Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marisol196

jak mam podłączyć laptopa do Kina Domowego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem: staram się podłączyć kino domowe (Universum DVD-DR 1036)Do laptopa Dell( Studio T6400 . Robię to przez mini jack i 2 cinch (biały i czerwony) i działają tylko 2 głośniki przednie, a reszta( subwoofer, centralny i 2 tylne) nie. Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc. Jak mam to zrobić, aby działało chociażby i tech 2.1. oczywiście najlepiej byłoby podłączyć pendrive'a i gra, ale moje kino ni ma wejście USB, bo jest dość stare, ale nie używane ;p. Trochę czas mnie goni. bo na sylwestra miałam zrobić impr a głośnik w laptopie mi chyba nie wystarczy ;p

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jakie masz WEJŚCIA w kinie domowym, a jakie masz Wyjścia w Laptopie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za głupota jest ? Dell( Studio T6400 ... Nie ma takiego , określ się więc bardziej DOKŁADNĄ nazwą modelu , np. Dell Studio 17 , 15, 1535

Najlepiej jakby ten Dell mial wyjście cyfrowe ale z tych modeli co podałem żaden z nich nie ma spdif out.

Zawsze możesz (jak juz zapodasz dzwięk 2.0) zrobić SURROUND (taka funkcja na bank jest w tym psedłoampli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kompie mam: HDMI, wyjście do telewizora, 2 USB, 2 słuchawkowe na jack'a.

na kinie: Digital Audio Out, Audio Out(R, L), Video Out(Y, Pb, Pr)AV in (R, L, Video In VGR), SCART i wejście na antenę radiową.

 

A mój kompuer to Dell Studio 1537 Core 2 Duo T6400 2.0GHz 4GB 500GB DVD±RW 15.4" Vista Home Premium w/Webcam. Mam nadziej że o to wam chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie o to nam chodzi ..

 

Ten Dell nie posiada spdif czyli wyjścia cyfrowego ...

Skoro nie chcesz zmieniać ampli ani płacić jakiś kosmos kase za konwerter z HDMI na SPDIF to pozostają 2 opcje

 

1. Zakup karty muzycznej na USB z wyjsciem cyfrowym

2. Podłaczenie takie jak zrobiłeś i przełączenie ampli w tryb Surround .. (z 2.0 zrobi ci 5.1 wirtualnie)

 

W wg tego co pisze w opisie twojego ampli jest tam DIGITAL IN (nie wiem czy optical czy coaxial)

 

I masz na ampli z przodu przycisk SURROUND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest DIGITAL IN coaxial.

 

To Ci chodzi o kartę dźwiękową USB 5.1? czy o inną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc musisz albo szukać karty muzycznej na usb z wyjściem coaxial albo włączyć przycisk Surround na ampi ... I tyle ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wtedy będzie dźwięk 5.1?

Czyli przez cinche włączając surround?

Ok dziEki wam. ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Surround działa tak >> Zamienia dowolny dzwięk 2.0 (ten z cinchów czy czegoś innego) na psełby 5.1 (w końcu będzie działał głośnik centralny i subwoofer) i będzie to działać na dowolnym sygnale ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...