Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hetman

Narzędzia, wątek podstawowy

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem całkiem fajny zestaw imbusowych hexów, odrobinę zardzewiałe tylko. Jest ich chyba ze 30, każdy w innym rozmiarze. Wszystkie nasadki 1/4" zmasakrowane. Albo popękane, albo rdza. To samo z nasadkami 1/2". Uchowało się raptem kilka ale w rozmiarach 20+.

 

Jedyne na co nie mam dużego parcia to klucze płaskie. Jest w domu w teorii fajny zestaw kluczy chyba z Rosji, ale to klucze po nieżyjącym już dziadku i generalnie w praktyce tych kluczy w domu nie ma, bo albo są w samochodzie, albo w pracy u ojca. Więc generalnie jak mówiłem, kilka skrzynek z narzędziami w domu, a wkrętaka krzyżaka i kombinerek brak :E

 

I teraz sobie wyobraźcie jak ja sam w domu zmieniłem dolot powietrza albo termostat :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no tak, to już sam wiesz co masz i co możesz potrakotwać jako bazę. A masz suwmiarkę? Może warto pomierzyć te nasadki a nie patrzeć tylko na wygląd ;) ? I jest jeszcze taka opcja, że łapiesz szlifierkę i skracasz je o ~5mm, głębiej będą trzymały wymiar - tyle że oczywiście maksymalnie płytkie na dłuższą metę mogą się zemścić (ale zawsze oszczędność na bazie a dokupujesz pojedynczo).

 

Poniżej wrzucam takie luźne propozycje, nie wiem czy opłacalne: http://allegro.pl/super-zestaw-134el-yato-yt-0400-yt-1268-klucze-i2046161515.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wrzucam takie luźne propozycje, nie wiem czy opłacalne: http://allegro.pl/super-zestaw-134el-yato-yt-0400-yt-1268-klucze-i2046161515.html

No to Kowal ma taki zestaw. Tylko tyle, że tu jest dość drogo.

 

http://allegro.pl/yt-1268-zestaw-kluczy-94-cz-yato-gratis-i2065332212.html

 

tu wygląda to o wiele lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu był dodatkowo zestaw bitów 10mm, czyli konkretnych. Tyle, że 70zł za niego to za duża dopłata.

 

 

PS: a możę chcesz wypróbować gwarancję na NEO? http://www.neo-tools.com/PL/gwarancja/gwarancja_opis.html

 

 

PS2: chyba ciekawszy zestaw - nietypowy profil 6kąta, chętnie bym przetestował. Za te kilka zł więcej mamy torksy E oraz proste grzechotki ;) . Tylko nie wiem jak z jakością (i z liczbą zębów w obu przypadkach - dobrze się o to dowiedzieć przed zakupem).

Hmm, nie ma za to giętkiej przedłużki na 1/4" i pokrętki, i chyba jeszcze czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te małe zestawy są kompletnie nieopłacalne. Lepiej jest kupić duży i dokupić to czego brakuje, nawet jeśli mała część narzedzi miała by się powtórzyć. Jak zaczniesz kompletować po małym zestawie to tysiąc Ci braknie.

 

Ja mam to:

http://allegro.pl/klucze-nasadowe-94el-1268-bity-40el-0400-yato-i2048019803.html

+ zestaw kluczy płaskich/oczkowych + inne pojedyncze narzędzia.

Trochę to trwało, ale właśnie dotarł do mnie zestaw kluczy Yato YT-1268, takie jak ma Kowal :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, teraz fotorelacja z użytkowania :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba... poczytałem wątek i się załamałem.

 

Wychodzi na to, że używam szajsu, nie znam się na narzędziach a jeszcze mniej na ergonomii pracy.

 

Smutno mi :(

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem zestaw, który mi krzysiak polecił, bo były w fajnej skrzyneczce. I dobrze mi z tym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zaopatrzyłem się w yato. Na wiosnę planuję sporo prac przy samochodzie więc może okażą się pomocne.

http://allegro.pl/ze...2095407149.html

Większości tego nie użyjesz nawet raz przez następny rok, dwa. Za to jak się okaże, że jest coś potrzebne to będziesz w siódmym niebie mając to pod ręką. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem zestaw, który mi krzysiak polecił, bo były w fajnej skrzyneczce. I dobrze mi z tym :P

 

a co Ci polecił? bo sam szukam zestawu jakiegoś co by miał "ręce i nogi" do podłubania przy samochodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honiton podobny do tego covala mam, polecam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quattro, wiemy, że te zestawy, które kupiliśmy nie mają startu do neo, bety itp. ale w domowych warunkach powinny się sprawdzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to irracjonalne...ja za praktycznie to samo od Yato dałem 215 zł w wliczoną przesyłką kurierem :(

Teraz też bym wziął jakiś podobny zestaw Yato.

 

Quattro przez tydzień bardziej wyeksploatuje takie narzędzia, niż ja przez rok, więc prawdopodobnie dla niego to szmelc. Po prostu po roku już tylko skrzynka zostanie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quattro, wiemy, że te zestawy, które kupiliśmy nie mają startu do neo, bety itp. ale w domowych warunkach powinny się sprawdzić :)

 

:lol2:

 

Nie mam na stanie ani jednej Bety i ani jednego Neo, mam za to dużo narzędzi Toya, Topex, Comparator i Powerfix.

 

Wkrętarkę akumulatorową mam Comparatora. Z Biedronki za 39pln. Od roku daje radę.

Wszystkie, młodsze niż 25 lat, młotki mam Topexa. Żadnego nie udało mi się złamać.

Dźwig do wyciągania silników 2T - Toya.

10% nowszych śrubokrętów mam Toptula, 20% z Carrefoura, 50% Yato i 20% Comparatora.

Komplet nasadek, przedłużek i kluczy 1' mam Total Noname Made in China.

Komplety grzechotek oczkowych płaskich: Powerfix (Lidl - już chyba dwa lata w boju) i grzechotek płaskooczkowych z zawiasem Comparator.

Grzechotki 1/4' i 3/8' to Noname za 20zł z targowiska. Tylko 1/2' cala to Toptul.

 

 

Natomiast na klucze płaskooczkowe Covala klnę bo to jedyne narzędzia które w ciagu, 1-2 lat po prostu pękają. Są to jedyne narzędzia, które zniszczyliśmy w warsztacie w ubiegłym roku...

 

 

 

 

 

Z doświadczenia zawodowego mogę też polemizować z @Hetmanem - jak nasadki to przede wszystkim długie, a nie krótkie. Szczególnie można się na krótkich przejechać kiedy dokręcasz nakrętki. a poza tym krótki klucz z reguły często wymusza stosowanie krótkiej przedłużki, a to jest zawsze dodatkowy punkt łączenia przyjmujący moment skręcający. 2/3 pracy z kluczami nasadkowymi bez użycia pistoletu pneumatycznego, w rozmiarach 8-17mm wykonujemy na 3/8' - mniejsza grzechotka jest zwinniejsza i wejdzie w więcej miejsc. Do poluzowania i dokręcenia śrub i tak używamy kluczy stałych tzw. "fajek" (czasem z rurką), pneumatu albo grzechotki 1/2' i kluczy mniej lub bardziej płaskich.

 

Właśnie. Klucze płaskooczkowe oraz tzw półpoligony i poligony. To po prostu konieczność w wyposażeniu. Niestety nie używa się ich mało - wręcz przeciwnie.

 

 

Teraz kilka małych trików:

 

- Narzędzia z Biedronki sygnowane logiem Comparator to nic innego jak budżetowa linia Yato. Nie wiem, jak jest z elektronarzędziami w tym względzie, ale narzędzia mechaniczne jak najbardziej.

- Najlepszy odrdzewiacz w sprayu z jakiego korzystałem to pojawiający się okazjonalnie w Lidlu W5 Anti-Rust Spray.

- Również najlepsze kombinezony wg mnie jeśli chodzi o stosunek cena/jakość to ogrodniczki Powerfix z Lidla w cenie ok. 49-59zł.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klucze płaskooczkowe oraz tzw półpoligony i poligony

 

Cóż to jest?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie miałeś nigdy nasadek ani grzechotek Coval to czemu je krytykujesz? :>

 

Najlepsze i tak są tricki. Wrzucaj więcej :P

 

Cóż to jest?

Pewnie klucz oczkowy gięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quattro przez tydzień bardziej wyeksploatuje takie narzędzia, niż ja przez rok, więc prawdopodobnie dla niego to szmelc. Po prostu po roku już tylko skrzynka zostanie :E

 

Mogę się założyć że Ty przez tydzień wyeksploatujesz narzędzia bardziej niż ja przez rok :E

 

Skoro nie miałeś nigdy nasadek ani grzechotek Coval to czemu je krytykujesz? :>

 

Najlepsze i tak są tricki. Wrzucaj więcej :P

 

 

Pewnie klucz oczkowy gięty.

 

Mieliśmy owe nasadki :D na szczęście tylko trzy :D

 

Trików powrzucam więcej jak mi coś do głowy wpadnie.

 

Owszem - poligon to oczkowy gięty o dużym wygięciu a półpoligon to poł-płaski a pół-oczkowy gięty o mniejszym wygięciu o połowę od poligona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się założyć że Ty przez tydzień wyeksploatujesz narzędzia bardziej niż ja przez rok :E

Zakład: ostatni tydzień. Przesunąłem skrzynkę w bagażniku w inne miejsce. Tyle :lol2:

 

Trików powrzucam więcej jak mi coś do głowy wpadnie.

Już odkręcałem koło z rurką. Nie rozsypała się ani nasadka ani grzechotka. Więcej mi nie trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mówię o używaniu :E

 

Już odkręcałem koło z rurką. Nie rozsypała się ani nasadka ani grzechotka. Więcej mi nie trzeba ;)

 

Mnie też się nie rozsypały od razu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moja definicja używania. Teraz kółka sobie zmienię. Co mam robić, jak mi się mazda nie psuje? :lol2:

 

Dobra, przegub do wymiany mam ale nie wiem, czy się będę brudził...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...