Skocz do zawartości
Pablos

Płyta pod LGA1155 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanko

i5 3570 założyłem Spartan pro,buda Cooler master 370 elite + 2 wentyle na topie i 1 na froncie 120mm.temp max w occt 67 stopni,czy to ok ,pytam bo nie mam pojęcia co do temperatury w tych prockach

Edytowane przez Fikołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCCT z AVX czy bez?

Akustycznie to jest huragan, czy w miarę cisza?

Bo ogólnie dobra temperatura :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCCt bez avx ,wczesniej tak siedziała scythe katana 3 pasta od niewymieniana od 6 lat.Włożyłem 3 wentyle pure wings 2 i wspomniany spartan i cisza jak makiem zasiał w porównianiu z tym co było (wentyle jakieś no name 3 pinowe cały czas na max wiały)włączone xmp tylko.

Wentyl na spartanie kręci sie do 2000rpm albo to słuch mi już nawala przez moje noctua 3000 :E

Edytowane przez Fikołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję płyty głównej pod ten zestaw (socket 1155), bo moja jest w stanie agonalnym.

 

Intel Core i5 3350P

EVGA Geforce GTX 970 SSC ACX 2.0+

Kingston DDR3 HYPERX blu 2x4gb

HDD Western Digital WDC 5003 AZEX 500GB

SSD Goodram Iridium Pro 240GB

EVGA Supernova 550 G2

 

Wolałbym nową jeśli jest taka opcja i nie zbankrutuję. Kupiłem już jedną używaną i nie działa, właśnie ubiegam się o zwrot pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję płyty głównej pod ten zestaw (socket 1155), bo moja jest w stanie agonalnym.

 

Intel Core i5 3350P

EVGA Geforce GTX 970 SSC ACX 2.0+

Kingston DDR3 HYPERX blu 2x4gb

HDD Western Digital WDC 5003 AZEX 500GB

SSD Goodram Iridium Pro 240GB

EVGA Supernova 550 G2

 

Wolałbym nową jeśli jest taka opcja i nie zbankrutuję. Kupiłem już jedną używaną i nie działa, właśnie ubiegam się o zwrot pieniędzy.

 

MEDION MS-7728

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i jest dobra ale ofert brak. Szczerze zaczynam się zastanawiać nad zmianą procesora i zakupie nowej płyty głównej, bo chyba już nic dobrego pod ten procesor nie dostanę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie widzisz dlaczego z mobkami 1155 jest jak jest - proce nie padają, a płyty owszem, i to ostro

 

a dobra Z77 kosztuje 350 lekko, a co fajniejsze modele po 500 zł idą

 

inna sprawa swojego procka to jak za 200 zł realnie puścisz to nie będzie źle :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam procek 2600k pamięci 2133mhz,ale brakuje mi płyty. Czy jak kupie płytę na chipsecie B75 to dużo stracę zamiast jakiegoś asusa P67?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazłem rozsądne oferty płyt ale już nie mam pojęcia czym się tak naprawdę różnią.

 

ASUS P8P67-M - tu mam 12m.gw.i wersja box.

ASUS P8P67 - 3m.gw oem

ASUS P8P67 Pro rev 3.0 - 3m.gw oem

 

Komp będzie do CSa, lola, diablo i jakiś gierek z doskoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy nowsze płyty główne np. ASRock H110M-DGS obsługują starsze procesory tj. Intel Core i5-3470?

Potrzebuje mobo z DDR4 do obługi takiego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mixol96

 

Masz na stronie asrocka listę wspieranych procesorów przez płytę.

Socket musi się zgadzać. Ale nawet to nie jest warunkiem wystarczającym by płyta z procesorem gadały.

I tak i5-3470 obsługuje tylko pamięci DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbować możesz - gwarancji żadnej nikt nie da, nawet GB (możesz co najwyżej szukać potwierdzenia od kogoś, kto tego próbował).

W przypadku problemów dual bios powinien Ci uratować tyłek, ale na to gwarancji też nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pod fan headery w płycie Asus Z170 Hero można podłączyć dwa wentylatory przeze Y splitter? Będzie to Noctua 120mm oraz 92mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pod fan headery w płycie Asus Z170 Hero można podłączyć dwa wentylatory przeze Y splitter? Będzie to Noctua 120mm oraz 92mm.

 

Zapytaj w odpowiednim temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Szukam płyty głównej (Używana bądź nowa). Pod mój obecny procesor (i7-2600). Najważniejsza sprawa to gniazdo na płycie głównej pod usb 3.0 wyprowadzone z frontu obudowy (silentiumpc regnum rg4). 4 sloty na ram też mile widziane. Dobrze by było gdyby sloty sata nie były w linii z gniazdem Pci-e x16 (gf gtx 760 edycja windforce). Aktualnie procesor pracuje na płycie ASUS P8h61/USB 3

Edytowane przez Avengeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję płyty głównej (może być używana) DO MAX 200zł pod ten zestaw:

I5 2400 (lga 1155)

Gtx 660 oc 2gb ddr5

2x4gb 1600mhz

Zasilacz cooler master 550w 80+gold

Szukam od rana i kilka znalazłem - np.

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6648441641

Tylko, że tam jest napisane 2x slot na ram 1066 i 1333, to znaczy, że jeden ma mniejszą częstotliwość? I z tego 1600 mi obniży aż do 1066?

Drugi wybór to taka płyta: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7083289341

Pomożecie z wyborem?

Jeśli polecacie coś dobrego z pci-e x16 v 3.0 i usb 3.0 oraz z częstotliwością ram 1600 to mogę kilka groszy dorzucić, tylko chciałem się do tych 200 zmieścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do PCIe 3.0 potrzebny jest procesor ivy bridge (3xxx).

Na sandy bridge będzie 2.0.

 

Do obsługi ramu 1600MHz potrzebujesz płyty na chipsecie Z albo P. Na innych z tym procesorem zobaczysz tylko 1333.

Ale czy ten OEM MSI faktycznie ma P67, i czy pozwoli ustawić 1600, to ciężko powiedzieć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaką kupić wkońcu? W sumie najbardziej to zależy mi tylko na cenie i żeby nie padła. Te usb 3.0 to może być, ale nie musi. Pci-e x16 może być 2.0, nie robi różnicy. Więc jaką dobrą płytę polecacie do 200zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Ok znalazłem rozsądne oferty płyt ale już nie mam pojęcia czym się tak naprawdę różnią. ASUS P8P67-M - tu mam 12m.gw.i wersja box. ASUS P8P67 - 3m.gw oemASUS P8P67 Pro rev 3.0 - 3m.gw oemKomp będzie do CSa, lola, diablo i jakiś gierek z doskoku.

 

 

Witam. Jaka płyta głowna z lga 1155 pod i7 3700k zeby dobrze chodziło?

 

 

Witajcie. Szukam płyty głównej (Używana bądź nowa). Pod mój obecny procesor (i7-2600). Najważniejsza sprawa to gniazdo na płycie głównej pod usb 3.0 wyprowadzone z frontu obudowy (silentiumpc regnum rg4). 4 sloty na ram też mile widziane. Dobrze by było gdyby sloty sata nie były w linii z gniazdem Pci-e x16 (gf gtx 760 edycja windforce). Aktualnie procesor pracuje na płycie ASUS P8h61/USB 3

 

 

Witam. Potrzebuję płyty głównej (może być używana) DO MAX 200zł pod ten zestaw:I5 2400 (lga 1155)Gtx 660 oc 2gb ddr52x4gb 1600mhzZasilacz cooler master 550w 80+goldSzukam od rana i kilka znalazłem - np. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6648441641 Tylko, że tam jest napisane 2x slot na ram 1066 i 1333, to znaczy, że jeden ma mniejszą częstotliwość? I z tego 1600 mi obniży aż do 1066?Drugi wybór to taka płyta: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7083289341Pomożecie z wyborem?Jeśli polecacie coś dobrego z pci-e x16 v 3.0 i usb 3.0 oraz z częstotliwością ram 1600 to mogę kilka groszy dorzucić, tylko chciałem się do tych 200 zmieścić

 

W każdym przypadku Asrock P67 Extreme4 a Extreme6 z najlepszą sekcją zasilania dla i7 bo OC tu jest kluczowe i można jeszcze pociągnąć na takim zestawie.

Szukać na OLX bo widziałem w zestawie i może sprzeda osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam opcje na Sabertootha p67 ale nie wiem czy to B3. Czy jest jakakolwiek widoczna roznica miedzy tymi plytami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szybkie pytanie czy na płycie H67H2-AD (z Packard Bell'a s3850) istnieje możliwość zamontowania procesora Ivy Bridge, czy pozostaje tylko stary Sandy Bridge?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam plyty (najlepiej cos nowego z gwarancja) do i5 2500k z obsluga zintegrowanej karty graficznej i mozliwoscia oc, mozecie cos polecic? Cena w granicach 300pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...