Skocz do zawartości
Pablos

Płyta pod LGA1155 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Silvatrez

Sklep mi dziś napisał, że sam muszę sobie płytę wymienić u producenta. Czy nie jest prawdą, że to oni powinni to zrobić? Jeśli tak to im odeśle i zażądam zwrotu kasy i kupię tego z68xp-ud4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wyślij gdzie każą.

 

W pierwszej chwili myślałem, że stosują na Tobie spychologię,

ale na forum też pisali o mobasach bezpośrednio od producenta, więc pewnie nie robią w bambuko.

Do GB napisz.

Edytowane przez bic44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenoszę tutaj moje pytanie. I przepraszam za zaśmiecanie forum nowymi wątkami :)

 

Witam chcę złożyć taki zestaw :

 

Intel i5 2500k

Asus 1GB GeForce GTX 560TI DirectCUII PCI-E ( w przyszłości )

Corsair CMZ8GX3M2A1600C9 8GB 1600MHz CL9 DDR3 Vengeance Memory Two Module Kit

Crucial CT064M4 Solid State Drive2 64GB M4

XFX Core 550 W

 

 

Potrzebuję do niego MOBO która umożliwi w przyszłości kręcenie procka oraz która obsłuży zintegrowany GPU i5'ątki bo nie będzie mnie stać aby od razu wydać kasę na tego GF'a a komputer jest mi potrzebny dość szybko.

Chciałem kupic ASRock P67 Pro 3.0, ale dowiedziałem się, że modele P67 nie obsługują integry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie fundusze max?

 

Zdajesz sobie sprawę, że kostki wyglądają fajnie, ale wysokie radiatory mogą, ale nie muszą naturalnie, sprawiać problemy,

 

to w kontekście ew coolera, warto obmyśleć wcześniej całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Silvatrez

Albo wyślij gdzie każą.

 

W pierwszej chwili myślałem, że stosują na Tobie spychologię,

ale na forum też pisali o mobasach bezpośrednio od producenta, więc pewnie nie robią w bambuko.

Do GB napisz.

Ja nie mieszkam w Polsce i niestety nie mam jak bawić się w wysyłki. Skoro u niech kupiłem wadliwy sprzęt to powinni w ramach reklamacji wymienić czytaj(wysłać do producenta itp)?

Edytowane przez Silvatrez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Silvatrez

Tak na szybko czy:

ASUS P8P67 DELUXE B3 jest lepsza od GIGABYTE GA-Z68XP-UD4 cy nie? Chodzi mi o OC itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Pewnie będą zbliżone.

Na deluxie cyrki były ale to pewnie z czasem biosy poprawiły, więc już bym się nie bał,

ale ud4 to z68, więc większa funkcjonalność i lepszy layout imho.

Dodatkowo wysokie asusy na p67 szybko z ceny lecą, a Ztek jest mniejsza podaż i ceny mają dobre, jakby trzeba sprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Silvatrez

Okay, to biorę z68xp-ud4. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deluxy oraz ud7ki, czyli top, rozczarowywały z początku, ale to pewnie soft głównie.

Później ud7 też wyszła na Ztce jak i ta ud4'ka i takiej też mobo aukcja się właśnie kończy, jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Silvatrez

A czym się różnia ta gigabyte z XP od tej z dopiskiem tylko X? Co daje to P i czy dopłacac za to?

 

Tą ud7 już oglądałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No na tą pierwszą jestem w stanie dołożyć te kilka groszy.

Czy ona ma duże możliwości OC ?

 

Oraz pytanie do Twojego poprzedniego posta bo nie skumałem o co chodzi w tej wypowiedzi :

 

Zdajesz sobie sprawę, że kostki wyglądają fajnie, ale wysokie radiatory mogą, ale nie muszą naturalnie, sprawiać problemy,

to w kontekście ew coolera, warto obmyśleć wcześniej całość.

 

Składam PC pierwszy raz od 6 lat więc trochę rzeczy się pozmieniało więc byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI ;) Mieć warto, ale więcej niż kilkadziesiąt zł bym nie dopłacał...

Albo inaczej, to pozbawianie złącz video Ztek przez GB to IMHO nieporozumienie...no ale nie każdemu robi to różnicę.

 

No na tą pierwszą jestem w stanie dołożyć te kilka groszy.

Czy ona ma duże możliwości OC ?

Nie, to są te, które się mieszczą, dołożyć warto do 550 a albo 600, solidne Ztki się cenią, zwłaszcza teraz, a jw pisałem z drugiej ręki coś kupić to...

 

Mały asrock ma zaskakująco dobre oc, zaskakująco, bo sekcja jest bardzo okrojona. Można więc wytoczyć argument, że nie pociągnie z tego powodu długo,

ale z drugiej strony te proce nie są wymagające, a pod full load nikt non stop nie trzyma (no i od tego jest gwara).

 

Za to msi testów brak.

 

Składam PC pierwszy raz od 6 lat więc trochę rzeczy się pozmieniało więc byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki :)

IMHO lepiej niski profil, wybór jest:

http://www.skapiec.pl/site/cat/7/filtr/_0_7663_0_10754_0_0_0_0_0_0-170

Edytowane przez bic44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różnia ta gigabyte z XP od tej z dopiskiem tylko X? Co daje to P i czy dopłacac za to?

 

Tą ud7 już oglądałem.

X nie ma zintegrowanej karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Silvatrez

X nie ma zintegrowanej karty graficznej.

Czyli mi to nie potrzebne. Dzięki. Wezmę samą Z68X-UD4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały asrock ma zaskakująco dobre oc, zaskakująco, bo sekcja jest bardzo okrojona. Można więc wytoczyć argument, że nie pociągnie z tego powodu długo,

ale z drugiej strony te proce nie są wymagające, a pod full load nikt non stop nie trzyma (no i od tego jest gwara).

 

 

A co powiesz o tej ?

http://www.amazon.co.uk/Z68-Extreme3-Motherboard-PCI-Express-ASRock/dp/B005FGQLQQ/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1324231938&sr=8-2

Jest o 30 funtów droższa niż ta Asrock Z68 Pro 3

 

Kompletnie się nie znam na płytach głównych ale mogę trochę dołożyć jeśli ma być duża różnica w możliwościach i jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, żadna nie ma grafiki, różnią się wyjściem video, patrz wyżej, na poprzedni post.

 

A co powiesz o tej ?

 

Dokładnie o tą chodziło, kiedy pisałem o dołozeniu do 550, bo tyle chodzą w PL.

Minus to źle działający LLC.

Pewnie trzeba czekać na bios poprawiający tą, dokuczliwą było nie było, niedogodność.

 

Możesz rozważyć również wymienianą wcześniej ud3 (tą miałem z kolei na myśli pisząc o dopłacie do 600):

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/2605495

 

Alternatywa od msi to:

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/3046319

Długo nie miały offsetu, to również duży minus, ale ponoć już działa.

 

Od asusa natomiast:

http://www.ceneo.pl/12467767?se=7GU4sycYBFYsZt3YUOAHtT_H4ZjbMHZt&gclid=CLuYzaCgjK0CFUUPfAodYFhsmg

 

Czemu tyle alternatyw? Ano jeśli nie kupujesz w PL to sprawdź co Ci się lepiej opłaca, ceny mogą się różnić przecież.

Edytowane przez bic44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wyjaśnić o co chodzi z tym LLC ?

Czy miałbym przez to jakieś większe problemy z działaniem sprzętu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak, że mam rewizje B2. Kupiłem ją wraz z intelem 2300 za śmieszne pieniądze na 24 miesięcznej gwarze na allegro, dokładnie 3 grudnia.

 

I teraz się zastanawiam czy jej nie wymienić żeby nie mieć problemów z gwarą czy zostawić bo ma 24 miechy gwary.

Nie wiem skąd oni ją wzięli. Pytałem na mail i odpowiedzieli, że to B2. Nie znam się kompletnie na płytach więc nawet nie wiem jak samemu to sprawdzić. Na laminacie piszę tylko GIGABYTE GA-P67A-UD5 zaraz nad pierwszym slotem pci-e.

 

Korzystam tylko z ssd i napedu na sata2. Więc są to dwa urządzenia. Cruciala mam podpiętego pod sata3.

 

Powód to bardziej zapobiegawczo. Gwara jest itp ale nie chciałbym utracić np z dysku kilku ważnych sejwów.

Myślę, że nie warto panikować. Widzę, że już zamówiłeś nową płytkę, ale pozwolę sobie się wypowiedzieć w temacie. Porty SATA II w mostku B2 mogą stracić na szybkości lub całkowicie przestać działać na przestrzeni kilku lat. Co lepsze, problem dotyczy wg intela 5 - 15% płyt. Nie wiem po co panikować nawet jeśli ktoś został ze starą rewizją. Są przecież 2 porty sata3, a często producenci wyposażają płyty w dodatkowy kontroler sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak pisałem, można bagatelizować.

 

Mógłbyś wyjaśnić o co chodzi z tym LLC ?

Jest to zapobieganie spadkom napięcia, obecnie działa jedynie 1 z 4 poziomów (2-4 dają jednakowe działanie), co skutecznie utrudni oc, im wyżej, tym bardziej.

http://www.google.pl/search?client=opera&rls=pl&q=load+line+calibration&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Silvatrez

Myślę, że nie warto panikować. Widzę, że już zamówiłeś nową płytkę, ale pozwolę sobie się wypowiedzieć w temacie. Porty SATA II w mostku B2 mogą stracić na szybkości lub całkowicie przestać działać na przestrzeni kilku lat. Co lepsze, problem dotyczy wg intela 5 - 15% płyt. Nie wiem po co panikować nawet jeśli ktoś został ze starą rewizją. Są przecież 2 porty sata3, a często producenci wyposażają płyty w dodatkowy kontroler sata.

Niestety już zamówiłem. Wolę dmuchać na zimne. Fakt, gdzieś czytałem, że to dopiero po jakimś czasie się zaczyna dziać, ale na 500GB mam bardzo dożo ważnych dla mnie danych i wolę nie ryzykować ich utraty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu niestety? Od początku byłeś przekonany do takiego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być właściwie, jeśli p67 starcza.

 

Jeśli wolisz jasno od ciemno niebieskiego to p8p67 pro w fajnych cenach na aukcjach dostaniesz (zbliżonych do pro3), bo nowych to już się nie opłaca.

 

Ivy będzie na dowolnej, zapinkę zamówiłeś, więc już też bez różnicy (asrocki niektóre mają dziuru j/775, no ale to już nieistotne).

 

Napisz może więcej odnoście zastosowania i wymagań, bo co do koloru to patrz wyżej, a co do oc to to też nie problem dla tych płyt ;)

 

 

Kolor nie jest aż tak ważny, ale w razie możliwości jest brany pod uwagę.

Głownie chodzi, żeby ta płyta była dobra do kręcenia przy 2600k. Jestem w stanie dać 500+-za nią, więc jak jest coś lepszego od tego ASRocka to nie ma problemu.

A dlaczego p8p67 pro nie opłaca się nowych? Jakieś modele jeszcze polecasz?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak pisałem, można bagatelizować.

 

 

Jest to zapobieganie spadkom napięcia, obecnie działa jedynie 1 z 4 poziomów (2-4 dają jednakowe działanie), co skutecznie utrudni oc, im wyżej, tym bardziej.

http://www.google.pl/search?client=opera&rls=pl&q=load+line+calibration&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

 

Już rozumiem no więc skuszę się na którąś z alternatyw.

Dzięki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...