): https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-dual-fan-ey3a006-11788461/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TnsUcqCx3gtfeqE30iNROlFLBFQQR44uSmBQlSenBA_gfYvjrjOKIwaApJ6EALw_wcB A obudowa to nie pamiętam. Wiele lat temu kupiona ale duże pudło SilentiumPC. 
    • Myślę, że większość ludzi robi to dla funu i dla nauki, niekoniecznie fixując grę, tylko zwyczajnie dodając/zmieniając jej mechaniki (na to właśnie czekam, stąd pytanie), potem jeszcze tacy frajerzy zostają jakimiś dobrze opłacanymi programistami czy coś, ha tfu, jak można tak nisko upaść xD
    • @Caps dzieki wielkie, mam kilka pytanek: - poleciles Endorfy Navis F360 Black 360mm, czy jest to lepsze chlodzenie niz Arctic Liquid Freezer III 360? - poleciles ssd Kingston KC3000 2TB. Gdzies na reddicie polecili mi Crucial SSD T700 ktory jest duzo szybszy ale i duzo drozszy (i ma tylko 1TB). Czy warto go wziac bo bym sie ku temu sklanial bo mam juz 4TB SSD SanDisk Extreme Pro portable gdzie moglbym trzymac dane - zasilacz 750W ten ktory poleciles bedzie OK? Od czego zalezy kiedy trzeba wiecej W? - ta ramka NeoTEC ILM Fixer to jest teoretycznie opcjonalnie zeby procek sie nie przegrzewal?  - jakies dodatkowe wentylatory sa nieporzebne?   Zastanawiam sie czy np. zwiekszenie budzetu do 11k nie poprawi znaczaco ktoregos z komponentow czy raczej juz nie ma sensu doplacac? Chce kupic kompputer tak zeby mozna go bylo w przyszlosci rozszerzyc, czy z obecnym zestawie bedzie to mozliwe?    Tutaj jbc jest lista z reddita: https://pcpartpicker.com/list/YhFR89
    • Odp. na pytanie. Już się z tego wyleczyłem, kiedyś faktycznie wszystko co nowe było ciekawe teraz większość to przeciętność okraszona problemami. Jest tyle "starszych" tytułów już połatanych że jest w co grać i z czego wybierać. Nie ma ciśnienia żeby rzucać się na każde barachło 😉.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...