Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krukosz

Jaki dysk zewnętrzny wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem studentem I roku. Mam potrzebe zakupić dysk zewnętrzny. (Nie posiadam laptopa, tylko stacjonarkę w domu i inną stacjonarkę na studiach).

 

Dysku potrzebuje do przenoszenia danych. Zależy mi na niezawodności.

Myślę, że pojemność 500GB mi wystarczy (1TB jest niewiele droższy).

Wiadomo, że przez powódź w Tajlandii ceny poszły ostro w górę, na szczęście częsciowo już zmalały. Chcialem go kupić przed świętami, ale stwierdziłem ze jeszcze poczekam, gdyż trend cenowy jest znizkowy. Nie chce wydać 50 zl wiecej, bo nie poczekalem 2 tygodnie.

 

Mój wybór padł na WD Passport Essential, USB 3.0, 2,5 cala. Cena jest dość przystępna jak na dzisiejsze warunki (ok. 300 zł), jednak opinie o tym dysku są mieszane. Obawiam się awarii wejścia mini USB przy dysku, a co za tym idzie ew. utraty danych.

 

Można powiedzieć, że jestem fanboyem WD, gdyż na wszystkich komputerach mam dyski tego producenta i nigdy nie miałem z nimi problemów. Stąd mój wybór to WD.

Jednak przemknęły mi w MediaMarkt dyski Samsunga, czy ADATA. Są to cenione firmy.

 

Moje pytanie brzmi: Jaki dysk wybrać, by był w miarę tani i niezawodny. Proszę o subiektywne opinie nt. swoich propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesują Ciebie jedynie dyski 2,5"? Ja osobiście takiego nie mam, ale podobny model ma znajomy (paszport). Może go zbyt często nie używa, ale jak na razie nie słyszałem, aby miał z nim jakieś problemy.

 

Sam jestem użytkownikiem zwykłej obudowy zewnętrznej jakiejś podrzędnej firmy na zwykłe dyski desktopowe. Kupiona była za "grosze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk 3,5 cala tez mogę rozważyć, jednak bardziej opowiadałbym się za 2,5 cala (lzejszy i wygodniejszy w przenoszeniu, fakt, ze wolniejszy niz 3,5 ale to jest dysk do przechowywania a nie do normalnego uzytku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym dziś kupował to na pewno musiałby mieć USB 3.0 i 2,5" - uważam, że to podstawa wygody korzystania.

Posiadam Samsunga S2 Portable 3 640 GB (kupiłem go za 219 zł - oczywiście przed powodzią) i nic złego nie mogę o nim powiedzieć.

Wyniki HD Tune Benchmark:

średni transfer - 71.8 MB/s

czas dostępu - 16.6 ms

burst rate - 119.1 MB/s

Wyniki CristalDiskMark:

odczyt - 92 MB/s, 37.44 MB/s, 0.485 MB/s, 0.580 MB/s

zapis - 92 MB/s, 35.02 MB/s, 0.715 MB/s, 0.722 MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- popsucie złącza mini usb nie oznacza utraty danych, wyjmujesz dysk podpinasz pod przelotke lub inną obudowe i używasz dalej, ale zgadza sie - bywają z tym problemy mi się tak zdażyło w wd elements 2.5 kiedy podpiąłem inny dłuższy kabel..nieorginalna wtyczka wykrzywiła pin od zasilania, na szczeście udało się odgiąć i działa dalej.

 

w zasadzie to kwestia podstawowa czy usb 2 czy 3 jesli stare to wybór jest moim zdaniem prosty - byle tani ew. obudowa ogumowana, o 3.0 się nie wypowiadam bo to droższy gips.

 

mi udało się na przełomie podwyżek kupić dysk w obudowie ICY BOX 500GB(modelu nie znam) za 170zl wnętrze ogumowane, pokrowiec(walizeczka(?) na kabel i dysk), dłuższy kabel z odpinanym kabelkiem Y lub możliwością wpięcia pod zasilacz(dla starszych komputerów - mi się bardzo często przydaje) - najważniejsze w tym rozwiązaniu to obecność stacji dokującej do zatoki 3.5 cala i e-sata, wsuwam dysk w obudowie jak karte sd do czytnika, chowa się całkowicie i zapominam że to wogóle dysk przenosny usb..bo śmiga normalnie, kabel się nie poniewiera

jest dzięki temu szybszy i opcja instalacji systemu i przenoszenia całego systemu do innego kompa(linux)

w razie czego wyciągam i dysk biore kabel i wszystkie dane dostępne bez koniecznosci synchronizacji etc.

 

 

takie rozwiązanie do stacjonarki jest rewelacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie jeszcze nad genialnym:

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/839724#from48679

 

Właśnie o ten dysk mi chodziło, tylko, że bez tego dopisku MAC to znalazłem. Jest jakaś różnica pomiędzy moim wyborem a Twoim ?

 

- popsucie złącza mini usb nie oznacza utraty danych, wyjmujesz dysk podpinasz pod przelotke lub inną obudowe i używasz dalej, ale zgadza sie - bywają z tym problemy mi się tak zdażyło w wd elements 2.5 kiedy podpiąłem inny dłuższy kabel..nieorginalna wtyczka wykrzywiła pin od zasilania, na szczeście udało się odgiąć i działa dalej.

 

w zasadzie to kwestia podstawowa czy usb 2 czy 3 jesli stare to wybór jest moim zdaniem prosty - byle tani ew. obudowa ogumowana, o 3.0 się nie wypowiadam bo to droższy gips.

 

Chodziło mi tutaj o opinie uzytkowników. Ktoś, kto miał Passporta, miał awarię wtyczki przy dysku, dysk w ogóle przestał łączyć. Odesłał na gwarancję i przysłali mu nowy dysk, więc dane stracił.

 

 

Propozycję innych uzytkowników rozważę - Samsung i Toshiba wydają się porządnymi producentami dysków. Samsung szczególnie, dzieki dyskom F2 i F3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WD Elements 500GB w środku jest WD Eco Green poniewiera sie w torebce dziewczyny już drugi albo 3 rok i działa bezawaryjnie(no poza tym jednym wypadkiem), miałem awarie wtyczki od tego czasu kabel non stop wpiety wyginany w torebce i działa, skoro Passport miał to pewnie WD stosuje badziewne gniazda.

 

To że gościu odesłał dysk to jego strata albo dane albo gwarancja. Jaka była awaria trudno na tej podstawie ocenić, oni tak robia żeby szybciej obsłuzyć - nowy a stary idzie do naprawy, możliwe że to nie byla wina dysku ale obudowy(to czesta awaria głównie tanich elektronik usb - wyrzucilem do kosza 2 sztuki).

W takim wypadku unikaj WD i po sprawie.

 

PS nie ma innego określenia jak naiwność lub glupota jeśli nie robi sie kopi zapasowych plików i polega na bezawaryjności dysku. predzej czy później coś pójdzie nie tak, jesli nie dysk to system plików :)

Jesli nie masz w kompie dużego dysku na kopie to ewentualnie rozważ kupno dwóch - 3.5 cala i mniejszy 2.5' ? albo pojemny pendrive? dla studenta w stam raz ;)

mały i użyteczny w każdej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączę się pod temat, by nie zaśmiecać forum. Z racji dużego skoku cen udało mi się (tak mi się wydaje) znaleźć dysk w miarę przyzwoitej cenie, powiedzcie mi czy warto?

http://www.oleole.pl/dyski-twarde/opinie-toshiba-store-alu-2s-500gb-usb3-0.bhtml#opinie

lub

http://www.oleole.pl/dyski-twarde/opinie-western-digital-my-passport-essential-wdbacy5000abk-usb-3-0.bhtml?sort=0&on_page=5&page_nr=4#opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, aby nie zakładać nowego wątku napisze tutaj czy dysk: HP SimpleSave 500GB USB3.0 + etui za 259 zł to dobra oferta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, aby nie zakładać nowego wątku napisze tutaj czy dysk: HP SimpleSave 500GB USB3.0 + etui za 259 zł to dobra oferta?

Raczej tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja będe przymierzał sie nie długo do zakupienia dysku ok 250gb tylko do filmów, ew jakieś tam programy. nie chce zawalać sobie kompa filmami :) dysk chciałbym używkę najlepiej, czy do 200zł coś sensownego dostane?? Wiem że jest allegro i moge sobie popatrzeć ale tam wszyscy wszystko chwalą więc lepiej zapytać kogoś kto w tym siedzi :)

Za 200 zł dostaniesz nowy dysk, np. taki http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/778904

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...