Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wychylylybym

Jak zablokowac dostep przez Wi-Fi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym móc zablokowac dostep do sieci bezprzewodowej kolesiowi ze stancji (ja mu wynajmuje)

Mieszkam w domu jedno rodzinnym i wynajmuje stancje, udostepniam im internet (neo 6mb) nie pobierajac oplat wiec jak sciagaja to im odlaczam ;p ale wylaczajac cala siec bezprzewodowa aczkolwiek tutaj pojawia sie problem - jesli siostra korzysta z neta na laptopie to juz nie moge tego zbytnio robic (wtedy tylko rozlaczam i podlaczam ale jesli sciagaja torentami to pobierania sie wznawia ;/)

 

Gdzie wejsc w ustawienia zeby blokowac konkretnym uzytkownikom?? Znam oczywiscie strone 192.168.1.1 wiec tam moze da sie to zrobic (tam tez odlaczam neta).

 

wi-fi jest nadawane z LiveBoxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialbym móc zablokowac dostep do sieci bezprzewodowej kolesiowi ze stancji (ja mu wynajmuje)

Mieszkam w domu jedno rodzinnym i wynajmuje stancje, udostepniam im internet (neo 6mb) nie pobierajac oplat wiec jak sciagaja to im odlaczam ;p ale wylaczajac cala siec bezprzewodowa aczkolwiek tutaj pojawia sie problem - jesli siostra korzysta z neta na laptopie to juz nie moge tego zbytnio robic (wtedy tylko rozlaczam i podlaczam ale jesli sciagaja torentami to pobierania sie wznawia ;/)

 

Gdzie wejsc w ustawienia zeby blokowac konkretnym uzytkownikom?? Znam oczywiscie strone 192.168.1.1 wiec tam moze da sie to zrobic (tam tez odlaczam neta).

 

wi-fi jest nadawane z LiveBoxa

 

Poblokuj im mac adres poprostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo na odwrot zeby nie kombinowali zezwol tylko na adres MAC komputera siostry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak chcialem zrobic ale jak sprawdzilem adres mac na lapie to byl jakis taki dziwny, prawie same zera "0" a takowego na liscie nie bylo ;/ poza tym nie wiem ktore to ich adresy MAC :P mam na liscie z 10 adresow.

 

Czy jesli łączylem sie telefonem to tez jest juz jakis adres mac zapamietamy? bo ja i 2 siostry korzystamy rowniez z wi-fi na telefonach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym boxie nie ma listy podłączonych urządzeń??

Coś podobnego jak tutaj

capture2xq.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adresmac.png

 

U mnie wyglada to tak.

 

Nie zaleznie czy wybiore opcje:

"zezwalaj na dostep...."

"odmawiaj dostepu...."

 

to i tak internet siostra na laptopie ma ;/ Czy moze po kazdej zmianie trzeba zapisac i uruchomic liveboxa ponownie? Bo to trwa ok.5min ;/

 

Czy jesli usune wszytkie adresy MAC to bede musial potem wszystkie urzadzenia podlacyzc ponownie (tzn, musze na liveboxsie nacisnac wyszukiwanie sieci i w tym momencie podlaczyc np. lapa/tel bo inaczej nie da rady wiec nie chodzi tutaj o zabezpiecznia - takowych nie posiadam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...