Skocz do zawartości
nietopyrz

Melomanów myśli nieuczesane - luźno i nie na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Przed meblami jest trochę wolnej przestrzeni, jakie powinny być minimalne odległości? Na kolumny, wzmacniacz i kable chciałbym przeznaczyć do 2 tys. Wzmacniacz wolałbym nowy lub używkę z gwarancją producenta. W oko wpadły mi Denon PMA-720AE (jakaś masowa obinżka nastąpiła, we wszystkich sklepach 999zł), Pioneer A30, Yamaha AS 301 (na allegro jest niedaleko mnie za 720zł). Źródłem będzie laptop, w przyszłości chciałbym dokupić dac np. Prodigy Cube nadałby się? Jeśli wzmacniacz nie będzie miał optyka dokupiłbym jeszcze fiio d03 by podłączyć tv. Myślałem jeszcze o smsl ad18, czy ta zabaweczka napędzi takie kolumny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz obawiać się o gwarancję i wadliwy sprzęt to nie logitech...

Stare wzmacniacze potrafią przeżyć nie jedne nowe głośniki, wzmacniacze wystarczy kupić od osoby dbającej o sprzęt.

Za 2 tys zł można by z powodzeniem szukać bardzo chwalonych Mission M33 lub lepszych M34

http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-podlogowe-mission-m33-lodz-i6995673303.html#thumb/1

https://www.olx.pl/oferta/zadbane-kolumny-stereo-mission-m34-komis-myslenice-CID99-IDpby8Z.html#1d4bbb1891

 

do tego wzmacniacz Yamahy AX500 lub AX700

zestaw zagra z mocnym basem w szczególności M34, lecz uważaj na wymagania odnoście akustyki bo kolumny lubią mieć chociaż 50cm luzu od ścian/mebli mowa o większych M34

Edytowane przez Aro1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnat supreme 1002, heco victa prime 702 zagra to przyzwoicie czy raczej kicha? STX Electrino 150 to chyba będą miały malo basu?

 

Jak nowe to jednak klasa wyżej od victy i Suypreme to to bardziej pod kino domowe .

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najpierw będę musiał się wybrać do jakiegoś salonu audio i obadać jak to mniej więcej gra, potem będę szukał. Z nowych prosiłbym jeszcze ocenę pylon pearl 25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnaty jednak lepiej wykonane i dźwiękowo też powinny być lepsze. Oczywiście masz możliwość pomacaj i posłuchaj.poszukaj też promocji. Sam mam shadow 203 za 780zł z media expert, gdzie jakatogiwo stoją w okolicy 1-1.1k. Jak wybierzesz model pomaluj po salonach audio. Czasem na dzień dobry masz 10-15 procent rabatu od ceny na ich stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luckd

Pylony 25 mają mało basu do tego dla wielu grają po prostu "nudno" oczywiście posłuchaj ich ale uważam że można znaleźć lepsze kolumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ciężko będzie ustawić kolumny z bas reflexem z tyłu...Chyba że sporo ścianki odjedzie.

Polecałbym raczej kierować się na przedni wydmuch.

Edytowane przez _Angel_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najpierw będę musiał się wybrać do jakiegoś salonu audio i obadać jak to mniej więcej gra, potem będę szukał. Z nowych prosiłbym jeszcze ocenę pylon pearl 25.

 

Dobre kolumny, nawet bardzo dobre. Dość neutralne w swoim przekazie z dobrze zbalansowanymi pasmami, dość szeroką ale niezbyt głęboką sceną. Z bardzo, bardzo dobrą średnicą, klarowną ale nie kłującą w uszy górą i delikatnie zaznaczonym dołem.

 

Napisałeś, że przymierzasz się do Denona PMA-720AE. Z Pylonami zapomnij o tym wzmaku. Przed zakupem odsłuchiwałem ich na nim, ale także na wyższym modelu PMA-1600NE. I nawet z tym ostatnim grało to beznadziejnie. Właśnie tak jak napisał Aro - nudno, sucho itd.

 

Pylony (Perły ale nie tylko) bardzo dobrze zgrywają się z Yamahą i jeśli planujesz ich zakup to celuj w AS-301/501/701. Oczywiście wcześniej zalecam odsłuch w jakimś salonie audio. W każdym razie ja ze swoich Perełek spiętych z AS-501 jestem więcej niż bardzo zadowolony.

 

 

@luckd

Pylony 25 mają mało basu do tego dla wielu grają po prostu "nudno" oczywiście posłuchaj ich ale uważam że można znaleźć lepsze kolumny.

 

Zależy z jaką elektroniką ;) Patrz wyżej :)

 

@Aro

 

Nudno to grają Senki HD600 ;):E Pylony potrafią zagrać neutralnie, ale też z taką "iskrą".

 

Inaczej: HD600 ściągam z głowy góra po 30 minutach, Pearl 25 mogę słuchać godzinami :) Tak wiem, słuchawki vs. kolumny, ale z grubsza chodzi mi o analogię.

 

 

Moim zdaniem ciężko będzie ustawić kolumny z bas reflexem z tyłu...Chyba że sporo ścianki odjedzie.

Polecałbym raczej kierować się na przedni wydmuch.

 

 

Perły mam odsunięte jakieś 40--50cm od ściany. I grają tak, jak powinny. Bas nie łupie, jest go w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj elektronika jest bardzo ważna. Sam przy odsłuchach słyszałem jak nawet dobry klocek z dobrymi kolumnami grał slabo... dlatego  trzeba koMbinować różne konfiguracje.

ps . Sam mam yamahe z epoki kamienia łupanego <RX 797> i wiem jak róznie gra z różnymi kolumnami. Co do denonów... firma fajna ale mi ciężko było zestawić z kolumnami by cieszyć moje uszy.

Edytowane przez _Angel_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tommo

Pamiętam właśnie ten termin nudności przy HD600 mimo że grają ciekawą średnicą xD

miałeś jakieś porównanie do innych kolumn w podobnej cenie ?

@_Angel_

To pan czy pani ma taką wiedzę? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tommo

Pamiętam właśnie ten termin nudności przy HD600 mimo że grają ciekawą średnicą xD

miałeś jakieś porównanie do innych kolumn w podobnej cenie ?

 

 

 

Kupując kolumny odsłuchiwałem jeszcze Boston Acoustics A250 i Dali Zensor 3. Padło na Pylony, które IMHO grały najrówniej.

 

edit: HD600 są nudne, ale średnicę to mają wyborną :) I tylko dlatego ich jeszcze nie sprzedałem.

Edytowane przez Tommo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dawniej SHP9500 które miło wspominam w czym są lepsze HD600 mimk że opinie są różne o tych sennkach ?

Czy to prawda że srednica tam bywa szorstka jak to się ma do philipsow

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas wrzucę fajne porównanie zawsze ktoś może sobie poczytać

Dac Magic 100 po tuningu vs Aune S16 jako DAC

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dawniej SHP9500 które miło wspominam w czym są lepsze HD600 mimk że opinie są różne o tych sennkach ?

Czy to prawda że srednica tam bywa szorstka jak to się ma do philipsow

Pozdrawiam

 

 

Średnica.

 

HD600 mają chyba najlepszą średnicę jaką w słuchawkach słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,na forum zero informacji na temat karty muzycznej Sound BlasterX AE 5...ktos moze mial do czynienia z ta karta??jakies uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam gąbek do słuchawek SoundMAGIC EP30. Jest np. takie coś na allegro: KLIK. Jednakże nigdzie nie jest opisana średnica, ile wynosi. Moje słuchawki mają 15mm, a wiem, że są różne wymiary gąbek pod różne średnice słuchawek. Na aukcji jest wymienionych sporo modeli słuchawek Sennheiser, jednakże nawet po tych modelach nie mogę choćby do jednych znaleźć wymiaru kwasny.gif Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sound Blaster Z vs ALC1220 na Apexie, co myślicie? SBZ Przypadkowo wpadł mi w ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montuj i testuj, skoro wpadł Ci w łapki. Później podziel się z nami, jakie zmiany zauważyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, SBZ jest dużo lepszy.scratchhead.gif Testowałem na AKG K702 i Flac-ach z Foobara2000.

SBZ miał wgrane najnowsze stery i wylączone wszystkie ulepszacze dźwięku.

 

Przede wszystkim dużo więcej detali i lepsza separacja między instrumentami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to mi się podoba. Czyli wciąż dedykowane karty są lepsze od nawet najlepszych modeli integr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie aż się zdziwiłem bo SBZ to w sumie nic ciekawego ale w ładnym opakowaniu.

Rozbiorę go dzisiaj i sprawdzę co tam za opampy siedzą.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...