Forum PCLab.pl: Melomanów myśli nieuczesane - luźno i nie na temat - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (123 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Melomanów myśli nieuczesane - luźno i nie na temat

#41 Użytkownik jest niedostępny   patrykvel 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 12 Grudzień 2011 - 03:39

Jezeli jakies zmiany to napewno nie w sprzet komercyjny przy takich kwotach, zostaje DIY.

#42 Użytkownik jest niedostępny   Nebel 

• Narf!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2011 - 04:39

trochę nie na temat ale paru ludzi tu polecało słuchawki Beyerdynamic: właśnie kupiłem Beyery DT990 Pro + wzmacniacz taki:
http://allegro.pl/wz...1899424734.html
na audiostereo pisali że wyśmienity, zjada konkurencję do 8k zł

z tego co czytałem, Beyery + wzmacniacz lampowy to świetne połączenie.

Jak na razie zestaw Audiotrak HD2 + Espressivo + DT990 Pro gra zdecydowanie gorzej niż słuchawki Philips SHP9000 podłączone do integry Realteka!

Tyle że słuchawki są całkowicie nowe, jeszcze nie wygrzane. Zobaczę co będzie po 100-200 godzinach grania.

Lampy parzą jak piec. Wzmacniacz pobiera 45W z gniazdka

#43 Użytkownik jest niedostępny   patrykvel 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2011 - 16:51

A podlacz same beyery pod integre, moze po prostu styl grania tych sluchawek Ci nie pasuje? Bo definitywnie zrobiles jeden blad, zakupiles caly zestaw audio na podstawie tylko i wylacznie opinni innych osob. Beyery to nie grado, wygrzanie nie zmieni ich oblicza.

Edit- wlasnie uruchomilem swoj wzmacniac z nowym daciem. To co uslyszalem przeroslo moje oczewiwania pod kazdym wzgledem. Dzwieki doslownie otaczaja glowe, nie ma mowy o scianie dzwieku z ktorej trzeba wyszukiwac inne instrumenty, instrumenty po prostu otaczaja glowe. To samo z odtworzeniem wszelkich informacji studia nagraniowego, wprost jak bym siedzial razem z muzykami. Jezeli chodzi o balans tonalny to ciezko jakos to opisac, gra tak jak powinno w sumie. Wokal ma odpowiednia barwe, to samo perkusja. Spodziewalem sie, ze dzwiek bedzie az za dokladny i poprawny. G**no prawda za przeproszeniem, gra to tak muzykalnie, ze az nie moge uwierzyc. Kompletnie zero wyostrzen na wysokich chociaz slychac wszystkiego duzo wiecej. To ja wracam do sluchania i odkrywania muzyki na nowo.

Ten post był edytowany przez patrykvel dnia: 14 Grudzień 2011 - 19:30

#44 Użytkownik jest niedostępny   nsk1 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2011 - 21:47

Ta 8000, chyba jenów. Na Audiostereo są pojedyncze osoby, które słuchały/zbudowały porządny tor słuchawkowy, ale jako takiej rozmowy tam nie ma, bo mało jest tych osób. Jeśli słuchawki to lepiej czytać audiohobby.pl.

Heh, Philipsy to są dobre słuchawki, jak dla mnie dyskwalifikuje je wygoda, ale możliwe, że dałeś ciała :), teraz pytanie czy po jakimś czasie przywykniesz do dźwięku czy nie.

#45 Użytkownik jest niedostępny   Modo44 

• PipPipPipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2011 - 22:14

Zobacz postpatrykvel, o 14 Grudzień 2011 - 16:51, napisał(a):

Spodziewalem sie, ze dzwiek bedzie az za dokladny i poprawny. G**no prawda za przeproszeniem, gra to tak muzykalnie, ze az nie moge uwierzyc.

Jak dla mnie to raczej słabszy sprzęt wyraźnie wyostrza niektóre szczegóły kosztem ogólnego obrazu -- i wtedy są problemy, że suchy dźwięk, same detale. Gdy odtwarzane jest wszystko, gra muzyka i nic nie odstaje. :)

Aha, dwa artykuły do lektury obowiązkowej:
Oficjalne specyfikacje a wyniki wzmacniaczy słuchawkowych przy rzeczywistych obciążeniach
Dlaczego impedancja wyjściowa wzmacniacza słuchawkowego powinna być jak najmniejsza

Ten post był edytowany przez Modo44 dnia: 14 Grudzień 2011 - 22:22

#46 Użytkownik jest niedostępny   Nebel 

• Narf!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2011 - 22:19

Zobacz postnsk1, o 14 Grudzień 2011 - 21:47, napisał(a):

Heh, Philipsy to są dobre słuchawki, jak dla mnie dyskwalifikuje je wygoda

co masz na myśli?

a tak BTW to dam sobie rękę uciąć że mój poprzedni post pisałem w innym temacie. Magia czy nietopyrz przeniósł?

Ten post był edytowany przez .::SYLAR::. dnia: 14 Grudzień 2011 - 22:20

#47 Użytkownik jest niedostępny   patrykvel 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2011 - 22:23

No tez do tego wniosku dochodze, dobry sprzet jest szczegolowy ale te szczegoly podaje w kompletnie w inny sposob. Ale jednak myslalem, ze bedzie bardziej sterylnie niz moj dac z lampa na wyjsciu, a jest odwrotnie.

#48 Użytkownik jest niedostępny   nsk1 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2011 - 22:26

Pomyliłem numerki, myślałem o Philipsach 5401, twoich nie znam.

Zobacz postpatrykvel, o 14 Grudzień 2011 - 22:23, napisał(a):

Ale jednak myslalem, ze bedzie bardziej sterylnie niz moj dac z lampa na wyjsciu, a jest odwrotnie.

:hmm:

#49 Użytkownik jest niedostępny   patrykvel 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2011 - 22:26

.::SYLAR::. - A mozna wiedziec co jest z dzwiekiem nie tak?

nsk1- Po tak zaawansowanej konstrukcji spodziewalem sie dzwieku ktory bedzie wybitnie obnazal wszelkie bledy realizatorskie itp. ;) A jest cholernie muzykalnie, jednoczesnie nie zatracajac olbrzymia ilosc szczegolow oraz wszelkich smaczkow.

Ten post był edytowany przez patrykvel dnia: 14 Grudzień 2011 - 22:30

#50 Użytkownik jest niedostępny   Modo44 

• PipPipPipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2011 - 22:29

Zobacz postpatrykvel, o 14 Grudzień 2011 - 22:23, napisał(a):

Ale jednak myslalem, ze bedzie bardziej sterylnie niz moj dac z lampa na wyjsciu, a jest odwrotnie.

Dobry marketing to m.in. dobra ściema. Na przykład taka, że dopłata do lamp daje lepszą muzykalność. ;) (A nie tylko zmienia brzmienie i cenę).

Ten post był edytowany przez Modo44 dnia: 14 Grudzień 2011 - 22:30

#51 Użytkownik jest niedostępny   nsk1 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2011 - 22:33

ECC88 czy KT88 to są raczej jasno grające lampy, które często grają jak typowe tranzystory. Osobiście uważam, że jednak do DAC-a jest lepsza konwersja aktywna, a moda na lampizację wzięła się z przeróbek gorszego sprzętu.

#52 Użytkownik jest niedostępny   patrykvel 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2011 - 22:33

Zobacz postModo44, o 14 Grudzień 2011 - 22:29, napisał(a):

Dobry marketing to m.in. dobra ściema. Na przykład taka, że dopłata do lamp daje lepszą muzykalność. ;) (A nie tylko zmienia brzmienie i cenę).

Nie zebym mial cos do lampy :P Ale jednak porownanie spencera ze zwyklym wk-wa z zasilaniem crcrc nie ma sensu. Spencer robi desymetryzacje, zasilanie jest duzo bardziej zaawansowane, brak kondesatora na wyjsciu, sam PCM jest duzo lepiej zasilany.

Zobacz postnsk1, o 14 Grudzień 2011 - 22:33, napisał(a):

ECC88 czy KT88 to są raczej jasno grające lampy, które często grają jak typowe tranzystory. Osobiście uważam, że jednak do DAC-a jest lepsza konwersja aktywna, a moda na lampizację wzięła się z przeróbek gorszego sprzętu.

A spencer to niby czym jest? :P Druga sprawa, spencer ma konwersje na rezystorach ale poprzedzona buforem na tranzystorach. Wyglada na to, ze w ten sposob zrobiona jest desymetryzacja.

Ten post był edytowany przez patrykvel dnia: 14 Grudzień 2011 - 22:36

#53 Użytkownik jest niedostępny   nsk1 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2011 - 22:46

No wiem, tylko napisałem tak dla paradoksu, że często ci co mają wzmaki na KT88 to piszą, że to gra bardziej tranzystorowo od tranzystorowych wzmaków :D.

A jeśli dobrze cię rozumię ty porównujesz PCM1794 + Spencer na jednej płytce vs PCM1798 + lampa czy wpinasz lampę do PCM1794?

#54 Użytkownik jest niedostępny   patrykvel 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2011 - 22:50

PCM1794 + Spencer na jednej płytce vs PCM1798 + lampa. Dokladnie jakie roznice wprowadza sama roznica roznych kostek to nie wiem, ale nie mysle, zeby jakos diametralnie sie od siebie roznily. Napewno wieksza roznice, robi roznica w zasilaniu kostki w spencerze.

Ten post był edytowany przez patrykvel dnia: 14 Grudzień 2011 - 22:51

#55 Użytkownik jest niedostępny   nsk1 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2011 - 23:04

Słyszałem tylko PCM1798 więc też nie powiem ci jakie są różnice, ale z tego co inni mówili to podobno PCM1794 jest lepsza, PCM1798 niby jest jaśniejsza co by się zgadzało z twoim wnioskiem.

#56 Użytkownik jest niedostępny   patrykvel 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2011 - 23:10

Nie uwazam, ze moj dac z lampa gra jasno, przepraszam za wprowadzenie w blad, jezeli gdzies to napisalem, Roznica jest taka, ze Spencer gra duzo bardziej emocjonujaco, jest wiecej wszelkch smaczkow itp, scena jest kompletnie inaczej ukazana- duzo lepiej jest ukazana gradacja dalszych planow.

Ten post był edytowany przez patrykvel dnia: 14 Grudzień 2011 - 23:24

#57 Użytkownik jest niedostępny   Nebel 

• Narf!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2011 - 23:41

Zobacz postpatrykvel, o 14 Grudzień 2011 - 22:26, napisał(a):

.::SYLAR::. - A mozna wiedziec co jest z dzwiekiem nie tak?

pozwól że ci to narysuję:

Philips SHP9000:

bas średnica góra

Beyerdynamic DT990 Pro:

Bassssssss średnica góra

W philipsach troszkę za mało basu, troszkę ostra góra czyli ogólnie jasne słuchawki. W DT990 od basu aż mnie głowa rozbolała podczas pierwszego słuchania, zalewa całą resztę. Po środku prawie nic, góra jeszcze ostrzejsza niż w Philipsach. Takiego stylu grania nie da się lubić.

Ale jak już pisałem, słuchawki są nowe i nie wierzę w to co napisałeś, że Beyery nie zmienią charakterystyki grania po wygrzaniu. Audiotraka miałem wcześniej, wiem jak gra więc nie jest tak że od razu zmieniłem całość. Obydwie pary słuchawek podpinałem bezpośrednio do HD2 oraz HD2->wzmak->słuchawki.

Zaznaczam: to nie jest moja opinia na temat DT990 Pro - wcześniej już pisałem, że na chwilę obecną ich dźwięk jest nie do przyjęcia. Po tygodniu lub dwóch, gdy się wygrzeją będę mógł zrobić porównanie

#58 Użytkownik jest niedostępny   nsk1 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2011 - 23:58

No to, żebyś się czasem nie zdziwił, góra się nie zmieni, co najwyżej przywykniesz do niej, bas się może troszkę uspokoi. To co opisałeś to jest właśnie charakterystyka grania 990, 880 jest bardziej neutralna i jak już Beyerdynamici to trzeba było ten model brać. Jeśli 990 ci urywa głowę od basu to ciekawe co byś powiedział o 770 albo Ultrasone.

#59 Użytkownik jest niedostępny   patrykvel 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Grudzień 2011 - 00:04

DT990pro sa basowymi sluchawki, juz wolalbym DT880 pro. Kolejna sprawa, ze tanie uklady lampowe maja najczesciej slaby bass.

#60 Użytkownik jest niedostępny   Nebel 

• Narf!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Grudzień 2011 - 00:16

zobaczę. Jak się nic nie zmieni to sprzedam wszystko :E Bo do takiego dźwięku na pewno się nie przyzwyczaję, nawet nie będę próbował.

• (123 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »