Skocz do zawartości
nietopyrz

Melomanów myśli nieuczesane - luźno i nie na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Philipsy mam jedne w stanie fabrycznym wersja blue i dwie na części w razie jakby coś padło. Uwielbiam je :) W muzyce sobie radzą bardzo dobrze z dobrym źródłem, bo inaczej potrafią zagrać cienko i ostro z minimalną ilością basu.

W filmach to klasa sama w sobie. Zapewne jest to efekt budowy słuchawek i niecodziennego ustawienia przetworników względem uszu. Kiedyś próbowałem nawet kupić coś lepszego, ale to już niestety trzeba celować w okolice HD600 w górę, a że ja generalnie preferuje kolumny, to grubszej kasy na słuchawki wydawać nie za bardzo mi się uśmiecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philipsy mam jedne w stanie fabrycznym wersja blue i dwie na części w razie jakby coś padło. Uwielbiam je :) W muzyce sobie radzą bardzo dobrze z dobrym źródłem, bo inaczej potrafią zagrać cienko i ostro z minimalną ilością basu.

W filmach to klasa sama w sobie. Zapewne jest to efekt budowy słuchawek i niecodziennego ustawienia przetworników względem uszu. Kiedyś próbowałem nawet kupić coś lepszego, ale to już niestety trzeba celować w okolice HD600 w górę, a że ja generalnie preferuje kolumny, to grubszej kasy na słuchawki wydawać nie za bardzo mi się uśmiecha.

Nawet sobie nie zdajesz sprawy, jak ja je dobrze wspominam :). Super słuchawki i niemożebnie wygodne przy tym. Nie wiedziałem, że były w wersji niebieskiej :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są, blue matchline się to nazywa. Udało mi się wyhaczyć w stanie dosłownie idealnym, jakby nigdy nie były używane za 200 zeta, bo koleś nie wiedział, co sprzedaje, a spokojnie mógł krzyknąć za ten stan i 700, na ebayu maniacy tą końcówkę serii łykali w przeliczeniu na nasze nawet po 900+ zeta xD. Pudełeczko nie jest szare i z szarym obiciem, a granatowe. Słuchawki są dalej srebrne, ale lepiej spasowane, a co za tym idzie wykonane i gąbki z pałąka nie odpadają. Różnic w brzmieniu raczej nie ma, no chyba, że wcześniej miało się kiepsko spasowane, a tych nie brakowało. Ogólnie te słuchawki, to ciekawe już klasyki :) Małe kino domowe wtedy za nie wielkie pieniądze, chyba wersja z przystawką dekodującą/przetwarzającą nazywała się HP1500.

Teraz kiedy naprawdę niezłe źródło można kupić za relatywnie niewielką kasę, to te słuchawki nawet dziś potrafią zaskoczyć brzmieniem. Jednak są bardzo wybredne, co do źródła niestety, na szczęście AIM im bardzo pasuje. Na chwilę obecną brzmi to jakby człowiek nie miał słuchawek na głowie, a muzyka grała gdzieś z powietrza. Próbowałem słuchawek tradycyjnej budowy i zawsze wracam, bo przypomina mi to słuchanie na kolumnach, a że są mega wygodne, to nie rzadko męczyło się playlisty długimi godzinami. Dziś praktycznie nie do dostania chyba, że w chorych pieniądzach, bo ci co im wyjątkowo przypadły do gustu potrafią mięć po kilka sztuk xD co by w razie awarii z czego przeszczep było robić, a odsprzedać nie chcą.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały dylemat.

 

Czy kolumny podstawkowe klasy Monitor Audio bx2 czy br2 będą jakoś zauważalnie lepsze od np eltax liberty 3+ ?

 

Nie ukrywam liberty są ciut za duże na obecne standy a dopłata kilku stówek do nowszych , modniejszych z bas reflexem z przodu nie była by tragedią...

 

Kolumny do rocka, czasem metalu, ale lubię tez kobiece wokale itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomacat to zależy jak ci się zgrają z zestawem. To nie jest tak hop siup. Kupisz sobie powiedzmy te BX kolumny lepsze, ale wystarczy, że coś im nie podejdzie i kaplica, może być gorzej niż było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały dylemat.

 

Czy kolumny podstawkowe klasy Monitor Audio bx2 czy br2 będą jakoś zauważalnie lepsze od np eltax liberty 3+ ?

 

Nie ukrywam liberty są ciut za duże na obecne standy a dopłata kilku stówek do nowszych , modniejszych z bas reflexem z przodu nie była by tragedią...

 

Kolumny do rocka, czasem metalu, ale lubię tez kobiece wokale itp.

Imho do rocka/metalu, a nawet muzyki spokojniejszej, podstawkowe kolumny średnio nadają się. Na marginesie, skoro myślisz o BX'ach lub BR'ach - zobacz sobie Bowersy DM110i lub, od biedy, DM110 - uprzedzam, 110i to kolumny podstawkowe, ale stosunkowo duże, a 20 cm przetwornik niskotonowy da kopa.

 

BTW - da się je kupić za 500 w stanie idealnym, a za Monitory dasz pewnie w okolicy 1500.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy kolumny podstawkowe klasy Monitor Audio bx2 czy br2 będą jakoś zauważalnie lepsze od np eltax liberty 3+ ?

 

Nie ukrywam liberty są ciut za duże na obecne standy a dopłata kilku stówek do nowszych , modniejszych z bas reflexem z przodu nie była by tragedią...

 

Kolumny do rocka, czasem metalu, ale lubię tez kobiece wokale itp.

Nie będą specjalnie lepsze a inne kwestia gustu

lepsze by mogły być podstawkowe magnaty czy wspomniane Bowersy

lecz do małego pomieszczenia duże podstawkowe mogą się dusić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokój z aneksem wybitnie antyaudio :

 

Miejsce fatalne - narożnik, zbyt krótka ściana z tv,wystający szyb z narożniku itp.

 

Jedyne wyjście to do typowego słuchania muzyki toprzystawianie kolumn do przodu i do jednej linii.

 

Z podłogówkami nie będę łaził 2x na dobę :)

 

Kącik multimedialny to będzie raptem 3x3m mniej więcej.

 

 

 

Co do kompletowania zestawu nie chcę się wychylać, bo mnie nabijecie na pal-mam upatrzone wszytko w jedym na chińskim wzmacniaczu klasy d z ampem, do tego pewnie będzie chromecast audio.

Coś w ten deseń Mój link

 

Tradycyjnego , starego wzmacniacza nie kupię i tyle. Nie macie mnie co przekonywać. Może jak się dorobię apartamentu 100m2 ;)

 

 

Skupmy się na monitorach najlepiej szerokosci ok 20cm i głębokości 26-30cm.

żeby było ciekawiej mogą być wybitne ale czarne odpadają ;) Jak nie ma jasnego drewna, szarości ew białych w palecie to sorry...

 

 

Jeśli w takim układzie będzie tragedia i nie warto wychodzić ponad eltaxy, to po prostu napiszcie - te kilka stów dopłaty wyda sie an coś innego ;)

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

BTW - da się je kupić za 500 w stanie idealnym, a za Monitory dasz pewnie w okolicy 1500.

bx2 da sie upolować używki za 800-900zł.

Jakbym trafił akceptowalny kolor to teoretycznie fajne i ledwo kilkuletnie.

 

Bowersy dm110 trochę starawe to jest pewnie coś koło 25 letnia konstrukcja.

Raczej nie szukam vintage :(

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bx2 da sie upolować używki za 800-900zł.

Jakbym trafił akceptowalny kolor to teoretycznie fajne i ledwo kilkuletnie.

 

Bowersy dm110 trochę starawe to jest pewnie coś koło 25 letnia konstrukcja.

Raczej nie szukam vintage :(

Tomcat, wierz mi, że te Bowersy, mające okolice ponad 20 lat*...zagrają LEPIEJ niż większość nowych produktów i to w wysokich kwotach. Zresztą...mam 4 komplety Bowersów, to jest DM110i, DM220, DM220 oraz robione pod zamówienie DM220 (powiększone skrzynie, do tego z drewna itd.)...i akurat tak się składa, że w temacie tych Bowersów, mogę powiedzieć sporo**. Zresztą, zawieszenie gumowe, praktycznie nie do zajechania, a wysokotonowiec zaskoczyć może wielokrotnie. Monitory będą pewnie grać bardziej "miękko" z racji mniejszych przetworników niskotonowych (wiem jak moje Monitory grają, gdy bawię się raz tymi, raz tamtymi), bas też będzie słabszy, a jednocześnie inny (110 to zamknięte kolumny, bez BR; 110i mają BR).

 

 

*oczywiście, mowa o SPRAWNYCH, nie od handlarzy, którzy ściągają to z różnych śmietników.

 

**na forach audio jest pewne pojęcie: Bowersy z lat 90 (i wcześniejszych) oraz Bowersy bardziej współczesne...nie muszę chyba nic dodawać...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumny przyklejone do ścian na lekkich podstawach wąsko rozstawione nie wiem czy nie lepiej kupić coś tańszego juz BX2 będą się marnować ale to tylko moje zdanie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jak jest i niewiele z tym zrobię, opcja metr od bocznej ściany czy pól metra od tylnej odpada, zwłaszcza przy tej kolumnie w narożniku.

Będę musiał z tym żyć , inni często mają gorzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde quantumy 673 nie pasują mi wizualnie i kolorystycznie - 653 były fajne eh

 

 

Jak sie maja do tego Shadow 203? Na papierze sensownie 170mm przetwornik pasmo przenoszenia 32 – 48 000 Hz aż za piękne chyba realnie przy monitorach

 

 

 

Grają niby podobnie tyle że membrany papierowe. Cenowo ciut droższe od quantum ale do 1k da się upolować.

 

 

Wiem że wywalę kilka stówek w błoto kupując nowe, ale zawsze takie blnk blink do salonu nówkisz tuki z papierami zawsze daje to +10pkt do samopoczucia...

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem można pewno i się porwać na coś takiego http://allegro.pl/acoustic-energy-ae-105-i6680917170.html , br z przodu , powinno grać przyjemnie marka AE robi dobre sprzęty.

 

Do monitorów potrzebujesz dobre standy , ja mam 'kiepskie' standy ale ciężkie z za małą podstawką , po zamontowaniu kolców nie było szału, ale dali też takie śmieszne podkładki pod kolce i o dziwko dało to bardzo dużo , aż nie dowierzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+10 do samopoczucia to mi daje fakt że kupiłem coś dużo taniej od nowych gdzie nie odbiega stanem wizualnym i technicznym

Masz spore wymagania co do kolorystyki bo jak widzisz te podstawki wyglądają kiepsko o wiele gorzej niż normalne standy być może kwestia gustu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standy zrobione na szybko z 3 półek sosnowych z Castoramy to i wyglądają jak wyglądają.

Pewnie jakby je zabejcowac lub pomalować na biało będzie trochę lepiej. Lepsze to niż postawienie kolumn na krzesłach czy stołkach, co było u mnie jedyną alternatywą ;)

 

Wracając co kolumn, to muszą się wpasować w dopiero co urządzone od zera lokum. Nie ma opcji kupienia dowolnych i dopasowania pod nie mieszkania.

Styl skandynawsko - ikeowski - biele, szarosci, drewno. Dlatego w moim przypadku odpadają wszelkie czernie, wenge, ciemne orzechy itp.

Gusta ma się różne, styl umeblowanai domów i mieszkań też. U mnie ma to pasować do tego co jest i basta ;)

 

 

Tutaj aktualny układ do wieczornego odsłuchu, wiele więcej nie jestem w stanie zrobić. Na co dzień prawa kolumna musi być "parkowana" w pobliżu tv. Dlatego podłogówki odpadają , do tego strasznie by optycznie zagraciły pokój.

 

IMG_20170118_200711a_zpsfbhs60x7.jpg

IMG_20170118_200628a_zpsds0ofefs.jpg

IMG_20170118_200557a_zpsoplcvuet.jpg

 

Rozstaw kolumn ok 160cm, Lewa, narożona kolumna ma miejsca ok 30cm z tyłu, 15 -20 od ściany z boku. Odległość kolumn od głowy ok 250cm.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne są też kolumny Gale 4020 super wyglądają do wystroju super lecz nie wiadomo jak wzmacniacz będzie się zgrywał a w dodatku zależy jak dużo zamierzasz słuchać rocku/metalu

http://allegro.pl/kolumny-podstawkowe-gale-4020-komis-myslenice-i6681271494.html

ew te droższe monitor audio BX2 ale będzie podobnie nie specjalnie nadają się do ostrych klimatów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racej nie słucham nic ostrzejszego od Metallici, Acdc, Rammstein.

Głównie

Rock i to taki lata 70-90 te.

 

Przez znaczną część swojego życia słuchałem łupaniny z zestawu 5.1 z subem, mini wieży z podbitymi basami czy legendarnych dokanałowych ep-630.

Klasyczna v-ka mnie już męczy, wolę bardziej płaski dźwięk.

 

Nie chcę też przegiąć z drugą stronę. Mam od roku Superlux 681b po naczytaniu się że lepsze bo mniej basowe i neutralne.

Finalnie mało ich słucham, bo na integrze czasem nie potrafię poznać niektórych kawałków tak cienkie zrobiły się wokale :mad: Ogólnie jednak dźwięk jest dla mnie bogaty i niezłej jakości, wiec widać z barwa nie trafiłem.

 

 

Wszystkie cyfrowe wzmacniacze/daci które biorę pod uwagę grają raczej neutralnie i jasno.

Kolumny musiały by być jednak ocieplone i dociążone w basie.

 

 

 

O tych Galach poczytam. Widzęjeszcze na alledrogo Gale g20.

Mam jednak wrażenie,że szukam czegoś o rozmiar większego gabarytowo.

Po romansie z edifier r1600 widzę że nic nie zastąpi zwierzęcej siły większej membrany :cool:

Te kolumny to pasowały by mi rozmiarowo do sypialni jako nabiurkowce do kompa, ale tutaj to będę szukał akurat klasycznej audiofilskiej czerni :E

 

Planowałem wpierw zmienić kolumny, a potem zakręcić się za tym smsl,

ale jak czytam skrajne opinie w stylu Monitor audio bx2 niszczy Magnaty quantum 673 vs jest dokładnie na odwrót to możną zgłupieć.

 

Z drugiej strony trochę będzie głupio łazić po salonach audio na odsłuchy z chińskim wzmacniaczem za 400-500zł.

 

 

Co do używek to martwi mnie jednak stan.

Często maja te 15-20 lat, kilku właścicieli.

Często są pałowane, grzebane itp, a ja się na tym zupełnie nie znam i nie bardzo mam zamiar walczyć. Do tego ten przedział ok 500zł chyba jest najpopularniejszy.

Raczej czaiłbym coś plug & play.

 

Mozę jakieś droższe monitory tak za 800-1200zł ? Jest szansa na bardziej zadbane może od pierwszego właściciela itp....

Przy okazji pewnie jest wtedy szansa na fajny dębowy czy bukowy fornir zamiast najtańszej okleiny.

 

Jak do rocka to jak rozumiem niskotonowiec powinien mieć te 16-17cm średnicy?

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze by były większe głośniki gdy ci zależy na efektywnym uderzeniu lecz pamiętaj ze jedna strona jest ciasna i nie wypada tam stawiać dużych kolumn np zensory 3 wg mnie za duże będą

Trzeba by poszukać jeszcze bo takiego basu z tanich podstawowych nie uzyskasz jak podłogowe

A wspominane BX2 warto by było wtedy łączyć z ciepłym dynamicznym wzamkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozę jakieś droższe monitory tak za 800-1200zł ? Jest szansa na bardziej zadbane może od pierwszego właściciela itp....

Przy okazji pewnie jest wtedy szansa na fajny dębowy czy bukowy fornir zamiast najtańszej okleiny.

Szukaj, może znajdziesz w tej cenie następujące modele:

 

Quadral Rondo Phonologue Gold

 

Avance Epsilon 910 Mk2

 

Dynaudio Audience 42

 

Castle Knight 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne są też kolumny Gale 4020 super wyglądają do wystroju super lecz nie wiadomo jak wzmacniacz będzie się zgrywał a w dodatku zależy jak dużo zamierzasz słuchać rocku/metalu

http://allegro.pl/kolumny-podstawkowe-gale-4020-komis-myslenice-i6681271494.html

ew te droższe monitor audio BX2 ale będzie podobnie nie specjalnie nadają się do ostrych klimatów

Przed zakupem Gale'i...poczytać co to w ogóle jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie, ile można wołać za Audio-Technica ATH-A2000X z 2014 roku bez gwarancji ? Jest to ten egzemplarz z recenzji na łamach AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@firekage

Małe monitory delikatnie grające a co w nich złego twoim zdaniem

Po Zwiększeniu budżetu jest więcej propozycji bał bym się jedynie o castle knight 2 gdzie tu zmieścić tak głębokie kolumny i dynaudio jeżeli lubią mocny wzmacniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa apropo realnych cen w salonach.

Takie Magnat Shadow 203 można mieć za ok 900zł z wysyłką, a Zensory 3 za 1500zł.

Wyjściowo to zensory kosztują 2x wiecej.

Realnie rabaty wiec 10% vs 25%

 

Chyba będę musiał się wybrać na odsłuch czy jest sens dopłacać w moim wypadku.

 

Shadowy maja niby nieco ocieplone brzmienie i bezpieczniejszą górę (mam niski pzoiom akceptacji syczenia wokali powyżej którego zaczynam zgrzytać zębami :lol2: )

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wybierz się by posłuchać kolumn

Dlaczego chcesz kupić wzmacniacz smsl pewnie braknie miejsca na duży klocek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...