Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szymonokon

AMD FX-6100. Coś na ten temat :).

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie na temat Procesora AMD FX-6100 X6 3,3 GHZ. Wart swej ceny? Wybór przyszłościowy? Może wypowie się jakiś użytkownik tego procka?:) No i jaka płyta do tego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

A do czego ma być ten procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to procesor ma być do takich gier jak Batllepield 3 czy MW3. Obojętnie gdzie napisze to wszyscy piszą dołóż trochę i kup i5. Ale do i5 muszę jeszcze kupić płytę główną więc wątpię że bym się zmieścił poniżej 1200/1250zł. Nie wiem tylko na jak długo wystarczy ten procesor(FX-6100). Nie chce, że by było tak, że za rok wyjdą gry których ten proc nie będzie ogarniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to procesor ma być do takich gier jak Batllepield 3 czy MW3. Obojętnie gdzie napisze to wszyscy piszą dołóż trochę i kup i5. Ale do i5 muszę jeszcze kupić płytę główną więc wątpię że bym się zmieścił poniżej 1200/1250zł. Nie wiem tylko na jak długo wystarczy ten procesor(FX-6100). Nie chce, że by było tak, że za rok wyjdą gry których ten proc nie będzie ogarniał.

 

 

Procesor jest mniej wydajny od i5 szczególnie w grach. Nie jest jednak tak źle jak go ludzie malują :)

 

W grach będziesz miał zamiast 120 klatek jak u intela np. 100 :)

 

 

Jestem w podobnej sytuacji jak TY liczyłem na coś więcej a mam już całą platformę AMD i w żadnym wypadku nie będę tego się pozbywał... Dla 10 / 30 klatek gdzie nie poczuje różnicy w grach. Nie kupie również procka od intele za cenę płyty i procka od AMD jeszcze nie oszalałem.

 

Ja czekam tylko na nową rewizje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie taka duża różnica :). A czy duża różnica jest między Phenomem II 955 i FX-6100. Bo kolega chce sprzedać Phenoma II 955 z płytą ASUS M4N98T za 500zł.? Dużo taniej bo FX-6100 kosztuje 620zł a z płytą pewnie ponad 800zł.

Jak najbardziej się z tobą zgadzam WALTHER ! :) A jakiego masz procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

A ile kolega wykręcił tego Phenoma. Jak na 4.0Ghz + to lepiej tego Phenoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie taka duża różnica :). A czy duża różnica jest między Phenomem II 955 i FX-6100. Bo kolega chce sprzedać Phenoma II 955 z płytą ASUS M4N98T za 500zł.? Dużo taniej bo FX-6100 kosztuje 620zł a z płytą pewnie ponad 800zł.

Jak najbardziej się z tobą zgadzam WALTHER ! :)

 

 

Sam posiadam 955 i jestem bardzo zadowolony :) W połączeniu z radeonem 6950 mi wszystko lata w rozdzielczości 1680x1050 jak tralala :)

 

FX zegar w zagar jest słabszy od Phenoma II ale w aplikacjach wielowątkowych phenom jest gorszy ( w niektórych grach również )

 

Jestem przekonany ,że z obu CPU będziesz zadowolony oczywiście jeśli nie grasz w benchmarki :)

 

A ile kolega wykręcił tego Phenoma. Jak na 4.0Ghz + to lepiej tego Phenoma.

 

 

Tak z ciekawości do czego ma kręcić tego phenoma????

 

Jeżeli w grach starczy mu standardowe taktowanie.... No tak najważniejszy jest wynik w 3dmarku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc z uwagi na atrakcyjną chyba cenę Phenoma II 955 z płytą ASUS może go wziąć :)? A na ile mniej więcej wystarczy mi ten procesor bo nie chcę go zmieniać w przyszłym roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc z uwagi na atrakcyjną chyba cenę Phenoma II 955 z płytą ASUS może go wziąć :)? A na ile mniej więcej wystarczy mi ten procesor bo nie chcę go zmieniać w przyszłym roku :)

 

To zależy do jakich gier go potrzebujesz??? A sądzę ,że tworzysz platformę dla gier :)

 

Jeżeli grasz w gierki ,które również są na konsolach to wystarczy pewnie do wyjścia nowych konsol.

 

Jeżeli w strategie i rożnego rodzaju mmo to spokojnie sobie poradzi również w przyszłości ;)

 

Pamiętaj ,że w większości przypadków liczy się tu karta graficzna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie tylko i wyłącznie takie gry jak Battlefield 3 albo Modern Warfare 3. W nic innego nie chcę grać :). Jak konsole wyjdą za około 1,5/2 lata to chyba go wezmę. A ty grywasz na tym swoim 955 w Batllefielda 3 lub Call of duty? Jak tak to jak sobie radzi z tym? A o co ci chodziło z tym "nie grasz w benchmarki " :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie tylko i wyłącznie takie gry jak Battlefield 3 albo Modern Warfare 3. W nic innego nie chcę grać :). Jak konsole wyjdą za około 1,5/2 lata to chyba go wezmę. A ty grywasz na tym swoim 955 w Batllefielda 3 lub Call of duty? Jak tak to jak sobie radzi z tym?

 

 

Powiedz jeszcze jaką gafę chcesz kpić i w jakiej rozdzielczości zamierzasz grać?? Battlefield na PC jest wymagającą grą i tutaj akurat fajnie podkręcić cepa do przynajmniej 3,6 jezli planujesz grać z detalami na maxa.

 

Call of duty pójdzie bez zająknięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]A o co ci chodziło z tym "nie grasz w benchmarki " :)?

 

Chodziło o nie podniecanie się punktami w programie testującym 3DMark, tylko o realne osiągi w grach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie posiadam kartę graficzną: Geforce GTS 250. A zastanawiam się nad kupnem GTX 550. Z tego co słyszałem to ten 955 da się podkręcić nawet prawie do 4GHZ. Zamierzam grać w rozdzielczości 1366x768 albo 1280x720. Ale na maxa detale nie muszą być :)

A czy na gry będzie miał wpływ ram? Bo mam dobry :D 2X4GB Corsair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie posiadam kartę graficzną: Geforce GTS 250. A zastanawiam się nad kupnem GTX 550. Z tego co słyszałem to ten 955 da się podkręcić nawet prawie do 4GHZ. Zamierzam grać w rozdzielczości 1366x768 albo 1280x720. Ale na maxa detale nie muszą być :)

 

GTX 550 nie kupuj to szmelc :) Jak już to 560 /460...

 

250 w tych rozdzielczościach spokojnie będzie jeszcze dawać radę... Jeżeli masz zmienić gafę to sobie uzbieraj do przynajmniej geforca 460 lub radeona 5850/6870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pozbieram i kupię 460 albo ten 560 Jakoś w połowie przyszłego roku. To fajnie że GTS 250 jeszcze przez pewien czas se poradzi. Dzięki za poświęcony mi czas :).

A jak z tym Ramem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pozbieram i kupię 460 albo ten 560 Jakoś w połowie przyszłego roku. To fajnie że GTS 250 jeszcze przez pewien czas se poradzi. Dzięki za poświęcony mi czas :).

A jak z tym Ramem?

 

Ram jest teraz bardzo tani więc spokojnie możesz kupić nawet 8gb .. Kieruj się prędkością(wyższa lepiej - 1600 polecam) oraz timingami czyli wartością CL (im mniejsza tym lepiej)

 

Najlepiej jak wejdziesz na stronę producenta płyty głównej i tam będziesz miał wypisaną listę polecanych pamięci do przyszłej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to by było chyba tyle. Dzięki za pomoc! Bardzo pomogłeś. Wezmę tego Phenoma II 955 i myślę że spotkamy się na polu bitwy o ile grasz w BF3 lub MW3 :) :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to by było chyba tyle. Dzięki za pomoc! Bardzo pomogłeś. Wezmę tego Phenoma II 955 i myślę że spotkamy się na polu bitwy o ile grasz w BF3 lub MW3 :) :).

 

 

Strzelanki w sieci dla mnie skończyły się na Quake'u :) Jeżeli za to kiedyś będziesz wgrał w Diablo ,starcrafta , dawn of war bądź world of tanks to na pewno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub w cenie 560 poszukaj okazji używanego z gwarancją GTX470 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do phenom 955 to dobry wybór

bo 3.6 bez zmiany napięcia poleci i do ten rozdzielczości więcej nie trza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AM3 ponoć lepiej radki sobie radzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak z ciekawości do czego ma kręcić tego phenoma????

 

Jeżeli w grach starczy mu standardowe taktowanie.... No tak najważniejszy jest wynik w 3dmarku ;)

ja ci odpowiem ,bo po oc procesora tez zyskujesz na fps w grach ,podkrecanie nie jest tylko do zasranych benczmarkow ale do zwiekszenia ilosci fps w grach,to samo jest przy oc grafiki ,po to sie robi by zyskac wiecej fps

 

jesli ktos ma 50 klatek i zrobi oc grafiki i procesora i przyspieszy mu to do plynnych 60 lub ponad to bardzo duzo i warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie widać różnicę w grach w których niepodkręcony sprzęt oscyluje w okolicach utraty płynności rozgrywki, a po OC nie zejdzie poniżej tej granicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci odpowiem ,bo po oc procesora tez zyskujesz na fps w grach ,podkrecanie nie jest tylko do zasranych benczmarkow ale do zwiekszenia ilosci fps w grach,to samo jest przy oc grafiki ,po to sie robi by zyskac wiecej fps

 

jesli ktos ma 50 klatek i zrobi oc grafiki i procesora i przyspieszy mu to do plynnych 60 lub ponad to bardzo duzo i warto

 

 

Ciekawa jakoś nie widzę różnicy pomiędzy 30 a 60 fps a Ty widzisz pomiędzy 50 , 60 :lol2:

 

 

 

Wiem doskonale po co to się robi tylko to jest głupota!!!!!!!!

 

Generalnie widać różnicę w grach w których niepodkręcony sprzęt oscyluje w okolicach utraty płynności rozgrywki, a po OC nie zejdzie poniżej tej granicy ;)

 

 

Dokładnie podkręca się jeżeli nie ma płynności i fps schodzi poniżej 25 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...