Skocz do zawartości
nietopyrz

Melomanów myśli nieuczesane - luźno i nie na temat

Rekomendowane odpowiedzi

"Audiofile" nie gęsi i swój język mają, a i do dygresji są skłonni. Tu jest miejsce na audio off topic, czyli wszelakie dyskusje, które nie pasują nigdzie indziej.

 

PS Jeśli jednak ewidentnie jakiś wątek pasuje w inne miejsce, proszę, udzielajcie się właśnie tam.

 

Chciałbym wywołać do mównicy panów nsk1 i patrykvel :P. Właśnie dzięki nim wpadłem na pomysł stworzenia tego wątku. Czy była to dobra myśl okaże się z czasem. Stworzenie tematu, nie zaproszenie do dyskusji .

 

Jak coś ciekawszego wyniknie, to poniżej zlinkuję:

Parę słów o ST i 550ES...

 

Dla czytających po angielsku: Bose FAQ. Można zamienić na "Monster FAQ" i też będzie aktualne. ;)

Edytowane przez nietopyrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli można marudzić na np zmiażdżone słuchawkami uszy, tak? xD

 

...jak tak to właśnie na nie marudzę ;)

 

PS.

Edytowane przez varamir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varamir idź spać :E czyli można spamować do oporu, to mi się zaiste podoba :) ogólnie wpadłem na pomysł stworzenia tematu polecane głośniki komputerowe byłby mi ktoś skłonny pomóc z tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie musisz tam upchnąć T20 x) po prostu jako maleństwa 'nabiurkowe' są niezrównane (miałem HF24 i wolę T20). Jak bym miał miejsce na większe głośniki to brał bym pewnie Manhattany 2850, Fostexy 0.4, Reloopy ADM5, czy Studiophile AV40. Przewijają się też czasem Behringer MS40, ale nietopyrz swego czasu odradzał. Poza tym nieśmiertelne solo1/6/7c. Coś jeszcze? Z zestawów 2.1 tamte najtańsze microlaby... FC-530. I T3 i Bose Companion III.

 

To tak słowem wstępu ;) i fakt. ide spać x) Skyrim to zUo.

Edytowane przez varamir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli można marudzić na np zmiażdżone słuchawkami uszy, tak? xD

...jak tak to właśnie na nie marudzę ;)

 

PS.

No to i ja. I jeszcze na pałąk wrzynający się w głowę :hallucine:

 

W sam raz nuta na sen, szkoda, że wcześniej nie zlinkowałeś i że taka krótka.

 

Varamir idź spać :E czyli można spamować do oporu, to mi się zaiste podoba :)

 

ogólnie wpadłem na pomysł stworzenia tematu polecane głośniki komputerowe byłby mi ktoś skłonny pomóc z tym ?

Spamować, ale o audio. Śmietnik jest jeden, nie zabierajmy mu jego statusu :E

 

Mogę rzucić paroma modelami do spisu :P

 

jak dla mnie musisz tam upchnąć T20 x) po prostu jako maleństwa 'nabiurkowe' są niezrównane (miałem HF24 i wolę T20).

 

Przewijają się też czasem Behringer MS40, ale nietopyrz swego czasu odradzał.

I Z10. Natomiast t20 specyficzne też są. I ja do braku niższych tonów się przyzwyczaiłem.

 

Będzie trzeba, to znowu coś o nich mogę skrobnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pałąk wrzynający się w głowę to już wymyśliłem sposób :D bierzesz gąbkę, robisz z niej pasek, lub paski i przyklejasz ją co jakiś kawałek do pałąka za pomocą taśmy, np tej srebrnej i na to welur :D

 

Na Fiio, T20 mają nowe życie ;) Fostexy również... Szkoda tylko, że na fostexach 3h to max i potem zaczynają uszy odpadać ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy warto, zebym sie wypowiadal. Zlozylem wczoraj w nocy do konca uklad spencera,a dzisiaj uwalilem swoj wzmacniacz :E Oczywiscie z mojej winy... A spencera posluchalem moze z minute, ale dzwiek byl tak inny, ze nawet nic nie bede narazie pisal. Najpierw musze dojsc do tego co poszlo we wzmacniaczu ktory dostal niezla dawke napiecia stalego.

Edytowane przez patrykvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To panowie jak możecie podajcie modele głośników oraz jakieś ważne z punktu widzenia kupującego zagadnienia / kryteria itp. itp. a ja to na dniach ogarnę ;) Bo to chyba jedyny brakujący obecnie temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pałąk wrzynający się w głowę to już wymyśliłem sposób :D bierzesz gąbkę, robisz z niej pasek, lub paski i przyklejasz ją co jakiś kawałek do pałąka za pomocą taśmy, np tej srebrnej i na to welur :D

 

Na Fiio, T20 mają nowe życie ;)

Masz gdzieś pod ręką takie dzieło? Poproszę o fotkę.

 

Które Fiio?

 

Czy ja wiem czy warto, zebym sie wypowiadam. Zlozylem wczoraj w nocy do konca uklad spencera,a dzisiaj uwalilem swoj wzmacniacz :E

Nie wiem jak inni, ale ja chętnie zobaczyłbym foto workblog u nas w dziale :P

 

To panowie jak możecie podajcie modele głośników[...]

Logitechy x230, x530, ale tylko w opcji używanej, bo nowe nie są warte zakupienia.

Te tanie Modecomy, chyba MS1.

Logitech Z10.

Reeloop ADM5.

Różnej maści Modecomy i Microlaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zbieram się do tuningu swojego mikroforum608, wszystko dobraneł czyli kondensatory (nichicon FS oraz KZ Muse, odpowiednie napięcia oraz pojemności), nowe diody prostownicze, stabilizatory napięc, potencjometr oraz gniazda RCA oraz duży Jack :) Ciekawe co to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby masz rację, wtedy sobie można porównać wpływ elementów, ale pewnie nie wytrzymam :E I wszystko pójdzie na jeden rzut, przed chwilą okazało się, że mam uszkodzone JTS HP-525 :E Otwieram a jakość lutów wewnątrz lewej muszli (przetwornik jest odłączany od gniazda z malutkiej płytki) jest tragiczna :E Jedna ścieżka urwana, izolacja kabli stopiona :E, jakieś dziwne śmieci na masie (cuda na kiju, np: jeden kanał strasznie trzeszczał) poprawiłem sobie luty i od razu inna bajka :) Normalnie profesjonalna robota nie wiem kto to lutował :E

Edytowane przez mikolaj612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby masz rację, wtedy sobie można porównać wpływ elementów, ale pewnie nie wytrzymam :E I wszystko pójdzie na jeden rzut,

 

 

przed chwilą okazało się, że mam uszkodzone JTS HP-525 :E Otwieram a jakość lutów wewnątrz lewej muszli (przetwornik jest odłączany od gniazda z malutkiej płytki) jest tragiczna :E Jedna ścieżka urwana, izolacja kabli stopiona :E, jakieś dziwne śmieci na masie (cuda na kiju, np: jeden kanał strasznie trzeszczał) poprawiłem sobie luty i od razu inna bajka :) Normalnie profesjonalna robota nie wiem kto to lutował :E

Nie tylko o to chodzi. Jak coś zepsujesz, to będziesz wiedział, który element spowodował problem.

 

Poka foty. Może je przy okazji zrekablujesz :>, chociaż i tak cudów bym się nie spodziewał.

Kto lutował? Panowie i panie Chińczycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czym rekablować ;) Plan jest na ten rok by zrobić do nich nowy przewód (może za 2 tyg.), no już zrobiłem i poskładałem je ;) Ogólnie masakra, cyny za dużo, izolacja przypalona/stopiona płyta 2cm x 1,5xm, luty tak blisko siebie, że masakra, ścieżka od masy urwana w miejscu lutowania :E (ledwo się trzymała), poprawiłem sobie i teraz jest zdecydowanie lepiej, prawy kanał nie ma śmieci oraz gra normalnie, lewy też jakby odżył. Mam w planie zrekablowanie Superlux HD668B, HD681 oraz te JTS, tylko nie wiem czy Cordial CMK222 będzie ok :) Jak będzie to kupuje na dniach i ogień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Wszystko takie... uporządkowane. Parafrazując pewien artykuł: to dobrze świadczy o producencie.

 

 

akg_K550.4__73123_zoom.jpg

Wszedłem dziś na stronę AKG w poszukiwaniu inspiracji do fotek słuchawek. Patrzę, a tam nowość: referencyjne K550. Bardziej rzeczywiste foty. Z tego co już zdążyłem przeczytać, ludzie porównują je do 701.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopaki, może mi ktoś polecić jakiś dobry potencjometr liniowy podwójny do mikroforum608 ? Ten standardowy jest 10K ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://lh6.ggpht.com...do RS1i 010.jpg

 

 

prawie jak akg x)

 

zdjęcia z "pracy" nad pałąkiem (to ostatnie to finalna wersja moich SR80. Reszta to SR60i)  zdjcie2295.th.jpg zdjcie2293.th.jpg zdjcie2390j.th.jpg

 

 

a tu jak pozbyć się diody w T20... zdjcie2397.th.jpg

 

 

Fiio mam E7+E9. Świetnie pasuje do T20 i Fostexów ;)

Edytowane przez varamir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nie... planowałem nawet ten od senek... ale kombinowałem sobie z myjkami i powstał niezły system... powyżej jest jedna z pierwszych przymiarek. do SR80 po prostu wziąłem nową gąbkę do kąpieli, wyciąłem 'oponkę', przeciąłem i przykleiłem w czterech miejscach srebrną taśmą... Na to welur, zszycie 'na oko', tak by materiał był naciągnięty. Potem odciąłem nadmiar weluru i poprawiłem szew... Robota prosta, a koszty takie, że za połowę ceny powyższych, mam materiału na dziesiątki pałąków x)

 

I po zdjęciu plastikowego pałąka, powinna wejść ta nakładka. Nie wiem czy rozklejanie na ciepło by tu coś pomogło... jak się nie da to wymaga albo zniszczenia plastikowego (tego oryginalnego), albo wyrwania aluminium z tej plastikowej kostki... A to dość inwazyjne metody. No i kolor weluru można sobie wybrać ;) W realu ten niebieski jest ciemniejszy i bardziej elegancki... Jak wewnątrz muszli po lewej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia z "pracy" nad pałąkiem (to ostatnie to finalna wersja moich SR80. Reszta to SR60i)

 

a tu jak pozbyć się diody w T20...

 

Fiio mam E7+E9. Świetnie pasuje do T20 i Fostexów ;)

:E Myślałem, że ładniej to zrobiłeś.

 

Masz serię drugą :). Ja w pierwszej mam tylko jedną diodę, którą zakleiłem czarną folią i nic się w oczy nie rzuca.

 

Nie przesadzasz z tym wpływem źródła na T20? No chyba, że jakoś wybitnie wybija się w ciemną bądź jasną stronę mocy.

 

Chopaki, może mi ktoś polecić jakiś dobry potencjometr liniowy podwójny do mikroforum608 ?

Nie będę oryginalny. Alps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... przesunięcie w stonę jasnej strony mocy ;) Grają o wiele szczegółowiej - mąż mojej chrzestnej ma do 'kina domowego', starą wieżę sharpa i efekt jest nieziemski. Na HD2 marzyłem o takim... A teraz mam go na T20. Jak pamiętam, to na HD2 wszystko było dość zlane... Teraz wszystko słychać, wszelkie szczegóły otoczenia jak skrzypienie podłogi czy powiew wiatru. Nie wspominając o tym, że muzykę lepiej słychać i nie robi już tylko tła... Głosy/dialogi słychać wyraźniej, a to co ma mieć pandolnięcie, ma pandolnięcie. Podsumowując zrobiło mi się takie małe kino domowe ;)

 

...trochę dużo tego słychać, ale nie mam weny na rozbudowanie stylistyczne ;)

 

A co do pałąka... To takie złe to niebieskie obszycie? ;) Bo wiesz... To moje 1. podejście :E Może jak będę robić drugie (o ile kiedyś) to pokażę jak dokładnie robiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... przesunięcie w stonę jasnej strony mocy ;) [...]

 

A co do pałąka... To takie złe to niebieskie obszycie? ;) Bo wiesz... To moje 1. podejście :E Może jak będę robić drugie (o ile kiedyś) to pokażę jak dokładnie robiłem ;)

Jak ze stereofonią?

 

Pierwsze próby z gąbkami wyglądają fatalnie. Jeśli jest faktycznie ciemniejszy ten welur, to może być, a może Cię tylko pocieszam, żebyś się nie załamał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ty mówisz o 1. i 2. zdjęciu? xD bo wiesz... tam to testowałem jakie ułożenie gąbek ma sens, a musiałem używać taśmy malarskiej - nie zostawia kleju... Za to jest słaba i musiałem jej nawalić w różny sposób, żeby się nie odklejało x)

 

no i niebieska wersja, wygląda na zdjęciu jak wygląda - mogę wrzucić pod lepszym kątem i będzie ładniej, ale chyba nie o to chodzi - w realu i tak prezentują się zgrabniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny. Alps.

Pytanie jaki ALPS. RK27 funkjonuje bardzo dobrze ale nie jest neutralny brzmieniowo, ociepla gore oraz zmiekcza bas, scena i wydzwieki tez sie pogarsza. U mnie duzo lepiej sprawuje sie zwykly rk09, ktory brzmi duzo lepiej, cale pasmo jest bardziej neutralne. Sam nie wierzylem jak duze zmiany wprowadza zwykly potencjometr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...