Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hetman

Narzędzia, wątek podstawowy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem najtańsze i skorzystałem z tego patentu:

 

Kurde też próbowałem ale Honda ma mniejszy tłoczek niż VW i problemem nie jest miejsce trzymania tylko kwestia tego że nie mogę otworzyć takich szczypiec w środku żeby trafić w otwory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej :]

 

poszukuję sprężarki / kompresora do użytku prywatnego ( czy to pod malowanie sporadyczne małych elementów czy też przykręcanie śrubek lub przedmuchiwanie z brudu ) Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś może coś polecić ciekawego i żywotnego do ~600-700zł :) stację przygotowania powietrza już mam: METABO FRL-300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedny budżet. Na coś żywotnego wręcz bardzo ;)

Zastanów się czy chcesz bezolejowy (zaleta to czyste powietrze, ale krótsza żywotność, drastycznie krótsza za te pieniądze), czy jednak smarowaną olejem. Ja bym chociaż próbował znaleźć coś na przekładni pasowej. Te które są z napędem bezpośrednim z reguły nie grzeszą kulturą pracy, żałosna konstrukcja i wysokie obroty. Na chwilę wystarczają, ale byle stara polska pierdziawka z Polmo je przeżyje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozejrzałbym się za używką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak będzie brakować Ci kluczy...

Zobacz co masz w domu, posortuj i wtedy wyjdzie co Ci trzeba. Nasadowymi wiele nie narobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaskich mam sporo, znajdą się i oczkowe, zbierane w domu przez lata.

Bardziej mi chodzi o to, czy ktoś ma doświadczenia z trwałością takich zestawów od Proline. Czy jest sens dopłacić do czegoś, czy taki zestaw zda egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też muszę coś pomyśleć o takim zestawie... bo z covala którego kupiłem z 6 lat temu zostało tylko kilka nasadek, resztę gdzieś posiałem. Jak przyszło robić przy heblach na wiosnę to musiałem na szybko jechać do brico po dużą grzechotkę, bo nie było czym kręcić :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat ten zestaw i już swoje wytrzymał. Swap silnika, prace przy zawieszeniu i wszystko jest ok. Jedynie do czego mogę się przyczepić to małą ilość ząbków w grzechotce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie duża grzechotka covala się poddała przy zawiasie w VB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie duża grzechotka covala się poddała przy zawiasie w VB.

Bo żadna grzechotka nie służy do odbijania zapieczonych starych śrub. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie one nie były specjalnie zapieczone, jakaś mi się chyba wadliwa trafiła i po prostu się rozpadła (odkręciły się te śrubki które trzymają ją w kupie), już nie znalazłem wszystkich części.

 

Teraz mam jakąś "no name" (znalazła się po tym jak kupiłem nową), w każdym razie nic na niej nie pisze to nawet z metrową przedłużką harata śruby :E Przy astrze na śrubie od koła ukręciłem prl'owski krzyżak, fajkę i dopiero ta grzechotka podołała z metrową rurką :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat przy astrze to poprzednik tak przykręcił śruby, że nie szło ich ruszyć, poddawały się po kolei klucze i dopiero ten jeden dał radę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rozwiązanie proste: nie idzie odkręcić to biorę max 0,5m przedłużkę. Nie idzie dalej, to jadę do kumpla i biorę profesjonalne klucze i dłuuugą przedłużkę. Ew. zmolestuję ją pneumatem, to też idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy akurat nie było opcji na ratowanie się kumplami a "no name" grzechotka dała radę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaskich mam sporo, znajdą się i oczkowe, zbierane w domu przez lata.

Bardziej mi chodzi o to, czy ktoś ma doświadczenia z trwałością takich zestawów od Proline. Czy jest sens dopłacić do czegoś, czy taki zestaw zda egzamin.

 

Mam, używam od ~3 lat intensywnie jak na amatora (obsługa ~8 stałych samochodów i dodatkowe przygody) i dają radę. Z pół roku temu zaczęła mi przeskakiwać mała grzechotka ale to na własne życzenie, bo odkręcam i dokręcam bez opamiętania wszystko co pasuje na zestaw 1/4" ;-) Generalnie 1/4" to masz kilka do kilkunastu Nm obsługi. Mimo usterki rozkręciłem, obróciłem zapadki i kręci dalej ;-)

Jeśli Ci się trafi z tej samej serii to polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facom jest spoko.

 

Ja się jaram kolorowymi Swiss Toolsami, odkąd mam uwielbiam ich używać :E

 

212LH10RBCN.jpg

 

Niestety cena nieprzyjemna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki odkurzacz mały poręczny. Przemysłowy żeby i wodę i gruz pociągnął. Musi być mały dużego karchera już mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>mały

>wciągnął gruz

 

Nie uważasz, że to trochę oksymorony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały w sensie że nie taka kobyla Jak karcher bo zajmuje mi połowę corsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiegoś starego, domowego zelmera, gruz Ci wciągnie :) A jak się zepsuje to nie będzie szkoda, kupisz drugi za 5 dych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje nowego na fakturę do pracy.

 

Moze być cywilny mały ale żeby mógł też ciągnąć wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...